181-200 www.aukcnidum.cz

 107. AUKCE BRNO - 23.7.2020___ČTVRTEK__18 hod

Treuchel Josef

"Noční krajina"

velký galerijní olej na plátně, signováno svisle vpravo dole TREUCHEL, nedatováno, místy mírná krakeláž.

73,5 x 100 (90 x 116) cm

27 000 Kč

Treuchel Josef (1925-1990)

(6.10.1925 Kopřivnice - 2.11.1990 Kopřivnice)

Janeček - Pardubský Alois

"Zámek nad řekou"

olej na lepence, signováno vlevo dole A. JANEČEK PARDUBSKÝ, datováno 1971.

70 x 79 (89 x 99) cm

1 500 Kč

Janeček - Pardubský Alois (1894-1974)

Janeček Alois

Malíř a divadelní výtvarník. Studoval na Malířské akademii v Mnichově u Václava Antonína Schumanna (1787 - 8.6.1854 Praha). Na studijních cestách pobýval na Moravě, Slovensku, Dalmácii, Bosně a Rakousku. Maloval zejména krajiny a žánrové motivy z Polabí, Posázaví, Podkrkonoší a také motivy z Rábu v Dalmácii.

(3.12.1894 Praha - 18.9.1974 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav)

Bubeníček Ota

"Chalupa v letní krajině"

olej na lepence, signováno O. BUBENÍČEK, nedatováno, vzadu rukou psané potvrzení pravosti a opět podpis Ota Bubeníček.

26 x 36 (38 x 48) cm

15 000 Kč

Bubeníček Ota (1871-1962)

Malíř, loutkář, maloval krajiny z Valašska, Tater a Krkonoš, studia na pražské akademii u Mařáka a Slavíčka, dále v Mnichově a Paříži, výstavy v Mnichově, Londýně, Benátkách, Topičově salonu a další, zastoupen v Národní galerii Praha, GHMP, VČG Pardubice, MU Olomouc, AJG Hluboká. Jeden z nejznámějších představitelů Mařákovy krajinářské školy.

(31.10.1871 Uhříněves, Praha - 10.9.1962 Mladá Vožice, Tábor)

Krátký Stanislav

"Sedící akt černovlásky s vějířem"

olej na malířské lepence, signováno vlevo nahoře S. KRÁTKÝ, datováno 1948.

32 x 18 (46,5 x 32,5) cm

900 Kč

Krátký Stanislav (1914-2001)

Malíř, bratr malíře Josefa Krátkého (1891-1918). Na doporučení Augustina Mervarta studoval v soukromé malířské škole Františka Hoplíčka v Olomouci, potom pokračoval v Praze na AVU u Vratislava Nechleby a Josefa Loukoty. Po studiích se vrátil do rodných Vinar, s nimiž spojil další život soukromý i umělecký. Maloval především portréty, figurální motivy, krajinu i květinová zátiší.

(17. 9. 1914, Přerov - Vinary - 14. 11. 2001, Přerov - Vinary)

Dornseifer Walter

"Rybářské lodě v přístavu - Fischerhafen, Nordsee, Německo"

olej na kartonu, signováno W. DORNSEIFER, nedatováno, vzadu rukou psané jméno autora W. Dornseifer, Wanne-Eickel (město v Porúří) a bližší určení místa Fischerhafen in Horumersiel (Nordsee).

60 x 73 (67 x 80) cm

3 500 Kč

Dornseifer Walter (1906-1991)

Německý malíř, expresionista, profesor na Akademie in Emsdetten. Po nástupu fašismu byla jeho tvorba zahrnuta mezi zvrhlé umění. V padesátých letech přešel k abstraktní tvorbě.

Hůrka Otakar

"Les s průhledem do krajiny"

olej na plátně, signováno vpravo dole OTAKAR HŮRKA, na rámu kovový štítek se jménem autora.

65 x 95 (75 x 105) cm

12 000 Kč

Hůrka Otakar (1889-1996)

(10.9.1889 Koloděje, Praha - 21. 7. 1966 Praha)

"Výhled na Prahu"

oej na kartonu, signováno vpravo dole, blíže neurčeno, datováno 1942, v horní části v délce cca 3 cm natrženo.

50 x 66 (68 x 85) cm

2 500 Kč

"Zlatá žňová krajina s figurální stafáží"

oej na plátně, signováno a datováno vpravo dole, blíže neurčeno.

50 x 65 (58,5 x 74,5) cm

1 500 Kč

Kraus A.

"Madona s Ježíškem"

olej na plátně, signováno vlevo dole A. KRAUS, první polovina 20. století. Polopostava Marie v červeno - modrém šatu, v náručí dítě v pleně - pojetí vycházející z pozdně renesanční a barokní italské malby. Provedena rentoláž.

63 x 47 (70 x 54) cm

6 500 Kč

K obrazu vystaveno Osvědčení o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty.

Sommer

"Ecce Homo"

olej na plátně, nesignováno, vzadu rukou psané Sommer 1806. Polopostava Ježíše vyobrazena s potupnými atributy královské moci - trnová koruna, stvol rákosu, rudý plášť. Rentoaláž, ojedinělé přemalby, krakeláž, nepůvodní rám.

78 x 59 (88 x 70) cm

15 000 Kč

Kotrčová Naděžda

Triptych "Klanění tří králů"

olej na dřevě, signováno v pravém dolním rohu na pravé postranní desce N. KOTRČOVÁ 2011, vzadu papírový autorský štítek.

Složený stav 42 x 28, rozložený 42 x 56 cm

10 000 Kč

Kotrčová Naděžda (*1945)

Malířka, grafička, ilustrátorka.

