Zemek František

sklo čiré s barevnými nálepy, hutně tvarované, návrh z kolekce Rhapsody od Františka Zemka, značeno papírovou nálepkou, sklárna Mstišov, druhá polovina minulého století.

13 x 38 x 16 cm

300 Kč

Zemek František (1913-1960)

(20.10.1913 Zlatno pri Lučenci, Slovensko - 31.5.1960 Šumperk)

Zemek František

Výška 21 cm

300 Kč

Zemek František (1913-1960)

Zemek František

Váza menší trojboká

Výška 14 cm

250 Kč

Zemek František (1913-1960)

Svoboda Jaroslav

sklo hutní, čiré, bezbarvé a indigové, návrh Jaroslava Svobody z roku 1973 pro Ústředí uměleckých řemesel Praha, sklárna Škrdlovice.

Výška 18 cm

500 Kč

Svoboda Jaroslav (1938-)

Sklářský výtvarník, sochař, pedagog, studoval u B. Nováka, B. Medka, S. Libenského a J. Brychty na Uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, pracoval v ateliéru broušeného skla Uměleckých řemesel v Praze, vedl sklářskou huť ve Škrdlovicích, od 1990 samostatný sklářský výtvarník ve vlastní huti v Karlově u Škrdlovic, řada výstav a realizací, široký výčet literatury.

(nar. 9.2.1938 Sokoleč, okres Nymburk)

Svoboda Jaroslav

Popelník/ miska

Výška 7 cm, průměr 13 cm

700 Kč

Svoboda Jaroslav (1938-)

Malíř, legionář, studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze a na akademii v Praze u profesora Ottenfelda, za peníze získané prodejem svých obrazů odjel do Afriky, studoval u profesora Cauvy v Alžíru, procestoval na kole celé severní pobřeží Alžíru, zajel do poušti, slézal Atlas, přes Španělsko se vrátil do Evropy, jeden rok studoval v Londýně a jeden rok v Paříži, maloval v Pyrenejích a v Normandii, při vytvoření čs. vojska ve Francii do něj vstoupil a sloužil až do roku 1925, výstavy v Alžíru, Biskře, Marseille, Madridu, Londýně, na pařížském salonu 1912, v Rubešově saloně 1920, v Pardubicích 1927, v Praze 1950, jeho život byl neuvěřitelně dobrodružný.

(nar. 30.7.1879 Orenburská gubernie, Rusko)

Vízner František

sklo hutní rosalinové, návrh Františka Víznera z roku 1963 pro Heřmanovu huť, číslo 20053, na stěně zlatý papírový štítek BOHEMIA GLASS MADE IN CZECHOSLOVAKIA.

Výška 8,5 cm

250 Kč

Vízner František (1936-2011)

(9.3.1936 Praha - 1.7.2011 Brno)

Šestiosobní mocca souprava

porcelán bále glazovaný, zdobený pásem zeleně tištěného květinového dekoru a zlacením. Značeno červeným razítkem S. Hohenberg, II, Tabor-strasse 10, Wien. První polovina minulého století. Tištěný dekor i zlacení částečně setřené.

1x konvice výška 17,5 cm,

1x cukřenka výška 11 cm, průměr 14 cm,

6x šálek výška 4 cm,

6x podšálek průměr 11 cm

900 Kč

Jednoplamenné svícny párové

postříbřený obecný kov zdobený různě velikými pásy perlovce, značeno známou francouzskou firmou CHRISTOFLE, druhá polovina 19. století.

Výška 20 cm

700 Kč

Šestiosobní sada rybích příborů

postříbřený obecný kov zdobený jemným rytým dekorem, střenky z materiálu imitujícího kost, nože značeny EPNS (Electro Plated Nickel Silver). Velká Británie, první polovina minulého století. Původní dřevěná etue.

Délka nože 21 cm, délka vidličky 18 cm, etue 5,5 x 34 x 24 cm

700 Kč

Stojánek na fotografii

kombinace mramoru, dřeva a skla čirého bezbarvého, jedno sklo fasetované, první polovina minulého století.

15,5 x 17,5 x 8 cm

400 Kč

Stojánek na fotografii

kombinace skla světlemodrého opakního, tmavě modrého čirého a bezbarvého čirého, druhá polovina minulého století. Dvě tabulky skla mají na krajích drobné oklepy.

15 x 16 x 5 cm

350 Kč

Plastika "Žena s květy" - Stolní zrcadlo s odkládací miskou na šperky

kruhové zrcadlo je usazeno za hlavou dívky stojící na "břehu jezírka" - zde odkládací misky, porcelán barevně glazovaný, značeno vtlačenými čísly, SECESNÍ provedení.

