"Rokoková společnost v interiéru"

grafický list kolorovaný akvarelem a bělobou, signováno částečně pod rámem, nepřečteno, původní zdobný rám, zajímavá sbírková grafika.

34 x 46 (46,5 x 53) cm

1 500 Kč

Kahovcová Vlasta

"Vinobraní"

olej na lepence, signováno vlevo dole VLASTA KAHOVCOVÁ, datováno 1997, vzadu název obrazu, rozměr, jméno autorky a její podpis.

16 x 16 (22 x 22) cm

900 Kč

Kahovcová Vlasta (1944-)

Zpěvačka, malířka, vystudovala SUPŠ v Praze obor propagační a výtvarnictví. Maluje technikou starých mistrů. Témata čerpá ze starých městských zákoutí, domovních dvorků, pohledem na staré předměty - mlýnky, hmoždíře, fajfky, svícny a jiné, maluje různá zátiší. Pěveckou kariéru zahájila účinkováním v Semaforu, několik let působila spolu s Jitkou Zelenkovou a Jarmilou Gerlovou jako vokalistka Karla Gotta.
(nar. 7.1.1944 Praha)

Kahovcová Vlasta

"Obecní šatlava"

olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vlevo dole VLASTA KAHOVCOVÁ, datováno 1997, skvěle zvládnuté kapky na třešních. Vzadu razítko galerie dART, ověření originálu a další údaje o obraze včetně názvu.

16 x 16 (21,5 x 21,5) cm

900 Kč

Kahovcová Vlasta (1944-)

(nar. 7.1.1944 Praha)

Kotyza Vladivoj

"Ossian - Utrpení mladého Werthera I"

barevná litografie na uměleckém ručním papíře značeném slepotiskovým razítkem Lyry Pragensis, signováno vpravo dole KOTYZA, datováno 1976, číslováno 167/200. Práce z autorova fantazijního období, kdy pracoval převážně v ateliéru.

42 x 28,5 (46,5 x 33,5) cm

900 Kč

Kotyza Vladivoj (1943-)

Malíř, grafik, pedagog, restaurátor, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Antonína Pelce, Václava Tittelbacha a Bohuslava Slánského. Člen Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Zastoupen v Západočeské galerii v Plzni, Galerii výtvarného umění v Chebu, Okresním muzeu a galerii v Klatovech. Od roku 2010 se zabývá především kresbou v plenéru.

(nar. 30.11.1943 Praha)

"Dejvické nádraží"

litografie, signováno vpravo dole, datováno 1954, vlevo dole určení místa.

35 x 27 (47,5 x 34) cm

450 Kč

Kvalitní práce vysoké dokumentační hodnoty.

nesignováno

"Podzimní orba koňmi"

mistrovský olej na kartonu, signum nenalezeno, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno. Kvalitní komorní práce.

15,5 x 21 (34 x 39) cm

900 Kč

Kahovcová Vlasta

"Zátiší s petrolejovou lampou, dýmkou a ovocem - Podroušená bába pod petrolejkou"

obraz vznikl technikou satinování, signováno vpravo dole VLASTA KAHOVCOVÁ, vzadu autorský štítek a razítko ostravské galerie dART.

31 x 28 (36,5 x 33) cm

1 500 Kč

Původní cena obrazu byla 2 800 Kč

Kahovcová Vlasta (1944-)

(nar. 7.1.1944 Praha)

monogramista C.G.E.

"Nábřeží ve starém městě - Annecy - Palais de I’Isle, kanál řeky Thiou"

mistrovský akvarel na kartonu, signováno monogramem C.G.E., adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno. Vzadu nálepka rámařství z Yorku, Velká Británie.

24,5 x 30 (37,5 x 43) cm

1 100 Kč

Francouzské městečko Annecy leží v Savojských Alpách. Řeka Thiou ho protéká jakoby křížem krážem a vytváří tak nesčetné malebné kanály - jedno z nejčastěji zobrazovaných míst ve Francii.

"Akcie společnosti Moravsko-slezské elektrárny na 400 Kč"

pěkná grafika představující dívku nesoucí blesky. V. emise akciové společnosti v Moravské Ostravě, 2. ledna 1936. Ručně řezaný rám, pod sklem.

25 x 37 (35 x 45) cm

500 Kč

Samotný rám má cenu kolem 1 500 Kč.

"Klečící ženský akt"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole, nepřečteno.

