Jícha Václav "Na zimní návsi"
kombinovaná technika - akvarel a barevné pastely, signováno vpravo dole V. JÍCHA (Václav).
40 x 44 (46,5 x 50,5) cm
2 500 Kč
Jícha Václav (1874-1950) výborný český krajinář, studium na českém učitelském ústavu v Brně, působil v Brně, člen Spolku výtvarných umělců Moravy, člen SVU Mánes, přítel Otakara Březiny a Františka Bílka, výstavy v Topičově saloně a v Mánesu, zastoupen v Národní galerii Praha (23.11.1874 Bystřice nad Perštejnem - 30.6.1950 Bystřice nad Perštejnem)
Jícha Václav "Vesnice v zimní pahorkatině"
kombinovaná technika - akvarel a kvaš, signováno vlevo dole V. JÍCHA (Václav), první polovina minulého století. Rámováno, paspartováno pod sklem. Hnědé skvrny na paspartě.
Výřez 36,5 x 48,5 (67 x 79) cm
2 500 Kč
Jícha Václav "Pohled na zámek"
kombinovaná technika - akvarel a kvaš, signováno vpravo dole V. JÍCHA (Václav), první polovina minulého století. Rámováno pod sklem, paspartováno.
Výřez 36 x 43 (66,5 x 64,5) cm
2 500 Kč
Jílek Jan "Dřevěnice za plaňkovým plotem"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole JAN JÍLEK, datováno 1946. Starší rám zlaté barvy.
25 x 34 (38 x 47) cm
1 900 Kč
Jílek Jan (1905-1982) Malíř, pedagog, studia na Českém vysokém učení technickém v Praze u Oldřicha Blažíčka a na akademii ve speciálce u W. Nowaka, člen Spolku východočeských výtvarných umělců v Pardubicích. Působil jako středoškolský profesor v Pardubicích, Trnavě, Mukačevě (do roku 1938), Kroměříži, Brně. Vystavoval s SVU Mánes, na Východočeských salonech a na Zlínském salonu. První souhrnnou výstavu měl v roce 1937 v Mukačevě. (5.12.1905 Batelov, okres Jihlava - 14.3.1982)
Jílek Jan "Květy kaštanu"
olej na malířské tvrzené lepence, signováno vpravo dole JAN JÍLEK, datováno 1941. Rám zlaté barvy.
35 x 50,5 (49 x 63,5) cm
2 900 Kč
Moravec A. "Krajina s hradem Zvíkov"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole A. MORAVEC (patrně Alois), první polovina minulého století. Starší zdobný rám zlaté barvy.
50 x 59,5 (58 x 68) cm
4 200 Kč
neurčeno "Pod horskými štíty"
olej na kartonu, signováno vpravo dole, neurčeno.
39,5 x 49 (49,5 x 59) cm
2 000 Kč
Brousek Karel "Krajina s usedlostí a hradem Trosky"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole K. BROUSEK, první polovina minulého století. Rám zlaté barvy s rohovou výzdobou.
26 x 35 (37 x 45,5) cm
2 900 Kč
Brousek Karel (1880-1953)
Malíř, grafik, restaurátor, studia na pražské
akademii. Navrhoval keramiku, chrámová okna,
knižní vazbu. Působil několik let v Německu a
Itálii, Plzni, Kutné Hoře, restauroval malby na
zámku Sychrov, restauroval fresky antverpského
malíře Abrahama Godyna na zámku Troja. Ve
vlastní tvorbě se věnoval krajinomalbě.
nesignováno "Ostrov Gotland"
olej na plátně, nesignováno, kolem poloviny minulého století, vzadu na rámu uveden název místa a technika malby.
41 x 32 (50,5 x 40,5) cm
1 800 Kč
Budík Alois "Zimní krajina se stromy a vodou"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole LOIZA BUDÍK, první polovina minulého století. Úzký dobový rám zlaté barvy.
33 x 43 (39 x 48) cm
1 200 Kč
Budík Alois (1888-1945) Malíř, ilustrátor, krajinář, působil ve Znojmě a Třebíči, vzdělával se soukromě, maloval zejména krajiny z Podyjí a okolí říčky Želetavky, byl zakladatelem a členem Sdruženi umělců jihomoravských a západomoravských ve Znojmě, řada výstav v Československu i ve Vídni, zastoupen ve sbírce obrazů v Jihomoravském muzeu ve Znojmě. (8.6.1888 Bučovice, Vyškov - 4.12.1945 Třebíč)
Procházka N. "Široká hornatá krajina v předjaří"
tempera na kartonu, signováno vpravo dole N. PROCHÁZKA, datováno 1947.
36 x 48 (53 x 45,5) cm
2 500 Kč
Budík Alois "Údolí s říčkou a skálou"
olej na plátně, signováno vpravo dole LOIZA BUDÍK, datováno 930 (1930). Dobový rám zlaté barvy.
