Štika Karel

"Zvlněná krajina"

lept, signováno tužkou vpravo dole K. ŠTIKA, datováno 1962, adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 22,5 x 31,5 (44 x 52) cm

400 Kč

Štika Karel (1898-1975)

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, publicista, středoškolský profesor v Čechách a na Slovensku, také spisovatel, studium na AVU Praha u prof. Maxe Švabinského, současně studoval profesuru kreslení, modelování a geometrie na FF UK v Praze, získal stipendium na studijní pobyt v Itálii, člen Sdružení jihočeských výtvarníků, UB, SČUG Hollar - v letech 1953 - 1955 předseda spolku, v Lexikonu dlouhý výčet výstav, vystavoval mj. na zlínských salonech, často vystavoval s Hollarem, v roce 1967 jmenován zasloužilým umělcem. Bratr Jaroslava Štiky, proslulého autora skvělých erotických kreseb.

(27.1.1898 Praha - 13.10.1975 Praha)

Minář Karel

"Kroměříž Haná"

dřevoryt, signováno a datováno v desce vlevo dole monogramem MK 29 (Minář Karel), vzadu papírový štítek se jménem autora, názvem místa a datací 1929. Rámováno, pod sklem.

27,5 x 16 (44,5 x 29,5) cm

500 Kč

Dle majitele se jedná o vyobrazení slunečních lázní v Kroměříži.

Minář Karel (1901-1973)

malíř, grafik, sochař, studoval u profesorů M. Pirnera, V. Bukovace a J. Obrovského na AVU v Praze, kde později působil jako pedagog, námětově čerpal ze života na Moravském Slovácku a na Podkarpadské Rusi, oblíbeným námětem byli koně.

(11.1.1901 Kroměříž - 5.11.1973 Praha)

Lisý Pavel

"Městská ulice s vinárnou"

litografie, signováno vpravo dole v desce P. LISÝ (Pavel), adjustováno v paspartě, rámováno v olepu, pod sklem.

Tisková plocha 8,5 x 12, výřez 10 x 13,5 (s rámem 31 x 25) cm

200 Kč

Lisý Pavel (1912-1990)

Ilustrátor, kreslíř, grafik, malíř. Studoval soukromě, později na Škole dekorativních umění. Člen SVU Marold. Vedle malby se zabýval i kresbou a designem porcelánu. Věnoval se ilustraci odborných publikací.

(7.4.1912 Hostomice - 11.4.1990 Praha)

Černá Dagmar

"Ptáček"

litografie, signováno tužkou vpravo dole DAGMAR ČERNÁ, číslováno 49/200, vzadu štítek se jménem a názvem a razítko ČFVU Praha. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

31 x 17 (44 x 29,5) cm

500 Kč

Černá Dagmar (1923-)

Malířka, grafička, 1945-1950 studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Karla Svolinského. Členka Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). Ilustrovala knihu Ptačí svět od Jana Vrby, která vyšla v roce 1956. Absolvovala výstavy Výtvarná úroda 1951, Slovanský ostrov Praha, Ilustrace, Palác Kinských, Praha 1955/1956, Nová grafika členů a hostů SČUG Hollar, Galerie Hollar Praha 1959/1960 a 1960/1961, Grafika, plakát, Galerie Vincence Kramáře, Praha 1966 atd.

(nar. 25. 2. 1923 Praha)

Beneš Vincenc

"Praha - Vltava pod Vyšehradem"

litografie, signováno vpravo dole v desce V.B. a tužkou V. BENEŠ, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 33 x 50,5 (45 x 62) cm

2 500 Kč

Grafika zařazená ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inventární číslo C 3504.

Beneš Vincenc (1883-1979)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na UMPRUM a AVU u profesorů Dítěte, Lišky, Bukovace a Ottenfelda, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců atd., zastoupen v Národní galerii Praha a ve všech krajských a městských galeriích, zastoupen i ve sbírkách Metropolitního muzea v New Yorku, výstavy po celém světě, např. 1921 - Paříž, 1922 - Řím, 1925 -. Londýn, Vídeň, Hagenbund, v letech 1924, 1926, 1928, 1930, 1931, 1932, 1933, 1936 - Pittsburgh, Saint - Louis, Philadelphie, Chicago, Carnegie Institut, 1937 - Paříž, řada vyznamenání, jeden z nejvýznamnějších českých malířů první poloviny 20. století, měl společný ateliér s B. Kubištou, zastoupen i ve sbírkách moderního umění v New Yorku

(22.1.1883 Lišice, pošta Chlumec nad Cidlinou - 27.3.1979 Praha)

"Skály - Turnovská krajina"

litografie, signováno vpravo dole v desce M. ŠVAINSKÝ, práce z roku 1945. Rámováno, pod sklem, paspartováno.

