Plastika "Sedící klaun"
keramika barevně glazovaná, značeno MADE IN CZECHOSLOVAKIA, vtlačená čísla 1422 a 4, KERAMO, druhá polovina minulého století.
Výška cca 33 cm
2 000 Kč
Vázička s úzkým hrdlem
keramika, zeleně glazovaná s vertikálními pruhy v tmavším odstínu, styl Brusel Expo 58, Keramika Kravsko n.p., 60. léta minulého století.
Výška 20 cm
800 Kč
Vázička zařazena ve sbírkách Moravské galerie v Brně pod inventárním číslem U 33829
Vázička "Ptáček"
keramika červeně glazovaná, značeno vtlačeně KERAMIA (Znojmo) MADE IN CZECHOSLOVAKIA a čísly série 1520 25, druhá polovina minulého století.
11,5 x 14,5 cm
500 Kč
Vázička "Rybka"
keramika zeleně glazovaná, značeno vtlačeně KERAMIA (Znojmo) MADE IN CZECHOSLOVAKIA a čísly série 1521 5, druhá polovina minulého století.
10,5 x 17,5 cm
500 Kč
Závěsná vázička
keramika barevně glazovaná, značena tištěnou značkou KRAVSKO n.p. Kravsko a vtlačeným číslem série 6166. Ve spodní části výrobní vada v glazuře a na zadní straně oklep.
Výška 6 cm, průměr 19 cm
700 Kč
keramika modře glazovaná, protilehle na těle dva plastické terčíky v hnědé barvě, značeno bílou tištěnou značkou DITMAR-URBACH, druhá polovina minulého století. Nepatrný oklep při horní hraně hrdla.
Výška 20 cm, šířka cca 19 cm
500 Kč
Vázička trojboká
keramika, bleděmodrý podklad, na každé stěně plastická žlutě dekorovaná síť, návrh pod vlivem Expo 58, značeno KRAVSKO, Made in Czechoslovakia a číslem 5940, šedesátá léta minulého století.
Výška 23,5 cm, základna 7,5 x 7,5 x 7,5 cm
600 Kč
porcelán bíle glazovaný, ve spodní části linky v odstínech modré a fialkové, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX pro léta 1960 - 1978. Provedení ve stylu Jindřicha Marka pro Expo 58.
Výška 22 cm
700 Kč
Velká váza s reliéfem koníků, domečků a florálním dekorem
keramika hnědě glazovaná, tělo čtyřboké, hrdlo válcovité. Značeno tištěnou značkou DITMAR-URBACH Made in Czechoslovakia a vyrytým číslem 8138. 70. léta minulého století.
Výška 50,5 cm
3 000 Kč
Plastika "Sedící žena v šátku"
pálená hlína, nesignováno, neznačeno. Druhá polovina minulého století.
Výška 22 cm
700 Kč
Dobiáš Bohumil ml. (1929-2001)Plastika "Sedící dívka s ohonem"
pálená hlína, místy barevně glazovaná, značeno vtlačeným písmenem K a číslem modelu 359, JIHOKERA Bechyně. Autor BOHUMIL DOBIÁŠ ML, 60. léta minulého století.
Výška 26 cm
600 Kč
Nástolec / váza
keramika, glazovaná melírovanou glazurou v odstínech hnědé, zelené a žluté, značeno vyrytým písmenem H, mohlo by se jednat o produkci Keramo Kravsko, druhá polovina minulého století.
Výška 15 cm, průměr 20 cm
1 200 Kč
Plastika "Torzo dívky s dlouhými vlasy"
keramika glazovaná metalicky zelenou glazurou, nesignováno, neznačeno. Druhá polovina minulého století.
Výška 39,5 cm
2 500 Kč
Korbel
cín, značeno na pantovém víčku VŘ, zespodu na dně vyraženo ČISTÝ CÍN.
Výška 26,5 cm
900 Kč
Tři talíře
cín, značeno, na jednom talíři cínařská značka s vročením 1786.
Průměr 1 x 21 cm, 2 x 22 cm
700 Kč
Korbel
cín, víčko a pant rukojeti bohatě plasticky zdobené, značeno špatně čitelnou vyraženou značkou s číslem N.321. Ve dně vyryto : Vánoce 24/12 1855 Milan -Marta a větvička jehličnanu.
Výška 18 cm
1 200 Kč
Korbílek soudkovitého tvaru
cín, okolo hrdla, dna a uprostřed těla horizontálně jemné žebrování, na víčku vtlačeně FEIN ZINN, 19. století.
Výška 18 cm
500 Kč
Nádoba - konvice
cín, víko zabezpečeno proti samovolnému odklopení západkou, neznačeno, druhá polovina minulého století.
Výška cca 28 cm
1 500 Kč
Bruno Bruni (*1935)"Plastika sedící ženský akt"
bronz litý metodou ztraceného vosku, limitovaná signovaná edice Undine italského umělce Bruna Bruniho, naše plastika číslovaná 727 z celkem 1250 kusů.
Výška cca 7,5 cm, délka cca 14 cm
6 000 Kč
Bruni Bruno Italský litograf, grafik, malíř, sochař. Studoval na Institutu umění v Pesaru. Po krátkém pobytu v Londýně na přelomu 50./60. let odešel do Německa. V Hamburku studoval na Univerzitě výtvarných umění (Staatlichen Hochschule für bildende Künste). V roce 1977 získal mezinárodní cenu Senefeld za litografii. Od dob studií žije trvale v Německu. Vystavoval v New Yorku, Berlíně, Tokiu. Známá jsou především jeho díla na téma ženy v různých sexuálních pózách. Patří mezi komerčně nejúspěšnější německé výtvarníky současnosti. (nar. 23.11.1935 Gradara, Itálie)
Nástěnná Ikona Ukřižování
slitina kovů, patrné zbytky emailu, anonym, Rusko, přelom 19. a 20. století, ve vrcholu kříže vtlačený letopočet 1922.
22 x 14 cm
900 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu