301-320 www.aukcnidum.cz

 110. AUKCE BRNO - 1.8.2021___NEDĚLE__11 hod

Kadrnožka Dimitrij (*1923)

"Sedící dívčí akty"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou KADRNOŽKA, číslováno 3/50. Volný list.

Tisková plocha 54 x 43,5, celý list 69 x 49,5 cm

2 000 Kč

Věnováno přímo autorem Základní a Mateřské škole Pramínek, o.p.s., Heyrovského 13, Brno, pro nějž je i draženo.

Kadrnožka Dimitrij

Malíř, grafik, studoval na VŠUP v Praze u profesora A. Strnadela a scénografii na AVU v Praze u F. Tröstera. V roce 1947 uskutečnil studijní cestu do jižní Francie. Asistoval prof. Strnadelovi při freskách ve Frenštátě pod Radhoštěm, Vráži a Mnichově Hradišti. V letech 1967-1974 byl vyslán Ministrem kultury na Kubu, kde založil novou Národní školu výtvarného umění v Havaně a působil v ní jako profesor a tři roky jako děkan. Věnoval se malbě a grafice, v užité grafice nejvíce filmovému plakátu, navrhoval jevištní výpravy, výtvarně spolupracoval na dvaceti celovečerních filmech režisérů K. Steklého a D. Kleina.

(nar. 29.10.1923 v Kroměříži)

TOP 301-320

Kadrnožka Dimitrij (*1923)

"Kuba"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou KADRNOŽKA, datováno 1984 a číslováno 40/56. Volný list po stranách mimo tiskovou plochu poškozený a perforovaný nevhodným uchycením v klipovém rámu.

Tisková plocha 54 x 43, celý list 64,5 x 51 cm

3 000 Kč

Kadrnožka Dimitrij

(nar. 29.10.1923 v Kroměříži)

TOP 301-320

Kadrnožka Dimitrij (*1923)

"Ikarus"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou KADRNOŽKA, datováno 1996, číslováno 2/10. Volný list.

Tisková plocha 54 x 43, celý list 65,5 x 52,5 cm

3 000 Kč

Kadrnožka Dimitrij

(nar. 29.10.1923 v Kroměříži)

TOP 301-320

Kadrnožka Dimitrij (*1923)

"Reminiscence II"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou KADRNOŽKA, autorský list.

Tisková plocha 70,5 x 55, celý list 78,5 x 61,5 (82,5 x 65,5) cm

3 000 Kč

Kadrnožka Dimitrij

(nar. 29.10.1923 v Kroměříži)

TOP 301-320

Pištěk Jan (*1961)

"Vulkanus láva"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou monogramem J.P. 09 (JAN PIŠTĚK), uprostřed název díla, autorský tisk. Volný list.

Tisková plocha 38 x 30, celý list 50 x 35 cm

1 500 Kč

Pištěk Jan

Malíř, kostýmní výtvarník. Studoval na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze a na Akademii výtvarných umění v Praze figurální malbu a krajinomalbu u prof. F. Jiroudka. Absolvoval studijní pobyty v New Yorku a Jackson Hole ve státě Wyoming. Věnuje se malbě, grafice, interiérové plastice, filmovému a divadelnímu designu. Zastoupen ve sbírkách moderního umění Národní galerie v Praze.

Významná je spolupráce s otcem Theodorem Pištěkem (Theodor Pištěk, narozen 25. října 1932 Praha, český malíř, kostýmní výtvarník, scénograf a bývalý automobilový závodník, syn herce Theodora Pištěka, potomek malíře Františka Ženíška).

(nar. 10.8.1961 v Praze)

TOP 301-320

Miffek Lukáš (*1978)

"Ten černej"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou LUKÁŠ MIFFEK, datováno 2009, uprostřed název díla, číslováno 14/50. Volný list.

Tisková plocha 42,5 x 32, celý list 63 x 48 cm

1 000 Kč

Miffek Lukáš

Malíř. Studoval v malířském ateliéru Antonína Střížka a Michaela Rittsteina na AVU v Praze. V roce 2000 se zúčastnil tematické studentské výstavy Sladkosti slasti v Galerii AVU. Nesla název podle jeho stejnojmenného kombinovaného provokativního díla. Zároveň vystavil realizaci Rafani a cyklus drobných obrázků s motivy dortů a jiných sladkostí. Žije a pracuje ve Zbraslavi.

TOP 301-320

Jiřele Miroslav (*1983)

"Z cyklu Měsíčňané"

grafika, autorský tisk, signováno vpravo dole MIROSLAV JIŘELE, datováno 2010, uprostřed název díla.

67,5 x 100 (72 x 104,5) cm

3 000 Kč

Jiřele Miroslav

Fotograf, grafik. Studia na Střední průmyslové keramické škole v Bechyni, dále na PF v Plzni obor Výtvarná kultura. Od roku 2004 studoval v Ateliéru Enviroment u akademického malíře Merta, pokračoval v Ateliéru Grafika u akademické malířky Margarity Titlové - Ylovský. Absolvoval stáže ve Francii, Skotsku a Portugalsku. Vystavuje u nás a v zahraničí, spolupracuje s módním návrhářem Pavlem Jevule. Je spoluzakladatelem aukční síně Etcetera.

(nar. V roce 1983 v Pardubicích)

TOP 301-320

Mžyk Josef (*1944)

"Ateliér"

barevná serigrafie, signováno vpravo dole tužkou MŽYK JOSEF, datováno 2006 a číslováno 30/53. Volný list.

Tisková plocha 40 x 49,5, celý list 50 x 70 cm

5 000 Kč

Mžyk Josef

Günther Fus (původní jméno)

Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval monumentální a dekorativní malbu u Hrocha a Blažka na SUPŠ v Uherském Hradišti, malbu u prof. Tittelbacha a v grafické speciálce u L. Čepeláka na AVU v Praze. Ve studiu pokračoval v ateliéru prof. O. Obré na École des Beaux- Arts v Paříži. Jeho díla jsou zastoupena v galeriích ve Francii i USA.

(nar. 2.2.1944 ve Vídni)

TOP 301-320

Nástěnná textilie s ručně vyšívanými motivy

sešito z celkem 40 ručně barvených různobarevných plátěných obdélníků, na každém z nich je ručně pestrobarevně vyšívaný pohádkový/dětský motiv, Peru. Dar partnerské organizace z Peru.

Cca 215 x 190 cm

9 000 Kč

Draženo pro Základní a Mateřskou školu Pramínek, o.p.s., Heyrovského 13, Brno

TOP 301-320

Nástěnný totem

řezba v měkkém dřevě, ručně malovaná. Dar partnerské organizace z Peru.

99 x 16 cm

2 500 Kč

TOP 301-320

Nástěnný reliéf - Kohout

řezba v měkkém dřevu, Čechy 70. léta minulého století. Původní výzdoba ředitelny školy. Místy drobná poškození. Autorství neurčeno.

96 x 92 cm

9 600 Kč

TOP 301-320