Langerová "Květina a motýl"
olej na plátně, signováno vpravo dole LANGEROVÁ, datováno 1977.
90 x 65 (92 x 67) cm
12 000 Kč
nesignováno "Moderní město"
olej na plátně, signum nenalezeno, vynikající práce z druhé poloviny minulého století.
61 x 82 (73,5 x 94) cm
7 800 Kč
Kohout Alois (1891-1981)"Toskánsko"
olej na plátně fixovaném na sololitu, signováno vlevo dole AL. KOHOUT, nedatováno.
63 x 41,5 (71 x 49,5) cm
8 000 Kč
Současný majitel obraz zakoupil na 105. aukci naší společnosti v Brně dne 21. 7. 2019. V uvedené 105. aukci bylo nabídnuto celkem 9 prací Aloise Kohouta komitentem, jehož kmotra byla sestřenicí Aloise Kohouta. Rodina kmotry provozovala v Kroměříži na náměstí lékárnu a pokoje nad ní pronajímali sousednímu Hotelu Simon jako hostovské pokoje. Pan Kohout zde pobýval při svých cestách přes Moravu ve 30- tých letech. Po roce 1948 byl dům vyvlastněn a znárodněn, vznikl zde socialistický Hotel Haná. Po restituci a nezbytných úpravách pak hotel pokračoval pod názvem La Fresca. Do hotelu se vrátilo původní vybavení včetně obrazů Aloise Kohouta. Obrazy restauroval a poškozené rámy přerámoval pan Jaromír Tělupil z Muzea Kroměřížska. Z důvodu prodeje hotelu byla sbírka nabídnuta do naší 105. aukce.
Kohout Alois Lecocque Malíř, spisovatel, odbojář, studoval na krajinářské škole profesora Crnčice v Záhřebu, v letech 1909-1912 v Paříži na École des Beaux Arts (Akademie výtvarných umění) u profesora Bascheta. Působil v Paříži, zde byl známý pod jménem L'Cock, v letech 1913-1939 v Praze. V roce 1960 získal občanství v USA. "Ve své době byl velmi úspěšný a jeho díla vlastní prestižní instituce. Jeho obraz s námětem pražských střech byl například dlouhou dobu součástí výzdoby prezidentské pracovny Bílého domu. Kohoutova díla zakoupilo Guggenheim museum a Whitney museum v New Yorku." (www.aloiskohout.cz/zivotopis/) (21.3.1891 Praha - 7.3.1981 Los Angeles, California, USA)
neurčeno "Zátiší s ošatkou a hruškami"
kvalitní akvarel s temperou, signováno vlevo dole, neurčeno, pasparta, rám.
30,5 x 42,5 (54,5 x 66) cm
1 100 Kč
Marko R. "Krajina s lesem a vodou"
tempera, signováno vpravo dole R. MARKO, datováno 1915. Práce v secesním duchu, položeno na paspartu, zaskleno.
35 x 44,5 (62 x 73,5) cm
1 500 Kč
Výborná sběratelská položka.
Edl Jindřich (1872-1946)"Břízová alej"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole J. EDL, nedatováno, rámováno černou úzkou lištou.
50 x 35 (52,5 x 37,5) cm
900 Kč
Hradečný Bohumil (1876-1960)"Předjaří v zasněžené krajině s řekou"
olej na kartonu, signováno vpravo dole B. HRADEČNÝ, nedatováno, vzadu špatně čitelný rukou psaný text.
33 x 43 (37,5 x 47,5) cm
1 500 Kč
Jedná se o velmi kvalitní krajinářskou práci.
Hradečný Bohumil Malíř, ilustrátor. Studoval na Staatliche Akademie der Bildenden Künste v Karlsruhe u profesora Bergmanna. Profesor na kadetní škole v Sibini v Sedmihradsku, po studiích působil ve Vídni a v Praze. Řada výstav, autor nabízený na aukcích. (7. 2. 1876 Prostějov - 21. 8. 1960 Praha)
nesignováno "Divoké kačeny nad rybníkem"
barevný akvarel, nesignováno, nedatováno, mistrovská práce.
12 x 18 (21,5 x 26,5) cm
1 200 Kč
Tomek "Kytice gladiol ve džbánku"
olej na sololitu, signováno vpravo dole TOMEK, nedatováno, kolem roku 1965.
80 x 60 (90 x 69,5) cm
3 500 Kč
Englberth "Kytice ve džbánu"
olej na plátně, signováno vpravo dole ENGLBERTH, datováno 1982.
60 x 50 (70 x 60) cm
1 800 Kč
Turek Jindřich (1914-1996) "Zimní krajina"
olej na sololitu, signováno vpravo dole monogramem JT (JINDŘICH TUREK), nedatováno, druhá polovina minulého století, drobná poškození na rámu.