Studovala propagační grafiku u J. Vondráčka, L. Stratilové, J. Kubičky na Střední odborné škole výtvarné v Praze, soukromě u prof. K. Součka a V. Sedláčka. Zabývá se ilustracemi, přispívá do časopisů. Věnuje se reklamní grafice, ve volné grafice se věnuje drobným pracím exlibris, v malbě ve věnuje komorní práci. Vytváří řezané polychromované reliéfy z lipového dřeva, šperky ze dřeva a galvanicky postříbřeného plastu.

(Narozena 19. 4. 1945 v Ostravě)

Volejníček Antonín Jan

"Brambořík, jablka a hrozny"

barevný pastel, signováno vlevo dole A. J. VOLEJNÍČEK, datováno 18. X. 1954. Vzadu na kartonu rukou informace obraze.

50,5 x 66 (63 x 79) cm

3 000 Kč

Volejníček Antonín J. (1896-?)

Volejníček Antonín Jan

Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně. Zastoupen mimo jiné ve sbírkách Moravské galerie v Brně.

(14.10.1896 Brno-Židenice - ?)

Vožniak Jaroslav

"Abstrakce v hnědé"

kombinovaná technika, signováno vpravo dole J. VOŽNIAK. Paspartováno.

Výřez 43 x 25,5 (56,5 x 37) cm

4 700 Kč

Vožniak Jaroslav (1933-2005)

Kolážista, kreslíř, malíř, sochař, studium na VŠUP Praha u Svolinského, na pražské akademii u Silovského, člen skupiny Šmidrové, jeden z nejvýznamnějších představitelů "estetiky divnosti," zastoupen v Národní galerii Praha, v Moravské galerii v Brně, National Galery of Art, Washington D.C., USA, výstavy v Paříži, Londýně, Stockholmu, velmi známý český malíř, ceněný především v cizině.

(26.4.1933 Prosenická Lhota, Suchdol u Příbrami - 12.5.2005 Praha - Zbraslav)

Novák Jaroslav

"Kytice lučních květů ve váze"

barevná litografie, signováno tužkou JAR NOV, datováno 1944.

73,5 x 54 (80,5 x 61) cm

1 000 Kč

Cleren Jean-Paul

"Dvě dívky - bdící a spící"

litografie, signováno vpravo dole JEAN PAUL CLEREN, číslováno 35/165. Původní adjustace, vzadu štítek z rámařství v Bruselu. Zvlněno, na několika místech drobné skvrnky, u rámu odlupující se stříbrná barva, prasklé sklo v pravém horním rohu.

Tisková plocha 46 x 65, ve výřezu 53 x 68 (73 x 87) cm

4 500 Kč

Velmi pěkný velký původní grafický list francouzského autora z druhé poloviny 20. století. Obrazu by prospělo vyčištění, vyrovnání a nové uchycení v paspartě, případně i výměna rámu.

Cleren Jean-Paul (*1940)

Francouzský malíř pocházející z ostrova Belle-Ille-de Mer u pobřeží Bretaně, část svého života pobýval ve Švýcarsku. Zastoupen v mnoha soukromých sbírkách po celém světě, včetně USA a Japonska.

Jančovič Robert

"Prepojený ohyb II"

litografie, signováno vpravo dole R. JANČOVIČ, datováno 1993, rámováno, zaskleno.

66 x 92 (74 x 100) cm

9 000 Kč

Jančovič Robert (*1958)

Malíř, grafik, sochař, pedagog, studoval na vysoké škole výtvarného umění v Bratislavě u Brunovského.

(Nar. 29. 1. 1958 Šaľa, Slovensko)

"Vrátíš nám eště zpátky!"

ušlechtilý tisk mistrovské litografie, slepotisk Kája Saudek, vzadu autorské razítko s názvem a datací 50´s/2017, číslováno 20/100. Připevněn štítek označující tisk jako limitovanou sérii. V levém horním rohu stopa po vlhkosti. Slepotisk je na samotném listu v pravém dolním rohu těsně nad číslováním, ve stejném rohu je i na paspartě.

12x 18 (21 x 27) cm

2 500 Kč

Malíř, ilustrátor, kreslíř, autor komiksů. Věnoval se kresbě, malbě, plakátové tvorbě, časopisecké ilustraci a literární činnosti, patří mezi přední osobnosti kresleného komiksu u nás od druhé poloviny šedesátých let. Uspořádal přes 300 samostatných výstav u nás i v zahraničí.

"JN&MM - Taburet"

ušlechtilý tisk mistrovské litografie, vlevo dole v paspartě slepotisk Kája Saudek, vzadu autorské razítko s názvem a datací 1964/2017, číslováno 23/100. Připevněn štítek označující tisk jako limitovanou sérii. V levém horním rohu stopa po vlhkosti.

17 x 12 (27 x 21) cm

2 500 Kč

"... Mouděcí moždýř "

ušlechtilý tisk mistrovské litografie, vpravo dole slepotisk Kája Saudek a číslování 22/100, vzadu autorské razítko s názvem a datací 60´/2017, číslováno 22/100, připevněn štítek označující tisk jako limitovanou sérii.

22 x 15,5 (37 x 22) cm

3 800 Kč

"Kurví seriál "Barababella"

ušlechtilý tisk mistrovské litografie, slepotisk Kája Saudek v pravém dolním rohu pasparty, vzadu autorské razítko s názvem a datací 1969/2017, číslováno 16/100, připevněn štítek označující tisk jako limitovanou sérii.

14,5 x 20,5 (23,5 x 32,5) cm

3 800 Kč