Dóza s víkem

sklo malachitové, víko zdobené plastickým rostlinným dekorem, obdélníkový půdorys.

Výška 4 cm, délka 12 cm, šířka 8 cm

400 Kč

Kazeta z leštěného kamene

leštěný kámen - achát v kovové montáži, kvadratický tvar, pantové uchycení víka, kolem poloviny minulého století, precizní práce. Drobné oklepy na dvou nožkách.

Výška 5 cm, délka 10,3 cm, šířka 6,8 cm

850 Kč

Vhodná na psací stůl, patrně na vizitky.

Odznak "Za vzornou službu"

na závěse se stužkou, zlatá varianta, vzadu číslo 0096, čestný odznak Ústřední celní správy ČSSR, uloženo v etui. Velmi dobrý stav.

Výška i se stužkou 6,5 cm

350 Kč

Lovecký nůž v kožené pochvě

rukojeť dřevěná, zakončená zdobným bronzovým kováním, čepel zdobená, pochva má na obou stranách vyražený dekor. Ruční práce z Kazachstánu, dekor čepele obvyklý pro tuto oblast. Rukojeť i pochva precizní práce, luxusní provedení.

Délka čepele 13 cm, celková délka 27,5 cm

800 Kč

Nůž dostala darem v sedmdesátých letech minulého století česká inženýrka za mezinárodní spolupráci.

Unikátní stolní pravoslavný kříž

dřevo, dekor bohatou ornamentální řezbou a čtyřmi figurálními medailony, dvoustupňový podstavec. Špičková řezbářská práce z Podkarpatské Rusi, mimořádně luxusní práce, výjimečná nabídka.

Výška 45 cm, šířka 22,5 cm, tloušťka 3,5 cm

2 500 Kč

Tento krásný artefakt dostala darem v sedmdesátých letech minulého století česká inženýrka za mezinárodní spolupráci.

Stříbrný erb

stříbro, štít tvořen rokaji se znakem přilbice a koruny a dvěma poli - v horním dvě šesticípé hvězdy, v dolním dvě stisknuté ruce, přelom 19. a 20. století, výborný stav, luxusní práce.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 86,25 g, výška 16 cm, šířka 11,5 cm

2 500 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti stříbra

Pudřenka - pouzdro

stříbro zdobené i uvnitř rytím, čtvercový tvar, značeno puncovní značkou trojúhelník se slovenským trojvrším. Schází zrcátko a látkový kryt na pudr.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 112,22 g btto, velikost 8 x 8 cm

1 100 Kč

Pudřenka

stříbro zdobené rytím, kruhový tvar, značeno puncovní značkou trojúhelník 4, uvolněné zrcátko.

Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 101,66 g btto, velikost 9 x 8 cm

1 000 Kč

Luxusní krabička s víkem - šňupka

stříbro uvnitř zlacené, zdobené rytím a cizelováním, značeno puncovní značkou trojúhelník se slovenským trojvrším, dvacátá léta minulého století, vhodné i na léky.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 73,85 g,

7,3 x 4,5 cm, výška 1,7 cm

1 200 Kč

Bibus František

Kleště na cukr

stříbro, spodní část zlacená, značeno puncovní značkou selka v čepci 3 a monogramem FB - František Bibus, kolem roku 1930.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 41,76 g, délka 13,4 cm

600 Kč

Korbel s vysokým cínovým víčkem

kamenina šedomodré barvy, na plášti plastický figurální dekor a německý text EINTRACHT GEGEN BIER UND TABAK DUNST - UST ALLE WEIBERLUST UMSONST PROSIT První polovina minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový a funkční kus.

Výška 20 cm, obsah 0,5 l

600 Kč

Korbel s víčkem

korpus sklo čiré, řezané florálním motivem, víčko sklo fasetované v cínové montáži, přelom 19. a 20. století, velmi dobrý stav.

Výška 17,5 cm

600 Kč

Sklenice ve stylu biedermeier

sklo čiré, střední část broušená do šesti vertikálních ploch, v horní části jantarová lazura a šest medailonků fialové barvy s řezanými motivy. Krásná luxusní položka.

Výška 12,5 cm, průměr v horní části 10,3 cm

700 Kč

V medailonech jsou motivy: císařská koruna, letící ptáček, kotva, roh hojnosti, srdce, miska bohyně Hygie a Asklépiův (Aeskulapův) had - symbol léčení.

Unikátní mohutná karafa s vysokou zabrušovanou zátkou

sklo čiré olovnaté, broušené, kolem poloviny minulého století, ojedinělý vysoce reprezentativní kus, vhodná jako karafa na víno při stolování.

Výška karafy 38 cm, výška zátky 35 cm, celková výška 68 cm

2 500 Kč

Mimořádně velká váza s kruhovou patkou

sklo modré, malované zlatem, bohatě zdobené zlatými ornamenty a květy ve vysokém smaltu. Práce sklárny Nový Bor, druhá polovina minulého století, luxusní, reprezentativní provedení.

Výška 61 cm, průměr v horní části 25 cm

1 800 Kč

Velmi zajímavá cenová nabídka.

Váza - baňka s vysokým hrdlem

sklo rubínové, se dvěma úchopy - nálepy z čirého skla, po polovině minulého století.

Výška 24 cm, průměr v dolní části 13 cm

800 Kč

Zemek František

Váza Rhapsodie

sklo hutní, zploštělý tvar těla, jádro bezbarvé čiré, modré, zelené, narůžovělé a žluté nálepy, kombinace barev typická pro kolekci RHAPSODY. Sklárna Mstišov u Teplic, návrh FRANTIŠEK ZEMEK, padesátá léta minulého století, krásný sbírkový kus.

Výška 31 cm, šířka 16 cm

600 Kč

Výroba hutního skla je tak energeticky náročná, že dnes by tyto výrobky měly mít podstatně vyšší cenu.

Zemek František (1913-1960)

(20.10.1913 Zlatno pri Lučenci, Slovensko - 31.5.1960 Šumperk)

Mísa na ovoce

sklo hutní, čiré s růžovo hnědým nádechem různé intenzity podle síly skla, na čtyřech místech modré zabarvení, sedmdesátá léta minulého století, nepravidelný tvar, velmi zajímavý kus. Pravděpodobně sklárna Chřibská.

Výška 11 cm, délka 45 cm, šířka 25 cm

850 Kč

sklo hutní, ve tvaru stylizované hlavy koně se vztyčenýma ušima, vnitřní část vázy sklo modrozelené barvy, vnější část sklo čiré, sedmdesátá léta minulého století.

Výška 32 cm, šířka 12 cm

650 Kč

Pravoslavná ikona "Svatý Mikuláš - Divotvůrce"

malba olejem na dřevěné desce a reliéfní příkrov ze zlaceného gilošovaného stříbra s puncovními značkami Ruska 1908-1926. Reliéf zobrazuje šat, mitru, knihu a svatozář. Ikona je vsazena do dřevěného ručně řezaného rámu a vložena do dřevěné ochranné etue.

Samotná ikona 13 x 10,5 cm, rámek 19 x 17 cm, ochranná etue 21,5 x 19,5 cm

9 000 Kč

Etue je rovněž velmi kvalitně vyřezávaná, vynikající sběratelský kus, velmi dobrý stav. Luxusní provedení.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti stříbra a Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty.