KRASNO - velká kulovitá váza
sklo čiré, bezbarvé, vrstvené vínovou sklovinou, probrušovaný a leptaný dekor stylizovaných florálních ornamentů, signováno R KRASNO, sklárna S. Reich & Co, Krásno nad Bečvou, před rokem 1934.
Výška 25 cm
4 000 Kč
Firma S. Reich & Co. byla v roce 1934 přeměněna na akciovou společnost Českomoravské sklárny. Výrobní program navázal na předcházející období, značení na produktech z té doby bývá rozšířeno na ČMS KRÁSNO.
Horejc Jaroslav, Aschenbrenner Josef, Hellerová Erika Váza s figurálním brusem
sklo čiré, bezbarvé, ryté a broušené. Značeno HOREJC - ASCHENBR, datováno 1992, leptaná značka EXBOR Czechoslovakia - Crystalex, Nový Bor. Výtvarný návrh Jaroslav HOREJC, rytec Josef ASCHENBRENNER, návrh tvaru vázy Erika HELLEROVÁ.
Výška 31 cm, průměr v horní části 14 cm
22 000 Kč
Mimořádně kvalitní provedení.
Honsejk Stanislav (1913-1988)Váza "Dvě nymfy - dívky ve vlnách"
sklo masivní, čiré, bezbarvé, zdobené jemným figurálním brusem, signováno. Několik drobných ranek, jedna i v signatuře - způsobuje její špatnou čitelnost, uvnitř vázy několik výrobních prasklin, které nejdou skrz stěnu. První polovina 20. století.
Výška 16 cm, průměr 11,5 cm
1 200 Kč
Váza ve tvaru amfory
tělo vázy vínově červená sklovina, dekorativní úchopy sklo čiré bezbarvé, druhá polovina minulého století.
Výška 25,5 cm
900 Kč
Váza rozevřená
sklo silnostěnné, tmavě růžové, plynule přecházející do žlutého. Tělo válcovité, zdobené zatavenými bublinami a plastickými vlnovkami svisle po stranách. Mohlo by se jednat o produkci sklárny Prácheň, druhá polovina minulého století.
Výška 33 cm
2 900 Kč
Váza se zvlněným okrajem
sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé a medové. Tělo válcovité, rozevřené do zprohýbaného perforovaného lemu. Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 32 cm
2 500 Kč
sklo indigové modré, zdobené stříbrnou prořezávanou fólii, návrh patrně Jan Gabrhel, sklárna Chlum u Třeboně, druhá polovina minulého století.
Výška 30 cm
900 Kč
Urban Vladislav (1937-)Váza
sklo modré s hnědým jádrem, signováno V. URBAN, druhá polovina minulého století.
Výška 20 cm
5 400 Kč
Urban Vladislav Sklářský výtvarník, designér, šperkař, studoval na Střední škole šperkařské v Turnově a v ateliéru u profesora K. Štipla a docenta V. Plátka na VŠUP v Praze, zabývá se designem lisovaného, broušeného a hutnického užitkového a obalového skla, patří mezi znalce a sběratele drahých kamenů, zastoupen v Moravské galerii Brno. (nar. 14.3.1937 Plzeň)
Urban Vladislav (1937-)Svícen jednoplamenný
sklo čiré, modré a bezbarvé. Návrh a provedení VLADISLAV URBAN, druhá polovina minulého století.
Výška 21 cm
3 400 Kč
Svícen jednoplamenný
sklo čiré, bezbarvé a světle hnědé, se zatavenými vzduchovými bublinami. Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 28 cm
1 500 Kč
Objekt nepravidelného tvaru
sklo hutní, citrínové, broušené a leštěné. Čechy, druhá polovina minulého století.
Výška 14 cm
900 Kč
Janků Miloslav (1916-1994)Plastika "Delfín"
sklo hutní, růžové, návrh MILOSLAV JANKŮ, Železnobrodské sklárny, 60. léta minulého století.
