021-040 www.aukcnidum.cz

 112. AUKCE BRNO - 13.11.2022___NEDĚLE__11 hod

Karafa a šest odlivek

sklo čiré, bezbarvé, fasetované, zdobené černou lazurou s jemným brusem hroznů a listů vína, první polovina minulého století.

Výška karafy 27,5 cm, odlivky s masivním dnem výška 6 cm

2 000 Kč

Likérová souprava 6ti osobní

sklo čiré, modré, fasetované, kolem poloviny minulého století. Zátka karafy a odlivky mají patrné oklepy.

Výška karafy 22,5 cm, 6x odlivka 7 cm

800 Kč

Džbán a pět sklenic

sklo čiré, modré, foukané do formy, pravděpodobně produkce sklárny Floriánova huť, konec minulého století.

Výška džbánu 17,5 cm, 5x sklenice výška 10,5 cm

600 Kč

Džbán

Výška 24,5 cm

250 Kč

Džbán s uchem ve tvaru ryby

sklo lisované, čiré, v barvě ambra, plastický dekor se vzorem podvodních travin a bublinek. SOLOMON REICH, Krásno nad Bečvou, model z roku 1934.

Výška 25 cm

300 Kč

Firma S. Reich & Co. byla v roce 1934 přeměněna na akciovou společnost Českomoravské sklárny. Výrobní program navázal na předcházející období, značení na produktech bylo rozšířeno na ČMS KRÁSNO.Firma S. Reich & Co. byla v roce 1934 přeměněna na akciovou společnost Českomoravské sklárny. Výrobní program navázal na předcházející období, značení na produktech bylo rozšířeno na ČMS KRÁSNO.

Džbán a šest sklenic, myslivecký motiv

sklo čiré, bezbarvé, zdobené bohatým brusem - na džbánu jelen v lese, na třech skleničkách pes a na třech srnec, doplněno zlatými linkami. Kolem poloviny minulého století.

Džbán výška 20,5 cm, skleničky výška 11 cm

1 400 Kč

Souprava na bowli devíti osobní

sklo čiré, bezbarvé, zdobené ruční malbou stylizovaných lučních květů, při okraji červená linka, první polovina minulého století.

1x nádoba na bowli, výška 25 cm, průměr cca 23 cm,

1x naběračka, délka 29 cm,

9x pohárek, výška 7 cm.

1 900 Kč

Mísa a šest misek ve tvaru kapky

sklo čiré, bezbarvé, s jemným nádechem světle zeleno žluté barvy, vně plastické půlčočky. Druhá polovina minulého století.

1x velká mísa 3 x 23 x 15 cm,

6x miska 14,5 x 10 cm

900 Kč

sklo čiré, zelené, lisované, jemně žebrované, druhá polovina minulého století.

Výška 7 cm, průměr 29 cm

400 Kč

Talíř

sklo bleděmodré, lisované, zdobené hustou sítí bublinek, druhá polovina minulého století.

Průměr 32 cm

500 Kč

Pánek Pavel (1945-2008)

Kruhový tác

sklo čiré, bezbarvé, hutně tvarované, autor návrhu PAVEL PÁNEK, číslo vzoru 3562/250. Sklo Union, sklárna Libochovice, 1971.

Průměr 29,5 cm

400 Kč

Soukup Jozef (1919-2004)

Mísa se zvednutým okrajem

sklo čiré, bezbarvé, lisované, žebrované, autor JOZEF SOUKUP, číslo vzoru 19793, Heřmanova huť, 1953.

Průměr 27,5 cm

400 Kč

Soukup Jozef

Sklářský výtvarník, šperkař, glyptik, medailér, pedagog, designér. Studium na Odborné škole šperkařské v Turnově, Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Františka Kysely a Karla Štipla a na École des Beaux Arts (Akademie výtvarných umění) v Paříži - pedagogové Francois Goerg a Félicien Favrat. Byl asistentem profesora Karla Štipla, docentem v ateliéru Stanislava Libenského, v roce 1997 byl jmenován profesorem ateliéru Sklo, šperk, glyptika. Unikátní vysokoškolské insignie z AMU, UMPRUM, VŠE, VŠCHT a Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové a další díla byly představeny na výstavě JOZEF SOUKUP GLYPTIK, ŠPERKAŘ, SKLÁŘ, MEDAILÉR, Muzeum Trutnov 11.4. - 19.5.2019.

(6. 7. 1919 Přepeře, Semily - 17. 2. 2004, Praha)

Inwald Josef (1837-1906)

Mísa s obloučkovým okrajem

sklo bezbarvé, lisované a zvnějšku matované, zdobené reliéfním dekorem tulipánů, model č. 725, Čechy, Sklárny a rafinerie Josef Inwald Praha (Praha-Zlíchov - do 1933; Dubí u Teplic - Rudolfova huť), 30. léta 20. stol.

Průměr 38 cm, výška 7 cm

1 000 Kč

Talíř se zvlněným okrajem

sklo čiré, bleděmodré, lisované, druhá polovina minulého století.

Průměr 25,5 cm

400 Kč

Urban Vladislav (*1937)

Váza - kůra

sklo čiré, akvamarín, lisované, návrh VLADISLAV URBAN, č. 1502, Sklo Union, Rosice 1969.

Výška 20 cm

700 Kč

Urban Vladislav (*1937)

Váza - kůra

sklo čiré, jantarové, lisované, návrh VLADISLAV URBAN, č. 1502, Sklo Union, Rosice 1969.

Výška 20 cm

700 Kč

Schrötter Rudolf (1887-?)

sklo hnědé, čiré, lisované, návrh RUDOLF SCHRÖTTER 1955, číslo vzoru 914/20, sklárna Rosice.

Výška 20cm

500 Kč

Schrötter Rudolf

Sklářský výtvarník německé národnosti. Vyučil se kresličem, v letech 1904 - 1912 působil ve sklárně v Kolíně nad Rýnem, v letech 1912 - 1958 v Rudolfově huti, Dubí u Teplic, nejprve jako první návrhář, po druhé světové válce jako jediný návrhář až do roku 1955. V roce 1958 odešel do důchodu a vrátil se do Německa. Je považován za otce moderního československého lisovaného skla. Navrhl mimo jiné soubory Lord - přes 100 různých žlábkovaných předmětů, Pollax, Boule - okraje lemované kuličkami, Perforal, Barolac - se zvířecími nebo rostlinnými motivy. Podle jeho návrhu se od roku 1934 vyrábí sklenice Durit.

(3.4. 1887 Freital, Německo - ?)

sklo hutní, čiré, bezbarvé, lité do formy, druhá polovina minulého století.

Výška 21 cm

1 000 Kč

Váza kvadratická "Luxfer"

sklo lisované, kouřově hnědé, motiv různě velkých čoček, Čechy, druhá polovina minulého století.

24 x 11,5 x 8,5 cm

900 Kč

Sekanina Bohumil (1923-1994)

Plastika "Bájný Zeni"

sklo čiré, bezbarvé a červené, broušené a leštěné do tvaru jehlanu s velkou ústřední čočkou, signováno SEKANINA BOH, druhá polovina minulého století.

Výška 29 cm, trojúhelníková základna cca 15 x 12,5 x 12,5 cm

2 500 Kč

Sekanina Bohumil

Grafik, malíř, sklář. Studoval na Univerzitě Palackého v Olomouci u Aljo Berana, Vladimíra Navrátila, Františka Bělohlávka. Autor vitráží.

(24.5.1923 Vanovice, Blansko - 2.8.1994 Jevíčko, Svitavy)