24,5 x 18 (42,5 x 32) cm

1 000 Kč

Pacák Antonín Jiří (zv. Jura)

"Orání s voly"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou J. JURA (Pacák Antonín), první polovina minulého století. Rámováno, pod sklem.

18 x 24,5 (31 x 36,5) cm

700 Kč

Pacák Antonín Jiří (1876-1946)

J. Jura

Malíř a grafik, původním povoláním hudebník, jako malíř samouk, používal pseudonym J. Jura.

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Tondl Karel

"Zima na vesnici"

dřevoryt, signováno a datováno vlevo dole v desce K. TNDL 1919, vpravo dole tužkou KAREL TONDL, rámováno v úzké černé liště, pod sklem.

40 x 27 (41,5 x 28,5) cm

1 500 Kč

Grafika zařazená ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inventární číslo C 4159.

Tondl Karel (1893-1980)

Malíř, grafik, ilustrátor, historik umění, pedagog, žák Preislera a Švabinského na pražské akademii, vystudoval Karlovu univerzitu a pařížskou Sorbonu, kde získal doktorát filosofie, tvořil v Paříži a Švýcarsku, člen KVU Aleš, zastoupen v NG, výstavy s Hollarem, v Topičově saloně, v Mánesu, ve zlínských salonech, v Paříži a řadě měst Evropy, získal řadu cen za kresbu i grafiku, byl členem řady významných vědeckých zahraničních instituci, patrně nejvzdělanější malíř v celé Evropě.

(2.7.1893 Krásno u Valašského Meziříčí - 3.2.1980 Praha)

"Předčítání"

lept, signováno vpravo dole tužkou - neurčeno, první polovina minulého století. Rámováno, pod sklem, paspartováno.

Výřez 19 x 14,5 (31,5 x 24) cm

900 Kč

Reklamní tiskovina "Original Charleston par Adolf Hofmann"

barevná litografie, signováno v desce vpravo dole, neurčeno, datováno 1926. Vytiskl Em. Starý, Praha Smíchov pro firmu J. Stožický Brno - Bratislava. Na zadní straně firemní nabídka hudebnin.

34,5 x 26,5 (38,5 x 30,5) cm

2 500 Kč

Jaroslav Stožický (20.8.1890 Pečky, Kolín - 4.11.1951 Brno) nakladatelství, hudební nakladatel.

Pacák Antonín Jiří (zv. Jura)

"Sedící dívčí akt - Lesní jahoda"

grafika, signováno vpravo dole tužkou J. JURA (Pacák Antonín), vzadu na listu info ke grafice, první polovina min. století. Adjustováno v paspartě, pod sklem, v jednoduchém černě lakovaném rámku.

20 x 19 (37 x 34,5) cm

400 Kč

J. Jura

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Kotík Pravoslav

"Dřevorubci"

dřevoryt, signováno a datováno vlevo nahoře v desce monogramem KP 19 (1919), vpravo dole signováno tužkou PRAV. KOTÍK. Z grafického souboru Klasy I. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

Výřez 19 x 20,5 (42 x 40,5) cm

1 800 Kč

Grafika zařazená ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inventární číslo C 8467.

Kotík Pravoslav (1889-1970)

(1.5.1889 Slabce, Rakovník - 14.1.1970 Praha)

Kotík Pravoslav

"Ležící žena"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou PRAV. KOTÍK. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

Výřez 15 x 21,5 (42,5 x 48) cm

1 800 Kč

Kotík Pravoslav (1889-1970)

Vaic Josef

"Před Staronovou synagogou v Praze"

lept, signováno vpravo dole JOSEF VAIC, první polovina minulého století, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 15 x 11 (26 x 18,5) cm

500 Kč

Vaic Josef (1884-1961)

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

"Pohled na Hradčany"

lept, signováno vpravo dole, neurčeno, dole uprostřed tužkou název díla, rámováno v olepu, pod sklem.

Tisková plocha 19 x 11,5, výřez 21,5 x 13, (rámováno v olepu 38 x 28) cm

500 Kč

Roučka Pavel

"Zvířecí motiv"

litografie, signováno tužkou vpravo dole ROUČKA (Pavel), číslováno vlevo dole 18/70, druhá polovina minulého století. Paspartováno, rámováno v olepu (olep poškozen).

