111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Čajová souprava čtyřosobní

porcelán modře glazovaný, bohatě ručně malovaný zlatými výhony a listy vinné révy. Vespod tištěné značky porcelánky Horní Slavkov a malírny porcelánu Gustav Schmieger&Söhne, dále číslem 6264, dvacátá léta minulého století. Celkem 12 kusů.

1x konvice, výška cca 19 cm,

1x cukřenka, výška cca 13 cm,

1x mléčenka 13 cm,

1x miska na sušenky, výška 6,5 cm, průměr 16 cm,

4x šálek, výška 5,5 cm, průměr 10,5 cm,

4x podšálek, průměr 15 cm

2 400 Kč

Erb s datací 1857 - značka pro Gustav Schmieger & Söhne, Schönfeld (Krásno nad Teplou).

Čajová souprava šestiosobní

porcelán bíle glazovaný, květinový dekor a zlacení. Modrá tištěná značka C.T. pod orlem s žezlem, Tielsch & Co. Altwasser ve Slezsku, nyní Polsko, druhá polovina 19. století. Oklep při okraji podšálku, popraskaná glazura na dezertním talířku. 21 kusů.

1x konvice, výška 21 cm,

1x mléčenka, výška 15 cm,

1x cukřenka, výška13 cm,

6x šálek, výška 7 cm,

6x podšálek, průměr 15 cm,

6x desertní talířek, průměr 16,5 cm

2 600 Kč

Desertní talířky mají mírně odlišný dekor. Na konvici a jednom podšálku vtlačené D, na desertních talířcích vtlačené K.

Továrna Tielsch & Co. Altwasser se po roce 1918 stala součástí akciové společnosti CARL MAGNUS HUTSCHENREUTHER A.G. v Hohenbergu.

Sada hrníčků šestibokých

porcelán bíle a žlutě glazovaný, jemně zlacené ornamenty po obvodu, sytě zlacená tvarovaná ouška. Tištěná značka JSK na štítě s korunou a čísla 27 10, STRUŽNÁ (Kysibl), značka po roce 1945.

Výška 9 cm

600 Kč

Dva šálky s podšálky

porcelán glazovaný ve vínové barvě, jemný barevný tisk galantních scén na šálcích i podšálcích, bohaté zlacení. Značeno ručně malovaným modrým úlem. Konec 19. století. Zlato místy setřelé.

Výška šálku 7,5 cm, podšálek průměr 14,5 cm

600 Kč

Čajová souprava jednoosobní

porcelán zdobený malbou různobarevných macešek, vespod tištěné razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R.", kolem poloviny minulého století. Celkem 4 kusy.

1x konvice, výška16 cm,

1x mléčenka, výška 10 cm,

1x šálek, výška 4 cm,

1x podšálek, průměr 11 cm

900 Kč

Symbol listu uprostřed razítka ukazuje na možnou spojitost s malírnou Františka Repíka z Napajedel.

Desertní souprava košíček a šest mističek

porcelán v barvě slonové kosti, dekor zlacením a červenými linkami, stěny prořezávané. Značeno ROSENTHAL KRONACH - BAVARIA SCHÖNBRUNN a čísly 1956/3. Košíček má ve značce ELFENBEIN, misky IVORY. Drobný oklep na spodní hraně košíčku.

Košíček: 11 x 20 x 16 cm, mističky: 2 x 8,5 x 10,5 cm

1 500 Kč

Šálek s podšálkem, stříbrné medailony

porcelán celoplošně zlacený vně i uvnitř, leptaný dekor, tištěná značka AW GLORIA Karlovarský kvalitní porculán, dále tištěno AETZDEKOR, ECHT GOLD. Porcelánka Anton Weidl, Stará Role, 20 - 30. léta 20. století. Oklep na jedné nožce.

Výška šálku 8,5 cm, průměr podšálku 10,5 cm

250 Kč

Šálek na nožkách a s převýšeným ouškem v empírovém stylu. V medailonech na šálku postava ženy s dravcem, na podšálku medailony ženy s harfou.

Šálek s podšálkem v empírovém stylu

porcelán modře glazovaný, šálek uvnitř zlacený, dekor růžičky a modré kvítky v medailonech, tištěná značka AW GLORIA Karlovarský kvalitní porculán, Made in Czechoslovakia, RUČNÍ PRÁCE. Porcelánka Anton Weidl, Stará Role, 20 - 30. léta 20. století.

600 Kč

Šálek na třech nožkách a s převýšeným ouškem.

Jídelní servis desetiosobní

porcelán v barvě slonové kosti, dekor zlaté linky a stylizovaný monogram DK (KD). Vespod tištěná značka GB Made in Czechoslovakia a razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R." Na jednom talíři drobný oklep na hraně.

terina s poklopem, prům. 24 cm, výška 21 cm,

omáčník, 19 cm,

solnička 15 cm,

mísa výška 6,5 cm, prům. 23 cm,

tác oválný 36,5 x 26 cm,

tác kruhový 30 cm,

TALÍŘE:

10x hluboký 24 cm,

10x plytký 24,5 cm,

10x malý 19 cm

4 000 Kč

GB Made in Czechoslovakia (Gebrüder Benedikt) značka pro Spojené továrny na porcelán Dvory po roce 1945. Symbol listu uprostřed razítka ukazuje na možnou spojitost s malírnou Františka Repíka z Napajedel.

