Dóza v kovové montáži s vysokým klenutým uchem

dóza sklo čiré, bezbarvé, s medovou lazurou, zdobené geometrickým brusem, v oválném úchopu víčka záměrně vytvořená vzduchová bublinka, montáž z bílého kovu s prořezávaným pásem, patrně Čechy Nový Bor, první polovina minulého století.

Celková výška cca 27 cm, výška dózy 19,5 cm, průměr cca 11 cm

2 700 Kč

Dolezal Josef

Šestiosobní souprava šálků s podšálky a dezertními talířky

porcelán glazovaný v šesti různých pastelových barvách, dekor Melange, značeno LILIEN PORZELLAN AUSTRIA, kolekce Daisy. Navrhl rakouský designer českého původu Josef Dolezal v roce 1959. Naše kolekce v původní etui Spanish Riding School Vienna.

6x šálek, výška 6 cm, průměr 9,3 cm,

6x podšálek, průměr 14 cm,

6x dezertní talířek, průměr 17 cm

2 700 Kč

Nikdy nepoužívaný soubor. Papírová etue je poškozena.

Svoboda Jaroslav

Váza a odkládací miska

hutně tvarované sklo technikou incalmo, oba kusy signovány J. SVOBODA, značeny nálepkou AGS Karlov. Podle původního modelu č. 9001 z roku 1990 pro sklárnu Škrdlovice vyrobila sklárna AGS Karlov po roce 1992.

Váza, výška 30 cm, průměr 7 cm,

miska, výška 8 cm, průměr 13,5 cm

3 500 Kč

Svoboda Jaroslav (1938-)

Sklářský výtvarník, sochař, pedagog, studoval u B. Nováka, B. Medka, S. Libenského a J. Brychty na Uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, pracoval v ateliéru broušeného skla Uměleckých řemesel v Praze, vedl sklářskou huť ve Škrdlovicích, od 1990 samostatný sklářský výtvarník ve vlastní huti v Karlově u Škrdlovic, řada výstav a realizací, široký výčet literatury.

(nar. 9.2.1938 Sokoleč, okres Nymburk)

Ježek Pavel

sklo hutně tvarované se sodou, značeno nálepkou Hand Made Škrdlovice Czechoslovakia, model č. 7604, Ústředí uměleckých řemesel Praha, sklárna Škrdlovice, 1976.

Výška 26 cm

1 900 Kč

Ježek Pavel (1938-1999)

Sklářský výtvarník, vystudoval Odbornou školu sklářskou v Železném Brodě u Jaroslava Brychty, Miloslava Klingera, dílenského mistra Ladislava Ouhrabky. Po absolvování krátce pracoval ve školním závodě n.p. Železný Brod, kde se zdokonalil v hutním zpracování skla. V roce 1960 úspěšně absolvoval zkoušky na Vysokou školu uměleckoprůmyslovou. Studoval sochařství v ateliéru Josefa Malejovského, sklářskou tvorbu u Václava Plátka. V letech 1963 – 1967 pokračoval ve studiu ve sklářském ateliéru Stanislava Libenského. Po absolvování školy nastoupil závodu Železnobrodské sklo. V roce 1968 vyhrál konkurz na místo vedoucího oddělení hutního skla na Střední odborné škole sklářské v Železném Brodě. Od roku 1990 až do své smrti byl ředitelem této školy. Navrhoval užitné hutní sklo, skleněné prvky pro architekturu, vitráže, proslavil se skleněnými plastikami.

(7.1. 1938 Praha - 1.9. 1999 Malá Skála)

Šestiosobní jídelní servis

porcelán bílé glazovaný, zdobený plastickým žebrováním a zlatou linkou při okraji, značeno tištěnou zelenou značkou LOKET, červenou tištěnou značkou prodejce STERN, 20. léta minulého století.

6x polévkový talíř, výška 4,5 cm, průměr 23 cm,

6x mělký talíř, průměr 23,5 cm,

6x dezertní talíř, průměr 18,5 cm,

1x solnička s pepřenkou, 5,5 x 12 x 7,5 cm,

1x terina, cca 16 x 32 x 18 cm,

1x oválný talířek, 23,5 x 13 cm

1 500 Kč

Váza s kruhovou patkou

keramika barevně glazovaná polévanou glazurou v odstínech žluté, oranžové, hnědé a tyrkysové, po celém obvodu těla vázy jemné plastické žebrování. Značeno vyrytým O.833/3, fragment papírového štítku. První polovina minulého století. Pravděpodobně Čechy.

