Plastika
"Dívka s věncem"
kovová
kompozice na dřevěném podstavci s kovovým štítkem s
nápisem "COMANDO III CORPO D' ARMATA", druhá polovina
minulého století.
Výška celé
plastiky i s podstavcem 46,5 cm, samotná plastika 39 cm
1 500 Kč
Scholtis
Helmut
Velká váza
keramika
barevně glazovaná zdobená jednoduchým geometrickým
vzorem ANKARA od návrháře HELMUTA SCHOLTISE, značeno
plasticky W. GERMANY 435 - 38, Carstens Tönnieshof
Fredelsloh (Dolní Sasko). Tato keramika se vyráběla v
letech 1963 - 1969.
Výška 38 cm
4 800 Kč
Carstens
Tönnieshof Fredelsloh (Dolní Sasko) - firma vyrábějící
keramiku v letech 1946 - 1977, pod jiným jménem pak
pokračovala do roku 1984.
Mísa oválná s
uchy
porcelán bíle
glazovaný, zdobený barevným tištěným květinovým dekorem,
doplněno zlatou linkou. Značeno zelenou tištěnou značkou
ROSENTHAL BAVARIA pro rok 1930 a Entwurf Ph. Rosenthal
dále čísla 176 70.
6 x 29 x 19,5
cm
700 Kč
Šálek s
podšálkem mocca
porcelán bíle
glazovaný zdobený barevným tištěným stylizovaným
rostlinným dekorem a zlatou linkou, značeno tištěnou
značkou THOMAS BAVARIA a na šálku ještě červeně
vytištěná čísla 3864 67, Art Deco, první polovina
minulého století.
Výška šálku
4cm , průměr podšálku 11,5 cm
250 Kč
Šálek
porcelán bíle
glazovaný zdobený barevným květinovým dekorem s
kobaltovou modří a zlatou linkou, značeno modrými
zkříženými meči - MÍŠEŇ, značka je přerušena dvěma
vrypy, dále číslo 18 červeně rukou psané. 19./20.
století.
Výška 5cm,
průměr 6,5
900 Kč
Hercík
Zdislav
(1893-1968)
Velká váza
keramika
světle šedě glazovaná zdobená modře ruční malbou
zasněžené krajiny se stromy, domem a dřevníkem.
Signováno Z. HERCIK 1939 XII. Na těle vázy jsou patrné
restaurátorské zásahy a pravděpodobně výrobní nedostatky
v glazuře.
Výška 55 cm
2 500 Kč
Váza patrně
spadá do období, kdy Hercík spolupracoval s keramickou
dílnou "U Šimůnků" v Klínci u Štěchovic. Zde působil od
roku 1395 do 1947.
Hercík
Zdislav
Malíř,
keramik, studoval Akademii v Praze, pak Akademii v
Budapešti a znovu AVU v Praze u profesora Pirnera, hodně
vystavoval malbu, kresbu i keramiku, známé byly jeho
drobné majolikové figurky s pohádkovými náměty.
(3.12.1893
Komárov - 21.5.1968 Litoměřice)
Džbán
keramika
barevně glazovaná zdobená bohatým stylizovaným
rostlinným dekorem, značeno vtlačeně špatně čitelnou
značkou nazývanou "KITEMARK" a tištěně CAULDON ENGLAND.
Výška 28 cm
700 Kč
Plastika
"Klečící žena s drapérií"
keramika
barevně glazovaná a ručně malovaná, signováno nečitelně
na podstavci, značeno vtlačenou značkou GOEBEL OESLAU,
vtlačeně F.N. 11 a 61. Značka z let 1935 - 1949.
Výška cca
33,5 cm
6 000 Kč
König
Strobach Ella
(1908-2022)
Plastika
"Sedící chlapeček s harmonikou a ptáčkem"
porcelán
barevně glazovaný, značený vtlačeně ROYAL DUX, vyrytým
číslem série 911, dále číslem 79 a vytištěným číslem 71,
návrh modelu Elly Strobach Königová, první polovina
minulého století.