Čajová souprava desetiosobní

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobeno zlatou linkou a stylizovaným monogramem DK (KD). Vespod tištěná značka GB Made in Czechoslovakia a razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R."

V sestavě: konvice, cukřenka, mléčenka, 10 x šálek, 10 x podšálek.

Konvice v-16 cm, cukřenka v-11 cm, mléčenka v-12 cm, 10 x podšálek průměr 14 cm, 10 x šálek v-5,5 cm

1 900 Kč

Dvojice hrníčků - bucláků na nožkách

porcelán bíle glazovaný, zdobený plastickým květinovým dekorem a bohatým zlacením, značeno vyrytým číslem 960 a tištěným číslem 98.

Výška 8,5 cm

300 Kč

Dvojice hrníčků - kafáčů

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem růžových květů s lístky a zlacením, vespod ručně malované číslo 1706.

Výška 8 cm

400 Kč

Miska a čtyři mističky

porcelán bíle glazovaný, zvlněný okraj zdobený jemnou stříbrnou linkou, značeno tištěně PIRKENHAMMER Czechoslovakia, model AVIGNONE, 20 - 30. léta 20. století. Celkem 5 kusů.

Miska výška 4,5 cm, průměr 17,5 cm,

4x mistička výška 2,5 cm, průměr 8,5 cm

500 Kč

Mísa s poklopem a obdélníková servírovací mísa

porcelán bíle glazovaný, při okrajích pásky se stylizovanými květy růže. Na míse modré tištěné Czechoslovakia v ozdobném rámečku, na poklopu červeně psaný 12609/14, na ploché míse v kruhu CZECHOSLOVAKIA a nečitelný symbol, dále červeně 12609/14.

Mísa s poklopem 18 x 35,5 x 20 cm, servírovací mísa 3,5 x 35,5 x 27 cm

500 Kč

První polovina 20. století.

Servírovací souprava osmiosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený bleděmodrou a červenou bordurou s medailonky s květy růže, značeno vtlačeně písmenem S (Horní Slavkov) a číslem 1400, dále červeně psanými čísly 1888/44, konec 19. století. Celkem 10 kusů.

1x oválná mísa 42 x 28 cm - drobný oklep,

1x kruhová mísa průměr 28,5 cm - 2 oklepy a praskliny,

8x talířek průměr 18,5 cm - tři talíře oklep, dva talíře setřený dekor.

900 Kč

Servírovací souprava "Kapr"

porcelán bíle glazovaný, obrysy ve tvaru ryby, neznačeno, první polovina minulého století. Výrobní vady a drobné oklepy na velké míse a jedné misce. Celkem 7 kusů.

1x velká mísa 4,5 x 39,5 x 23cm,

6x miska 1,5 x 19 x 11,5 cm

2 200 Kč

V tomto provedení ojedinělé, sběratelská i funkční souprava k servírování ryb, misky slouží k odkládání rybích kostí.

Čajová souprava s víčky ve tvaru květu zvonku

porcelán tenkostěnný, barevně glazovaný, zdobený květinovým dekorem a zlacením, neznačeno, 19. století. Částečně setřené zlacení, oklep na hubičce a na víčku cukřenky. Čtyřosobní, celkem 6 kusů a 2 víčka.

1x konvice výška 20 cm,

1x cukřenka výška14 cm,

4x šálek výška 6 cm.

1 500 Kč

Vedle zajímavě tvarovaných úchopů na víčkách jsou i těla všech kousků tvarovaná bombírováním, okraje zvlněné, dvojitá ouška zprohýbaná.

Bonfils Kjeld

Kjeld Bonfils - 5 závěsných talířků

porcelán, značeno zelenou podglazurní značkou B&G (Bing & Grondahl) KJOBENHAVN, DENMARK. Na každém je vzadu také název motivu v dánštině, číslo motivu a podpis návrháře KJELD BONFILS.

8 x 8 cm

750 Kč

9706/708 Storkereden, Čapí hnízdo,

9709/708 Dybbol Molle, Větrný mlýn v Dybbol,

9708/708 Rebild, Národní park s chráněným vřesovištěm u obce Rebild,

9713/708 Mindeankeret Nyhavn, Námořní památník - kotva u kanálu Nyhavn v Kodani,

9718/708 Landsoldaten Fredericia, Pomník vítězství z roku 1858, autor Herman Wilhelm Bissen.

Váza čtyřboká

porcelán s kobaltovou glazurou, průřez kosoúhelník, v centrální části oválný medailon s barevnou malbou fialek. Značeno zelenou tištěnou značkou PIRKENHAMMER, kolem poloviny minulého století.

Výška 16,5 cm

600 Kč

Mísa s poklopem

porcelán bíle glazovaný, dekor pásy větviček vinné révy s listy a hrozny, zlaté linky. Značeno tištěnou nečitelnou značkou. Kolem poloviny minulého století.

Výška 16 cm

600 Kč