anonym "Svatá Rodina"
olej na plátně, nesignováno, přelom 18/19. století. Rám blondel, dřevo, štuk, zlatá barva, polovina 19. století. Střední Evropa. V minulosti restaurováno - rentoaláž.
56 x 47 (68 x 60) cm
30 000 Kč
Biblický výjev - návrat Marie, Josefa a malého Ježíše z Egypta. V levé horní části zachycen letící pták - symbol Ducha svatého. Vystaveno Osvědčení o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty
anonym "Lovecké zátiší"
olej na plátně, nesignováno, inspirováno holandskými respektive německými zátišími ze 17. století. Restaurováno - rentoaláž.
77 x 66 (94 x 83) cm
7 000 Kč
anonym "Poutník se psem"
olej na plátně, nesignováno, 18. století.
62 x 45 (72 x 55) cm, hloubka rámu 5,5 cm
9 000 Kč
Puchka A "Ukřižovaný Kristus"
olej na plátně, signováno vpravo dole A. PUCHKA (?), první čtvrtina 20. století. Vzadu štítek rámařské firmy Jakoba Altenberga (1875-1944), Vídeň.
82,5 x 52 (80 x 70) cm
54 000 Kč
Na obraze je zachycena Kristova hlava s trnovou korunou a část trupu. Hlavu lemuje výrazná svatozář zlatých paprsků. Přiloženo Osvědčení o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty
neurčeno "Sedící žena s dítětem u otevřeného okna"
olejotisk, signováno vlevo dole, nepřečteno, druhá polovina 19. století. Restaurováno - rentoaláž.
53,5 x 38,5 (75 x 60) cm
4 000 Kč
neurčeno "Portrét sedící ženy v bleděmodré toaletě"
olej na plátně, signováno vpravo nahoře, nepřečteno, pod signaturou napsán text SALZBURG, přelom 19/20. století. Jednoduchý rám vyzdoben řezbami, výzdoba levého dolního rohu schází.
84 x 60 (96 x 73) cm
5 000 Kč
Herbert F. "Houslista"
olej na plátně, signováno vpravo dole F. HERBERT, pravděpodobně Německo či Rakousko, druhá polovina 19. století. Na rámu razítko HECHO EN MEXIKO (vyrobeno v Mexiku). Viditelný restaurátorský zásah nad pravým uchem a pod smyčcem.
51 x 41 (70,5 x 60) cm
5 000 Kč
anonym "Portrét dámy v dobových šatech s perlovým náhrdelníkem"
olej na plátně, nesignováno, restaurováno - plátno nově nažehleno. Velmi zajímavá portrétní práce - dobově odpovídající portrétům z první poloviny 17. století. Nepůvodní rám vykazuje drobná poškození.
52 x 38,5 (64 x 50) cm
6 600 Kč
Obdobný velmi zdobný límec a účes korespondují s portrétem Charlotte des Essarts (1850-1651, dvorní dáma, milenka francouzského krále Jindřicha V), dále i například s portrétem dámy od Rubense (Portrait of a Lady, kolem roku 1625).
Biglow J. "Romantická krajina s jezerem a figurální stafáží"
olej na plátně, signováno vlevo dole J. BIGLOW 1876, poškozené plátno na více místech, restaurováno - podlepeno na několika místech.
64,5 x 38,5 (73,5 x 47,5) cm
4 000 Kč
anonym "Květinové zátiší"
olej na plátně, nesignováno, vzadu na plátně natištěná písmena E.S.K., druhá polovina 19. století. Vzadu papírový štítek Dedora, Custom Framing, 1052 Bathust Street, Toronto.
61 x 46 (74 x 58) cm
9 000 Kč
neurčeno "Romantická podhorská krajina s jezerem"
olej na plátně, signováno nečitelně vpravo dole, druhá polovina 19. století. Viditelná krakeláž, poblíž domu restaurátorský zásah. Rámováno v širokém bohatě zdobeném rámu zlaté barvy.
39 x 51 (57 x 69) cm
12 000 Kč
Kahlert P. "Pohled na katedrálu sv. Petra a Pavla v Brně"
malba na porcelánových deskách, signováno vpravo dole P. KAHLERT, datováno NOVEMBER 1941. Deska v pravém horním rohu je prasklá.
46 x 61,5 (57 x 72) cm
4 500 Kč
monogramista DŠ (Dobeš Josef?) "Podhorská krajina"
olej na kartonu, signováno vlevo dole DŠ (Dobeš Josef?)
35,5 x 50 (45,5 x 60,5) cm
900 Kč
Kotász Károly (1872-1941)"Letní krajina s úvozem"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole KOTÁSZ K, široký rám zlaté barvy.
30 x 37 (42 x 49) cm
5 000 Kč
Kotász Károly Karl Kotász, Karol Kotász Malíř v Levoči na Slovensku. Studoval dřevoryt na Uměleckoprůmyslové škole v Budapešti u G. Morelliho, potom v Mnichově v ateliéru slavného SEITZE, z Mnichova přešel do Paříže do ateliéru Jana Pavla Laurense. Jeho autoportrét visí ve slavné galerii UFFIZI ve Florencii. Četné výstavy po Evropě, 1926 v Praze, 1931 v Topičově saloně. (4.11. 1872 Budapešť - 4.2. 1941 Budapešť)
Rychlík Viktor Jan (1875-?)"Zátiší s růžemi v malované váze"
olej na plátně, signováno vpravo dole V. RYCHLÍK (Viktor Jan), první polovina minulého století.
59 x 80 (74 x 94) cm
900 Kč
Maafs/Maass F. "Portrét dívky s čepečkem"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole F. Maafs/Maass (?), datováno 1892. Široký profilovaný rám zlaté barvy.
20 x 15,5 (31,5 x 35,5) cm
19 000 Kč
neurčeno "Romantická krajina s figurativní stafáží"
olej na dřevě, signováno (?) vlevo dole, kolem poloviny 19. století. Široký rám zdobený vavřínovými listy a ornamentem listů a hroznů vinné révy. Restaurátorský zásah vpravo dole - retuš praskliny ve dřevě. Vzadu parketáž.
20 x 24 (31 x 34,5) cm
5 000 Kč
anonym "Na procházce se psem"
olej na dřevěné destičce, signum nenalezeno. Rámováno v oválné paspartě a v rámu zdobeném plastickým ornamentem plodů a listů.
Výřez pasparty 13 x 16 (28,5 x 30) cm
2 500 Kč
Máčel Emil (1878-?)"Léto - selská madona"
velký olej na plátně, signováno vpravo dole E. MÁČEL, nedatováno, původní široký zlacený rám.
70,5 x 100 (87 x 117) cm
2 800 Kč
Zajímavá figurální scenérie zvýrazňující mladou matku s dítětem.
Máčel Emil Narozen ve Zdounkách na Kroměřížsku, maloval hlavně oltářní obrazy, např. v Pravčicích, jeho práce v kostelech i v klášterech se nacházejí nejen na Kroměřížsku, ale i v Haliči atd.
anonym "Hlava slováckého šohaje"
olej na plátně fixovaném na kartonu, nesignováno, první polovina minulého století.
32 x 40 (40 x 48) cm
3 900 Kč