Skleněná souprava na bowli pro 12 osob
sklo čiré, broušené moderním brusem, celkem 14 kusů.
V sestavě: 1x velká nádoba s poklopem, výška 22 cm, průměr 27 cm, 12x šálek, výška 6 cm, průměr 9 cm, 1x naběračka, délka 33,5 cm
1 800 Kč
Hloušek Rudolf (1909-1992)Velká Art Deco mísa
sklo masivní, čiré, bezbarvé, hluboce odbrušovaný dekor. Okraj mísy je broušený do obloučků a špiček. Provedla umělecká krystalerie RUDOLF HLOUŠEK Železný Brod, 30-40. léta minulého století. Nepatrné oklepy na hranách.
Výška 11 cm, průměr 28 cm
2 500 Kč
Hloušek Rudolf Sklář, brusič skla, absolvent sklářské školy v Železném Brodě. V roce 1930 založil firmu zaměřenou na umělecké zpracování skla broušením, pískováním, rytím, leptáním. Firma produkovala také figurální lisované sklo. Výrobky dosahovaly vysoké kvality. Specialitou mezi nimi byly výrobky s reliéfními figurálními motivy.
Hloušek Rudolf (1909-1992)Kompotová a desertní souprava šestiosobní
sklo čiré, bezbarvé, broušené a matované, okraje broušené do obloučků a špiček. RUDOLF HLOUŠEK, sklárny Železný Brod, Čechy, 30-40. léta minulého století. Oklep při horním okraji u jedné z misek, u velkého talíře i mísy. Celkem 14 kusů.
Desertní sada: 1x velký talíř, průměr 27 cm, 6x talířek, průměr 14 cm. Kompotová sada: 1x velká mísa výška 7,5 cm, průměr 22 cm, 6x kompotová miska, výška 5 cm, průměr 12,5 cm
2 500 Kč
Hloušek Rudolf (1909-1992)Kompotová a desertní souprava pětiosobní
sklo citrínové, broušené a matované, okraje broušené do obloučků a špiček. RUDOLF HLOUŠEK, sklárny Železný Brod, Čechy, 30-40. léta minulého století. Dvě mističky mají drobné oklepy na hranách. Celkem 11 kusů.
Desertní sada: 5x talířek, průměr 15 cm. Kompotová sada: 1x velká mísa, výška 8 cm, průměr 22,5 cm, 5x kompotová miska, výška 5 cm, průměr 13 cm
1 700 Kč
Nápojová souprava čtyřosobní
sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, fasetované. Zátka zabroušená, sklenice na patkách ve tvaru malých grogovek. Výrobní vada ve sklovině karafy. Čechy, první polovina minulého století.
Karafa výška 30 cm, 4x grogovka výška 11 cm
600 Kč
Toaletní souprava
sklo modré, čiré, fasetované, zátky zabroušené. Čechy, první polovina minulého století. Flakonek na parfém bez balónku na dávkování. Nepatrné oklepy. Celkem 3 kusy.
V sestavě: 1x karafa větší výška 14 cm, 1x karafa menší výška 11 cm, 1x flakonek na parfém výška 9 cm
500 Kč
Nápojová souprava čtyřosobní
sklo čiré, matované, ve spodní části medově opalizující lazura. Zdobeno barevnými emaily květů jetele, čtyřlístků a vlaštovek, orámováno rokaji. Konec 19. století. Celkem 5 kusů.
1 900 Kč
1x džbán, výška 32 cm, 4x sklenice, výška 13,5 cm
Luxusní nápojová souprava šestiosobní
sklo tyrkysové barvy, emailem ručně malované květy a motýli. Sklenice kónické, s naznačenou patkou, protáhlý džbán s hubičkou a výrazným uchem. Kolem roku 1890, velmi dobrý stav, sběratelská, muzeální i funkční položka.
V sestavě: 1x džbán, výška 32,5 cm, 6x sklenice, výška 17,5 cm.
4 400 Kč
Sklenice s míchátkem "L´homme volage - l´artichaut"
sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže s křídly a francouzským nápisem "Muž přelétavý…", míchátko skleněné, na jednom konci oranžová skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století
Výška 14 cm
600 Kč
Sklenice s míchátkem "L´homme de goűt - un whisky"
sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže ve fraku se skleničkou, cigaretou a francouzským nápisem "Muž… znalec whisky", míchátko skleněné, na jednom konci zelená skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století
Výška 14 cm
600 Kč
Sada vysokých sklenic
sklo kouřově šedé. Hladký válcovitý tvar, zesílené dno zajišťující stabilitu. MOSER, neznačeno, Čechy, druhá polovina minulého století, 6 kusů.
Výška 15,5 cm
1 200 Kč
Víceúčelové sklenice bez stopky vhodné na podávání osvěžujících nápojů, vody, piva při různých příležitostech doma, v kanceláři, na party apod.
Nápojová souprava pětiosobní
sklo čiré, bezbarvé, pískované, ruční malba - malí fotbalisté s míčem, ART DECO. Celkem 6 kusů.
V sestavě: 1x džbán, výška 23 cm, 5x sklenička, výška 13 cm
3 200 Kč
Souprava na servírování vajíček
opálové kostní sklo lisované, nepravidelný obloučkový okraj zdobený částečně setřeným zlacením, první polovina 19. století, celkem 7 kusů.
V sestavě: 1x dvojmiska s nožkou, na dochucovadla (sůl/pepř), výška 7cm, průměr 7,5 cm, 6x stojánek s patkou, na vajíčko, výška 5 cm
800 Kč
V tomto stavu a počtu kusů zcela ojedinělé, muzeální sada.
Dózička se lžičkou na med, cukr, chilli apod.
sklo čiré, bezbarvé, víčko z obecného kovu, skleněná lžička, první polovina minulého století.
Výška 11 cm, lžička délka 14 cm
400 Kč
Mísa - dortový tác "Páv"
sklo čiré, bezbarvé, lisované, dno celoplošně zdobené motivem páva, druhá polovina minulého století. Masivní provedení.
Výška 4 cm, průměr 31 cm
900 Kč
Mísa "Květ"
sklo indigově modré se sytě žlutým dekorem, zvlněný široký okraj. Čechy, druhá polovina 20. století. Výrobní vada při okraji.
Výška 11 cm, průměr 34,5 cm
1 000 Kč
Dóza se špičatým víkem
sklo čiré, medová lazura. Miska i víko kónické, po obvodu svisle fasetované. Čechy, první polovina minulého století. Oklep na vnitřní hraně víka a horním okraji misky.
Výška 20,5 cm
500 Kč
Nádoba na led
sklo čiré, bezbarvé, na horním okraji dva přehnuté úchopy. Čechy, první polovina minulého století.
Výška 19,5 cm, šířka 22,5 cm
300 Kč
Dóza
sklo malachitové, lisované, obdélníkový půdorys, geometrický vlys. Kolekce Ingrid, Jablonec nad Nisou, druhá polovina minulého století.
4 x 11,5 x 9 cm
250 Kč
Talíř "Vavřínový věnec"
sklo malachitové, lisované, dobrušované, leštěné a matované, reliéfní dekor vavřínu a stuhy. Zespodu značeno motýlkem, výrobce Heinrich Hoffmann, 30. léta minulého století.
Průměr 25,5 cm
2 500 Kč
Podobné talíře s reliéfem Ptáci navrhl Alexander Pfohl.