77 x 55,5 (96,5 x 75) cm

3 700 Kč

Hrouzková Šárka

"Neklidný Vesuv 4"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vertikálně vpravo dole HROUZKOVÁ, vzadu razítko Díla s původní cenou 970 Kč, dále název obrazu, jméno autorky a datace 1995. Kvalitní komorní práce.

20 x 20 (24,5 x 24,5) cm

600 Kč

Hrouzková Šárka (1954-)

Malířka. Členka Unie výtvarných umělců pardubického regionu. V osmdesátých letech učila na Ostravsku, od r. 1990 žije a pracuje ve východních Čechách. V březnu 2000 založila s kolegyní Pavlínou Vomočilovou soukromé Výtvarné studio v Dolním Újezdě u Litomyšle, kde se věnují s dalšími kolegy výtvarně nadaným dětem a mládeži.

(nar. 25.12.1954 Ostrava)

Hrouzková Šárka

"Neklidný Vesuv 2"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vertikálně vlevo dole HROUZKOVÁ, vzadu razítko Díla s původní cenou 970 Kč, dále název obrazu, jméno autorky a datace 1995. Kvalitní komorní práce.

20 x 20 (24,5 x 24,5) cm

600 Kč

Hrouzková Šárka (1954-)

(nar. 25.12.1954 Ostrava)

Kahovcová Vlasta

"Cimérka veterináře Chadimy"

olej na plátně, signováno vpravo dole špatně čitelně, autorkou je VLASTA KAHOVCOVÁ, datováno 1995, vzadu potvrzení originálu, autorský štítek a razítko galerie dART.

30,5 x 35,5 (44 x 49) cm

1 900 Kč

Kahovcová Vlasta (1944-)

(nar. 7.1.1944 Praha)

Kočár Vladimír

"Zátiší s ovocem"

olej na plátně lepeném na sololitu, signováno vpravo dole KOČÁR, nedatováno, vzadu štítek galerie dART.

32 x 32 (42 x 42) cm

1 900 Kč

Kočár Vladimír (1926-)

Malíř, studoval u Urbana, Doubravy, Makovského, Hlavici a Miléna na katedře výtvarné výchovy Masarykovy univerzity v Brně, působil jako pedagog na katedře výtvarné výchovy PedF v Ostravě, zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí, několik desítek výstav. Otec malíře Ondřeje Kočára.

(nar. 27.8.1926 Brno)

Kahovcová Vlasta

"Halali - Lovecké zátiší"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole VLASTA KAHOVCOVÁ, datováno 1996, rukou psané informace o obraze, vzadu štítek galerie dART, potvrzení originálu. Kvalitní rámování.

30,5 x 35,5 (44 x 49) cm

1 900 Kč

Kahovcová Vlasta (1944-)

(nar. 7.1.1944 Praha)

Cholotkov

"Rašeliniště na kraji lesa"

olej na plátně, signum nenalezeno, kvalitní rám, na rámu štítek se jménem CHOLOTKOV v azbuce.

32 x 42,5 (41,5 x 52) cm

1 500 Kč

Stehlík Jindřich

"Vltava u Orlíka"

olej na kartonu se strukturou plátna, signováno vpravo dole J. STEHLÍK, vzadu autorský štítek.

41 x 54 (50,5 x 64,5) cm

900 Kč

Zajímavá práce dokumentační hodnoty.

Stehlík Jindřich (1905-1991)

Malíř, studium na pražské Akademii výtvarného umění u Otakara Nejedlého. V jeho tvorbě převažovala krajinomalba, zachycoval také záběry denního života a pracovní náměty.

(6.12.1905 Milevsko, Písek - 9.8.1991)

Krhut

"Rybářská bárka s plachtami před přístavem"

olej na jemném plátně lepeném na kartonu, signováno vpravo dole KRHUT.7.6 - případné vročení může být kryté rámem.

36 x 51 (50,5 x 65,5) cm

1 500 Kč

Hermanskij

"Eskymácký motiv - Dítě v košatině přivázané k sobovi, v pozadí jurta"

grafický list jemně kolorovaný, signováno vlevo dole HERMANSKIJ, nedatováno.

32,5 x 23,5 (43,5 x 33,5) cm

800 Kč

Zajímavá sbírková práce.

"Zátiší s ovocem a kameninou na selském stole"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1988.

50 x 70 (61,5 x 81,5) cm

5 500 Kč