Urban Vladislav (*1937)"Kaligrafická kresba"
kombinovaná technika na malířské lepence, signováno vpravo nahoře monogramem VU, na rubu V. URBAN, 70. léta minulého století.
22 x 18 (24,5 x 20) cm
2 000 Kč
Do aukce nabídnuto přímo autorem - panem Vladislavem Urbanem.
Urban Vladislav Sklářský výtvarník, designér, šperkař, studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a v ateliéru u profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze, zabývá se designem lisovaného, broušeného a hutnického užitkového a obalového skla, patří mezi znalce a sběratele drahých kamenů, zastoupen v Moravské galerii Brno. (nar. 14.3.1937 Plzeň)
Urban Vladislav (*1937)"Kaligrafická kresba I"
kombinovaná technika na malířské lepence, signováno vpravo dole monogramem VU a na rubu V. URBAN, 70. léta minulého století.
26 x 16 (28 x 18) cm
2 000 Kč
Lesková Vilma 1917-2000)"Tři rybky"
barevný monotyp, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1963. Rámováno, paspartováno.
Výřez 38,5 x 27,5 (61,5 x 49) cm
900 Kč
Lesková Vilma Malířka, kreslířka, ilustrátorka. Studovala na Škole uměleckých řemesel v Brně, na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze u Petra Dillingera a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Hedviky Vlkové a Františka Tichého. Trvale působila v Brně. Věnovala se malbě, ilustraci, drobné grafice, typografii, plakátové tvorbě, pedagogické činnosti ve výtvarných oborech. (9. 2. 1917 Brno - 31. 12. 2000 Brno)
Lesková Vilma 1917-2000)"Větve"
kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1968. Rámováno, paspartováno.
Výřez 60,5 x 43,5 (83 x 64,5) cm
1 200 Kč
Lesková Vilma 1917-2000)"Ptáci v křoví"
kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1963. Rámováno, paspartováno.
1 200 Kč
Bulant Josef (1923-2014)"Letní kytice v modrém džbánku"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole BULANT, nedatováno.
29 x 21 (43,5 x 36) cm
2 500 Kč
Bulant Josef Malíř, grafik, restaurátor, studoval ve Státní grafické škole v Praze u Svatopluka Klíra, Rudolfa Beneše, Karla Müllera a na Akademii výtvarných umění (AVU) u Miloslava Holého a Bohuslava Slánského. Působil jako šéf výpravy v jihlavském Horáckém divadle, jako odborný asistent Katedry výtvarné výchovy v Pedagogickém institutu v Jihlavě, v letech 1966–74 jako odborný asistent na Katedře estetické výchovy UJEP v Brně, od roku 1974 byl samostatným výtvarníkem. Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Svazu českých výtvarných umělců (SČVU), SVU Vysočiny. Malíř Vysočiny. (26. 2. 1923 Jihlava - 16. 12. 2014 Jihlava)
Bulant Josef (1923-2014)"Bohatá kytice v modré váze"
olej na sololitu, signováno vlevo dole BULANT, nedatováno.
32 x 25 (40 x 33) cm
2 500 Kč
Hartingerová Jiřina (*1941)"Čas podzimu"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. HARTINGEROVÁ, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze.
39 x 21 (51 x 33) cm
2 000 Kč
Hartingerová Jiřina Hartingerová-Tobolíková Jiřina Akademická malířka, grafička, výtvarnice. Studovala na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně u Jana Bruknera a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Antonína Strnadela. Po společném studiu se svým manželem akademickým malířem Iljou Hartingerem jej následovala do Karolinky. Zde nalezla zejména krajinnou a rostlinnou inspiraci pro svou výtvarnou práci. Zpracovávala také tématiku městské krajiny. Členka Českého fondu výtvarných umění (ČFVU). (Nar. 18.8.1941)
Valeš Jiří (*1957)"Praha - Husova v noci"
olej na plátně, signováno vlevo dole VALEŠ, datováno 1997, vzadu na blind rámu papírový autorský štítek.