Výška 11 cm
350 Kč
Königová,
Elly Strobach
Návrhářka
duchcovské porcelánky, rozená Kvasničková, absolventka
Státní odborné keramické školy v Teplicích. V roce 1966
se vystěhovala do Německa. Žila a zemřela v Geeretsriedu
u Mnichova, její pozůstalost je uchována v tamním muzeu.
Jméno STROBACH je spojované se stále žádanými artdeko
figurkami třicátých a čtyřicátých let. Nenahraditelná
škoda českému porcelánu vznikla v padesátých letech,
když velká část originálních forem tzv. kýčovitého
porcelánu, včetně originálních forem dle návrhů Elly
Strobach - Königové, byla zničena.
(5. 2. 1908
Ústí nad Labem - 14. 3. 2002 Geeretsried u Mnichova)
Párové vázy
porcelán
barevně glazovaný, bohatý barevný motiv květů a listů
růží, postranní propletená ucha a nepravidelné okraje váz
zlacené. Značeno vtlačeně TK a čísly 07 21 a zeleně
tištěnou značkou, KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ, konec 19. století.
Tištěná
značka byla používaná na zboží určené pro import do USA
po roce 1885..
Výška 39 cm
1 800 Kč
sklo čiré
bezbarvé v horní části pás červené lazury, po celém
obvodu zdobené bohatým geometrickým a rostlinným brusem,
Čechy, kolem poloviny minulého století.
Výška 25 cm
1 200 Kč
Parfémka s
bohatě zdobeným uzávěrem
sklo
citrínové čiré broušené, tělo nepravidelného tvaru,
velká zátka s dávkovačem parfému ve tvaru květu hořce,
broušená, pískovaná.
Výška 19 cm
700 Kč
Plastika
"Slévač"
kovová
kompozice na dřevěném černě natřeném podstavci,
signováno na plintě - nepřečteno, kolem poloviny
minulého století.
26 x 26,5 x
16,5 cm
3 500 Kč
keramika
barevně glazovaná zdobená barevným geometrickým dekorem,
značeno tištěnou značkou DITMAR URBACH, 50./60. léta
minulého století.
Výška 15 cm
500 Kč
Plastika
"Divočák"
bronz na
mramorovém oválném podstavci, neznačeno, kovový štítek:
"ZEMSKÉ STŘELECKÉ ZÁVODY Č.M.J.L. PODĚBRADY 1937 VĚNUJE
I. LOVECKÝ KLUB NA KR. VINOHRADECH".
12,5 x 21 x 9
cm
700 Kč
Párové
plastiky "Spící muž a spící žena"
bronz,
neznačeno, Asie, zřejmě přelom 19./20. století.
10 x 14 a 9 x
14,5 cm
800 Kč
Velká dóza
"Sedící Buddha"
keramika
barevně glazovaná a bohatě zlacená, značeno, Japonsko,
SATSUMA, první polovina minulého století.
Výška 32 cm
1 200 Kč
Velká váza s
vlnitým okrajem
porcelán
barevně glazovaný a ručně malovaný asijským figurálním
motivem žen u řeky a květinovým dekorem, vše bohatě
zlaceno, značeno červenou tištěnou značkou a plasticky
pravděpodobně písmenem F, první polovina minulého
století.
Výška 49 cm
3 500 Kč
Hampel Alois
(1853-1924)
Velké sousoší
"Návrat z lovu (Retour de chasse)"
porcelán
barevně glazovaný - dekor Bronz, signováno HAMPEL
(Alois), značeno růžovým trojúhelníkem ROYAL DUX pro
období 1864 - 1945 a vtlačeným číslem modelu 1525, kolem
roku 1900.
Zespodu
podstavce viditelná prasklina, schází špička jednoho
křídla a další drobná poškození.
Výška 56,5 cm
2 500 Kč
Plastika
"Mladý muž s ošatkou"
porcelán
barevně glazovaný - dekor Bronz, pravděpodobně práce
ALOISE HAMPELA, značeno růžovým trojúhelníkem ROYAL DUX
pro období 1864 - 1945 a vtlačeným číslem modelu 1786,
kolem roku 1900. Zespodu podstavce viditelná prasklina.
Opravováno
(zejména dno košíku), další drobná poškození.
Výška 80 cm
2 500 Kč