Stříbrné stolní zrcadlo se svícny
stříbro, stříbrník M. AIGNER (zřejmě Mathias, činný v letech 1820-1843), lotový punc pro rok 1833, posuvný držák na dvě svíce, zabrušované zrcadlo. Velmi dobrý stav, opravováno cínem v místě spoje stojánku a zrcadla.
Výška cca 40 cm, celková hmotnost včetně zrcadla 780,44 g, ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000) btto
35 000 Kč
Zrcadlo umocňovalo záři a odlesky svíček. V tomto luxusním provedení na trhu ojedinělé.
Stříbrný servírovací podnos
mimořádně velký, značeno významným vídeňským stříbrníkem - WALLNÖFER, lotový punc - rok 1835 (S-27), zdobeno gravírováním, vespod zpevněno jednoduchým dřevěným rámem.
Celková délka včetně úchopů 70,5 cm, samotný tác cca 44 x 57 cm, hmotnost celkem 3.258,00 g btto, ryzost stříbra 13 lotů (812,5)
75 000 Kč
Mísa na třech kulatých dřevěných nožkách
stříbro, značeno puncovní značkou platnou od roku 1941.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 398,28 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.
5 800 Kč
Párová k položce 184.
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 393,25 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.
5 800 Kč
Párová k položce 183.
Stříbrná krabička
stříbro, uvnitř zlaceno, kvádrovitý tvar, na víku v centru gravírovaný čtyřramenný kříž, na jednom boku vyrytý text: TO THE GLORY OF GOD AND IN LOVING MEMORY OF SARAH ANN GRAY, Anglie, přeznačeno platným puncem Kamzík-2
Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 185,44 g netto, cca 7,3 x 10 x 4,3
3 600 Kč
Jednoduché elegantní zpracování
Stříbrné lžíce a lžičky
stříbro, 6 + 6 ks (celkem 12 ks), rukojeti z obou stran bohatě plasticky zdobené, značeno mistrovskou značkou ve tvaru rytířské helmy, punc Diana, puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, třetí třetina 19. století
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 540,85 g netto (lžíce 393,35 g, lžičky 147,50 g), délka lžíce cca 21,5 cm, lžičky cca 14,5 cm
13 000 Kč
Luxusní pevné provedení.
Stříbrné lžičky
stříbro, 2 ks, značeno AP, punc Diana (S-30), Rakousko-Uhersko, přelom 19/20. století
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 59,47 g netto, délka cca 14,7 cm
800 Kč
Obvyklý design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.
Stříbrné vidličky
stříbro, 5 ks, jednoduchý elegantní tvar, značeno JL, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 191,05 g netto, délka cca 18,3 cm
2 900 Kč
Typický art deco design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.
Stříbrné kleštičky na cukr
stříbro, částečně pozlaceno, jednoduchý elegantní tvar, značeno JL, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky
Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 22,45 g netto, délka cca 10,7 cm
200 Kč
Typický ART DECO design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.
Dvě stříbrné servírovací lopatky
stříbro, jednoduché elegantní tvary, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky. Větší lopatka značena JL, menší SANDRIK. Nutno vyčistit. Větší lopatka má konec rukojeti lehce prohnutý.
Lopatka velká, ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 59,45 g netto, délka cca 21,7 cm, lopatka malá, ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 36,14 g netto, délka cca 18,2 cm
1 500 Kč
Typický art deco design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách. Na servírování dortů, zákusků, chlebíčků apod.
Mistička na kaviár
obecný kov zdobený barevným přihrádkovým emailem cloisonné, motiv jeřabin s lístky. Vložka sklo čiré, bezbarvé, značeno SKOMMET, první polovina minulého století.
Výška cca 3,5 cm, průměr cca 7 cm
100 Kč
Dóza ve tvaru hrušky s 6 odlivkami
obecný kov, odlivky sklo čiré, bezbarvé, broušené jemným dekorem stylizovaných kvítků, značeno nečitelně.
Výška dózy s víkem 18,5 cm, 6x odlivka, výška 5 cm, průměr 2,5 cm
500 Kč
Sada na cukr a mléko
obecný kov, značeno na misce WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), první polovina minulého století.
V sestavě oválný tácek 13,5 x 24,5, mléčenka výška 8 cm, cukřenka výška 4,5 cm
900 Kč
Konvička
obecný kov, značeno SANDRIK ALPACCA, Dolné Hámre a čísly 8701 50 cl., třicátá léta minulého století.
Výška cca 11 cm
400 Kč
Šest odlivek kónického tvaru na kruhovém podnose
bílá mosaz (čínské stříbro) vybíjená, ozdobné prstence a úchyty z barevných pryskyřic, značeno SANDRIK a číslem 200011, Dolné Hámre, 1. polovina minulého století.
Průměr podnosu 29,5 cm, výška odlivek 6,5 cm
3 500 Kč
Svícny párové
obecný kov, na dříku trojíce prstenců z černého plastu. Jeden svícen značen LENK AUSTRIA, první polovina minulého století.
Výška 27 cm
800 Kč
Svícen čtyřplamenný
obecný kov, nožka ve tvaru černého prstence, každé rameno opatřeno na vrcholu talířem z bezbarvého čirého velmi tenkého skla (pravděpodobně i ochrana před stékajícím voskem), neznačeno. První polovina minulého století.
18 x 38 cm
900 Kč
Figurální svícen jednoplamenný - "Žena s dítětem na rameni"
kovová kompozice na mramorovém podstavci, konec 19. století. Na podstavci malé oklepy.
Výška 40,5 cm
2 000 Kč
Marioton Eugéne (1854-1925)Plastika "Tančící milenecký pár"
bronz, kruhový sokl ze zeleného mramoru. Signováno E. MARIOTON, nedatováno, 19/20. století, velmi dobrý stav.
Výška plastiky 26,5 cm, celková výška 29 cm, průměr podstavce 14,5 cm
15 000 Kč
Šaloun Ladislav Jan (1870-1946)Plastika "Niké"
bronz, signováno na podstavci ŠALOUN, dle znaleckého posudku je socha zařazena do období 1900 - 1910. Na jednom křídle prasklina, mohlo by jít i o výrobní vadu, na druhém křídle je spoj.
Výška 107 cm
270 000 Kč
Dokumentace Přiložen znalecký posudek PhDr. Petra Vojtala
Šaloun Ladislav Sochař, pedagog, výtvarný publicista. Studoval v kreslířské škole profesora Reyniera, později soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Věnoval se monumentální i komorní plastice, známý je jeho pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze. Podílel se na výzdobě architektury, vytvářel návrhy pro průmysl. (1. 8. 1870 Praha - 18. 10. 1946 Praha)