Váza s jemným florálním dekorem
porcelán bíle glazovaný, horní část těla - neglazovaná - pokryta plastickým dekorem, úzké vysoké hrdlo, zelená tištěná značka K&A KRAUTHEIM SELB BAVARIA GERMANY, značka z let 1945 - 1977. U hrany dna drobný oklep.
Výška 22 cm
1 800 Kč
Firmu založil Christoph Krautheim (1854-1933). V roce 1889 se připojil švagr Richard Adelberg. Zpočátku dekorovali zakoupený čistý porcelán, od roku 1912 vyráběli porcelán vlastní. Po smrti Christopha v roce 1933 pokračoval ve firmě jeho syn Richard. Posledním majitelem byl Georg Krautheim. Provoz továrny byl ukončen v roce 1977.
Váza - baňka s glazovaným hrdlem
biskvit ve velmi neobvyklé pastelově růžové barvě, po obvodu těla jemný plastický dekor ve stylu Opt Art, značeno tištěnou značkou SCHERZER Bavaria Germany a vtlačeným číslem 518 - 2, 60/70. léta minulého století.
Výška 21 cm
2 700 Kč
Váza na jeden květ
sklo modré, vrstvené, úzké hrdlo, tělo vejčité, po obvodu melírované v tmavším odstínu, Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 24 cm
700 Kč
Váza masivní
sklo hutní, čiré, v barvě zelené a modré, broušený okraj hrdla, současná produkce sklárny VALNER.
Výška 31,5 cm
2 000 Kč
Majitel zakoupil ve sklárně VALNER.
Zrcadlo v ručně vyřezávaném rámu
dřevo, zlatá polychromie, tvarově ve stylu rokoka, samotné zrcadlo nepůvodní.
Výška 34,5 cm, šířka 27 cm
2 500 Kč
Chochole Ladislav Plastika "Stojící žena v očekávání"
bronz, ruce zkřížené na vzdouvajícím se bříšku. Autor CHOCHOLE, signum nenalezeno.
Výška 29 cm
2 600 Kč
Chochole Ladislav (*1931) Sochař, studium: Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha, prof. Kavan Jan. Autor vítězného projektu na úpravu areálu v Terezíně. Zastoupen v řadě sbírek, včetně Národní galerie Praha.
Hůrka Josef Stolní lampička
kov pochromovaný, značeno NAPAKO, typ. č.1195, návrh JOSEF HŮRKA, druhá polovina minulého století. Kovová část stínítka je sklápěcí - pro přístup k žárovce, skleněná část schází. Párová k následující položce. Nepůvodní šnůra.
Výška cca 18 cm
1 600 Kč
Nutná revize elektroinstalace.
Hůrka Josef (1920-1993) Průmyslový výtvarník, architekt. (8.12.1920 Přeštice, Plzeň-jih - 13.8.1993 Praha)
Hůrka Josef Stolní lampička
kov pochromovaný, značeno NAPAKO, typ. č.1195, návrh JOSEF HŮRKA, druhá polovina minulého století. Kovová část stínítka je sklápěcí - pro přístup k žárovce, skleněná část schází. Párová k předcházející položce. Nepůvodní šnůra.
Výška cca 18 cm
1 600 Kč
Dóza s podavačem cigaret - figurkou s EXPRES kšiltovkou
dřevo, dýha kořenice, vyřezaná figurka ručně malovaná, uvnitř zásobník a skrytý mechanismus uváděný do pohybu stlačením mosazné páčky. Vespod nápis "Zákonem chráněno", první polovina min. století. Velmi dobrý stav, vyjma ulomeného kšiltu, plně funkční.
Samotná kazeta 8,5 x 15 x 3,5 cm, výška figurky 10 cm
6 000 Kč
Po stlačení páčky se rozevře víčko nad cigaretami, panáček se skloní a vybere cigaretu. Vztyčí se i s cigaretou, víčko se znovu sklopí. Luxusní Art Deco provedení. Zaoblené hrany schránky jsou rovněž ozdobně dýhované, vnitřní zásobník na cigarety je částečně z leštěného dřeva. Nádherný sběratelský kousek, který se na trhu prakticky nevyskytuje.
