Stoitzner Franz (19./20. stol) (?) "Bohaté zátiší s kyticí ve váze a ovocem"
olej na plátně, signováno vlevo dole F. STOITZNER, přelom 19./20. století.
63 x 47,5 (77 x 61) cm
5 000 Kč
Pravděpodobně práce rakouského malíře Franze Stoitznera. Obrazy s podobnými motivy zátiší maloval a signoval také F. Stoitzner - Friedrich - působící v Rakousku a Německu.
neurčeno "Žánrová scéna v parku - Nestalo se jí něco?"
olej na plátně, signováno vpravo dole špatně čitelně - začátek příjmení čteme jako Duilart…., datováno 1874. Bohatý zlacený rám.
33 x 28 (52,5 x 45,5) cm
6 000 Kč
T. Her-Vert "U přístavního mola"
akvarel, kvaš, signováno vlevo dole tužkou T. HER-VERT Amsterdam 1903. Rám s plastickým secesním florálním dekorem, paspartováno.
Výřez 19 x 34,5 cm (43 x 57) cm
8 000 Kč
T. Her-Vert "Žena a větrné mlýny na mořském pobřeží"
akvarel, kvaš, signováno tužkou vlevo dole T. HER-VERT, Amsterdam, první polovina minulého století. Rám s plastickým secesním florálním dekorem, paspartováno. Pasparta nese stopy po vlhkosti.
8 000 Kč
Doubek František Bohumil "Viola"
olej na plátně, signováno vpravo F. DOUBEK Mch. Vzadu papírový štítek Jednoty umělců výtvarných v Praze ověřující autorství. VIOLA vpravo nahoře a vzadu na štítku zřejmě jméno portrétované dívky. Mohutný bohatě zdobený rám s oválným výřezem.
54 x 46 (72 x 64) cm
25 000 Kč
Doubek František Bohumil (1865-1952) Malíř, kreslíř a ilustrátor, studia na pražské akademii u Sequense, Čermáka a Lhoty, dále na akademii v Mnichově u Seitze a Alex von Lietzen-Mayera.Významný malíř, výstavy v Praze, Českých Budějovicích, Německu a Rakousku, řada vyznamenání. (20. 3. 1865 České Budějovice - 26. 10. 1952 Nový Jičín)
Wagner C. "Před statkem"
olej na plátně, signováno vpravo dole C. WAGNER, datace pravděpodobně pod rámem, zřejmě 1.polovina 19. století. Vzadu na plátně zeleně: MAJETEK MUSEA HAVL. BROD čís. 345, na blind rámu bíle U135. Výrazný jednoduchý široký rám zlaté barvy.
28,5 x 39 (43 x 53) cm
12 000 Kč
neurčeno "Žena s kravami na cestě podél strouhy"
olej na plátně, signováno vpravo dole - nepřečteno, konec 19. století. Výrazná krakeláž.
47 x 31,5 (60 x 46) cm
15 000 Kč
nesignováno "Rybáři na jezeře mezi vysokými skalami"
olej na tenké dřevěné destičce, nesignováno. První polovina 19. století. Rámováno v širokém bohatě florálně zdobeném rámu.
17,5 x 13 (31 x 26,5) cm
15 000 Kč
Höd Edmund "St. Florian in Ober-Oesterreich"
olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole EDM. HÖD, datováno 1882, vzadu papírový štítek s názvem místa. Rámováno v širokém plasticky zdobeném rámu zlaté barvy.
16 x 31,5 (35 x50) cm
15 000 Kč
Höd Edmund (1837-1888) Rakouský krajinář, který maloval krajiny v Rakousku, Bavorsku a jižním Tyrolsku až do své smrti. Studia na vídeňské akademii. (1837 Vídeň - 1888 Vídeň)
monogramista AW "Motiv z Benátek"
olej na dřevěné desce, signováno monogramem vpravo dole AW. V horní části téměř nepatrné poškození malby. Vzadu špatně čitelná červená pečeť. Druhá polovina 19. století. Honosný široký plasticky zdobený rám zlaté barvy.
19 x 22 (37 x 40,5) cm
36 000 Kč
nesignováno "Romantická vodní krajina s rybáři a městečkem na břehu"
olej na plátně, nesignováno, 2. polovina 19. století. Na několika místech malba poškozena, patrná i krakeláž. Zdobný rám zlaté barvy.
56 x 70 (72 x 87) cm
25 000 Kč
Podle majitele se jedná o malbu Hugo Ullika. V každém případě se jedná o skvělou práci.
Klar Karl "Tvrz na skalnatém pobřeží"
akvarel na kartonu, signováno vpravo nahoře KARL KLAR, datováno 1897. Rámováno v širokém jednoduchém rámku.
16,5 x 12 (26 x 21) cm
3 500 Kč
Klár Karel (1866-1919) Malíř, krajinář a restaurátor obrazů. Restauroval např. orloj na staroměstské radnici v Praze, působil jako restaurátor v Louvru.. Inspiraci čerpal ze svých cest po Itálii, Švýcarsku a jižním Tyrolsku. (14.10.1866 Praha - 4.10.1919 Praha)
nesignováno "Při rozpravě u stolu"
olej na plátně, nesignováno, přelom 18./19. století.
33 x 24,5 (44,5 x 36) cm
6 000 Kč
nesignováno "Dva potulní muzikanti"
olej na dřevěné destičce, nesignováno, druhá polovina 19. století.
32 x 22 (37 x 27) cm
6 000 Kč
Gutaljazy N. Gyula (1900-?) "Na trhu"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole GUTALJAZY N. GYULA, maďarský malíř, první polovina minulého století.
19,5 x 33 (34 x 47) cm
6 000 Kč
nesignováno "Žebračka s chlapcem"
olej na plátně, nesignováno, francouzská škola ve stylu J. Callota. Druhá polovina 18. století. Rentolováno, patrné restaurátorské zásahy v malbě, dále přemalby staršího data.
22 x 31,5 (33,5 x 42,5) cm
5 000 Kč
Meisel F. "V parku"
olej na plátně, signováno vlevo dole F. MEISEL, datováno 1919. Na několika místech poškozená malba.
29 x 45 (39 x 55,5) cm
7 000 Kč
Keller "Noční romantická krajina s měsícem a rybáři"
olej na plátně, signováno vpravo dole KELLER, nedatováno. Mírně poškozeno. Rámováno ve zlaceném dekorativním rámu.
71 x 106 (91 x 127) cm
15 000 Kč
Stadler Benno "Podzimní krajina kolem vody v podhůří Alp"
olej na plátně, signováno vlevo dole B. STADLER MÜNCHEN, kolem poloviny minulého století. Vzadu na plátně dvě razítka "Viktoria Maltuch A.Schützman München".
60 x 81 (76,5 x 96,5) cm
44 000 Kč
Stadler Benno (1908-1984) Nilsen Německý krajinář, v letech 1923–26 studia na Mnichovské škole užitého umění, další vzdělávání u prof. Rotha, podnikl studijní cesty do Anglie, Švédska, Itálie, Francie a Španělska. Používal také pseudonym "Nilsen". (1908 Mnichov - 1984 Mnichov)
Meriot R. "Postavy na stezce u malého vodopádu"
olej na plátně, signováno vpravo dole R. MERIOT, 19. století. Vzadu na blind rámu papírový štítek s ručně psaným textem "Partie bei Paris". Na bohatě plasticky zdobeném zlaceném rámu umístěn kovový štítek se jménem autora R. Mériot.
68 x 47 (87 x 67) cm
120 000 Kč
Na plátně patrná krakeláž, v jednom místě opravováno.