221-240 www.aukcnidum.cz

 111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Plastika "Stojící anglický špringršpaněl"

porcelán barevně glazovaný, tištěná značka NEUDORF, druhá polovina minulého století.

Výška 16 x 22 cm

700 Kč

Plastika "Ležící pejsek"

porcelán barevně glazovaný, neznačeno, první polovina minulého století.

13 x 16 cm

700 Kč

Plastika "Stojící pejsek"

porcelán barevně glazovaný, tištěná modrá značka WAGNER & APEL, Německo, kolem poloviny 20. století.

12 x 15 cm

400 Kč

plastika "Sedící teriér"

porcelán barevně glazovaný, značeno tištěnou modrou značkou WAGNER & APEL, Německo, značka pro roky 1935 - 1949.

14 x 12 cm

400 Kč

Figurální vánoční svícínek s andílkem

porcelán barevně glazovaný, signováno M. Spötl, značeno vtlačenou značkou GOEBEL a číslem 21, po roce 1936.

Výška 5,5 cm

300 Kč

Dvojice závěsných figurálních váziček

porcelán barevně glazovaný, zdobený postavičkou andílka s růžičkami a s nůší na zádech, značeno modrou tištěnou značkou zkřížené meče a R.B., neznámá porcelánka.

Výška cca 23,5 cm

1 000 Kč

Mísa oválná, obloučkový okraj

sklo čiré, bezbarvé, broušené, vychází z tvarosloví Rudolfa Hlouška, kolem poloviny minulého století.

16 x 35 x 24,5 cm

3 000 Kč

sklo mléčné, silně setřená ruční malba, první polovina minulého století. Nepatrné oklepy při horním okraji.

Výška 18 cm

300 Kč

Bouval Maurice (1863-1916)

Busta "Ivy - Dívka s vlasy zdobenými břečťanem"

keramika barevně glazovaná, sign. BOUVALL (Maurice), plastická značka Friedrich GOLDSCHEIDER Wien, značka pro období 1900 - 1920, vtlačeně číslo modelu 2108 a čísla 33 67.

Výška cca 39,5 cm

25 000 Kč

Publikováno In.: Robert E. Dechant, Filipp Goldscheider, Goldscheider Firmengeschichte und Werkverzeichnis History od the Company and Catalogue of Works, str.348, 557

Nádherná secesní plastika, která bude mít zcela jistě přední místo v jakékoliv sbírce.

Řezba v mrožím klu

umělecká hluboká, detailní řezba patrně v mrožovině (nejedná se o slonovinu), první polovina minulého století. Bohatá figurální řezba znázorňující mytologické výjevy. Dřevěný černě mořený podstavec.

Výška samotné řezby cca 37 cm, s podstavcem 44,5 cm

32 000 Kč

Orientální koberec

ručně vázaný, majitelé jej používali jako nástěnnou dekoraci - z toho důvodu z jedné strany zastřiženy třásně, počátek 20. století, drobná poškození.

cca 128 x 81 cm

3 000 Kč

Anatolský koberec béžový

ručně vázaný vlněný koberec s florálními tmavě zelenými okraji s motivem váz, vznikl pravděpodobně na zakázku a je jen jeden svého druhu, velmi dobrý stav, mimořádně dekorativní.

cca 229 x 166 cm

12 000 Kč

Profesionálně vyčištěn.

Koberec "Nain"

z velmi kvalitní a jemné vlny s hedvábím, hustota cca milión uzlíků na metr čtvereční (tzv. 6LA), kožené pásy na rubové straně.

cca 114 x 85 cm

16 000 Kč

Turecký modlitební kobereček

nesignovaný, klasický modlitební vzor, extrémně husté vázání okolo miliónů a půl uzlíků na metr čtvereční, výšivka kovovou nití, Turecko, rok vzniku cca 1970.

cca 82 x 53 cm

10 000 Kč

Koberec "Sumak"

velmi odolný typ kelimu (koberce bez vlasu), na krajích zvlněný, Kavkaz.

cca 292 x 206 cm

11 000 Kč

Koberec "Emirgazi"

vlněné rouno na vlněné osnově, třásně z nebarvené vlny, okraje kelimové, signovaný a datovaný 1917, na rubu tři kroužky pro zavěšení, pravděpodobně vesnice Emirgazi, oblast Kappadokie, střední Turecko. Sbírkový.

cca 220 x 120 cm

14 000 Kč

Koberec "Kelim"

vlněný, ručně tkaný hrubý kelim z nebarvené vlny bílých a hnědých ovcí, pravděpodobně centrální Anatolie, kolem roku 1970.

cca 340 x 145 cm

9 000 Kč

Koberec "Saráb Džamal"

raritní dlouhý běhoun z velbloudí vlny ručně vázané na bavlněné osnově, severozápadní Persie, z období cca 1910 - 1930. Odpovídající stopy stáří.

cca 507 x 97 cm

32 000 Kč

Vázání koberců z velbloudí vlny je zajímavé v mnoha ohledech, mj. i v tom, že bylo omezené jen na několik perských regionů a navíc jen v určitém období skoro výhradně v prostředí kurdských rodinných manufaktur.

Koberec "Pivoňkový Tabriz"

vlna s bohatou hedvábnou infuzí, pivoňkový dekor, ručně vázaný, velmi vysoká hustota vázání. Vyrobený na zakázku, originál, nový a nepoužívaný.

cca 178 x 122 cm

24 000 Kč

Koberec "Derbend"

vzácný dlouhý kavkazský vlněný běhoun, Dagestán, východní Kavkaz, cca 1920.

cca 474 x 111 cm

22 000 Kč

Koberce, jež vznikly v kavkazských horách, se přivážely karavanami do dagestánského přístavu Derbend, proto onen název pro tyto specifické koberce s výraznými medailony a s bordurou zvanou "krabí".