281-300     Bohuslav REYNEK

BOHUSLAV REYNEK

Reynek Bohuslav

"Stromy v krajině"

kresba uhlem na papíru, nesignováno, datováno 3 nov 16 (3. 11. 1916), práce Bohuslava Reynka, uvedena pod číslem K17 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Volný list.

15,8 x 23,9 cm

23 000 Kč

Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

Malíř, grafik, básník, překladatel, krátce studoval zemědělství na ČVUT v Praze, malířsky se vzdělával soukromě, po roce 1915 se intenzivně věnoval vlastní básnické tvorbě a překladatelství, spolupracoval s nakladatelem J. Florianem ze Staré Říše na edici Dobré dílo, ve dvacátých a třicátých letech se často vracel do Grenoblu ve Francii, kde každoročně vystavoval. V roce 1926 se oženil s francouzskou básnířkou Suzanne Renaudovou, v roce 1947 přeložil a ilustroval její básnickou sbírku Dveře v přítmí. Od roku 1936 žil s rodinou trvale na rodném statku v Petrkově u Havlíčkova Brodu, v roce 1944 byl s rodinou vystěhován, přístřeší až do konce války nalezl u Floriánovy rodiny ve Staré Říši, po únoru 1948 byl jeho statek zestátněn a Reynek na něm mohl pracovat jako zemědělský dělník, jeho nejhodnotnější část grafické tvorby vznikla v padesátých a šedesátých letech, kdy vystavoval jen sporadicky. V šedesátých letech byl jeho dům poutním místem pro mladé umělce, silně ovlivnil generaci básníků devadesátých let, část jeho básnické tvorby byla zhudebněna.

(31.5.1892 Petrkov, Havlíčkův Brod - 28.9.1971 Petrkov)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Krajina I"

kresba tuší na papíru, nesignováno, datováno 5,IV,18 (tedy 5. 4. 1918), práce Bohuslava Reynka, uvedena pod číslem K23 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Volný list.

13,8 x 19,5 cm

23 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

Petrkovský dům II

kresba tuší na papíru, nesignováno, datováno 21 avríl 18, případně 2/avríl 18 (21. 4. 1918, případně 2. 4. 1918), práce Bohuslava Reynka, uvedena pod číslem K21 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Volný list.

15,7 x 23,6 cm

23 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Hlava psa"

linoryt, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok 1920. Uveden pod číslem G9 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, kde uvedeno, že listu bylo použito ve vydání souboru Obrázky nové i staré, Stará Říše na Moravě 1921, J. Florian.

Tisková plocha 9,6 x 6,1 cm, list 25 x 17 cm

9 000 Kč

Dále uvedeno, že bylo použito v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990 a že se o listu zmiňuje autor v dopise J. Florianovi (23.3.1920). Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek. Volný list, otisk na několika místech mírně rozmazán. Publikováno rovněž na str. 91 "Bohuslav Reynek (1892-1971)", Pavel Chalupa, vydal Arbor vitae, 2011.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Husa"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, uveden pod číslem G8 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, vzadu tužkou poznámka "U Kryly štoček". Volný list.

Tisková plocha 7,4 x 4,8 cm, list nepravidelný tvar cca 11,9 x 9,6 cm

7 000 Kč

Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek. Publikováno mimo jiné na str. 24 "Bohuslav Reynek Český moderní samotář", Galerie Zdeněk Sklenář, 2012

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Myši v pasti I"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, uveden pod číslem G2 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Volný list.

Tisková plocha 8 x 9,9 cm, list 19,9 x 15,7 cm

9 000 Kč

Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek. Publikováno mimo jiné na str. 27 "Bohuslav Reynek Český moderní samotář", Galerie Zdeněk Sklenář, 2012, i v "Bohuslav Reynek (1892-1971)", Pavel Chalupa, vydal Arbor vitae, 2011, str. 93.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Stojící dívka"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, volný list, uveden pod číslem G21 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992.

Tisková plocha 9,3 x 5,4 cm, list 20 x 15 cm

9 000 Kč

Zde uvedeno, že listu bylo použito ve vydání souboru Obrázky nové i staré, Stará Říše na Moravě 1921, J. Florian a rovněž v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990, dále uvedeno, že se o listu zmiňuje autor v dopise J. Florianovi (1.5.1920).

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Dívka v šátku"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, uveden pod číslem G23 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, vzadu tužkou poznámka "U Kryla štoček". Volný list.

Tisková plocha cca 11 x 7,5 cm, list 17,2 x 13,2 cm

7 000 Kč

Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek. V Katalogu díla uvedeno, že bylo použito v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Postava v krajině"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, uveden pod číslem G13 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, vzadu tužkou poznámka "U Kryla". Volný list.

Tisková plocha cca 11,6 x 8,5 cm, list 15,5 x 11,8 cm

7 000 Kč

Současný majitel získal před cca 20 lety přímo od pana Floriana ze Staré Říše. Tato jako i ostatní práce B. Reynka v této aukci byly všechny vloženy ve stejné složce s rukou psaným nápisem Reynek. V Katalogu díla uvedeno, že bylo použito v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990 a dále uvedeno, že se o listu zmiňuje J. Florian v dopise B. Reynkovi (10.3.1920).

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Job - Hiob"

linoryt, signováno BOHUSLAV REYNEK, datováno 1921, dole tužkou uveden název "Hiob" (Job v němčině), uveden pod číslem G31 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, zde uveden rok vzniku 1920. Mimořádný volný list.

