041-060 www.aukcnidum.cz

 109. AUKCE BRNO - 2.5.2021___NEDĚLE__11 hod

Stoitzner Franz (19./20. stol) (?)

"Bohaté zátiší s kyticí ve váze a ovocem"

olej na plátně, signováno vlevo dole F. STOITZNER, přelom 19./20. století.

63 x 47,5 (77 x 61) cm

5 000 Kč

Pravděpodobně práce rakouského malíře Franze Stoitznera. Obrazy s podobnými motivy zátiší maloval a signoval také F. Stoitzner - Friedrich - působící v Rakousku a Německu.

"Žánrová scéna v parku - Nestalo se jí něco?"

olej na plátně, signováno vpravo dole špatně čitelně - začátek příjmení čteme jako Duilart…., datováno 1874. Bohatý zlacený rám.

33 x 28 (52,5 x 45,5) cm

6 000 Kč

T. Her-Vert

"U přístavního mola"

akvarel, kvaš, signováno vlevo dole tužkou T. HER-VERT Amsterdam 1903. Rám s plastickým secesním florálním dekorem, paspartováno.

Výřez 19 x 34,5 cm (43 x 57) cm

8 000 Kč

T. Her-Vert

"Žena a větrné mlýny na mořském pobřeží"

akvarel, kvaš, signováno tužkou vlevo dole T. HER-VERT, Amsterdam, první polovina minulého století. Rám s plastickým secesním florálním dekorem, paspartováno. Pasparta nese stopy po vlhkosti.

8 000 Kč

Doubek František Bohumil

"Viola"

olej na plátně, signováno vpravo F. DOUBEK Mch. Vzadu papírový štítek Jednoty umělců výtvarných v Praze ověřující autorství. VIOLA vpravo nahoře a vzadu na štítku zřejmě jméno portrétované dívky. Mohutný bohatě zdobený rám s oválným výřezem.

54 x 46 (72 x 64) cm

25 000 Kč

Doubek František Bohumil (1865-1952)

Malíř, kreslíř a ilustrátor, studia na pražské akademii u Sequense, Čermáka a Lhoty, dále na akademii v Mnichově u Seitze a Alex von Lietzen-Mayera.Významný malíř, výstavy v Praze, Českých Budějovicích, Německu a Rakousku, řada vyznamenání.

(20. 3. 1865 České Budějovice - 26. 10. 1952 Nový Jičín)

Wagner C.

"Před statkem"

olej na plátně, signováno vpravo dole C. WAGNER, datace pravděpodobně pod rámem, zřejmě 1.polovina 19. století. Vzadu na plátně zeleně: MAJETEK MUSEA HAVL. BROD čís. 345, na blind rámu bíle U135. Výrazný jednoduchý široký rám zlaté barvy.

28,5 x 39 (43 x 53) cm

12 000 Kč

"Žena s kravami na cestě podél strouhy"

olej na plátně, signováno vpravo dole - nepřečteno, konec 19. století. Výrazná krakeláž.

47 x 31,5 (60 x 46) cm

15 000 Kč

nesignováno

"Rybáři na jezeře mezi vysokými skalami"

olej na tenké dřevěné destičce, nesignováno. První polovina 19. století. Rámováno v širokém bohatě florálně zdobeném rámu.

17,5 x 13 (31 x 26,5) cm

15 000 Kč

Höd Edmund

"St. Florian in Ober-Oesterreich"

olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole EDM. HÖD, datováno 1882, vzadu papírový štítek s názvem místa. Rámováno v širokém plasticky zdobeném rámu zlaté barvy.

16 x 31,5 (35 x50) cm

15 000 Kč

Höd Edmund (1837-1888)

Rakouský krajinář, který maloval krajiny v Rakousku, Bavorsku a jižním Tyrolsku až do své smrti. Studia na vídeňské akademii.

