"Portrét staré ženy"
olej na plátně, nesignováno, první polovina minulého století. Malba při okrajích nese stopy po rámování. Nerámováno.
46,5 x 38,5 cm
5 000 Kč
nesignováno "Portrét muže v klobouku"
olej na malířské lepence, nesignováno, první polovina minulého století.
50 x 36,5 (56 x 42) cm
4 500 Kč
neurčeno "Portrét mladé ženy v červené halence"
olej na plátně, signováno vpravo dole - nepřečteno, datováno 1944. Nádherný ručně řezaný, zlacený a stříbřený rám podtrhuje kvalitu obrazu.
58,5 x 50 (76,5 x 68) cm
2 500 Kč
Lepík Karel (*1940)"Helenka - modrý portrét"
výborný olej na plátně, autor KAREL LEPÍK, vzadu razítko ČFVU a autorský štítek s informacemi o obraze, včetně názvu a autorova jména.
90 x 80 (96,5 x 86,5) cm
6 000 Kč
Portrét sedící tmavovlásky s rukami v klíně. Obraz svou velikostí splňuje i reprezentativní funkci.
Lepík Karel Malíř, grafik, docent na katedře výtvarného umění Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Studoval na Akademii v Praze u profesora K. Součka, jeden rok studijně pobýval na Academia Belle arti Pietro Vanucci v Perugii. Citace ze Slovníku Chagall: "V jeho díle se objevují filozofující náměty v nichž vědomě navazuje na imaginaci surrealistického a symbolistního pojetí světa", dále je ve Slovníku výčet desítek výstav a literatury o tomto významném malíři. (nar. 1940 v Metylovicích)
Fajkus Jaromír (1924-2009)"Poloakt s fialovým květem"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. FAJKUS, nedatováno. Malba byla přeložená.
66 x 46,5 (88,5 x 67,5) cm
3 500 Kč
Fajkus Jaromír Malíř, grafik, působil v Havířově, studia na AVU v Praze u Jána Želibského a Karla Mináře, na Rjepinově institutu v Petrohradě, čestný rok na AVU u Karla Součka. Středem jeho malířského zájmu byla krajinomalba, portrétní tvorba a kytice. (25.3.1924 Pstruží, Frýdek-Místek - 30.6.2009)
Jurečka Vítězslav (*1961)"Zimní scenérie se stromem, plotem a ohradou"
60 x 45 (61,5 x 46,5) cm
600 Kč
Jurečka Vítězslav Fotograf. Vyučil se nástrojařem v Kopřivnici, v Tatrovce zůstal v propagaci, později přešel do Biocelu Paskov. Studoval reklamní výtvarnictví u prof. Formana v Ostravě. Od roku 1990 působí jako reklamní fotograf. Zabývá se i ilustrační fotografií. Je autorem fotografií ve výstavních katalozích malíře Antonína Kroči a mnoha dalších publikacích. Nejraději fotí přírodu, zejména zdůvěrně známé krajiny okolí Hukvald, fotil na Kavkaze. Pozornost věnuje stromům. Fotografuje v každém ročním období, za jakéhokoliv počasí. V roce 1998 se uskutečnila výstava Svět ticha a fantazie v Rabasově galerii v Rakovníku s jeho fotografiemi z expedice do hlubin Rudého moře. (nar. 13. 11. 1961 Rychaltice)
Čáp Stanislav ? (*1928)"Surrealistická kompozice s rudým sluncem a býkem"
zajímavý olej na plátně, signováno vpravo dole ČAP, datováno 1970.
56,5 x 44 (58,5 x 45,5) cm
1 500 Kč
Hladký Jan (*1931)"Benátky - Canal Grande in Feste"
mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole HLADKÝ, datováno 1997. Vzadu papírový štítek Sdružení výtvarníků Praha s informacemi o obraze
65,5 x 85,5 (80,5 x 100,5) cm
6 600 Kč
Bravurně zvládnutá technika.
Hladký Jan Malíř - krajinář, povoláním vývojový konstruktér a pedagog věnující se malbě zátiší a květin, v 70. letech se zabýval art protisem, ale i restaurátorskou prací. Člen Svazu výtvarných umělců. Vystudoval čtyři vysoké školy. Jako vývojový konstruktér pracoval v Letu Kunovice, následně na Střední průmyslové škole letecké v Uherském Hradišti vyučoval cca 26 let stavbu letadel, posléze přešel do Železáren Veselí nad Moravou a pak se stal Aero technikem Letu Kunovice. Z webové prezentace autora: „Malovat mě neučil nikdo, je to výsledek samostatného studia, píle, pracovitosti, mnohých zklamání, neúspěchů, pochval, kritik, neuznání, závistí, i přátelského povzbuzení. Vzorem byla pro mě příroda a mé srdce.“ (http://www.hladkyjan.cz/) (27.7.1931 Dubňany)
neurčeno "Život v zamrzlé zátočině"
olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno, kvalitní kopistická práce včetně repliky rámu.
20,5 x 25 (35,5 x 40,5) cm
4 900 Kč
Kopista skvěle ovládal techniku starých mistrů
neurčeno "Krajinná scenérie s větrnými mlýny a pramicí"
kombinovaná technika - olej a tempera, signováno vpravo dole, nepřečteno, nedatováno, první polovina minulého století, široký rám vyžaduje částečně opravu. Vzadu tužkou Nieuwe Sluis. Zajímavý sbírkový kus.
