041-060 www.aukcnidum.cz

 111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Skleněná souprava na bowli pro 12 osob

sklo čiré, broušené moderním brusem, celkem 14 kusů.

1x velká nádoba s poklopem, výška 22 cm, průměr 27 cm,

12x šálek, výška 6 cm, průměr 9 cm,

1x naběračka, délka 33,5 cm

1 800 Kč

Hloušek Rudolf (1909-1992)

Velká Art Deco mísa

sklo masivní, čiré, bezbarvé, hluboce odbrušovaný dekor. Okraj mísy je broušený do obloučků a špiček. Provedla umělecká krystalerie RUDOLF HLOUŠEK Železný Brod, 30-40. léta minulého století. Nepatrné oklepy na hranách.

Výška 11 cm, průměr 28 cm

2 500 Kč

Hloušek Rudolf

Sklář, brusič skla, absolvent sklářské školy v Železném Brodě. V roce 1930 založil firmu zaměřenou na umělecké zpracování skla broušením, pískováním, rytím, leptáním. Firma produkovala také figurální lisované sklo. Výrobky dosahovaly vysoké kvality. Specialitou mezi nimi byly výrobky s reliéfními figurálními motivy.

Hloušek Rudolf (1909-1992)

Kompotová a desertní souprava šestiosobní

sklo čiré, bezbarvé, broušené a matované, okraje broušené do obloučků a špiček. RUDOLF HLOUŠEK, sklárny Železný Brod, Čechy, 30-40. léta minulého století. Oklep při horním okraji u jedné z misek, u velkého talíře i mísy. Celkem 14 kusů.

Desertní sada:

1x velký talíř, průměr 27 cm,

6x talířek, průměr 14 cm.

Kompotová sada:

1x velká mísa výška 7,5 cm, průměr 22 cm,

6x kompotová miska, výška 5 cm, průměr 12,5 cm

2 500 Kč

Hloušek Rudolf

Hloušek Rudolf (1909-1992)

Kompotová a desertní souprava pětiosobní

sklo citrínové, broušené a matované, okraje broušené do obloučků a špiček. RUDOLF HLOUŠEK, sklárny Železný Brod, Čechy, 30-40. léta minulého století. Dvě mističky mají drobné oklepy na hranách. Celkem 11 kusů.

Desertní sada:

5x talířek, průměr 15 cm.

Kompotová sada:

1x velká mísa, výška 8 cm, průměr 22,5 cm,

5x kompotová miska, výška 5 cm, průměr 13 cm

1 700 Kč

Hloušek Rudolf

Nápojová souprava čtyřosobní

sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, fasetované. Zátka zabroušená, sklenice na patkách ve tvaru malých grogovek. Výrobní vada ve sklovině karafy. Čechy, první polovina minulého století.

Karafa výška 30 cm,

4x grogovka výška 11 cm

600 Kč

Toaletní souprava

sklo modré, čiré, fasetované, zátky zabroušené. Čechy, první polovina minulého století. Flakonek na parfém bez balónku na dávkování. Nepatrné oklepy. Celkem 3 kusy.

1x karafa větší výška 14 cm,

1x karafa menší výška 11 cm,

1x flakonek na parfém výška 9 cm

500 Kč

Nápojová souprava čtyřosobní

sklo čiré, matované, ve spodní části medově opalizující lazura. Zdobeno barevnými emaily květů jetele, čtyřlístků a vlaštovek, orámováno rokaji. Konec 19. století. Celkem 5 kusů.

1 900 Kč

1x džbán, výška 32 cm,

4x sklenice, výška 13,5 cm

Luxusní nápojová souprava šestiosobní

sklo tyrkysové barvy, emailem ručně malované květy a motýli. Sklenice kónické, s naznačenou patkou, protáhlý džbán s hubičkou a výrazným uchem. Kolem roku 1890, velmi dobrý stav, sběratelská, muzeální i funkční položka.

1x džbán, výška 32,5 cm,

6x sklenice, výška 17,5 cm.

4 400 Kč

Sklenice s míchátkem "L´homme volage - l´artichaut"

sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže s křídly a francouzským nápisem "Muž přelétavý…", míchátko skleněné, na jednom konci oranžová skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století

Výška 14 cm

600 Kč

Sklenice s míchátkem "L´homme de goűt - un whisky"

sklo čiré, tenkostěnné, zdobené malbou emailem motivem muže ve fraku se skleničkou, cigaretou a francouzským nápisem "Muž… znalec whisky", míchátko skleněné, na jednom konci zelená skleněná kulička jako držátko, dvacátá - třicátá léta minulého století

Výška 14 cm

600 Kč

Sada vysokých sklenic

sklo kouřově šedé. Hladký válcovitý tvar, zesílené dno zajišťující stabilitu. MOSER, neznačeno, Čechy, druhá polovina minulého století, 6 kusů.

Výška 15,5 cm

1 200 Kč

Víceúčelové sklenice bez stopky vhodné na podávání osvěžujících nápojů, vody, piva při různých příležitostech doma, v kanceláři, na party apod.

Nápojová souprava pětiosobní

sklo čiré, bezbarvé, pískované, ruční malba - malí fotbalisté s míčem, ART DECO. Celkem 6 kusů.

1x džbán, výška 23 cm,

5x sklenička, výška 13 cm

3 200 Kč

Souprava na servírování vajíček

opálové kostní sklo lisované, nepravidelný obloučkový okraj zdobený částečně setřeným zlacením, první polovina 19. století, celkem 7 kusů.

1x dvojmiska s nožkou, na dochucovadla (sůl/pepř), výška 7cm, průměr 7,5 cm,

6x stojánek s patkou, na vajíčko, výška 5 cm

800 Kč

V tomto stavu a počtu kusů zcela ojedinělé, muzeální sada.

Dózička se lžičkou na med, cukr, chilli apod.

sklo čiré, bezbarvé, víčko z obecného kovu, skleněná lžička, první polovina minulého století.

Výška 11 cm, lžička délka 14 cm

400 Kč

Mísa - dortový tác "Páv"

sklo čiré, bezbarvé, lisované, dno celoplošně zdobené motivem páva, druhá polovina minulého století. Masivní provedení.

Výška 4 cm, průměr 31 cm

900 Kč

Mísa "Květ"

sklo indigově modré se sytě žlutým dekorem, zvlněný široký okraj. Čechy, druhá polovina 20. století. Výrobní vada při okraji.

Výška 11 cm, průměr 34,5 cm

1 000 Kč

Dóza se špičatým víkem

sklo čiré, medová lazura. Miska i víko kónické, po obvodu svisle fasetované. Čechy, první polovina minulého století. Oklep na vnitřní hraně víka a horním okraji misky.

Výška 20,5 cm

500 Kč

Nádoba na led

sklo čiré, bezbarvé, na horním okraji dva přehnuté úchopy. Čechy, první polovina minulého století.

Výška 19,5 cm, šířka 22,5 cm

300 Kč

Dóza

sklo malachitové, lisované, obdélníkový půdorys, geometrický vlys. Kolekce Ingrid, Jablonec nad Nisou, druhá polovina minulého století.

4 x 11,5 x 9 cm

250 Kč

Talíř "Vavřínový věnec"

sklo malachitové, lisované, dobrušované, leštěné a matované, reliéfní dekor vavřínu a stuhy. Zespodu značeno motýlkem, výrobce Heinrich Hoffmann, 30. léta minulého století.

Průměr 25,5 cm

2 500 Kč

Podobné talíře s reliéfem Ptáci navrhl Alexander Pfohl.