Babraj Bořivoj

"Valašská vesnice v zimě"

mistrovský akvarel, signováno vpravo dole B. BABRAJ, datováno 1980, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno.

28,5 x 41 (48 x 59) cm

900 Kč

Babraj Bořivoj (1920-1987)

Vystudovaný lékárník, narozen v Ostravě, malovat začal na nucených pracích v Německu. Bratr sochaře Konráda Babraje a otec známého ostravského výtvarníka Alexandra Babraje.

Babraj Bořivoj

"Usedlost ve valašské vesnici"

akvarel, signováno vpravo dole B. BABRAJ, datováno 1978, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno.

29 x 40,5 (46,5 x 58) cm

900 Kč

Babraj Bořivoj (1920-1987)

Babraj Bořivoj

"Jarní tání ve valašské vesnici"

akvarel, signováno vpravo dole B. BABRAJ, nedatováno, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno.

29 x 40,5 (46,5 x 58) cm

900 Kč

Určením místa obraz získá dokumentační hodnotu.

Babraj Bořivoj (1920-1987)

Babraj Bořivoj

"Pole za valašskými chalupami"

28 x 41 (47 x 58) cm

900 Kč

Babraj Bořivoj (1920-1987)

"Zimní krajina se stromy a říčkou"

olej na plátně, nesignováno, jméno vzadu na blind rámu nepřečteno, zdobný dobový rám stříbrné barvy.

48 x 67 (62 x 82) cm

1 800 Kč

"Práce v hutích - v koksovně"

olej na kartonu, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno 1946, adjustováno v paspartě, rámováno. Obraz je zvlněný, vyžaduje drobné restaurování.

43,5 x 60,5 (69 x 84,5) cm

2 500 Kč

nesignováno

"Zahrada u vily ve Středomoří"

olej na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, původní zajímavý rám.

49,5 x 80 (64,5 x 95,5) cm

1 900 Kč

"Podhorská krajina o žních"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno, nerámováno.

59,5 x 80 cm

1 500 Kč

"Podemletý strom na říčním břehu"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole, datováno 1957, původní kvalitní rám.

47,5 x 62,5 (65 x 79,5) cm

2 000 Kč

Procházka M

"Samota v hornaté zimní krajině"

olej na kartonu, signováno vpravo dole M. PROCHÁZKA, datováno 1949.

44,5 x 58,5 (62 x 77) cm

2 000 Kč

Kormaň J.K

"Světlo ve vysokém lese"

olej na kartonu se strukturou plátna, signováno vpravo dole J. K. KORMAŇ, nedatováno, zajímavá hra světla a stínu.

46 x 65,5 (60 x 80) cm

1 500 Kč

Kormaň J.K.

Malíř beskydské krajiny, zátiší, Valašska. Vyhledávaný autor.

"Chalupa u mostku přes říčku"

olej na plátně, signum nenalezeno, kolem roku 1920, kvalitní zlacený rám.

22 x 33 (28,5 x 39,5) cm

500 Kč

Krejčí F.

"Vrba na břehu potoka"

olej na kartonu, signováno vlevo dole F. KREJČÍ, nedatováno.

21 x 27 (27,5 x 34) cm

800 Kč

"Letní podhorská krajina"

tempera, signováno vpravo dole, datováno 1954, adjustováno v paspartě, rámováno.

Ve výřezu 32,5 x 47,5 (47 x 60) cm

1 000 Kč

Holoubek Josef

"Trenčínský hrad - Pohled z opačného břehu Váhu"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. HOLOUBEK, nedatováno, krásný široký rám stříbrné barvy.

60 x 70 (74 x 84) cm

4 500 Kč

Holoubek Josef (1892-1967)

Malíř, narozen v Plotišti nad Labem u Hradce Králové, od roku 1906 studoval na soukromé malířské škole bratrů Reisnerů v Praze, dále v kurzu krajinářské a figurální malby u F. Vavřiny a od roku 1910 na UMPRUM u profesora E. Dítěte a profesora Hofbauera. Žil a pracoval na Slovensku, často maloval trenčínský hrad z různého úhlu pohledu.

Holoubek Josef

"Horské svahy"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. HOLOUBEK, nedatováno.

69,5 x 49 (87 x 66,5) cm

3 500 Kč

Holoubek Josef (1892-1967)

Grygar

"Vodní kanál lemovaný starými domy a kupolí v pozadí"

olej na plátně, signováno vpravo dole GRYGAR 5/XI.

60 x 80 (73 x 93) cm

2 500 Kč

Nesázal Josef

"Dřevěnice mezi zlátnoucími stromy"

akvarel, signováno vpravo dole NESÁZAL, nedatováno, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno.

26,5 x 38 (47 x 56,5) cm

1 200 Kč

Nesázal Josef (1884-?)

Malíř, studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, věnoval se krajinomalbě, námětově čerpal i z národopisných motivů Slovácka a Slovenska.

(11.4.1884 Nedašov, Zlín - ?)

Nesázal Josef

"Hora, dřevěnice i cesta pod sněhem"

26,5 x 38 (46,5 x 56,5) cm

1 200 Kč

Nesázal Josef (1884-?)

(11.4.1884 Nedašov, Zlín - ?)

Vovsová Věra

"Kytice rudých máků"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole VĚRA VOVSOVÁ, nedatováno.

80 x 60 (91 x 71) cm

9 000 Kč

Vovsová Věra (1912-1998)

Malířka, pedagožka, manželka hudebního pedagoga a skladatele Františka Vovsy. Během studia na Učitelském ústavu v Chrudimi získala základy malířské tvorby v ateliéru Ferdinanda Pochobradského. Malířství pak studovala u Josefa Šilhavého, v Soukromé malířské škole Rudolfa Vejrycha v Praze a během války ve zlínské Škole umění u Vincence Makovského a Richarda Wiesnera. Původně působila jako učitelka v okolí Nasavrk a v Pardubicích, po válce se věnovala malířství profesionálně. Malovala květiny, náměty s hudebními motivy pod vlivem manželství s hudebníkem, čerpala ze zahraničních cest. Její tvorba je zastoupena ve sbírkách Východočeské galerie v Pardubicích.

(11.8.1912 Běstvina, Chrudim - 31.8.1998 Pardubice)