041-060 www.aukcnidum.cz

 110. AUKCE BRNO - 1.8.2021___NEDĚLE__11 hod

Urban Vladislav (*1937)

"Kaligrafická kresba"

kombinovaná technika na malířské lepence, signováno vpravo nahoře monogramem VU, na rubu V. URBAN, 70. léta minulého století.

22 x 18 (24,5 x 20) cm

2 000 Kč

Do aukce nabídnuto přímo autorem - panem Vladislavem Urbanem.

Urban Vladislav (*1937)

"Kaligrafická kresba I"

kombinovaná technika na malířské lepence, signováno vpravo dole monogramem VU a na rubu V. URBAN, 70. léta minulého století.

26 x 16 (28 x 18) cm

2 000 Kč

Lesková Vilma 1917-2000)

"Tři rybky"

barevný monotyp, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1963. Rámováno, paspartováno.

Výřez 38,5 x 27,5 (61,5 x 49) cm

900 Kč

Lesková Vilma

Malířka, kreslířka, ilustrátorka. Studovala na Škole uměleckých řemesel v Brně, na Vyšší škole uměleckého průmyslu v Praze u Petra Dillingera a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Hedviky Vlkové a Františka Tichého. Trvale působila v Brně. Věnovala se malbě, ilustraci, drobné grafice, typografii, plakátové tvorbě, pedagogické činnosti ve výtvarných oborech.

(9. 2. 1917 Brno - 31. 12. 2000 Brno)

Lesková Vilma 1917-2000)

"Větve"

kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1968. Rámováno, paspartováno.

Výřez 60,5 x 43,5 (83 x 64,5) cm

1 200 Kč

Lesková Vilma

Lesková Vilma 1917-2000)

"Ptáci v křoví"

kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vpravo dole LESKOVÁ (Vilma), datováno 1963. Rámováno, paspartováno.

1 200 Kč

Lesková Vilma

Bulant Josef (1923-2014)

"Letní kytice v modrém džbánku"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole BULANT, nedatováno.

29 x 21 (43,5 x 36) cm

2 500 Kč

Bulant Josef

Malíř, grafik, restaurátor, studoval ve Státní grafické škole v Praze u Svatopluka Klíra, Rudolfa Beneše, Karla Müllera a na Akademii výtvarných umění (AVU) u Miloslava Holého a Bohuslava Slánského. Působil jako šéf výpravy v jihlavském Horáckém divadle, jako odborný asistent Katedry výtvarné výchovy v Pedagogickém institutu v Jihlavě, v letech 1966–74 jako odborný asistent na Katedře estetické výchovy UJEP v Brně, od roku 1974 byl samostatným výtvarníkem. Člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU), Svazu českých výtvarných umělců (SČVU), SVU Vysočiny. Malíř Vysočiny.

(26. 2. 1923 Jihlava - 16. 12. 2014 Jihlava)

Bulant Josef (1923-2014)

"Bohatá kytice v modré váze"

olej na sololitu, signováno vlevo dole BULANT, nedatováno.

32 x 25 (40 x 33) cm

2 500 Kč

Bulant Josef

Hartingerová Jiřina (*1941)

"Čas podzimu"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. HARTINGEROVÁ, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze.

39 x 21 (51 x 33) cm

2 000 Kč

Hartingerová Jiřina

Hartingerová-Tobolíková Jiřina

Akademická malířka, grafička, výtvarnice. Studovala na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) v Brně u Jana Bruknera a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Antonína Strnadela. Po společném studiu se svým manželem akademickým malířem Iljou Hartingerem jej následovala do Karolinky. Zde nalezla zejména krajinnou a rostlinnou inspiraci pro svou výtvarnou práci. Zpracovávala také tématiku městské krajiny. Členka Českého fondu výtvarných umění (ČFVU).

(Nar. 18.8.1941)

Valeš Jiří (*1957)

"Praha - Husova v noci"

olej na plátně, signováno vlevo dole VALEŠ, datováno 1997, vzadu na blind rámu papírový autorský štítek.

25 x 25 (29,5 x 29,5) cm

1 500 Kč

Valeš Jiří

Kreslíř, malíř, fotograf, studoval Výtvarnou konzervatoř v Praze (kresba -V.V.Paleček, grafika - J.Šafránek, L. Kašpar) a soukromě akt u J. Svobodové na AVU v Praze. Zachycuje portréty, realistickou krajinu, město v noci, centra historických českých a evropských měst, figurální kompozice, vydal knihu s portréty známých československých osobností.

