Mádrová Miroslava

"Bankéř za stolem - Odpočinek od únavného sčítání peněz"

olej na plátně, signováno vpravo dole MÁDROVÁ, datováno 2000, zajímavá profesionální práce.

82,5 x 120,5 (84 x 122) cm

7 000 Kč

Mádrová Miroslava (1956-)

Malířka, členka Nového sdružení pražských umělců, působí v Praze. Spolupracuje s Galerií la femme, pravidelně dělá jejich domácí úkoly. Vystavovala na mnoha místech ČR, mimo jiné v Lomnici nad Popelkou, rodišti manžela Lubora Mádra, zlatníka, šperkaře a rovněž malíře.

(nar. 18.8.1956 Jičín)

Mádrová Miroslava

"Trumpetista a bílé myšky"

mistrovský figurální olej na hobře, nesignováno, práce Miroslavy Mádrové.

115 x 69 (122,5 x 75,5) cm

7 000 Kč

Mádrová Miroslava (1956-)

(nar. 18.8.1956 Jičín)

nesignováno

"Zimní krajina"

olej na plátně, signum nenalezeno, profesionální krajinářská práce.

70 x 100 (83,5 x 113) cm

1 500 Kč

"Cesta listnatým lesem"

olej na plátně, signováno, neurčeno.

76 x 99,5 (91 x 113,5) cm

2 000 Kč

Berger Th.

"Najáda a Tritón v mořském příboji" - Pocta Beneši Knüpferovi

olej na plátně, signováno vpravo dole Th. BERGER, datováno 1920, kvalitní kopistická práce v dobovém rámu.

50,5 x 148 (66 x 164) cm

7 000 Kč

Obrazy s najádami v mnoha variantách kompozičních i rozměrových rozpracoval Beneš Knüpfer. Jeho obraz Souboj Tritónů vystavený v roce 1892 na Jubilejní světové výstavě v Chicagu údajně zakoupil císař František Josef I. Varianta velikosti 109,2 x 223,8 cm signovaná Benes Knüpfer, Roma se prodala v aukci u Christie's 2. 5. 2014 za rekordních 1,6 milionu Kč. Aukční síň Meissner - Neumann nabízela 27. 5. 2012 variantu 113,5 x 224 cm signovanou monogramem BK. Námětově stejný obraz Beneše Knüpfera, jako zde nabízený, "Mořská nymfa" velikosti 27 x 57 cm byl v roce 2009 prodán u Galerie Art Praha za 110 000 Kč (ART+) - obraz měl evidentně jiný poměr stran než obraz nabízený.

Karlovský (?)

"Zimní krajina s chalupou a říčkou"

olej na sololitu, signováno vlevo dole, nepřečteno, datace čtena 72 (1972 ?).

44 x 122,5 (56 x 134,5) cm

1 200 Kč

monogramista EK

"Ležící čtenářka v interiéru"

olej na plátně, signováno monogramem EK, výborná práce české moderny z roku 1964.

65 x 135 (73 x 140) cm

12 000 Kč

Dle slovníku Signatury českých a slovenských výtvarných umělců (Alena Malá, Petr Pavliňák, Výtvarné centrum Chagall 2010) by se mělo jednat o Evu Kučerovou - Lansbergrovou, prozatím neověřeno.

Treuchel Josef

"Honosná kytice - Slunečnice ve váze"

velký mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vertikálně vlevo dole TREUCHEL J, nedatováno, vzadu štítek autora s názvem obrazu, reprezentativní práce.

96,5 x 81,5 (113 x 97,5) cm

25 000 Kč

Treuchel Josef (1925-1990)

(6.10.1925 Kopřivnice - 2.11.1990 Kopřivnice)

Treuchel Josef

"Stromy v krajině"

velký mistrovský galerijní olej na sololitu, signováno vpravo dole J TREUCHEL, nedatováno, vzadu na blind rámu poznámky.

60 x 119 (77,5 x 136) cm

19 000 Kč

Velmi kvalitní, reprezentativní impresionistická práce s využitím barvy podkladu.

Treuchel Josef (1925-1990)

"Tři zlaté vlasy děda Vševěda"

mistrovská kombinovaná technika - tempera, akvarel, tuš, kvaš, signováno vlevo dole CYRIL BOUDA, rámováno.

50 x 35 (61 x 46,5) cm

8 500 Kč

Boštík Václav

"Abstrakce - Modrá v zelené"

pastel, signováno dole uprostřed BOŠTÍK, kvalitní adjustace, zaskleno. První majitel toto dílo získal přímo od autora.

15,5 x 11,5 (27 x 22) cm

12 000 Kč

Jedinečná sběratelská příležitost.

Boštík Václav (1913-2005)

Malíř, grafik, narozen v Horním Újezdu u Litomyšle, žák W. Nowaka, člen Umělecké besedy, později UB 12, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Centre G. Pompidou v Paříži, Menil Foundation Houston a v řadě dalších sbírek, vynikající český malíř, moderní malíř evropské úrovně, řada výstav doma i v zahraničí, v roce 2004 obdržel Medaili Za zásluhy, v Lexikonu dlouhý výčet literatury, zastoupení v galeriích a několikaobrazovkový výčet výstav.

