321-340 www.aukcnidum.cz

 108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

321 322 323 324 325
326 327 328 329 330

321

Špálová Helena, Lendrová Hana

ARTPROTIS "Abstraktní motiv"

nesignováno, neznačeno, na přiloženém papírovém štítku jména dvou textilních výtvarnic, které se Artprotis zabývaly - HELENA ŠPÁLOVÁ a HANA LENDROVÁ(1930-2015). Druhá polovina minulého století.

72 x 115 cm

3 500 Kč

Prozatím se nám nepodařilo dohledat, zda je možné, aby na tomto díle pracovaly obě společně. Dle majitele by mělo jít spíše o práci Heleny Špálové.

Helena Špálová - Machková, nar. 1927,

textilní výtvarnice se zaměřením na tvorbu art protisů, v roce 1975 získala cenu českého ministerstva kultury ČSR, měla jak samostatné výstavy, tak účast na kolektivních výstavách u nás i v zahraničí.

Hana Lendrová (1930-2015)

textilní výtvarnice, studovala u prof. A. Kybala na VŠUP v Praze, věnovala se především tvorbě tapisérií a realizacím pro architekturu. Zúčastnila se četných výstav (samostatných i kolektivních) v zahraničí pořádaných Českým fondem výtvarného umění a podnikem Vlněna Brno.

TOP 321-340

322

Školní lavice s polohovatelnou podnožkou, sedákem a opěrkou

dřevo - buk, značeno barevnou nálepkou se stojícím lvem a nápisem TAN. Pod vyklápěcí pracovní deskou místo pro ukládání učebnic. Psací pultík rámově spojen s polohovatelným sedákem a opěrkou, 30. léta minulého století, Československo.

Výška 92,5 cm, šířka 66 cm, hloubka 94 cm

17 000 Kč

Vyklápěcí pracovní deska zároveň slouží jako tabule.

TOP 321-340

323

Starý lodní kufr

dřevěná překližka, kůže, mosaz. V jednom křídle 4 zásuvky, druhé uzpůsobeno na zavěšení oděvů na ramínkách. Interiér ozdoben barevnou látkovou tapetou, která je i vně zásuvek, závěs kryjící část na ramínka je ze stejného materiálu.

Výška 150 cm, šířka zavřený 56 cm, hloubka (zavřený) 58 cm, šířka (otevřený) 112 cm, , hloubka (otevřený) 28 cm

8 000 Kč

Počátek minulého století. Stav odpovídá stáří a častému používání.

TOP 321-340

324

Židle

lakované dýhované dřevo, ohýbané trubky z pochromovaného obecného kovu, Fa. SLEZÁK, Čechy, 20 - 30. léta minulého století. Stav odpovídá stáří a častému používání, chromové části v horším stavu.

Výška 82 cm, opěrka 20 x 46 cm, sedák 41 x 39 cm

1 900 Kč

TOP 321-340

325

Čtyři židle s područkami

9 500 Kč

TOP 321-340

326

Lustr čtyřplamenný

obecný kov a mosaz, druhá polovina minulého století.

Výška cca 76 cm, průměr cca 54 cm

15 000 Kč

TOP 321-340

327

Lustr - Brusel

stínidlo sklo čiré, bezbarvé, zdobené barevným geometrickým vzorem provedeným sítotiskem, pravděpodobně produkce dnes již zaniklé sklárny v Rapotíně u Šumperka, přelom 50/60. let minulého století.

Průměr 47 cm, výška cca 20 cm

2 500 Kč

TOP 321-340

328

Lustr čtyřplamenný ve tvaru rovnoramenného kříže

dřevo masiv, soustružené lakované. První polovina minulého století. Art Deco.

Průměr 89,5 cm, výška 51,5 cm

9 000 Kč

TOP 321-340

329

Velký reprezentativní svícen

železo, ozdobné tělo spočívá na třech ohýbaných nohách, v horní části tři různě velké kruhy s hroty na svíce. Celkem na 32 hrotů, precizní kovářská práce, 20. léta minulého století

Výška 151 cm, nejširší kruh průměr 56 cm

15 000 Kč

TOP 321-340

330

Velké ozdobné zrcadlo

rám železo, povrchová úprava zlacenkou. Rám tvořen bujným plastickým rostlinným dekorem a motivem rozvilin, květy vystupují do prostoru. Čechy 20. léta minulého století.

120 x 103 cm, hloubka až cca 15 cm

32 000 Kč

TOP 321-340