Velký talíř - mísa s akantovou rozetou
porcelán glazovaný, uprostřed na bílém podkladu ručně barevně malované květy, okolo kobaltově modrý pás s plastickým zlatým a bílým rostlinným motivem. Značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeně 33 a C113, červeně ručně 3329 a 67.
Výška 6 cm, průměr 30,5 cm
7 000 Kč
Plastika "Sedící zajíc"
porcelán barevně glazovaný, zelená tištěná značka ROSENTHAL, dvacátá léta minulého století.
Výška 6,5 cm
2 600 Kč
Kirchner - Moldenhauer Dorothea Plastika "Dvě myšky"
porcelán barevně glazovaný, zelená tištěná značka ROSENTHAL pro rok 1927, vtlačeně MOLDENHAUER, 15 K. Návrh z roku 1923. Jedna myška má ulomenou špičku ouška.
Výška 4,5 cm
1 900 Kč
Kirchner - Moldenhauer Dorothea (1879-1968) Moldenhauer Dorothea Sochařka. Studovala u Willy Zügela (1876-1950, sochař, sám návrhář pro Rosenthal) v Mnichově. Pro Rosenthal navrhovala figurky živočichů (pes, kočka, kůň, myš, žába, motýl, papoušek). Pravděpodobně navrhovala i pro Pirkenhammer (lední medvěd na oválné plintě). (1879 Dreudach, Posen - 1968 München)
Dózička s víkem - tvar soudku
sklo čiré, bezbarvé, zdobené medovou lazurou, po obvodu pravidelný hluboký geometrický brus, na víku hvězdice, Čechy, první polovina minulého století.
Výška 7 cm, průměr 9,5 cm
300 Kč
porcelán bíle glazovaný, zdobený širokým modrým pásem a zlacením, vnitřek šálku vyzlacený. Značeno tištěnou značkou THUN CZECHOSLOVAKIA, Klášterec nad Ohří, kolem poloviny minulého století.
Výška šálku 3,5 cm, průměr podšálku 11,5 cm
250 Kč
porcelán bíle a kobaltově modře glazovaný, zdobený bohatým zlatým motivem větviček vinné révy s listy a hrozny. Tištěná zelená značka na šálku PULS EMPIRE, na podšálku ROYAL EPIAG CZECHOSLOVAKIA, kolem poloviny minulého století.
Výška šálku 5 cm, průměr podšálku 9,5 cm
250 Kč
porcelán bíle glazovaný se širokým zeleným pásem, bohatě zlacený motivem větviček růží, v centrální částí drobný barevný květinový dekor, tištěné značky - na šálku HORNÍ SLAVKOV po roce 1945, na podšálku SCHÖNFELD (malírna), ručně 6218 7.
Výška šálku 4 cm, průměr podšálku 11 cm
250 Kč
Červeně erb s datací 1857 - značka pro Gustav Schmieger & Söhne, Schönfeld (Krásno nad Teplou).
porcelán bíle glazovaný s širokým žlutým pásem, bohatý zlacený florální dekor, uprostřed barevný květ chrpy, tištěné značky - HORNÍ SLAVKOV po roce 1945, na podšálku ještě SCHÖNFELD (malírna) / HANDPAINTED, ručně 6224 2.
250 Kč
Zlatě erb s datací 1857 - značka pro Gustav Schmieger & Söhne, Schönfeld (Krásno nad Teplou).
Košíček
porcelán bíle glazovaný, zlacené ouško, barevný tisk stylizovaného rostlinného dekoru, ART DECO. Tištěná zelená značka THOMAS BAVARIA, Německo, 20/30. léta minulého století.
Výška 10 cm, průměr 9,5 cm
500 Kč
Mistička - obal na květináček
porcelán bíle glazovaný a zlacený, tělo svisle žebrované, přehrnutý široký okraj s barevným květinovým tiskem. Tištěná značka BOHEMIA CZECHO-SLOWAKIA, Nová Role, kolem poloviny minulého století. Nepatrný oklep při spodní hraně.
Výška 4 cm, průměr 7,5 cm
300 Kč
Kalamář oválný se dvěma nádobkami na inkoust
porcelán bíle glazovaný, tři ručně malované medailony s andílky, prostý dekor s ptáčky a větvičkami, modrá značka s písmenem R. Práce ve stylu EMPIRE. Oklep při horním okraji.
Výška cca 7 cm, základna 22 x 15 cm
4 000 Kč