(6. 11. 1913 Horní Újezd u Litomyšle - 7. 5. 2005 Praha)

Boštík Václav

"Abstrakce - Modrá v zelené"

15,5 x 11,5 (43 x 33) cm

12 000 Kč

Jedinečná sběratelská šance

Boštík Václav (1913-2005)

Kučera Jaro

"Rio Albrizzi / Venezia"

akvarel, signováno vpravo dole tužkou J. KUČERA, datováno 1925, zaskleno.

20 x 15,5 (43 x 33) cm

4 000 Kč

Kučera Jaro (1885-1950)

Kučera Jaroslav

Malíř, textilní výtvarník, pedagog, skvělý gobelínář. Studoval na Učitelském ústavu v Příboře a na VŠUP v Praze, dále studoval tkaní gobelínů v Paříži, učil na několika školách, v letech 1922 - 1925 vedl gobelínovou školu ve Valašském Meziříčí.

(16.9.1885 Bystřice pod Hostýnem - 27.6.1950 Hranice)

Berecz Ladislav

"Jarmark u kostela"

velký reprezentativní olej na plátně, signováno vpravo dole BERECZ, nedatováno.

66,5 x 120 (84,5 x 138) cm

6 000 Kč

Nabízený obraz byl pravděpodobně inspirován malbami Theodora Moussona s motivy zemplínského kroje. Námětově vybočuje z nám dostupné publikované tvorby Ladislava Berecze, kde převažují motivy tatranské krajiny či scenérie s pasáky ovcí. Příbuzné téma Jarmok (pastel) bylo zařazeno 29.03.2009 v Jarní aukci výtvarných děl a starožitností u aukční společnosti DARTE. Olejomalba Z jarmarku byla 26.10.2016 v aukci společnosti DOLMEN.

Výborná nabídka.

Berecz Ladislav (1910-1972)

Malíř autodidakt. Maloval sakrální obrazy v Galantě, Popradu, Bratislavě, Košicích. Věnoval se malbě tatranských motivů, maloval žánrové scény, obrazy ze života cikánů, i složitější symbolistické a alegorické kompozice.

"Mlhavé ráno"

velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole DRHA, nedatováno, vzadu uveden název díla a číslo 64 odpovídající malířovu číslování. Zdobný široký dobový rám.

69 x 99 (86 x 115) cm

19 000 Kč

Matal Bohumír

"Abstrakce"

mistrovská černobílá litografie, signováno vpravo dole MATAL, datováno 1947 (období skupiny 42)

40 x 42 (45,5 x 47,5) cm

6 500 Kč

Matal Bohumír (1922-1988)

Významný brněnský malíř, studium na ŠUŘ Brno, člen Umělecké besedy, Skupiny 42, SVU Aleš v Brně, Bloku umělců země Moravskoslezské, tvůrčí skupiny Brno 57, vynikající malíř 20. století, kolem 70 výstav po celém světě, zastoupen v galeriích, včetně Národní galerie, významně zastoupen ve Státní galerii ve  Zlíně.

Hruška

"Dva schody a tulák s jídlem"

mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vpravo dole HRUŠKA, nedatováno, kvalitní původní rám.

41 x 30 (50,5 x 40) cm

5 500 Kč

Treuchel Josef

"Podzimní nálada"

mistrovský galerijní olej na sololitu, signováno vpravo dole, nedatováno, vzadu štítek Díla a autorský štítek s cenou 20 000 Kčs.

69 x 99 (84 x 113) cm

15 000 Kč

V té době byl průměrný plat okolo 2 000 Kčs.

Treuchel Josef (1925-1990)

Plocek Vilém

"Krajina u Labe - Periferie s prodejním dvorem ENGEL - DŘÍVÍ, UHLÍ"

mistrovská kombinovaná technika - olej, tempera, signováno dole uprostřed VILÉM PLOCEK, datováno 1943. Vzadu razítko Vystaveno v Síni Mánes 1944, ručně psané texty "Výstava v Mánesu 1944", název "Zadní ulička" a další. Umělecký rám, vynikající celek.

28,5 x 98 (48 x 118) cm

39 000 Kč

Vzadu také informace, že obraz byl zakoupen starostou Štěchem v Brandýse nad Labem o vánocích 1943, tedy před výstavou. Má obraz vztah k tomuto městu? Pro brandýského rodáka Viléma Plocka bylo Polabí celoživotním zdrojem inspirace k tvorbě poeticky laděných obrazů.

Plocek Vilém (1905-2001)

Grafik, malíř, typograf, ilustrátor, studia u Bendy a Františka Tichého, od roku 1930 člen Spolku Purkyně a od roku 1941 spolku Mánes. Vystavoval v Praze, Brně, Zlíně, Náchodě, Brandýse nad Labem atd. Je zastoupen ve sbírkách: České muzeum výtvarných umění, Praha, Galerie hlavního města Prahy, Praha, Galerie moderního umění v Hradci Králové, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, Městské muzeum a galerie Břeclav, Oblastní galerie Liberec.

(25.12.1905 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - 4.3.2001 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav)

"V lese"

olej na plátně, signováno vlevo dole BOH. DVORSKÝ, datováno 1929. Výborná práce významného českého malíře, rok 1929 a 1930 se vyskytuje vzácně. Velikostí jde o reprezentativní práci galerijní úrovně.

93 x 68 (107 x 83) cm

36 000 Kč