Tisková plocha 28 x 20,5 (44 x 34,5) cm

2 500 Kč

Roučka Pavel (1942-)

Malíř, grafik, ilustrátor a scénograf, absolvoval odbornou stáž na ACADÉMIE des Beaux - Arts v Paříži, v letech 1968 - 1971 se zabýval kresleným filmem, v letech 1993 - 2002 vedl malířskou třídu Letní akademie ve Frauenau - SRN, od roku 1996 vede třídu litografie na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu - Belgie, zastoupen v řadě světových galerií, včetně naší Národní v Praze, nespočet výstav a ocenění.

(nar. 20.6.1942 Praha)

"Milenci"

litografie, signováno dole tužkou JAN BAUCH. Adjustováno v paspartě, rámováno, paspartováno.

Výřez 23,5 x 14,5 (56,5 x 45) cm

2 500 Kč

Bauch Jan (1898-1995)

Röhling Vladislav

"Svatováclavská kaple v chrámu Sv. Víta"

barevný lept, signováno vpravo dole tužkou RÖHLING, vlevo dole značeno červeným razítkem VR. Kvalitní adjustace v paspartě, rámováno, pod sklem.

41 x 35 (53 x 46) cm

1 900 Kč

Röhling Vladislav (1878-1949)

(23.5.1878 Praha - 26.3.1949 Praha)

Karásek Arnošt

"Mrtvá Viktorka"

lept, signováno vpravo dole tužkou A. KARÁSEK (Arnošt), datováno 1956, vlevo dole číslováno 1/10, tužkou uveden název díla. Adjustováno na podložce, rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 46 x 48 (57,5 x 66) cm

2 700 Kč

Karásek Arnošt (1920-1969)

Malíř, grafik, ilustrátor. Původně vyučený dámským krejčím, studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně a Antonína Strnadela na VŠUP v Praze. Vliv na jeho formální projev měl Klee a Chagall. V letech 1951-1959 byl asistentem prof. K. Svolinského, 1960-1962 člen výtvarné redakce SNDK, od 1957 člen SČUG Hollar. Měl společný ateliér s Jiřím Boudou na Václavském náměstí, později vlastní ateliér na Vinohradech. Vystavoval doma i v cizině - Německu, Švýcarsku, Švédsku. Inspirací pro jeho tvorbu byly zážitky z dětství, matčino vyprávění, později cesty do zapadlých koutů Slovenska. Původní profesi uplatnil při návrhů kostýmů pro Vycpálkův soubor a Státní soubor písní a tanců. V posledním období života vynikl jako ilustrátor dětských knih.

(10.1.1920 Karasín, část města Bystřice nad Pernštejnem - 4. 2.1969 Praha)

Kubišta Bohumil

"Prosba"

mimořádný mistrovský galerijní dřevoryt z roku 1915, nesignováno, nedatováno, výjimečná práce jednoho z nejlepších světových kubistů. Ve sbírkách Moravské galerie vedeno s názvem "Modlitba muže".

24,4 x 15,4 (39,5 x 30) cm

14 000 Kč

Reprodukováno např. v monografii Karel Srp: Bohumil Kubišta, Zářivý krystal, str. 319, obr.191, Nakladatelství Arbor vitae v Řevnicích a Galerie výtvarného umění v Ostravě 2014.

Kubišta Bohumil (1884-1918)

Malíř, grafik, publicista, výtvarný kritik. V letech 1903-1905 studoval v Praze na Uměleckoprůmyslové škole, Akademii výtvarných umění u Vlaho Bukovace, v Soukromé výtvarné škole Karla Reisnera a v Uměleckém ateliéru Eduarda Karla, v letech 1906-1907 pokračoval ve studiu v Itálii ve Florencii na Accademia di Belle Arti di Firenze (Akademie výtvarných umění) a Reale Instututo delle Belle Arti. Po návratu do Prahy v roce 1907 studoval na České škole technické. V letech 1907 a 1908 se účastnil výstav Osmy s moderní generací výtvarníků. Z existenčních důvodů vstoupil do armády, působil jako důstojník dělostřelectva v chorvatské Pule. Po skončení války zemřel na španělskou chřipku.

(21.8.1884 Vlčkovice, Praskačka (Hradec Králové) - 27.11.1918 Praha)