Dvorský Bohumír (1902-1976)"Krajina u V. Bystřice"
olej na plátně, signováno vpravo dole BOH. DVORSKÝ, vzadu na rubu plátna opět signatura, datace 1947, název obrazu, pravděpodobně evidenční číslo 11 a rukou psaná dedikace.
73 x 116,5 (91 x 135) cm
36 000 Kč
Krásná reprezentativní práce Bohumíra Dvorského ve vynikající adjustaci.
Dvorský Bohumír Malíř, kreslíř, grafik, soukromá studia u Otty Molitora, dále pražská akademie u Nejedlého, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Skupiny olomouckých výtvarníků, Skupiny výtvarných umělců Moravské Ostravy, KVU Aleš v Brně, Svazu českých výtvarných umělců, výstavy po celé republice, dále Benátky, Rio de Janeiro, Helsinky, Stockholm, Peking, Šanghaj, Moskva atd., zasloužilý umělec, národní umělec. (21.10.1902 Paskov, okres Frýdek-Místek - 11.1.1976 Svatý Kopeček, Olomouc)
Dvorský Bohumír (1902-1976)"Letní krajina"
olej na plátně, signováno vpravo dole BOH DVORSKÝ. Na jednom místě schází malý kousek malby.
60 x 100 (77,5 x 116) cm
12 000 Kč
Salichová Helena (1895-1975)"Krajina s rybníkem"
olej na plátně, signováno vpravo dole H. SALICHOVÁ.
54 x 110 (65 x 115) cm
4 500 Kč
Salichová Helena Salichová - Hálová Helena Moravská malířka, grafička, ilustrátorka, spisovatelka, manželka malíře Antonína Hály (1895-1952). Studia na akademii v Praze u Hynaise, Bukovace, Nechleby, Krattnera, žila v Polance nad Odrou. Zastoupena v galeriích, včetně Národní galerie, jedna z našich nejlepších malířek 20. století. V roce 2009 vyšla monografie o životě a díle Heleny Salichové v rozsahu 400 stran a 1680 reprodukcí, autor Petr Pavliňák. (25. dubna 1895 Kyjovice – 2. července 1975 Ostrava)
Drha Josef (1912-2009)"Beskydská krajina s chalupami"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1993.
43 x 85 (51,5 x 95,5) cm
3 000 Kč
Jedna z nejpěknějších Drhových krajin na našich aukcích.
Drha Josef malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, zastoupen mimo jiné v roce 1993 na výstavě Les Peintres Tcheques v Paříži, významný český malíř a přední malíř ostravského regionu. (3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
neurčeno "Chrám svatého Mikuláše v Praze"
olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno, kolem poloviny minulého století.
79,5 x 69,5 (97 x 87) cm
40 000 Kč
Stekler Julius (1886-1942)"Brno - roh Kobližné ulice a náměstí Svobody"
olej na plátně, signováno vpravo dole J. STEKLER, datováno 1936. Drobná nepatrná poškození malby.
58 x 40,5 (65 x 47,5) cm
1 900 Kč
Stekler Julius Malíř. (11.7.1886 Boskovice - 21.11.1942)
Budík Lojza (1888-1945)"Krajina s řekou"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole LOJZA BUDÍK, nedatováno. Výborná práce moravského krajináře.
33,5 x 43 (48 x 57) cm
1 500 Kč
Budík Lojza Budík Alois Malíř, ilustrátor, krajinář, působil ve Znojmě a Třebíči, vzdělával se soukromě, maloval zejména krajiny z Podyjí a okolí říčky Želetavky, byl zakladatelem a členem Sdruženi umělců jihomoravských a západomoravských ve Znojmě, řada výstav v Československu i ve Vídni, zastoupen ve sbírce obrazů v Jihomoravském muzeu ve Znojmě. (8.6.1888 Bučovice, Vyškov - 4.12.1945 Třebíč)
Procházka "Krajina s břízami"
olej na lepence, signováno vpravo dole PROCHÁZKA, nedatováno, autorsky blíže neurčeno.
36 x 44 (43 x 50,5) cm
2 500 Kč
neurčeno "Vesnička u rybníka"
olej na dřevěné destičce, signováno vpravo dole, neurčeno, kolem poloviny minulého století.
21,5 x 27 (35 x 40) cm
2 000 Kč
neurčeno "Postava kráčející podél řeky"
olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno. První polovina minulého století.
