Zlaté náušnice se spinelem
žluté zlato, kruhová hlava každé náušnice osazena zeleným kamenem (syntetický spinel s briliantovým brusem), punc Labuť 4 (Z-58),
Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 4,30 g btto
3 800 Kč
Zlatý prsten s alexandritem
žluté a růžové zlato, vysoká hlava osazena syntetickým alexandritem, puncovní značky Koňská hlava (Rakousko) a Labuť 4 (Z-58).
Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 3,73 g btto, velikost 55
3 200 Kč
Zlatý přívěs/brož s kamejí
řezba v mušli, zlatý oválný rámeček, vzadu jehla i závěsné očko. Puncovní značka pro staré zboží podzákonné ryzosti (Z-59).
Ryzost zlata 410/1000, hmotnost 10,91 g btto, výška 5 cm
3 600 Kč
Zlatý přívěs
žluté a růžové foukané zlato, oválný tvar, dole zakončení visící kuličkou, centrální ozdobná ploška pokryta černým smaltem.
Ryzost zlata přívěsu 480/1000, závěsného ouška 585/1000, hmotnost 1,80 g btto, výška 3,5 cm
1 200 Kč
Dokumentace Přiloženo Osvědčení o ryzosti zlata, Puncovní úřad Ostrava
Zlatý prsten s chrysoprasem
žluté zlato, ve vysoké kruhové hlavě usazen zelený chrysopras, punc Labuť 4 (Z-58)
Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 3,55 g btto, velikost 55
2 700 Kč
Zlatý prsten s alexandritem
růžové zlato, syntetické kameny - centrálně velký alexandrit, okolo čiré safíry. Přeznačeno platným puncem Kohout 3 (Z-35).
Ryzost zlata 750/1000 (18K), hmotnost 10,07 g btto, velikost prstenu 56
10 000 Kč
Zlatý přívěs s alexandritem
růžové zlato, syntetické kameny - centrálně velký alexandrit, okolo čiré safíry, přeznačeno platným puncem Kohout 3 (Z-35).
Ryzost zlata 750/1000 (18K), hmotnost 7,88 g btto, průměr cca 2,2 cm
8 000 Kč
Přívěs Madonka
růžové zlato, na oválné destičce umístěn figurální reliéf, nově přeznačeno platným puncem Labuť 4 (Z-58).
Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 2,25 g netto, maximální výška cca 2,7 cm, ovál cca 1,9 x 1,4 cm
2 900 Kč
Zlatý prsten s korálem
žluté a bílé zlato, hlava osazena přírodním korálem - oválný kabošon, punc Čejka (Z-36), 20. léta 20. století, ART DECO. Korál po obvodu drobně poškozený, při běžném pohledu téměř nepostřehnutelné.
Ryzost zlata 585/1000 (14K), hmotnost 3,98 g btto, velikost prstenu 53
4 000 Kč
Zlaté náušnice s almandiny
žluté zlato, granáty / almandiny, dovozová práce, Itálie, přelom 20 - 21. století, přeznačeno platným puncem Kohout 3 (Z-35).
Ryzost zlata 750/1000 (18K), hmotnost 6,73 g btto, ovál cca 1,7 x 1,4
9 800 Kč
Stříbrný náramek článkový
stříbro zdobené gravírováním, punc Zajíc 4 (S-68), řetízková pojistka, široké provedení
Ryzost stříbra 835/1000, hmotnost 30,94 g, délka 20 cm
1 500 Kč
Stříbrná brož granátová
stříbro pozlacené, české granáty ve třech velikostech poskládané do tří soustředných kruhů, značeno G5, firma Granát, punc Kamzík-3, 40. - 50. léta 20. století.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 6,74 g btto, průměr cca 3,2 cm
1 900 Kč
Velká stříbrná brož
stříbro, stylizovaný květ, značeno BC, punc Trojúhelník (S-46), 30. léta 20. století, období 1. republiky.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 6,76 g netto, průměr cca 4,7 cm
400 Kč
Stříbrný náhrdelník s chryzoprasem
stříbro pozlacené, centrální ozdobná část doplněna třemi chryzoprasy, značeno KZT, Kovozávody Turnov, typická práce 60. - 80. let 20. století, punc Zajíc-3 (S-67).
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 9,13 g btto, obvod cca 44 cm
900 Kč
Stříbrná brož s modrým emailem
stříbro, kruhový bleděmodrý email na ozdobné rytině guilloche (giloš) doplněný stříbrnou ozdobou ve tvaru koše s květinami, ozdobný stříbrný rámeček ve tvaru pentagonu, zn. JG, punc Diana, puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, přelom 19/20. století
Ryzost stříbra 750/1000, hmotnost 9,68 g btto, výška cca 3 cm
900 Kč
Stříbrná brož s portrétem mladé ženy
stříbro, ručně malovaná a smaltovaná luxusní sbírková brož, punc AV (S-32), puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, třetí třetina 19. století.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 7,33 g btto, výška cca 2,8 cm
1 500 Kč
Pudřenka - Kde domov můj
stříbro, celoplošně bohatě gravírované. Na víku figurální motiv podle díla od Josefa Mánesa "Domov". Obvod zdobený lipovými listy, v horní části notová osnova s částí naší hymny. Punc S-51, 40. léta 20. století, Protektorát Čechy a Morava.
Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 129,50 g btto, průměr cca 9,5 cm
9 800 Kč
Spodní část geometricky gravírovaná s volným obdélníkem pro vyrytí monogramu, uvnitř zabrušované zrcátko. Výjimečná, ojedinělá nabídka, poprvé na našich aukcích.
Stříbrný ozdobný talířek
patinované tepané stříbro, dekor ptáčka mezi květy, nově přeznačeno platným puncem Zajíc-5 (S-69).
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 74,92 g netto, průměr cca 11,8 cm
1 900 Kč
Stříbrná konvice
stříbro, víčko s pantovým uchycením, pantová záklopka vylévací hubice, celoplošně ozdobně gravírováno včetně monogramu GC. Značeno VO, punc Diana, puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, třetí třetina 19. století
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 232,63 g btto, výška cca 18 cm
5 000 Kč
Uvnitř zlaceno, ve spodní části lehce promáčknuto. Párová k následující položce.
Stříbrná cukřenka
stříbro, celoplošně ozdobně gravírované včetně monogramu GC. Značeno VO, punc Diana (S-30), puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, třetí třetina 19. století
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 97,33 g netto, výška cca 10,5 cm
2 100 Kč
Uvnitř zlaceno, lehce promáčknuto. Párová k předchozí položce.