(1837 Vídeň - 1888 Vídeň)

monogramista AW

"Motiv z Benátek"

olej na dřevěné desce, signováno monogramem vpravo dole AW. V horní části téměř nepatrné poškození malby. Vzadu špatně čitelná červená pečeť. Druhá polovina 19. století. Honosný široký plasticky zdobený rám zlaté barvy.

19 x 22 (37 x 40,5) cm

36 000 Kč

nesignováno

"Romantická vodní krajina s rybáři a městečkem na břehu"

olej na plátně, nesignováno, 2. polovina 19. století. Na několika místech malba poškozena, patrná i krakeláž. Zdobný rám zlaté barvy.

56 x 70 (72 x 87) cm

25 000 Kč

Podle majitele se jedná o malbu Hugo Ullika. V každém případě se jedná o skvělou práci.

Klar Karl

"Tvrz na skalnatém pobřeží"

akvarel na kartonu, signováno vpravo nahoře KARL KLAR, datováno 1897. Rámováno v širokém jednoduchém rámku.

16,5 x 12 (26 x 21) cm

3 500 Kč

Klár Karel (1866-1919)

Malíř, krajinář a restaurátor obrazů. Restauroval např. orloj na staroměstské radnici v Praze, působil jako restaurátor v Louvru.. Inspiraci čerpal ze svých cest po Itálii, Švýcarsku a jižním Tyrolsku.

(14.10.1866 Praha - 4.10.1919 Praha)

nesignováno

"Při rozpravě u stolu"

olej na plátně, nesignováno, přelom 18./19. století.

33 x 24,5 (44,5 x 36) cm

6 000 Kč

nesignováno

"Dva potulní muzikanti"

olej na dřevěné destičce, nesignováno, druhá polovina 19. století.

32 x 22 (37 x 27) cm

6 000 Kč

Gutaljazy N. Gyula  (1900-?)

"Na trhu"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole GUTALJAZY N. GYULA, maďarský malíř, první polovina minulého století.

19,5 x 33 (34 x 47) cm

6 000 Kč

nesignováno

"Žebračka s chlapcem"

olej na plátně, nesignováno, francouzská škola ve stylu J. Callota. Druhá polovina 18. století. Rentolováno, patrné restaurátorské zásahy v malbě, dále přemalby staršího data.

22 x 31,5 (33,5 x 42,5) cm

5 000 Kč

Meisel F.

"V parku"

olej na plátně, signováno vlevo dole F. MEISEL, datováno 1919. Na několika místech poškozená malba.

29 x 45 (39 x 55,5) cm

7 000 Kč

Keller

"Noční romantická krajina s měsícem a rybáři"

olej na plátně, signováno vpravo dole KELLER, nedatováno. Mírně poškozeno. Rámováno ve zlaceném dekorativním rámu.

71 x 106 (91 x 127) cm

15 000 Kč

Stadler Benno

"Podzimní krajina kolem vody v podhůří Alp"

olej na plátně, signováno vlevo dole B. STADLER MÜNCHEN, kolem poloviny minulého století. Vzadu na plátně dvě razítka "Viktoria Maltuch A.Schützman München".

60 x 81 (76,5 x 96,5) cm

44 000 Kč

Stadler Benno (1908-1984)

Nilsen

Německý krajinář, v letech 1923–26 studia na Mnichovské škole užitého umění, další vzdělávání u prof. Rotha, podnikl studijní cesty do Anglie, Švédska, Itálie, Francie a Španělska. Používal také pseudonym "Nilsen".

(1908 Mnichov - 1984 Mnichov)

Meriot R.

"Postavy na stezce u malého vodopádu"

olej na plátně, signováno vpravo dole R. MERIOT, 19. století. Vzadu na blind rámu papírový štítek s ručně psaným textem "Partie bei Paris". Na bohatě plasticky zdobeném zlaceném rámu umístěn kovový štítek se jménem autora R. Mériot.

68 x 47 (87 x 67) cm

120 000 Kč

Na plátně patrná krakeláž, v jednom místě opravováno.