37,5 x 65,5 (56 x 83,5) cm
12 000 Kč
Těšík Josef (1904-?)"Na kraji rybníka"
olej na plátně, signováno vpravo dole TĚŠÍK, kolem poloviny minulého století, vzadu nečitelný text.
35,5 x 45,5 (46 x 56) cm
900 Kč
Těšík Josef Malíř, grafik, vzdělával se soukromě u grafika Vladislava Röhlinga. Věnoval se užité grafice a malbě, působil v Brně. (24. 10. 1904 Brno - ?)
Petrovský R (Robert) "Krajina o žních"
olej na plátně, signováno vlevo dole R. PETROVSKÝ (Robert), první polovina minulého století.
50x 65 (57,5 x 72) cm
900 Kč
nesignováno "Krajina u jezera se zříceninou a figurální stafáží"
olej na kartonu, nesignováno, kolem poloviny 19. století. Menší poškození rámu.
14,5 x 16,5 (21 x 22,5) cm
1 400 Kč
Klingsbögl Hermann (1874-1943)"Interiér biedermeier pokoje s výhledem do krajiny"
olejomalba, signováno vpravo dole H. KLINGSBÖGL (HERMANN), první polovina minulého století.
13 x 16 (18,5 x 21,5) cm
1 900 Kč
Klingsbögl Hermann Rakouský malíř krajiny a zátiší. (1874 Wien - 1943 Schwarzach)
Karlinský Jiří (1894-1971)"Praha - pohled na Hradčany"
olej na plátně, signováno vlevo dole KARLINSKÝ, nedatováno. Široký ručně dělaný dubový profilovaný rám.
35 x 44 (61,5 x 69,5) cm
4 200 Kč
Samotný rám má cenu minimálně 3 000 Kč.
Karlinský Jiří Malíř, studoval v Praze u prof. Ferdinanda Engelmüllera, ve Francii a Itálii, v roce 1941 byl deportován do Terezína, kde přežil až do osvobození v roce 1945. (abART) (28.1.1894 Praha - 1971 Praha)
nesignováno "Letní krajina se stromy"
olej na malířské lepence, nesignováno, kolem poloviny minulého století.
51 x 66 (61,5 x 76) cm
1 000 Kč
Plesnivý Vincent (1879-1944)"Hlava dívky v kroji"
kvaš, akvarel, signováno vpravo dole PLESNIVÝ, kolem roku 1920, vzadu poznámka "Mladá žena z Boršic". Pasparta, rám, pod sklem.
Ve výřezu 28 x 38 (52 x 62) cm
6 400 Kč
Plesnivý Vincent Malíř figuralista v Boršicích u Blatnice pod sv. Antonínkem na Moravě, žák pražské akademie, potom u profesora H. Knirra v Mnichově, dále rok studoval v Paříži, jeho figurální akvarely jsou v muzeích v Čechách i na Moravě. (17.7.1879 Praha - 23.2.1944 Praha)
Molitor Otto (1889-1965)"Chlapec v kroji"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole OTTO MOLITOR, kolem roku 1930, původní umělecký rám.
50 x 38 (60,5 x 43,5) cm
16 000 Kč
Molitor Otto Malíř, sochař a grafik v Uherském Brodě, studia na UMPRUM, dále speciálka u prof. Ženíška na pražské akademii, tvořil v Paříži, Holandsku, Belgii, Itálii, Německu, Japonsku, působil jako profesor kreslení v Srbsku, ve válce byl zajat a souzen pro velezradu Rakousko-Uherska, byl také profesorem kreslení v Lipníku nad Bečvou, Hranicích na Moravě, Moravské Ostravě a kazatelem čs. církve ve Vratimově, spolupracoval s řadou časopisů, výstavy v Chicagu, Japonsku atd. (2.4.1889 Kyjov-1965)
Beránek Václav (?) "Chalupy"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole BERÁNEK, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze, druhá polovina minulého století. Rám zlaté barvy se štukovým perlovcem, menší poškození rámu.
36 x 46 (50 x 60) cm
1 800 Kč
Beránek Václav Malíř, grafik, studia na PU v Olomouci, výtvarný redaktor nakladatelství Profil v Ostravě, člen tvůrčí skupiny Kontrast, jeho díla jsou v majetku MG Brno, Baruch Gallery Chicago, Cory Galleries San Francisco. (8.2.1932 Zhoř, Němčice, Svitavy - 4.2.2018)
nesignováno "Pouštění draka"
olej na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, široký dobový rám.
55 x 66 (69 x 82,5) cm
15 000 Kč
Výborná práce, která se případným určením autorství výrazně zhodnotí, zajímavá nabídka.