181-200 www.aukcnidum.cz

 111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Stříbrné stolní zrcadlo se svícny

stříbro, stříbrník M. AIGNER (zřejmě Mathias, činný v letech 1820-1843), lotový punc pro rok 1833, posuvný držák na dvě svíce, zabrušované zrcadlo. Velmi dobrý stav, opravováno cínem v místě spoje stojánku a zrcadla.

Výška cca 40 cm, celková hmotnost včetně zrcadla 780,44 g, ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000) btto

35 000 Kč

Zrcadlo umocňovalo záři a odlesky svíček. V tomto luxusním provedení na trhu ojedinělé.

Stříbrný servírovací podnos

mimořádně velký, značeno významným vídeňským stříbrníkem - WALLNÖFER, lotový punc - rok 1835 (S-27), zdobeno gravírováním, vespod zpevněno jednoduchým dřevěným rámem.

Celková délka včetně úchopů 70,5 cm, samotný tác cca 44 x 57 cm,

hmotnost celkem 3.258,00 g btto, ryzost stříbra 13 lotů (812,5)

75 000 Kč

Mísa na třech kulatých dřevěných nožkách

stříbro, značeno puncovní značkou platnou od roku 1941.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 398,28 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.

5 800 Kč

Párová k položce 184.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 393,25 g btto, výška 6,5 cm, průměr 25 cm.

5 800 Kč

Párová k položce 183.

Stříbrná krabička

stříbro, uvnitř zlaceno, kvádrovitý tvar, na víku v centru gravírovaný čtyřramenný kříž, na jednom boku vyrytý text: TO THE GLORY OF GOD AND IN LOVING MEMORY OF SARAH ANN GRAY, Anglie, přeznačeno platným puncem Kamzík-2

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 185,44 g netto,

cca 7,3 x 10 x 4,3

3 600 Kč

Jednoduché elegantní zpracování

Stříbrné lžíce a lžičky

stříbro, 6 + 6 ks (celkem 12 ks), rukojeti z obou stran bohatě plasticky zdobené, značeno mistrovskou značkou ve tvaru rytířské helmy, punc Diana, puncovní úřad Vídeň, Rakousko-Uhersko, třetí třetina 19. století

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 540,85 g netto (lžíce 393,35 g, lžičky 147,50 g),

délka lžíce cca 21,5 cm, lžičky cca 14,5 cm

13 000 Kč

Luxusní pevné provedení.

Stříbrné lžičky

stříbro, 2 ks, značeno AP, punc Diana (S-30), Rakousko-Uhersko, přelom 19/20. století

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 59,47 g netto, délka cca 14,7 cm

800 Kč

Obvyklý design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.

Stříbrné vidličky

stříbro, 5 ks, jednoduchý elegantní tvar, značeno JL, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 191,05 g netto, délka cca 18,3 cm

2 900 Kč

Typický art deco design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.

Stříbrné kleštičky na cukr

stříbro, částečně pozlaceno, jednoduchý elegantní tvar, značeno JL, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 22,45 g netto, délka cca 10,7 cm

200 Kč

Typický ART DECO design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách.

Dvě stříbrné servírovací lopatky

stříbro, jednoduché elegantní tvary, punc Trojúhelník (S-48), 30. léta 20. století, období 1. republiky. Větší lopatka značena JL, menší SANDRIK. Nutno vyčistit. Větší lopatka má konec rukojeti lehce prohnutý.

Lopatka velká, ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 59,45 g netto, délka cca 21,7 cm,

lopatka malá, ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 36,14 g netto, délka cca 18,2 cm

1 500 Kč

Typický art deco design, vhodné nejen na samostatné používání, ale i na doplnění chybějících kusů ve větších příborových sadách. Na servírování dortů, zákusků, chlebíčků apod.

Mistička na kaviár

obecný kov zdobený barevným přihrádkovým emailem cloisonné, motiv jeřabin s lístky. Vložka sklo čiré, bezbarvé, značeno SKOMMET, první polovina minulého století.

Výška cca 3,5 cm, průměr cca 7 cm

100 Kč

Dóza ve tvaru hrušky s 6 odlivkami

obecný kov, odlivky sklo čiré, bezbarvé, broušené jemným dekorem stylizovaných kvítků, značeno nečitelně.

Výška dózy s víkem 18,5 cm,

6x odlivka, výška 5 cm, průměr 2,5 cm

500 Kč

Sada na cukr a mléko

obecný kov, značeno na misce WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), první polovina minulého století.

V sestavě oválný tácek 13,5 x 24,5, mléčenka výška 8 cm, cukřenka výška 4,5 cm

900 Kč

Konvička

obecný kov, značeno SANDRIK ALPACCA, Dolné Hámre a čísly 8701 50 cl., třicátá léta minulého století.

Výška cca 11 cm

400 Kč

Šest odlivek kónického tvaru na kruhovém podnose

bílá mosaz (čínské stříbro) vybíjená, ozdobné prstence a úchyty z barevných pryskyřic, značeno SANDRIK a číslem 200011, Dolné Hámre, 1. polovina minulého století.

Průměr podnosu 29,5 cm, výška odlivek 6,5 cm

3 500 Kč

Svícny párové

obecný kov, na dříku trojíce prstenců z černého plastu. Jeden svícen značen LENK AUSTRIA, první polovina minulého století.

Výška 27 cm

800 Kč

Svícen čtyřplamenný

obecný kov, nožka ve tvaru černého prstence, každé rameno opatřeno na vrcholu talířem z bezbarvého čirého velmi tenkého skla (pravděpodobně i ochrana před stékajícím voskem), neznačeno. První polovina minulého století.

18 x 38 cm

900 Kč

Figurální svícen jednoplamenný - "Žena s dítětem na rameni"

kovová kompozice na mramorovém podstavci, konec 19. století. Na podstavci malé oklepy.

Výška 40,5 cm

2 000 Kč

Marioton Eugéne (1854-1925)

Plastika "Tančící milenecký pár"

bronz, kruhový sokl ze zeleného mramoru. Signováno E. MARIOTON, nedatováno, 19/20. století, velmi dobrý stav.

Výška plastiky 26,5 cm, celková výška 29 cm, průměr podstavce 14,5 cm

15 000 Kč

Šaloun Ladislav Jan (1870-1946)

Plastika "Niké"

bronz, signováno na podstavci ŠALOUN, dle znaleckého posudku je socha zařazena do období 1900 - 1910. Na jednom křídle prasklina, mohlo by jít i o výrobní vadu, na druhém křídle je spoj.

Výška 107 cm

270 000 Kč

Přiložen znalecký posudek PhDr. Petra Vojtala

Šaloun Ladislav

Sochař, pedagog, výtvarný publicista. Studoval v kreslířské škole profesora Reyniera, později soukromě u Tomáše Seidana a Bohuslava Schnircha. Věnoval se monumentální i komorní plastice, známý je jeho pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze. Podílel se na výzdobě architektury, vytvářel návrhy pro průmysl.

(1. 8. 1870 Praha - 18. 10. 1946 Praha)