111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Prsten s perlami a diamanty

žluté zlato, kameny podložené bílým zlatem, osazeno dvěma kultivovanými perlami a čtyřmi malými diamanty s jednořadým brusem, zn. K&W, Rakousko, třetí třetina 20. století, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,16 g btto, velikost prstenu 54,

hmotnost diamantů celkem cca 0,03 ct.

5 400 Kč

Prsten s perlami a diamanty

žluté zlato, osazeno dvěma kultivovanými perlami a třemi diamanty s briliantovým brusem (brilianty), zn. K&W, Rakousko, třetí třetina 20. století, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,86 g btto, velikost prstenu 56, hmotnost diamantů celkem cca 0,06 ct.

6 800 Kč

Secesní manžetové knoflíčky

žluté a růžové zlato, osazeno růžovým spinelem, elegantní reliéfní dekor, značeno WR, punc AV (Z-29), puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, počátek 20. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 5,47 g btto

6 800 Kč

Dětské náušnice

žluté zlato, osazeno červenými sklíčky, značeno KC, punc Lvíček 4 (Z-46), třicátá léta 20. století (období 1. republiky).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 1,27 g btto

1 600 Kč

Dětské náušnice

žluté zlato, osazeno modrými sklíčky, zn. KC, punc Lvíček 4 (Z-46), 30. léta 20. století (období 1. republiky).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 0,86 g btto

1 200 Kč

Dětské náušnice

žluté zlato, osazeno zelenými sklíčky a bižuterní perličkou, značeno KC, punc Lvíček 4 (Z-46), 30. léta 20. století (období 1. republiky)

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 0,91 g btto

1 400 Kč

.

Zlaté náušnice s mašličkou

žluté zlato, osazeno kubickou zirkonií, přelom 20/21. století, punc Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,94 g btto, délka cca 2,7 cm

3 300 Kč

Náušnice s perlou

žluté zlato, kameny podložené bílým zlatem, osazeno kultivovanou perlou a imitacemi briliantů, přelom 20/21. století, punc Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,02 g btto

4 600 Kč

Náušnice s kamejí

žluté zlato, řezba v přírodní mušlovině, doplněno imitacemi briliantů, přelom 20/21. století, punc Labuť 4 (Z-58)

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,09 g btto

4 900 Kč

Zlaté náušnice visací

žluté zlato s lesklou i matnou povrchovou úpravou, značeno AFR, Italy, přelom 20/21. století, punc Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 5,94 g netto, délka cca 3,7 cm

6 600 Kč

Art deco prsten s diamanty

bílé zlato a platina, velký centrální diamant s briliantovým brusem (briliant), 6 menších diamantů s briliantovým brusem, 10 menších diamantů s jednořadým brusem, celková hmotnost diamantů cca 1,26 ct, značeno RR, punc Lvíček (Z-41).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), ryzost platiny 950/1000, hmotnost 3,14 g btto, velikost prstenu 52-53.

DIAMANTY:

1 ks cca 0,90 ct, lehce tónovaný bílý, I1;

6 ks celkem cca 0,16 ct, vzácně bílý, VS-SI1;

10 ks celkem cca 0,20 ct, vzácně bílý,VS-SI1-SI2

90 000 Kč

30. léta 20. století (období 1.republiky). Krásné a elegantní provedení, ART DECO. Šína je po stranách hlavy dozdobena decentním gravírováním.

Přiložený Certifikát - Česká gemologická laboratoř, Ing. Jaroslav Jiránek, G.G.

Zlatá brož - jezdecký bičík

žluté zlato, osazeno jedním diamantem s briliantovým brusem a šestnácti modrými safíry, punc AV (Z-29), Rakousko-Uhersko, počátek 20. století.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,57 g btto, 1x diamant cca 0,015 ct, délka brože cca 5,2 cm

6 000 Kč

Celozlatá brož - jezdecký bičík

zlato růžové, žluté a bílé, zlatnická práce z první poloviny 20. století, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 3,00 g netto, délka cca 6,2 cm

2 900 Kč

Art deco brož s korálem

žluté a bílé zlato, osazeno přírodním korálem, 30. léta 20. století, dovozový punc Lyra Č (Z-34).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 1,61 g btto, délka cca 5,2 cm

1 900 Kč

Náhrdelník s perlami

žluté a růžové zlato, jednotlivé zlaté články propojené kultivovanými perlami, značeno "S2" a "P", 60. - 80. léta 20. století, punc Čejka (Z-36).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 7,71 g btto, délka cca 44,5 cm.

8 600 Kč

Zlatý řetěz k hodinkám

žluté a růžové zlato, punc Liška (Z-27), Rakousko-Uhersko, puncovní úřad Vídeň, třetí třetina 19. století, značeno mistrovskou značkou MB.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 19,54 g netto, celková délka 37 cm

29 000 Kč

Pevný ručně dělaný řetěz, na jednom konci karabinka pro zavěšení hodinek, na druhém konci ozdobný střapec a dvě tyčinky k ukotvení řetězu do knoflíkové dírky u vestičky - jedna tyčinka se proplétala knoflíkovou dírkou, druhá ozdobná sloužila jako "zarážka" z vnější strany knoflíkové dírky, na jedné z nich lehce poškozená ozdoba, jinak výborný stav.

Zlatý přívěs s korálem

žluté zlato, kamej - dívčí portrét - řezba v přírodním korálu, oválný tvar, 1. polovina 20. století, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 4,24 g btto,

ovál cca 2,3 x 1,3 cm, výška včetně oček cca 3,2 cm

4 700 Kč

Brož / přívěs s kamejí

žluté zlato, řezba v přírodní mušlovině - dívčí portrét s náušnicí a bohatými loknami, sklopné závěsné očko, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58)

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 6,73 g btto, výška cca 2,8 cm

4 000 Kč

Zlatý přívěs s granáty

žluté zlato, české granáty a almandin, neznačeno, z produkce firmy Granát, konec 20. století, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,22 g btto, celková výška cca 2,2 cm

3 800 Kč

Zlatá brož - biedermeier

žluté zlato, 3 říční perličky, černý email, mistrovská značka FZ, punc Liška (Z-27), puncovní úřad Vídeň, 3.třetina 19. století, Rakousko-Uhersko, zezadu přichystané očko pro případné uchycení k řetízku

Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 5,68 g btto, ovál cca 2,5 x 3 cm

5 800 Kč