50,5 x 91 (63 x 103,5) cm
2 500 Kč
Otec majitele obrazu dlouhodobě pobýval na Jesenicku a Bruntálsku. Kupoval obrazy tamějších malířů, mimo jiné i obrazy Jindřicha Turka.
Turek Jindřich
Turek Jindřich (1914-1996) "Řada stromů na mezi v raném podzimu"
olej na plátně, signováno vpravo dole monogramem JT (JINDŘICH TUREK), nedatováno, druhá polovina minulého století, velká reprezentativní práce v kvalitním dobovém rámu.
49 x 90 (62,5 x 103) cm
2 500 Kč
Turek Jindřich
Lepík Karel (*1940)"Ležící akt"
velký olej na plátně, signováno vpravo dole LEPÍK K (Karel), nedatováno, vzadu štítek Díla s razítkem ČFVU Ostrava.
50 x 100 (64,5 x 114,5) cm
4 500 Kč
Průmět siluety ženského těla do obrysu české krajiny v autorově představě.
Lepík Karel Malíř, grafik, docent na katedře výtvarného umění Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Studoval na Akademii v Praze u profesora K. Součka, jeden rok studijně pobýval na Academia Belle arti Pietro Vanucci v Perugii. Citace ze Slovníku Chagall: "V jeho díle se objevují filozofující náměty v nichž vědomě navazuje na imaginaci surrealistického a symbolistního pojetí světa", dále je ve Slovníku výčet desítek výstav a literatury o tomto významném malíři. (nar. 1940 v Metylovicích)
neurčeno "Alej kvetoucích stromů v beskydské krajině"
olej na sololitu, signováno vpravo dole, nepřečteno.
40 x 80 (53 x 93) cm
2 500 Kč
Třešňová alej
Klöckler Bedřich (XIX-XX) "Zátiší s ovocem"
olej na kartonu, signováno vpravo nahoře B. KLÖCKLER, datováno 1924. I přes menší poškození původního ručně řezaného rámu velmi dekorativní položka.
21,5 x 27,5 (34 x 41) cm
5 000 Kč
Klöckler Bedrřich Český malíř, autodidakt, působil v Praze. Maloval krajinu a zátiší. V regionálním muzeu v Litomyšli je uložena jeho olejomalba na plátně Dolomity v Tyrolsku, nedatováno, 32 x 29,5 cm, inventární číslo 20A-324 (eSbírky)
Vosátka Viktor "Nerudova ulice z Radnických schodů"
kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole V. VOSÁTKA, datováno 1990, vzadu autorský štítek s uvedením názvu a adresy autora. Původní textilní pasparta, rámováno, zaskleno.
14 x 10 (33 x 31) cm
1 000 Kč
nesignováno "Dovádějící děti"
akvarel, nesignováno. Práce připomínající kresby Marie Fischerové - Kvěchové.
10,5 x 13,5 (18,5 x 23) cm
500 Kč
monogramista MG "Děvčátko u rozsvíceného vánočního stromečku"
kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno monogramem MG, datováno 1942, příjemná komorní kresba.
28 x 20 cm
300 Kč
Logner Vilém (1910-1991)"Porada rodiny"
kombinovaná technika - kresba tuší a akvarel, vzadu štítek s popisem a datací 1979, na trhu zcela ojedinělé.
19,5 x 27 (26 x x30) cm
2 800 Kč
Logner Vilém Malíř, sochař, scénograf, medailér, věnoval se plakátu, portrétní tvorbě, malbě aktu i krajinomalbě. Studoval u Kotrby na Rotterově reklamní škole, na malířské škole J. Bubeníčka a Piaskovského. Již v roce 1938 působil jako reklamní grafik u firmy Baťa ve Zlíně, po válce se usadil v Praze. Po roce 1968 byl z SČVU (Svaz československých výtvarných umělců) vyloučen a politicky pronásledován. Jeho soubor prací z této doby je barevně i kompozičně laděn expresionisticky a tvoří mimořádně zajímavou sběratelskou kolekci, jeho dílo čeká na další vystavování. Pracoval tuší, ale i vlastními vynalezenými a patentovanými barvami zářivých odstínů. Od konce šedesátých let začal uvádět signaturu, název díla a techniku na reversu svých děl. V roce 1999 a 2000 byly v Praze uspořádány posmrtné výstavy jeho děl. (7.8.1910 Vídeň - 31.12.1991 Praha)
Logner Vilém (1910-1991)"Krmení ptáčků"
kombinovaná technika - kresba tuší a akvarelem, práce galerijní úrovně.
13,7 x 19,2 (20,4 x 25,6) cm
3 500 Kč