061-080 www.aukcnidum.cz

 107. AUKCE BRNO - 23.7.2020___ČTVRTEK__18 hod

Dvanáctiosobní čajová souprava

porcelán bíle glazovaný, široký pás v barvě bordó, pás oroplastiky a zlacení. Dole tištěná speciální značka HORNÍ SLAVKOV používaná po roce 1945, dále 18 CT. GOLD a JOSEF DUTZ STARÁ ROLE. Drobné oklepy a vlasové praskliny.

Výška konvice cca 23,5 cm, cukřenka 9,5 cm, mléčenka 13,5 cm,

12x šálek, výška 5 cm, 12x podšálek, průměr 14,5 cm

2 900 Kč

Josef Dutz, malírna a leptárna porcelánu, Stará Role č. p. 307. Zápis živnosti 18. 6. 1937, v letech 1945-1948 v národní správě.

Dvanáctiosobní mocca souprava

porcelán bíle glazovaný, široký pás v barvě bordó, pás oroplastiky a zlacení. Dole tištěná speciální značka HORNÍ SLAVKOV používaná po roce 1945, dále 18 CT. GOLD a JOSEF DUTZ STARÁ ROLE. Vlasová prasklina u okraje šálku.

Konvice výška 17 cm, cukřenka 9 cm,

12x šálek, výška 4 cm, 12x podšálek, průměr 11 cm

2 500 Kč

Váza ve tvaru vejce na třech nožkách

porcelán, povrch kobaltová modř, nožky zlacené, horní okraj nepravidelný - "křápnutá skořápka". Na pohledové straně medailon s žánrovou scénou. Značeno MT LIMOGES. Polovina 20. století, velmi dobrý stav

Výška 19 cm, průměr 12 cm

1 100 Kč

Sloup pod květináč

majolika glazovaná v jemných pastelových barvách, ručně malovaná, reliéfně zdobená polopostavou krále s číší a secesními florálními prvky.

Výška 49 cm, průměr 22 cm

2 500 Kč

Luxusní parfémka

stříbrná, atypický plochý kvadratický tvar, modrý umělohmotný uzávěr. Povrch zdobený lisovaným florálním dekorem a rytým monogramem KW. Platná puncovní značka LILIE s Č (S-43)

Ag ryzost 800/1000, hmotnost 15,97 g btto,

5,5 x 3 x 0,8 cm

550 Kč

Zlatý prsten s oválným modrým safírem

žluté zlato, hlava z bílého zlata osazena 12 diamanty se zjednodušeným briliantovým brusem (tzv. šatonový brus) a centrálním syntetickým safírem. Značeno W.E.G. A HALO, Anglie,  platný anglický punc. Safír nese stopy častého nošení.

Ryzost zlata 750/1000 (18K), celková hmotnost prstenu 3,95 g btto, 12 diamantů s šatonovým brusem - celkem cca 0,48 ct, velikost prstenu č. 52

20 000 Kč

Zlaté náušnice s opály

žluté zlato, každá náušnice osazena jedním oválným opálem - dupletem a dvěma kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,63 g btto,

2 500 Kč

Náušnicím by prospělo odborné přeleštění.

Párové k následující položce.

Zlatý prsten s opálem

žluté zlato, ozdobná hlava osazena jedním oválným opálem - dupletem a dvěma kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 2,35 g btto, velikost č. 52

2 300 Kč

Prstenu by prospělo odborné přeleštění.

Párový k předchozí položce.

Zlaté náušnice s ověsky

žluté zlato, každý ověsek osazen zdařilou imitací oválného korálu a dvanácti kameny imitujícími brilianty, současná platná puncovní značka LABUŤ 4.

Ryzost 585/1000, hmotnost 3,97 g btto

3 500 Kč

Zlatý prsten

bílé zlato, šína v místě hlavy osazena pěti diamanty s briliantovým brusem v jedné řadě, současná platná puncovní značka KOHOUT 3.

Ryzost 750/1000 (18K), celková hmotnost prstenu 3,50 g btto, 5x briliant (diamant s briliantovým brusem) - celkem cca 0,49 ct, velikost prstenu 56

25 000 Kč

Prstenu by prospělo odborné přeleštění. Jednoduchá elegantní současná zlatnická práce.

Sada pohárků na zmrzlinu

sklo, kupa a nízká nožka sklo čiré, bezbarvé, kruhová patka sklo hyalitové, první polovina minulého století. 5 kusů.

Výška 7 cm, průměr 9,5 cm

300 Kč

Odkládací miska

bronz zdobený reliéfem tetřeva na větvi, neznačeno, první polovina minulého století.

Průměr 12 cm

400 Kč

Reklamní stolní kalendář J. Pilnáček

obecný kov, text J. PILNÁČEK / OHOL OYDONT / LANOL OXYGOL / TERPENTÝNOVÉ MÝDLO / BÍLÉ PRACÍ MÝDLO / HRADEC KRÁLOVÉ. Kalendář největšího výrobce mýdla a zakladatele první královohradecké továrny na výrobu mýdla, první polovina min. stol.

7 x 11,2 x 4,3 cm

350 Kč

Malý obdélníkový podnos se zvýrazněným okrajem

postříbřený obecný kov, plochý přehrnutý lem na kratších stranách ozdobně prořezávaný a vytvarovaný do úchytů. Neznačeno, první polovina minulého století.

19,5 x 30 cm

500 Kč

Vízner František

Váza "Struhadlo"

sklo čiré, bezbarvé, lisované, návrh FRANTIŠKA VÍZNERA z roku 1964, číslo vzoru 3260/18 pro sklárnu Libochovice.

18 x 13,5 x 6,5 cm

700 Kč

Vízner František (1903-2011)

Vízner František

sklo fialové hutní, čiré, návrh FRANTIŠKA VÍZNERA z roku 1963 pro Heřmanovu huť, číslo 20053.

Výška 8,5 cm

250 Kč

Vízner František (1936-2011)

Pohárek s dekorem děvčátek s květy a motýlkem

sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, broušené, řezané a leptané, zespodu vyryto SŠS 55/50 ŽB. Domníváme se, že se jedná o drobnou práci studenta Střední sklářské školy v železném Brodě z roku 1950.

Výška 8,5 cm

700 Kč

Sada hrníčků s oušky

sklo čiré, bezbarvé, se zlatým listrem, celoplošný dekor zlaté mřížky. Sklárna bratří PODBIRŮ Skalice u Nového Boru, první polovina minulého století. Při horních okrajích nepatrné oklepy. Celkem 6 kusů.

Výška 6 cm, průměr 8 cm

800 Kč

Plastika "Rybář"

porcelán s kobaltovou glazurou a zlacením, dekorace ISIS, vespod růžový porcelánový trojúhelník a tištěná značka ROYAL DUX / HAND PAINTED / MADE IN CZECHOSLOVAKIA, tlačené číslo modelu 157/1, druhá polovina minulého století.

Výška 54 cm

5 000 Kč

Varianty dekorace ISIS, SAXE a další u porcelánových výrobků ROYAL DUX jsou popsány na stránkách eshop.royaldux.cz/.

Jednoplamenné párové svícny na mohutných podstavcích

porcelán, bílá glazura, zlacení, modrá ruční malba, reliéfní dekor, na podstavcích lví tlapy. Značeno vtlačenou značkou úlu, oválem a číslem 9. Konec 18. stol (?) Jeden svícen restaurován - interiér patky je vylit olovem. Pravděpodobně Vídeň.

Výška 43 cm

7 000 Kč