(nar. 10. 4. 1957 Benátky nad Jizerou)

Valeš Jiří (*1957)

"Praha - Kampa v noci"

30 x 25 (34 x 29,5) cm

1 500 Kč

Valeš Jiří

Lander Richard (1904-1982)

"Sedící blondýnka"

kombinovaná technika, tempera, kvaš, signováno vlevo dole R LANDER, datováno 1961 (Richard). Na malbě několik malých hnědých flíčků. Poškozený rám.

66 x 45 (73 x 51,5) cm

5 000 Kč

Zavřelová Petra (*1982)

"Bronzové slunce"

akryl na plátně, signováno vpravo dole PETRA ZAVŘELOVÁ.

50 x 50 cm

1 900 Kč

Do prodeje získáno přímo od autorky.

Zavřelová Petra

Pochází z obce Dolní Újezd v okrese Svitavy. Výtvarnictví se věnuje již od útlého dětství. Je žačkou české výtvarnice a rodačky z Ostravy paní Šárky Hrouzkové.

(* 22. 11. 1982 Litomyšl )

Petra Zavřelová o sobě:
"V 90. letech jsem se stala nadšenou žákyní soukromého Výtvarného studia v Dolním Újezdě u Litomyšle založené výtvarnou umělkyní Šárkou Hrouzkovou, původem z Ostravska, která od r. 1990 žije a pracuje ve východních Čechách. Významný vliv na mě měla paní Hrouzková nejen jako výborná učitelka, ale také jako moje srdečná sousedka několik let.
Po ukončení litomyšlského gymnázia A. Jiráska maturitou jsem dále pokračovala studiem opět v Litomyšli, na Vyšší odborné škole pedagogické, obor Specialista volnočasových aktivit- zaměření výtvarná výchova. Během mé praxe jsem úzce spolupracovala s paní Šárkou Hrouzkovou a získané zkušenosti zúročila ve své Absolventské práci.
Má výtvarná tvorba jsou abstraktní projevy mých niterních pocitů a mé fantazie. Mám ráda kombinování technik a vytváření struktur."

Zavřelová Petra (*1982)

"Půlměsíc"

kombinovaná technika - akryl, tuš na plátně, signováno vpravo dole PETRA ZAVŘELOVÁ.

50 x 50 cm

1 900 Kč

Zavřelová Petra

(* 22. 11. 1982 Litomyšl )

Petra Zavřelová o sobě:

Zavřelová Petra (*1982)

"Naděje"

70 x 50 cm

1 900 Kč

Zavřelová Petra

(* 22. 11. 1982 Litomyšl )

Petra Zavřelová o sobě:

monogramista JŽ

"Zátiší s dýmkou, kytarou a pohárem"

kombinovaná technika, signováno monogramem JŽ, reminiscence na kubistické období, druhá polovina 20. století.

50 x 40 (60 x 50,5) cm

15 000 Kč

Po technické a kompoziční stránce velmi dobře zvládnutá malba. Obrazu by prospěla změna rámu.

Higgins

"Pánské zátiší"

olej na malířské lepence - provedení technikou starých mistrů, signováno vpravo dole HIGGINS, minulé století. Výborná adjustace.

49,5 x 62 (59,5 x 72) cm

7 600 Kč

nesignováno

"Domek s pouliční lampou"

kombinovaná technika - olej, tempera na kartonu, nesignováno. Druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 19 x 27,5 (39 x 46) cm

2 500 Kč

Götz Zdeněk jr. (*1955)

"Pobřeží"

olej na sololitu, signováno dole uprostřed Z. GÖTZ Jr., vzadu papírový štítek s informacemi o obraze a razítko ČFVU.

47,5 x 65 (54,5 x 71) cm

5 600 Kč

Götz Zdeněk jr.

Malíř, studoval architekturu na ČVUT v Praze a poté na AVU v Praze, v jeho obrazech se objevuje svět techniky a moderních přístrojů jako životní prostředí současného člověka, v roce 1993 získal cenu Masarykovy akademie umění.

(25.2.1955 Ústí nad Labem)

Ponížil

"Městská periférie"

olej na plátně, signováno vpravo dole PONÍŽIL, datováno 1950. Na zadní straně barevný surrealistický námět.

50 x 61 (63 x 74,5) cm

4 800 Kč

"Dva přátelé s knihou"

olej na plátně, signováno vpravo dole nečitelně - signatura je záměrně překryta jinou barvou nebo odstraněná patrně záměrně, důvodem mohla být např. ochrana majetku za II. sv. války. První polovina 20. století.

70,5 x 80 (88 x 97) cm

15 000 Kč

Velká reprezentativní práce v rámu, který sám o sobě lze odhadnout částkou 5 tisíc Kč i přesto, že mu schází část levého dolního rohu.