25 x 25 (29,5 x 29,5) cm
1 500 Kč
Valeš Jiří Kreslíř, malíř, fotograf, studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze (kresba -V.V.Paleček, grafika - J.Šafránek, L. Kašpar) a soukromě akt u J. Svobodové na AVU v Praze. Zachycuje portréty, realistickou krajinu, město v noci, centra historických českých a evropských měst, figurální kompozice, vydal knihu s portréty známých československých osobností. (nar. 10. 4. 1957 Benátky nad Jizerou)
Valeš Jiří (*1957)"Praha - Kampa v noci"
30 x 25 (34 x 29,5) cm
1 500 Kč
Lander Richard (1904-1982)"Sedící blondýnka"
kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vlevo dole R LANDER, datováno 1961 (Richard). Na malbě několik malých hnědých flíčků. Poškozený rám.
66 x 45 (73 x 51,5) cm
5 000 Kč
Zavřelová Petra (*1982)"Bronzové slunce"
akryl na plátně, signováno vpravo dole PETRA ZAVŘELOVÁ.
50 x 50 cm
1 900 Kč
Do prodeje získáno přímo od autorky.
Zavřelová Petra Pochází z obce Dolní Újezd v okrese Svitavy. Výtvarnictví se věnuje již od útlého dětství. Je žačkou české výtvarnice a rodačky z Ostravy paní Šárky Hrouzkové.
(* 22. 11. 1982 Litomyšl ) Petra Zavřelová o sobě:
Zavřelová Petra (*1982)"Půlměsíc"
kombinovaná technika - akryl, tuš na plátně, signováno vpravo dole PETRA ZAVŘELOVÁ.
50 x 50 cm
1 900 Kč
Zavřelová Petra Pochází z obce Dolní Újezd v okrese Svitavy. Výtvarnictví se věnuje již od útlého dětství. Je žačkou české výtvarnice a rodačky z Ostravy paní Šárky Hrouzkové. (* 22. 11. 1982 Litomyšl ) Petra Zavřelová o sobě:
Zavřelová Petra (*1982)"Naděje"
70 x 50 cm
1 900 Kč
monogramista JŽ "Zátiší s dýmkou, kytarou a pohárem"
kombinovaná technika, signováno monogramem JŽ, reminiscence na kubistické období, druhá polovina 20. století.
50 x 40 (60 x 50,5) cm
15 000 Kč
Po technické a kompoziční stránce velmi dobře zvládnutá malba. Obrazu by prospěla změna rámu.
Higgins "Pánské zátiší"
olej na malířské lepence - provedení technikou starých mistrů, signováno vpravo dole HIGGINS, minulé století. Výborná adjustace.
49,5 x 62 (59,5 x 72) cm
7 600 Kč
nesignováno "Domek s pouliční lampou"
kombinovaná technika - olej, tempera na kartonu, nesignováno. Druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.
Výřez 19 x 27,5 (39 x 46) cm
2 500 Kč
Götz Zdeněk jr. (*1955)"Pobřeží"
olej na sololitu, signováno dole uprostřed Z. GÖTZ Jr., vzadu papírový štítek s informacemi o obraze a razítko ČFVU.
47,5 x 65 (54,5 x 71) cm
5 600 Kč
Götz Zdeněk jr. Malíř, studoval architekturu na ČVUT v Praze a poté na AVU v Praze, v jeho obrazech se objevuje svět techniky a moderních přístrojů jako životní prostředí současného člověka, v roce 1993 získal cenu Masarykovy akademie umění. (25.2.1955 Ústí nad Labem)
Ponížil "Městská periférie"
olej na plátně, signováno vpravo dole PONÍŽIL, datováno 1950. Na zadní straně barevný surrealistický námět.
50 x 61 (63 x 74,5) cm
4 800 Kč
neurčeno "Dva přátelé s knihou"
olej na plátně, signováno vpravo dole nečitelně - signatura je záměrně překryta jinou barvou nebo odstraněná patrně záměrně, důvodem mohla být např. ochrana majetku za II. sv. války. První polovina 20. století.
70,5 x 80 (88 x 97) cm
15 000 Kč
Velká reprezentativní práce v rámu, který sám o sobě lze odhadnout částkou 5 tisíc Kč i přesto, že mu schází část levého dolního rohu.