34 x 44 (48 x 58) cm
4 500 Kč
Holzer R. "Svážení obilí koňmi - nakládaní žebřiňáku"
mistrovský olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole R. HOLZER, nedatováno.
14 x 17 (25 x 28) cm
1 200 Kč
Holzer Robert Malíř, scénograf, malíř dekorací. V letech 1875-1880 působil ve Vídni v ateliéru malířů císařského dvora, současně studoval akademii ve Vídni. Později působil jako divadelní malíř v Paříži, v roce 1883 přijal místo v Národním divadle v Praze, kde působil až do roku 1924. Skvělý a významný malíř - být povolán v roce 1883 z Paříže do Národního divadla bylo mimořádně významné ocenění. (7. 6. 1859 Prostějov - 23. 9. 1938 Praha)
Běhal F. "Netradiční pohled na Ostravu"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole F. BĚHAL, datováno 1970. Orientace podle radnice a věží kostelů. Vzadu temperou rozpracovaný tentýž námět.
58,5 x 68,5 (74,5 x 84) cm
1 500 Kč
neurčeno "Konvalinky v malovaném džbánku"
olej na malířské lepence, signováno vpravo nahoře - nepřečteno, zaskleno, řezbovaný rám.
51 x 20,5 (61 x 30,5) cm
1 500 Kč
Vyvolávací cena je v podstatě v ceně rámu.
Jílek Jan (1905-1982)"Kytice květů sakury ve skleněné váze"
mistrovský olej na malířské desce, signováno vpravo dole JAN JÍLEK, datováno 1944.
65,5 x 50,5 (83 x 68) cm
3 900 Kč
Jílek Jan Malíř, pedagog, studia na Českém vysokém učení technickém v Praze u Oldřicha Blažíčka a na akademii ve speciálce u W. Nowaka, člen Spolku východočeských výtvarných umělců v Pardubicích. Působil jako středoškolský profesor v Pardubicích, Trnavě, Mukačevě (do roku 1938), Kroměříži, Brně. Vystavoval s SVU Mánes, na Východočeských salonech a na Zlínském salonu. První souhrnnou výstavu měl v roce 1937 v Mukačevě. (http://www.batelov.eu/assets/File.ashx?id_org=114&id_dokumenty=4890). (5.12.1905 Batelov, okres Jihlava - 14.3.1982)
Otipka Jindřich (1921-1986)"Růžová kytice v bílé váze"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole J. OTIPKA (Jindřich), nedatováno.
70 x 50 (78 x 57,5) cm
3 900 Kč
Pojetí malby ve stylu Kytic Václava Špály
Otipka Jindřich Malíř, grafik, studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jana Baucha a Emila Filly, v šedesátých letech se zabýval kubismem, v sedmdesátých letech se vrátil k realismu. Jeho pojetím a barevností jej lze zařadit do okruhu následovníků Václava Špály, zastoupen v řadě galerií. (3.4.1921 Neplachovice - 8.4.1986 Ostrava)
monogramista LM "Kytice bílých, žlutých a modrých květů ve váze"
olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vpravo dole monogramem LM, datováno April 1913, rámováno v široké ozdobné zlacené liště.
31,5 x 23 (49,5 x 41) cm
1 200 Kč
monogramista TK "Panstvo na lovu"
kombinovaná technika - kresba tuší a akvarel, vlevo dole signováno monogramem TK. Adjustace v paspartě, rámováno, zaskleno.
19,5 x 13,6 (33 x 22,5) cm
500 Kč
"Odpočinek v náruči krásné ženy"
figurální výšivka pohádkového motivu s orientální tématikou, pod sklem, ozdobný zlacený rám.
66 x 57,5 (84,5 x 76,5) cm
1 200 Kč
Výšivky sice stojí na okraji sběratelského zájmu, ale tato tvoří s rámem dekorativní celek.
"Malí přátelé - Tajemství"
francouzský hedvábný gobelínek známý také jako "Le Secret" podle obrazu malíře/malířky Wunsch, počátek minulého století. Velmi zachovalý, nevybledlý, sbírkový kus.
33 x 21 (37 x 26) cm
500 Kč
Tyto gobelínky mívají dole vetkáno NF nebo NFF pro označení výrobce - firma Neyret Freres et Cie, St. Etienne, Francie. Předmětem sběratelského zájmu jsou i podobné strojové práce téže firmy tkané v hedvábí ve formě pohlednic, produkovány byly okolo roku 1919. Párová k položce 180.
"Malí přátelé - Ztraceni v lese"
francouzský hedvábný gobelínek známý také jako "Perdus Dans La Foret" podle obrazu malíře/malířky Wunsch. Vlevo dole vetkáno NF - výrobce firma Neyret Freres et Cie, St. Etienne, Francie. Počátek minulého století. Sbírkový kus.
33 x 21 (37 x 26) cm
500 Kč
Předmětem sběratelského zájmu jsou i podobné strojové práce téže firmy tkané v hedvábí ve formě pohlednic, produkovány byly okolo roku 1919. Párová k položce 179.