Velká forma na pečení "Kapr"
keramika hnědě glazovaná, 19/20. století, plně funkční, dekorativní, vzadu závěs na pověšení.
Výška 9,5 cm, délka včetně úchopu 45 cm, šířka 24 cm
2 500 Kč
Forma na pečení "Ryba"
keramika zeleně glazovaná, krásný hluboký dekor šupin, ploutví a hlavové partie, 19/20. století, funkční - místy schází uvnitř formy glazura, na zesíleném okraji oklep, oklepy i vespod. Velmi dekorativní, sběratelský kus.
Výška 6 cm, délka i s úchopem 42,5 cm, šířka 18 cm
3 400 Kč
Forma na pečení "Ryba"
keramika hnědě glazovaná, krásný hluboký dekor šupin, ploutví a hlavové partie, 19/20. století, místy schází uvnitř formy glazura, několik drobných oklepů, nicméně celkově dobrý stav vzhledem ke stáří formy. Dekorativní, funkční, sběratelský kus.
Výška 6,5 cm, délka celkem 36,5 cm, šířka 13,5 cm
2 800 Kč
Forma na bábovku "Odpočívající zajíc"
keramika hnědě glazovaná, se dvěma úchopy, mimořádně zajímavý motiv precizně vypracovaného zajíce odpočívajícího v brázdě včetně náznaků srsti. Funkční. 19. století, výborný stav vzhledem ke stáří, unikátní a sběratelská položka.
Výška 10 cm, délka samotné formy 27,5 cm, délka včetně úchopů 33 cm, šířka 17 cm
4 500 Kč
Forma na pečení "Miminko v zavinovačce"
keramika glazovaná, počátek 20. století, neobvyklý motiv s detailně propracovaným obličejem miminka, funkční, stav dobrý - jeden drobný oklep při horním okraji. Velmi dekorativní.
Výška 6,5 - 10 cm, délka celkem 45 cm, šířka 18,5 cm
2 200 Kč
Forma na bábovku s rostlinným motivem
keramika hnědě glazovaná, svislé dvoupatrové žebrování, ploché dno vyzdobené vytlačenou květinou. Krásný dekorativní kus, 19/20. století. Prasklina ve dně formy.
Výška 11,5 cm, celkový průměr včetně úchopů 33,5 cm
2 000 Kč
Forma na bábovku
keramika zeleně glazovaná, velmi pěkný odstín glazury, centrální trn, svislé žebrování, 19. století. Stav odpovídá stáří a míře používání - viz fotografie. Sbírkový a muzeální kus.
Výška 11 cm, průměr 29 cm, včetně úchopu 35 cm
3 000 Kč
Forma na bábovku
keramika černě glazovaná, bez centrálního trnu, spirálovité žebrování, dekorativní. 19. století, vzhledem ke stáří velmi dobrý stav.
Výška 10 cm, průměr 26,5 cm, včetně úchopů 30 cm
2 000 Kč
Velká forma na bábovku
mimořádně velká glazovaná keramická forma, centrální trn, velmi pěkné žebrování. Zadrátovaná, 18/19. století, v podstatě muzeální kus.
Výška 15 cm, průměr 37 cm, s úchopy 45 cm
5 000 Kč
Velká forma na pečení "Vánočka"
keramika hnědě glazovaná, výjimečně velká, s nádherným vzorem, vzhledem ke stáří velmi zachovaná, 19/20. století, krásný funkční, dekorativní a sbírkový kus.
Výška 11,5 cm, délka 52 cm, šířka 27,5 cm
4 200 Kč
Forma na pečení "Vánočka"
keramika hnědě glazovaná, pěkný hluboký vzor s velmi dekorativní barvou glazury, konec 19. století, stav přiměřený věku, funkční i dekorativní.
Výška 11,5 cm, délka včetně úchopů 48 cm, šířka 21 cm
3 000 Kč
Belešník na 4 menší bábovky "Ořechy"
keramika tmavě zeleně glazovaná, mimo formu stará prasklina, další menší poškození glazury a oklepy zevně, nicméně vzhledem ke stáří a používání stále dobrý stav, 19/20. století. Mimořádně dekorativní, neobvyklý, sbírkový i muzeální kus.
Výška 6,5 cm, délka i s úchopem 46 cm, šířka 28,5 cm
3 500 Kč
Belešník na 12 menších bábovek "Vánoční motivy"
hnědě glazovaná keramika, mimořádně dekorativní i funkční, první polovina 20. století.
Výška 5 cm, délka s úchopem 48 cm, šířka 28,5 cm
3 500 Kč
Forma na bábovku "Rak"
keramika hnědě glazovaná, velmi zajímavý neobvyklý motiv raka, větší oklep na horním okraji, nicméně i tak funkční a zajímavý kus, 19/20. století.
Výška 6,5 - 8 cm, délka s úchopem 36 cm, šířka 16,5 cm
2 500 Kč
Litinová forma "Rak"
neobvyklá forma na bábovku či jiný pokrm (např. aspik), krásně vytvarovaný hluboký motiv raka, 19/20. století, forma má 3 nožky.
Výška 12 cm, hloubka samotné formy cca 10,5 cm, délka celkem 32 cm, šířka 19 cm
3 000 Kč
Forma na bábovku
keramika hnědě glazovaná, klasický oblíbený tvar s hlubokým žebrováním a centrálním trnem, velmi dobrý stav, 19/20. století.
Výška 9,5 cm, průměr 27 cm, s úchopy 31 cm
2 000 Kč
Měděná forma na bábovku
bohatý plastický vzor, na trnu prořezávaný dekor hvězdy, na několika místech promáčklá, ve dně menší dírka, dekorativní kus, 19/20. století, při horním okraji očko na zavěšení.
Výška 11 cm, průměr 26 cm
1 500 Kč
Hluboká měděná forma na bábovku
krásné výrazné žebrování, na trnu prořezávaný stylizovaný dekor, 19/20. století, při horním okraji přinýtované očko na zavěšení, pod ním značení korunkou mezi písmeny OK.
Výška celkem 14 cm, průměr 25 cm
2 000 Kč
Forma na bábovku
měděná, neleštěná, výrazné žebrování, na trnu prořezávaný stylizovaný dekor, při horním okraji kroužek na zavěšení, 19/20. století.
Výška 11 cm, průměr 28 cm
1 200 Kč
Forma na bábovku
Výška 16 cm, průměr 27 cm
1 500 Kč