56 x 67 (66 x 79) cm
2 500 Kč
Budík Lojza (1888-1945) malíř krajinář, vzdělával se soukromě, maloval zejména krajiny z Podyjí a okolí říčky Želetavky, byl zakladatelem a členem Sdruženi umělců jihomoravských a západomoravských ve Znojmě (8.6.1888 Bučovice, Vyškov - 4.12.1945 Třebíč)
Ranný Emanuel "Předjaří u řeky s mostem"
olej na plátně, signováno vlevo dole EM. RANNÝ (Emanuel), nedatováno.
29,5 x 38,5 (40,5 x 49,5) cm
5 000 Kč
Ranný Emanuel (1913-2008) Malíř, grafik, pedagog ve Štěpánovicích u Tišnova, narozen v Jugoslávii, studia na ŠUŘ v Brně u prof. Dillingera a na AVU v Praze u prof. T. F. Šimona, člen SČUG Hollar, a Spolku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně, výstavy v Hollaru, Zlínský salon a jiné. (29. 12. 1913 Ćuprija, Srbsko - 13. 3. 2008)
Ranný Emanuel "Polní cesta"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole EM. RANNÝ (Emanuel), datováno zřejmě 1941.
28,5 x 44,5 (38,5 x 53,5) cm
4 500 Kč
Trefil Václav "Práce na obilném poli"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole V. TREFIL (Václav), nedatováno.
45 x 62 (59,5 x 76,5) cm
3 000 Kč
Trefil Václav (1906-1989) Malíř, ilustrátor, grafik, pedagog, typograf, žák Nejedlého na Akademii v Praze, kde později působil jako asistent profesora Nejedlého, zastoupen ve sbírkách GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně a jinde. Výborný malíř pracovní a sociální tématiky. (28.9.1906 Henčlov, Přerov - 28.9.1906 Praha)
Novotný Zdeněk "Kytice blatouchů ve džbánu"
olej na plátně, signováno vpravo dole Z. NOVOTNÝ, nedatováno. Rám francouzského typu.
55 x 39 (71,5 x 55) cm
3 500 Kč
Novotný Zdeněk (1901-1974) Studoval u prof. Bendy na UMPRUM v Praze a grafiku u T.F. Šimona na AVU, souběžně profesuru kreslení na ČVUT v Praze. Působil jako středoškolský profesor ve Strážnici, Znojmě, v Kyjově a poslední část života ve Velkém Meziříčí. (21.6.1901 Havlíčkův Brod - 8.1.1974 Velké Meziříčí)
Procházka Oldřich "Zátiší s houbami"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole O. PROCHÁZKA, datováno - nepřečteno.
45 x 55 (56,5 x 67) cm
2 500 Kč
Procházka Oldřich (1903-1961) Malíř, malbu studoval soukromě u Františka Hlavici, žil ve Vsetíně a později v Jeseníku. (23.1.1903 Prostějov - 1961)
Baumbruck Jaroslav "Holešovický přístav v Praze"
olej - tempera, signováno vlevo dole BAUMBRUCK, datováno 1957, vzadu autorský štítek a razítko ČFVU. Práce malíře, který se specializoval na přístavy a doky.
60 x 80 (79 x 96,5) cm
19 000 Kč
Baumbruck Jaroslav (1921-1960) malíř, malíř, ilustrátor, studium na AVU Praha, účastnil se na Členské výstavě 1953 Mánesu v Praze. (23. 11. 1921 Praha - 23. 8. 1960 Varna)
Tříska František "Plachetnice s ovocem - přístav ve Splitu"
olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vlevo dole špatně čitelně TŘÍSKA FR, dále uveden název místa Split a datace 1935.
50 x 65 (62,5 x 79) cm
14 000 Kč
Tříska František (1901-1975) Malíř, studium v ateliéru význačného Mařákovce Ferdinanda Engelmüllera a na akademii v Praze, člen KVU Aleš, zaměřoval se na krajinomalbu z okolí Brna a Prostějova, souborné výstavy 1928 v Přešticích a 1934 v Prostějově - tato spolu s bratrem Janem Třískou, sochařem, na trhu se vyskytuje velmi sporadicky. (3.1.1901 Praha - 10.10.1975 Prostějov)
Stolař František "Kotouč - struktura"
kombinovaná technika, signováno autorskou značkou - FRANTIŠEK STOLAŘ, vzadu na plátně papírový štítek s názvem obrazu a datací 1963. Rámováno úzkou modrou lištou. Vynikající ukázka českého informelu.
100 x 85 (102 x 87) cm
5 000 Kč
Stolař František (1933-2012) Malíř, grafik, kolážista, soukromá studia. Dle dostupných informací začal malovat v šedesátých letech, maloval pod vlivem informelu a pop-artu. Inspiračním zdrojem pro něj byla především žena. Zpočátku vystavoval s neprofesionálními výtvarníky, jeho výstavní činnost byla omezená. V roce 2015 proběhla blíže nespecifikovaná prodejní výstava děl Františka Tesaře pojatá jako znovuobjevná.