Výška 36,5 cm, průměr cca 18 cm

700 Kč

Tříplamenný svícen

keramika barevně glazovaná polévanou glazurou v odstínech žluté, hnědé, zelené a tyrkysové. Neznačeno. Pravděpodobně Čechy.

17 x 30,5 x 10 cm

900 Kč

Váza v mosazné montáži

sklo čiré, bezbarvé, přejímané tmavě modrým, zdobeno brusem, montáž pozlacená mosaz. Dekor montáže vychází z historismu, montáž značena ARGENTOR DORÉ, počátek minulého století.

Výška 31,5 cm

3 500 Kč

Luxusní dóza na cukr s víkem

sklo rosalinové, malované barevnými emaily květinovým dekorem, víčko mosaz s ozdobným úchopem, 19. století, velmi dobrý stav, sběratelský, muzeální i funkční kus.

Výška 15 cm, průměr 13 cm

450 Kč

Plastika "Stojící chlapec v zástěře"

alabastr jemně kolorovaný, vespod kovová značka GWM GOLDSHEIDER, Wiener Manufaktur Friedrich Goldscheider, na podstavci vyryto 4777 HM 46, počátek minulého století. Téměř neznatelné oklepy na uších chlapce.

Výška cca 36 cm

9 500 Kč

Skvělá nabídka.

Váza s víkem, na nízké nožce s patkou

sklo alabastrové, po stranách úchopy ze skleněných nálepů s pozůstatky zlacení, v centrální části barevný ručně malovaný motiv protěže a dalších horských rostlin, vše doplněno částečně setřenými zlatými linkami, kolem poloviny 19. století, biedermeier.

Výška s víkem 43 cm, průměr v nejširším místě 13 cm

2 800 Kč

Omáčník s ozdobným ouškem ve tvaru hlavy orla

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou růžových kvítků a větvičky růže, doplněno fialovou linkou při okraji a na hlavě orla, značeno vtlačenou značkou CF - Cristian Fischer, Březová, značka z let 1846-1853, a vtlačeným číslem VII.

15 x 22 cm

600 Kč

Sbírkový a muzeální kus.

Květináček

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou stylizovaným art deco rostlinným dekorem, značeno zelenou tištěnou značkou Rosenthal Branch Factory Bahnhof - Selb počátek dvacátých let minulého století.

Výška 8 cm, průměr 9 cm

500 Kč

Květináček

Výška 8 cm, průměr 9 cm

500 Kč

Sklenice

sklo čiré, zdobeno emailovým medailonem s portrétem vojenského hodnostáře, kolem roku 1900

Výška 13 cm

450 Kč

Dóza s víčkem

majolika ručně malovaná barevným květinovým dekorem, víčko vyzdobené reliéfem několika putti, kruhový půdorys, ART DECO, kolem roku 1925.

Výška 6 cm, průměr 13 cm

650 Kč

Váza se štíhlým tělem, patkou a dlouhým hrdlem

sklo opakní mléčné, zlaté linky, ve středu těla oválný medailon s barevnou ruční malbou, značeno červeným ručně psaným číslem 3., druhá polovina 19. století.

Výška 30 cm

1 500 Kč

Šálek s malbou amfory ve dně šálku

porcelán bíle glazovaný, oboustranně zdobený bohatým květinovým dekorem v kobaltové a cihlové barvě, vše doplněno bohatým zlacením, značeno vtlačeně F&M (Fischer&Mieg) pro roky 1853 -1875.

Výška 7 cm, průměr 10 cm

700 Kč

Vázička ve tvaru rohu hojnosti

porcelán bíle glazovaný, plasticky zdobený akanty, bohatou barevnou ruční malbou květinovým dekorem a zlacením, značeno vtlačeně LIPPERT& HAAS IN SCHLAGGENWALD, datováno 1842 (trojčíslí 842 je umístěno pod značkou).

Výška 17 cm

3 500 Kč

Ojedinělý sbírkový a muzeální kus.

Plastika "Ženský akt - torzo"

bronz na kvádrovém podstavci z leštěného mramoru, značeno VU (Vladislav Urban), druhá polovina minulého století. Do aukce nabídnuto přímo autorem - panem Urbanem.

Celková výška cca 21 cm, samotný bronz cca 10 cm

7 000 Kč