Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou jednoduchým stylizovaným folklórním dekorem, značeno III. B 115 Slávek, datováno 1942.Talíř je lepený, má praskliny a oklepy.

Průměr 21,5 cm

300 Kč

Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou stylizovaných květů a obilných klasů, při vnějším okraji široký oranžový pás, vespod černá tištěná značka DITMAR-URBACH Made in Czechoslovakia, Znojmo, minulé století.

Průměr 23 cm

300 Kč

Párové nástěnné talíře

keramika, bíle glazovaná zdobená barevnou ruční malbou stylizovaných květů, při vnějším okraji široký oranžový pás, značeno zelenou tištěnou značkou DITMAR-URBACH Made in Czechoslovakia, minulé století.

Průměr 23,5 cm

600 Kč

Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou hroznů a listů vinné révy, značeno vtlačenou značkou OLOMUCZAN GEB.SCHÜTZ BEI BLANSKO, Olomučany, přelom 19./20. století.

Průměr 22,5 cm

300 Kč

Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou stylizovaným květinovým dekorem, značeno vtlačenou značkou OLOMUCZAN GEB.SCHÜTZ BEI BLANSKO, Olomučany, přelom 19./20. století.

Průměr 22,5 cm

300 Kč

Nástěnný talíř se zvlněným okrajem

kamenina bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou s květinovým dekorem, uprostřed růže, při okraji zelená linka, značeno korunkou a nápisem FRAIN, Vranov nad Dyjí, první polovina 19. století. Dále rukou nečitelný text s datací 1928.

Průměr 24 cm

400 Kč

Nástěnné talíře párové

keramika bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou květů, při okraji hnědá linka. Značeno vtlačeně NEUMARK (Všeruby), na jednom z talířů ještě vtlačené S, na obou číslo 1, kolem poloviny 19. století.

Průměr 24,5 cm

600 Kč

keramika bíle glazovaná, zdobená barevným ručně malovaným folklórním květinovým motivem, vespod vyrytá číslice 4, Čechy, minulé století.

Průměr 29,5 cm

300 Kč

Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, barevně ručně malovaná, v centrální části zdobená plastickým motivem šohaje s valaškou a korbelem v rukou, v pozadí krajina, neznačeno, minulé století. Drobná vlasová prasklina.

Průměr 29,5 cm

600 Kč

Nástěnný talíř

keramika barevně glazovaná, celoplošně malovaná motivem ženy v zasněžené krajině s městečkem. Značeno vtlačeně Made in Czechoslovakia, druhá polovina minulého století.

Průměr 26 cm

650 Kč

Nástěnný talíř hluboký

keramika, bíle glazovaná zdobená, barevnou ruční malbou stylizovaných květů, při vnějším okraji oranžová linka, značeno hnědou tištěnou značkou DITMAR-URBACH, Made in Czechoslovakia a rukou psaným modrým číslem 87, minulé století.

Průměr 23 cm

200 Kč

Nástěnné talíře párové

keramika, bíle glazovaná, zdobená barevnou ruční malbou stylizovaných květů, při vnějším okraji modrá linka, značeno hnědou tištěnou značkou DITMAR-URBACH, Made in Czechoslovakia, minulé století.

Průměr 23 cm

400 Kč

Mísa hluboká

pálená hlína glazovaná v odstínu světle hnědé barvy, zdobená jednoduchým stylizovaným barevným stromečkovým dekorem, první polovina minulého století. Vespod ouško, za které lze mísu zavěsit na zeď. Na několika místech výrobní vady v glazuře.

Výška 8 cm, průměr 24,5 cm

700 Kč

Velký hrnek

keramika glazovaná, barevně ručně malovaná, použit výrazný folklórní rostlinný dekor. Vespod vtlačená značka a ručně B.J.K. 18.2.1943 // 10./a // gw.-40.60, Bohumil a Jaroslav Kudělka, Valašské Meziříčí.

Výška 10,5 cm

300 Kč

Džbánek

keramika bíle glazovaná, barevně ručně malovaná, použit výrazný folklórní rostlinný dekor. Vespod ručně psané B.J.K. Valašsko 10.12.42 // wa 123.20, Bohumil a Jaroslav Kudělka, Valašské Meziříčí. Oklep při horním okraji.

Výška 23 cm

1 200 Kč

Nástěnný talíř

keramika bíle glazovaná, zdobená modrým a žlutým stylizovaným folklórním dekorem, neznačeno, první polovina minulého století. Při okrajích a zespodu oklepy.

Průměr 21,5 cm

700 Kč

Džbán

keramika bíle glazovaná, zdobená modro-žlutým stylizovaným folklórním dekorem, neznačeno. První polovina minulého století. Drobné oklepy a při spodním okraji restaurátorský zásah. Uvnitř na glazuře vlasové praskliny.

Výška 20 cm

1 000 Kč

Dóza s víkem

keramika bíle a modře glazovaná, zdobeno ruční malbou černým stylizovaným rostlinným dekorem, značeno hnědou tištěnou značkou VILLEROY & BOCH, DRESDEN a číslem 6717, Německo, první třetina minulého století.

8 x 13 x 13 cm

2 500 Kč

Kalamář na psací stůl

keramika černě glazovaná s bílým dekorem, elipsovitý tvar, značeno fragmentem vtlačeného úlu a podglazurně značkou AUGARTEN WIEN, provedení vrcholné ARTDEKO, kolem roku 1935, skleněná vložka má oťuk při okraji.

Výška 5,5 cm, šířka 18 cm, hloubka 13 cm

1 800 Kč

Plastika "Kůň"

porcelán bíle glazovaný, vespod trojúhelníkový porcelánový nálep s vtištěnou značkou s E, vtlačeně Made in Czechoslovakia a čísla 413 20. ROYAL DUX, polovina minulého století. Výrobní vady a prasklina na plintě.

Výška celé plastiky 40 cm, plinta 3 x 28 x 13 cm

1 900 Kč

Mimořádně velká porcelánová plastika nádherně zobrazující koně v pohybu.