Tisková plocha 12 x 8,2, list 15,6 x 11,7 cm

13 000 Kč

Linoryty se na trhu objevují výjimečně. V Katalogu díla uvedeno, že bylo použito v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990. Publikováno mimo jiné v "Bohuslav Reynek (1892-1971)", Pavel Chalupa, vydal Arbor vitae, 2011, str. 95.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Pozvánka na vernisáž výstavy

s reprodukcí kolorovaného linorytu Bohuslava Reynka "Z návsi" z roku 1920. Vernisáž dne 12.12.1995 k výstavě Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud s názvem "Lune d´hiver" (Zimní měsíc), Grenobl ve dnech 13.12.1995 - 20.1.1996.

21 x 16 cm

500 Kč

Výstavu uspořádala l´Association "Romarin, les amis de Suzanne Renaud et Bohuslav Reynek".

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Pikle"

linoryt, nedatováno, nesignováno, Bohuslav Reynek, rok vzniku 1920, uveden pod číslem G7 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, volný list.

Tisková plocha 15 x 10,3 cm, list 30 x 24 cm

12 000 Kč

V Katalogu díla uvedeno, že bylo použito v B. Reynek: Had na sněhu, Praha 1990, dále uvedeno, že se o listu zmiňuje autor v dopise J. Florianovi (1.5.1920). Publikováno mimo jiné na str. 26 v "Bohuslav Reynek Český moderní samotář", Galerie Zdeněk Sklenář, 2012.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Smrk v mlází"

suchá jehla, signováno REYNEK, datováno 1934, číslo otisku 1, uvedeno pod číslem G55 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992, volný list. Vynikající list ve výborné kvalitě, navíc první otisk.

Tisková plocha 10,2 x 7,2 cm, list 24 x 16 cm

26 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Pod borovicí"

suchá jehla, ruční papír, signováno REYNEK, datováno 1934, číslo otisku 2, uvedeno pod číslem G53 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Vynikající volný list, pouze druhý otisk, na papíru hnědé skvrnky mimo tiskovou plochu

Tisková plocha 10 x 7,1 cm, list 25,5 x 19 cm

25 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

“V lese IV”

suchá jehla, hedvábný papír, signováno REYNEK, datováno 1935, číslo otisku 2, fixováno v paspartě, vynikající list, pouze druhý otisk, místy mírně nažloutlý papír. Uvedeno v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, Dům umění města Brna 1992, pod číslem G68.

Tisková plocha 9,7 x 7,4 cm, list 15,4 x 11,5 cm, pasparta 22,3 x 16,3 cm

26 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Žabka na stole"

suchá jehla, hedvábný papír, signováno REYNEK, datováno 1935, číslo otisku 3, fixováno v paspartě, pouze třetí otisk, místy nažloutlý papír. Uvedeno pod číslem G61 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992.

Tisková plocha 6 x 8 cm, list cca 11 x 14,5 cm, pasparta 30 x 22,5 cm

22 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Pod lípou II"

suchá jehla, hedvábný papír, signováno Reynek, datováno 1935, číslo otisku 3, fixováno v paspartě, pouze třetí otisk tohoto nádherného listu. Uvedeno pod číslem G76 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992.

Tisková plocha 8,3 x 6,1 cm, list cca 15 x 11,2 cm, pasparta 30 x 22,5 cm

25 000 Kč

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Kozy pod břízou"

suchá jehla, ruční papír, signováno REYNEK, rok vzniku 1960, uvedeno pod číslem G474 v "Katalogu díla" od Renaty Bernardi, vydal Dům umění města Brna 1992. Vynikající volný list.

Tisková plocha 11,6 x 8,1 cm, list cca 17,4 x 12,7 cm

25 000 Kč

V Katalogu díla dále uvedeno zastoupení na výstavách. Publikováno mimo jiné v "Bohuslav Reynek (1892-1971)", Pavel Chalupa, vydal Arbor vitae, 2011, str. 342. Ve specializované aukci, kterou pořádalo Dorotheum pod názvem "Bohuslav Reynek 99+1" dne 9.11.2017, byl tento list vydražen za 54 000 Kč (položka č. 77).

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav

"Kostel ve Sv. Kříži II"

suchá jehla, signováno REYNEK, rok vzniku 1965, volný list. Vloženo do "přání" s ručně psaným textem červenou pastelkou "Pokojné vánoce všem upřímně přeje B. Reynek s rodinou". V "Katalogu díla" od R. Bernardi, Dům umění města Brna 1992, pod číslem G538.

Tisková plocha 13 x 9,7 cm, list cca 17 x 12,7 cm, přání cca 20 x 13,7 cm

29 000 Kč

V "Katalogu díla" také uvedeno zastoupení v galeriích, včetně Národní galerie, jakož i zastoupení na výstavách. Publikováno mimo jiné na str. 151 v "Bohuslav Reynek Český moderní samotář", Galerie Zdeněk Sklenář, 2012.

Reynek Bohuslav (1892-1971)

105. aukce Brno TOP 281-300

Reynek Bohuslav ?

"Hlava muže" (pracovní název)

linoryt, neznačeno, nesignováno, ze stejné složky jako všechny práce Bohuslava Reynka zařazené do této aukce pod položkami 281-290, 292-299. Údajně měl být publikován v jednom z čísel Novy et Vetery, které vydávali Florianovi ve Staré Říši.

Rozměr tiskové plochy je cca 9,2 x 11,4 cm, celý list 23 x 18 cm

15 000 Kč

Může se jednat o prozatím neznámou práci Bohuslava Reynka - zařazení ve složce by tomu napovídalo, nicméně autorství se prozatím nepodařilo se 100% jistotou potvrdit.

105. aukce Brno TOP 281-300