Výška 16 cm, délka 34 cm
800 Kč
Janků Miloslav Sklářský výtvarník, malíř, grafik, studoval na Sklářské škole v Železném Brodě, malbu na skle u profesora Z. Juna, později na UMPRUM v Praze u profesora F. Kysely, byl výtvarníkem Železnobrodského skla, v hutních plastikách zvířat se projevilo jeho nejosobitější výtvarné myšlení, řada výstav. (4.4.1916 Úpice, okr. Trutnov - 27.5.1994 Železný Brod)
Zemek Karel Váza a mísa
sklo hutní, na ambrové jádro aplikovány tažené hutní nálepy, zatavené bublinky. Číslo modelu vázy 53647/30, číslo modelu mísy 53648/30, kolekce "Hana", návrh KAREL ZEMEK 1960, sklárna Mstišov. Papírová nálepka "Karlovarské sklo, Made in Czechoslovakia."
Váza, výška 32 cm, mísa, půdorys trojúhelník o stranách cca 30, 30, 30 cm, výška 9 cm
2 200 Kč
Vázička a miska/popelníček
sklo čiré, bezbarvé, krakelované, horizontálně po obvodu zdobené natavenou červenou nití. Papírový štítek sklárny Lednické Rovné, druhá polovina minulého století.
Výška vázy 26,5 cm, miska výška 5,5 cm, průměr 13 cm
800 Kč
Šuhájek Jiří (1973-)Vázička kulovitá
bezbarvé hutní sklo, v oblasti dna zataven opakní žlutý pruh, výduť ovinuta červenými vlákny, návrh JIŘÍ ŠUHÁJEK, číslo modelu 54257, Moser, 70. léta minulého století.
Výška 11,5 cm
1 900 Kč
Šuhájek Jiří Sklářský výtvarník, designér, malíř, kreslíř, pedagog, studoval malbu na skle na Střední průmyslové škole v Kamenickém Šenově, dále u profesorů S. Libenského a J. Nováka na VŠUP v Praze, absolvoval studijní pobyt na Royal College of Art v Londýně, stáž ve sklárnách v Itálii, na Rietveld Academy v Amsterodamu a na College of Applied Arts v Edinburghu, zastoupen ve sbírkách UPM v Praze, MG v Brně, Severočeského muzea v Liberci, Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, The Corning Museum o Glass (USA), Victoria & Albert Museum Londýn, Foste-White Gallery v Seattlu a Washingtonu (USA) a v řadě dalších, řada výstav a ocenění. (nar. 14.4.1943 Pardubice)
Hora Petr (1949-)Miska s abstraktní kresbou
sklo hutně tvarované, v modré a hnědé barvě, dekor zatavené bílé a růžové skelné nitě. Návrh PETR HORA, číslo modelu 8316, Ústředí uměleckých řemesel Praha, sklárna Škrdlovice, 1983.
Výška 6,5 cm
1 600 Kč
Hora Petr Sklář, sochař, designér, studia na Sklářském odborném učilišti v Chlumu u Třeboně, dále na Umělecko-průmyslové škole sklářské v Železném Brodě, pravidelně vystavuje v New Yorku a v Japonské Kanazawě, v letech 1988-1991 ředitel sklárny ve Škrdlovicích. (nar. 12.4.1949 Brno)
Nástolec
sklo zelené, přejímané mléčným, broušené, zdobené barevnou ruční malbou květinovým dekorem a částečně setřenými zlatými linkami, počátek 20. století. Sklo novoborské.
Výška 18,5 cm, průměr 21 cm
900 Kč
Pohárek na patce
sklo zelené, přejímané mléčným, broušené, zdobené barevnou ruční malbou květinovým dekorem a zlatými linkami, kolem poloviny 20. století. Sklo novoborské.
Výška 16,5 cm
450 Kč
Pohárek na nízké patce
sklo čiré, bezbarvé, s fialovou lazurou, probrušované. Čechy, první polovina minulého století.
Výška 12 cm
600 Kč
Pohárek s motivem Otčenáše
sklo čiré, s rubínovou lazurou, zdobené jemným brusem s biblickými motivy a německými texty. Částečně setřené zlacení při horním okraji, 19. století.
Výška 13 cm
550 Kč