110. AUKCE BRNO - 1.8.2021___NEDĚLE__11 hod

Hůrka Josef (1920-1993)

Stolní lampa

kov oranžově lakovaný, části pochromované. Výškově i směrově nastavitelná. Návrh JOSEF HŮRKA. Značeno NAPAKO typ 851010, 60-70. léta minulého století.

Max. výška 59 cm, průměr stínítka 15 cm, průměr základny 18 cm

2 500 Kč

Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.

Hůrka Josef

Průmyslový výtvarník, architekt.

(8.12.1920 Přeštice, Plzeň-jih - 13.8.1993 Praha)

Grus Pavel

Stolní lampa

kombinace oranžově lakovaného a pochromovaného kovu. Výškově i směrově nastavitelná. Návrh PAVEL GRUS, vyrobeno v Kamenickém Šenově pro ÚBOK, 70. léta minulého století.

Výška 50 cm, průměr 15,5 cm

1 500 Kč

Stolní magnetická lampička typ T80

kov lakovaný a chromovaný, kulovité stínítko přichyceno k úchytu na stojanu silným magnetem. Úchyt je výškově nastavitelný, stínidlo lze natočit do libovolného směru. DRUKOV BRNO. 70. léta minulého století. Drobné poškození laku.

Výška 42 cm

1 200 Kč

Stolní lampa celoskleněná

díly sklo červené a mléčné, podstava lemována mosazným krytem, pravděpodobně návrh Štěpána Taberyho pro OPP Jihlava, typ M2, 70. léta minulého století.

Výška 38 cm, průměr cca 25 cm

2 500 Kč

Stolní lampička

kov, oranžový lak a chromování. Výškově i směrově nastavitelná. Papírový štítek SZARVASI VAS FÉMIPARY SZ, Tip SzV-130

Výška max. 75 cm

1 000 Kč

Hůrka Josef (1920-1993)

Stolní lampička typ 85104

stojan ohýbaný a pochromovaný kov, kovové stínidlo vně červeně lakované s postranními klouby, jimiž lze osvětlení natáčet. Návrh JOSEF HŮRKA pro firmu NAPAKO. Drobné poškození laku.

25 x 17x 15 cm

2 500 Kč

Hůrka Josef

Hůrka Josef (1920-1993)

Stolní lampička na trojnožce typ 1618

kov bíle a červeně lakovaný, širm při okraji perforovaný - připomíná děrování papíru, papírový štítek firmy NAPAKO, autor návrhu JOSEF HŮRKA, 60. léta minulého století. Na několika místech poškozený lak.

40 x 20 cm

2 400 Kč

Hůrka Josef

Jindra Stanislav

Stolní lampa Combi Lux

kov oranžově lakovaný a chromovaný, výškově a směrově nastavitelný širm, návrh STANISLAV JINDRA pro LIDOKOV z roku 1970.

Maximální výška 49 cm

2 300 Kč

Jindra Stanislav

Stolní lampa Combi Lux

kov chromovaný, výškově a směrově nastavitelný širm, návrh STANISLAV JINDRA pro LIDOKOV z roku 1970.

Maximální výška 49 cm

2 300 Kč

Lustr Diamant typ L30

čtyřplamenný, stínidlo černě lakovaný kov a čtvercové mléčné sklo, závěs jednoduchý tyčový. Vyrobila firma NAPAKO, Československo.

80 x 60 x 60 cm

5 400 Kč

Lustr pětiplamenný

kostra bílý kov, stínidla - koule ze skla mléčného, úchyty černý plast, Kamenický Šenov, Československo, druhá polovina minulého století.

Výška 64 cm, průměr 51 cm

1 500 Kč

Lustr koule

stínidlo sklo kouřově šedé se zatavenými vzduchovými bublinkami, kovová kostra s tyčovým závěsem, Kamenický Šenov, Československo, druhá polovina minulého století.

Výška 84 cm, průměr cca 33 cm

1 000 Kč

Stahovací lustr

jednožárovkový, stínidlo kulový vrchlík z mléčného skla a plechový prstenec oranžově nalakovaný, kovová závěsná část, Kamenický Šenov, Československo, druhá polovina minulého století.

Výška cca 50 - 109 cm, průměr cca 34 cm

1 200 Kč

Lustr

jednožárovkový, stínidlo válcovité, sklo mléčné a světle modré, ručně malované černé linky, barevný květinový potisk, korpus s dlouhou závěsnou tyčí kovový, Čechy, první polovina minulého století.

Výška 95 cm, průměr 22 cm

2 500 Kč

Stolní ventilátor typ VS-13

kov a barevný plast, polohovatelné tělo větráku ve stojánku z ohýbaného kovu, plastová vrtule se třemi lopatkami, kovový štítek OMNIA závod POHORELÁ. Československo, 60. léta 20. století, funkční.

Výška 21,5 cm

600 Kč

Lampa stolní s červeným stínidlem

kruhová kovová základna, noha sklo, na noze ve střední části a dole kovové pásky, textilie stínidla podlepená tenkou plastovou fólií, sedmdesátá léta minulého století, lampa je sice funkční, ale přívodní šňůra je přestřižená.

Výška 55,5 cm, průměr základny 15 cm, stínidla 32,5 cm

3 500 Kč

Firemní štítek setřený.

Nástěnné zrcadlo s poličkou

rám plechový, kostra ohýbané trubky, polička z čirého bezbarvého skla. Neznačeno. Kolem poloviny minulého století.

63 x 50,5 x 14 cm

4 500 Kč

Chlebo Viliam

Dvě skládací křesílka

kostra chromované ohýbané trubky, na sedáku a opěráku béžová textilie, návrh pravděpodobně VILIAM CHLEBO. Druhá polovina minulého století. Cena za obě křesla. Na několika místech potah opotřebený.

Cca 95 x 60 cm

5 000 Kč

Stolek odkládací tří policový

kostra ohýbané kovové trubky pochromované, dvě police dřevěné desky s umakartovou úpravou, 50. léta minulého století. Neznačeno. Dolní police prasklá, na čtyřech místech stopy po perforaci, chrom na několika místech setřený.

71 x 75,5 x 50 cm

4 600 Kč

Starožitná skříň dvoukřídlá

dřevěný masiv, ve dveřích vytlačovaná buková překližka. Výrobce: J & J KOHN (Jacob & Josef Kohn), Rakousko-Uhersko, kolem roku 1905. Schází klíč a vybavení k rozdělení vnitřního prostoru, celkový stav viz foto.

Výška 185 cm, šířka 116 cm, hloubka 54 cm

18 000 Kč