301-320 www.aukcnidum.cz

 112. AUKCE BRNO - 13.11.2022___NEDĚLE__11 hod

311 312 313 314 315
316 317 318 319 320

Popelník ve tvaru šestihranného ANTIHRANOLU

sklo alexandritové, broušené do 12cti obvodových trojúhelníkových stěn, ve třech vrcholech vybroušené drážky pro cigarety. Leptaná značka MOSER. Pozdní kubistické provedení, první polovina minulého století.

Výška 5,5 cm, základna pravidelný šestiúhelník

800 Kč

Vybroušené těleso má 12 vrcholů a 24 hran. Horní a dolní základna leží v rovnoběžných rovinách a mají tvar pravidelného šestiúhelníku. Každý vrchol jedné základny je spojen 2 hranami se 2 vrcholy protilehlé základny. Obvodové stěny jsou trojúhelníkové.

TOP 301-320

sklo čiré, bezbarvé. Horní část trychtýřovitě rozevřená, horizontálně jemné, téměř neznatelné žebrování. Druhá polovina 20. století.

Výška 21 cm

700 Kč

TOP 301-320

Karafa s kulovitou zátkou

sklo čiré, bezbarvé, zdobené jemnou bílou linkou, značeno černým ručně psaným číslem 4, první polovina 20. století.

Výška 21 cm

900 Kč

TOP 301-320

5ti osobní nápojová souprava

sklo čiré, bezbarvé, zdobené jemnými bílými linkami, první polovina minulého století. Konvička - při horním okraji prasklina.

1x konvice, výška 16 cm,

1x cukřenka, výška 10,5 cm, průměr 12 cm,

5x šálek, výška 5cm,

5x podšálek, průměr 13,5 cm

1 200 Kč

TOP 301-320

Carlo Moretti

Pohárek na nízké patce

kupa sklo zelené, diagonálně jemně žebrované, patka sklo čiré bezbarvé, značeno CARLO MORETTI, Itálie, druhá polovina minulého století.

Výška 19,5 cm

1 500 Kč

TOP 301-320

Pohárek na nízké patce

kupa sklo modré, vertikálně žebrované, patka sklo čiré, bezbarvé. Značeno SANTI MURANO, Itálie, druhá polovina minulého století.

Výška 19,5 cm

2 000 Kč

TOP 301-320

Nástěnná vázička

sklo čiré, bezbarvé a modré, neznačeno, druhá polovina minulého století.

Průměr 20 cm

1 000 Kč

TOP 301-320

4 karetní popelníčky

sklo čiré, bezbarvé, zdobené karetním motivem, první polovina 20. století.

1 x 7,5 x 5 cm

350 Kč

TOP 301-320

Lázeňský pohárek s odměrkou

sklo mléčné, zdobené barevným rostlinným folklórním motivem, modrými linkami při horním okraji a nápisem "Z Luhačovic", u ouška rukou psaná čísla odměrky, první polovina 20. století.

Výška 11 cm

900 Kč

TOP 301-320

Stolní kropenka

mosazné tělo bohatě prořezávané a ryté, nádobka na vodu sklo čiré, poškozené. V centrální části je obdélníková mramorová destička s malbou P. Marie s Ježíškem. Střední Evropa, konec 19. století.

Celkové rozměry kropenky 24,5 x 14,5 x 5,5 cm,

mramorová destička s malbou 8 x 6 cm,

3 000 Kč

Přiloženo Osvědčení o prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty.

TOP 301-320

Svícen dvouplamenný

bílý kov, značeno SANDRIK A.S 11104. ART DECO, první polovina 20. století.

15 x 21 x 12,5 cm

600 Kč

TOP 301-320

Svícen tříplamenný

keramika glazovaná, jednobarevná a mramorovaná, neznačeno. DITMAR-URBACH, období první republiky Československo.

Výška cca 23 cm, šířka cca 30 cm

1 600 Kč

TOP 301-320

Váza - čepák se čtyřmi oušky okolo hrdla

keramika glazovaná, hnědá, černá a modrofialová, úzké hrdlo zakončené prstencem, kulovité tělo zborcené do čtyř prohlubní. Vespod vrytý stylizovaný monogram VD (?), druhá polovina 20. století.

Výška cca 21 cm

1 200 Kč

TOP 301-320

314

keramika glazovaná v barvě slonové kosti, barevný, ručně malovaný stylizovaný květinový dekor s ptáčkem. Tištěná značka neurčená, HANDGEMALT, vtlačené číslo střepu 34.

Výška 22,5 cm

900 Kč

TOP 301-320

315

Velký korbel

kamenina glazovaná v barevném odstínu, v centrální čísti zdobená barevnou ruční malbou muže v dobovém obleku s trumpetou, cínové víčko zdobené plastickým rostlinným dekorem a hlavou dravce, značeno vtlačeně GERMANY 1183, tištěným číslem 6(?).

Výška 39 cm, objem 2 litry.

2 500 Kč

TOP 301-320

316

Plastika "Děvčátko s kočkou"

keramika barevně glazovaná, papírový štítek KRAVSKO, vtlačeně Made in Czechoslovakia, vtlačená čísla 1544 a 44, 70. léta 20. století.

Výška 29 cm

1 200 Kč

TOP 301-320

317

Třídílná dekorativní sada "Pop Art"

porcelán glazovaný v bílé a oranžové barvě, tištěná značka PLANKENHAMMER FLOSS BAVARIA. Německo, 70. léta 20 století. Ozdobné reliéfní kruhy jsou zvýrazněné zelenou linkou.

1x vázička větší, výška 20 cm,

1x vázička menší, výška 13,5 cm,

1x popelník, výška 7,5 cm

2 500 Kč

TOP 301-320

318

Dózička ART DECO

porcelán bíle glazovaný, dekor různobarevný tisk javorových listů a zlatá linka, tištěná značka ROSENTHAL MARKTREDWITZ THOMAS GERMANY, čísla 5 a 19. Značka cca pro 40tá léta 20. století.

4,5 x 9 x 9 cm

700 Kč

TOP 301-320

319

Šálek s podšálkem "Das Caffehaus in Volksgarten"

porcelán bíle glazovaný, na šálku měditisk s motivem kavárny Corti ve Staré Vídni (nápis Das Caffehaus in Volksgarten), na podšálku motiv krajiny. Šálek značen vtlačeně F&R, 1. polovina 19. století,

podšálek špatně čitelnou značkou (Praha?).

Šálek výška 6,5 cm, průměr podšálku 14 cm

1 900 Kč

F&R Fischer und Reichenbach (1811-1846) značka porcelánky v Březové, založená 1803, dnes známá pod jménem Pirkenhammer.

TOP 301-320

320

Šálek s podšálkem NADČASOVÝ DESIGN

porcelán tenkostěnný, bíle glazovaný zdobený bohatým barevným motivem stylizovaného květinového dekoru, značeno špatně čitelnou vtlačenou značkou, patrně F&R (Fischer und Reichenbach, 1811-1846)

Výška šálku 7 cm, průměr podšálku 14 cm

1 900 Kč

TOP 301-320