Výška 37 cm, průměr zrcadlové plochy 18 cm

4 900 Kč

Hračka na klíček "Míša s kufrem"

hnědý plyš v kombinaci se světle hnědou kůží, kufřík červený papírový. Výtvarná řemesla, Lidové družstvo umělecké výroby Praha 1. Původní papírová krabice s označením výrobku, druhá polovina minulého století. Funkční. U kufříku schází ucho.

Výška medvídka 19,5 cm

700 Kč

Dóza s nápisem Val. Meziříčí

dřevěná, barevně ručně malovaná stylizovaným rostlinným dekorem, první polovina 20. století.

Výška 13,5 cm, průměr 14 cm

700 Kč

Nástěnné figurální reliéfy párové

reliéfy kovová kompozice na samostatných dřevěných deskách. Jeden s námětem ženy s labutěmi, pozlacený, zlacení místy setřené, druhý s námětem ženy se srnci. Neznačeno, nesignováno. Výrazné secesní provedení.

Konec 19. století.

Dřevěné desky 27,5 x 38 cm,
reliéf ženy s labutí cca 25,5 x 36 cm,
reliéf ženy se srnci cca 26,5 x 36 cm

1 200 Kč

Maska

řezba v exotickém dřevě, Afrika, druhá polovina minulého století. Vzadu připevněn úchyt na zavěšení na zeď.

70 x 40 cm

3 000 Kč

Stříbrné misky se lžičkami na kaviár

stříbro, každá miska na čtyřech ozdobných nožkách, na miskách i na lžičkách vyrytý monogram EJ. Značeno puncovními značkami DIANA (S-30) na miskách a HLAVOU PSA (S-33) na lžičkách. Počátek minulého století.

Ryzost 800/1000, celková hmotnost 191,49 g btto,

4x miska výška 3,5 cm, průměr 5 cm,

4x lžička délka 7 cm

2 900 Kč

Tradiční nádoba na pití

řezba z jednoho kusu exotického dřeva - nádoba na patce, dvě pítka a dvojíce postranních převýšených uch ve tvaru hlav kozorožce kavkazského. Osetie/Gruzie, druhá polovina minulého století.

Výška 36,5 cm, průměr 36 cm

1 700 Kč

V Ruském středisku vědy a kultury v Praze se konala výstava "Dnů kultury Severní Osetie – Alanije v Praze".

Podobnou dvouuchou nádobu držel v rukou národní umělec Severní Osetie a laureát Státní ceny Anatolij Galaov při zahájení 9. listopadu 2017. Evidentně však šlo o nádobu mnohem menší, než je nádoba zde nabízená.

http://rsvk.cz/cs/blog/2017/11/09/dny-kultury-severni-osetie-alanije-v-praze-byly-zahajeny-v-rsvk-v-praze/#prettyPhoto

Dvě plastiky spojené řetězem

řezba v exotickém dřevě, jedna postava znázorňuje ženu a druhá muže kouřícího dýmku, obě plastiky jsou spojeny dřevěným řetězem (řetěz může symbolizovat manželský svazek), Afrika, 20. století.

Výška plastik 25, délka samotného řetězu 50 cm

1 300 Kč

Kodet Emanuel

Plastika "Zamyšlený Pierot"

keramika bíle glazovaná, včetně plinty, ručně barevně malovaná, doplněno zlacením, značeno tištěnou značkou GRANITON Made in Czecho-Slovakia a ručně psaným D.T. 23.1., firma Rydl & Thon Svijany, první čtvrtina minulého století.

Výška 30 cm, rozměr základny 20,5 x 16,5 cm

5 800 Kč

V tomto vzácně se vyskytujícím barevném provedení publikováno na str. 94 v "Graniton / Umělecká a užitková keramika 1907-1928", Jiří Hořava, 2017, dále pak na straně 159, modelové číslo 553, vznik modelu patrně rok 1910, zde uveden název "Pierott". Byly vyráběny dvě velikostní varianty, námi nabízená je ta větší - výška 30 cm.

Kodet Emanuel Julian (1880-1955)

Sochař, studoval na UMPRUM V Praze u profesora Suchardy, zakladatel umělecké dynastie Kodetů, otec významného sochaře Jana Kodeta, dědeček dnešního malíře Kristiana Kodeta, v letech 1908-1909 pobýval studijně v Itálii, zastoupen v Galerii Kodet v Praze.

(28.3.1880 Pelhřimov - 4.1.1955 Praha)