Stříbrný příbor pro šest osob a stříbrné náčiní k servírování a stolování
celkem 102 kusů ve dvou původních etuích, puncovní značka trojúhelník se slovenským trojvrším a dvojramenný kříž (S-48), období: první republika (třicátá léta 20. století).
Ryzost stříbra 800/1000, čistá hmotnost bez nožů (84ks) 3.837,46 g netto, hmotnost nožů (18 ks) 1.366,62 g btto
59 000 Kč
Pro vánoční aukci slevněno.
Velká reprezentativní stolní lampa v secesním tvarosloví - inspirováno Tiffanym
kovová kompozice patinovaná na bronz a různobarevná vitrážová skla. Ze široké základny vyrůstá noha lampy ve tvaru kmene stromu, zakončeném širokou korunu s ležící postavou ženy, první polovina minulého století. Několik sklíček je prasklých.
Výška lampy cca 61 cm, základna 37 x 24 cm, stínítko 52 x 37,5 cm
38 000 Kč
Jedinečný tvar do luxusního interiéru. Pro vánoční aukci slevněno.
Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.
Zeisel-Stricker Eva (1906-2011)Velká dóza na sušenky či bonbony a čajová konvice s mléčenkou ze série FIUMA
keramika, ručně malovaný dekor - zlatavé shluky na zeleném podkladě, těla konvic kulovitá, tělo dózy oválné, značeno SMF - SCHRAMBERG HANDGEMALT DEC:400, Německo. Návrh Eva Zeisel, luxusní provedení, výborný stav, UNIKÁT, funkční i muzeální.
V sestavě: velká konvice s víčkem, výška 18,5 cm konvička - mléčenka, výška 12,5 cm dóza s víkem, výška 15 cm, délka 22 cm
3 500 Kč
SMF - Schramberger Majolika Fabrik, kořeny keramičky sahají do roku 1820. Značku na zde nabízených artefaktech zavedli bratři Moritz a Leopold Meyer v roce 1918. V roce 1938 továrnu prodali a emigrovali do Anglie. V roce 1949 se vrátil Peter Meyer, syn Moritze a vedl továrnu do své smrti v roce 1980. V roce 1989 byla výroba ukončena. Nejslavnější návrhářkou ve firmě byla Eva Zeisel (maďarský původ, nar. 1906, zemřela 2011 v Americe). Pracovala zde pouze od podzimu 1928 do jara 1930, v této době zpracovala přes 200 návrhů. V jejích návrzích se uplatňovaly výrazné geometrické tvary.
Forejtová Jitka (1923-1996)Velký nástěnný talíř
keramika barevně glazovaná, široký okraj tvořen mřížkou, dno ve tvaru větvičky s jablkem a lístky. Vespod signatura JITKA FOREJTOVÁ, datace 1981, autorská značka "f" a vytlačeně ORIG.
Výška 7 cm, průměr 36 cm
2 200 Kč
Forejtová Jitka Forejtová Pelikánová Jitka Sklářská výtvarnice, designérka, keramička, sochařka, studovala na grafické škole A. Strnadela, pak na VŠUP v Praze u profesora K. Štipla, pracovala s lisovaným, hutně zpracovaným sklem, porcelánem, keramikou, řada výstav a zastoupení v galeriích - The Corning museum of Glass, USA, UPM v Praze, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Bratislavě, Liberci, Olomouci, ve Zlíně. (25.10.1923 Praha - 24.9.1996 Praha)
Plastika "Rodina na cestě"
pálená hlína patinovaná na bronz, signováno nečitelně na podstavci, datováno 1947. Značeno vyrytou značkou Tvar.
Výška 37 cm.
3 900 Kč
Benda Milan (1941-)Socha "Slovanská dívka s obilnými klasy"
bronz, prakticky v životní velikosti, na soklu signovaná a datovaná 1993. Byla určena pro banku, patrně pro AGROBANKU.
Výška 166 cm, výška podstavce 10 cm, základna 37 x 36 cm.
180 000 Kč
REPREZENTATIVNÍ DÍLO syna slavného Břetislava Bendy, od něhož pravděpodobně pochází i model pro tuto sochu. Skvělá práce pro banku, hotel, restauraci, veřejnou budovu. Symbolizuje zdraví, klid, sílu a jistotu. Pro vánoční aukci slevněno.
Benda Milan Akademický sochař, syn sochaře Břetislava Bendy, studium na pražské Akademii výtvarných umění u Karla Lidického. (nar. 6.10.1941 Praha)