Popelník ve tvaru
šestihranného ANTIHRANOLU
sklo alexandritové,
broušené do 12cti obvodových trojúhelníkových stěn, ve třech
vrcholech vybroušené drážky pro cigarety. Leptaná značka MOSER.
Pozdní kubistické provedení, první polovina minulého století.
Výška 5,5 cm,
základna pravidelný šestiúhelník
800 Kč
Vybroušené těleso má
12 vrcholů a 24 hran. Horní a dolní základna leží v rovnoběžných
rovinách a mají tvar pravidelného šestiúhelníku. Každý vrchol
jedné základny je spojen 2 hranami se 2 vrcholy protilehlé
základny. Obvodové stěny jsou trojúhelníkové.
sklo čiré, bezbarvé.
Horní část trychtýřovitě rozevřená, horizontálně jemné, téměř
neznatelné žebrování. Druhá polovina 20. století.
Výška 21 cm
700 Kč
Karafa s kulovitou
zátkou
sklo čiré, bezbarvé,
zdobené jemnou bílou linkou, značeno černým ručně psaným číslem
4, první polovina 20. století.
Výška 21 cm
900 Kč
5ti osobní nápojová
souprava
sklo čiré, bezbarvé,
zdobené jemnými bílými linkami, první polovina minulého století.
Konvička - při horním okraji prasklina.
1x konvice, výška 16
cm,
1x cukřenka, výška
10,5 cm, průměr 12 cm,
5x šálek, výška 5cm,
5x podšálek, průměr
13,5 cm
1 200 Kč
Carlo Moretti
Pohárek na nízké
patce
kupa sklo zelené,
diagonálně jemně žebrované, patka sklo čiré bezbarvé, značeno
CARLO MORETTI, Itálie, druhá polovina minulého století.
Výška 19,5 cm
1 500 Kč
Pohárek na nízké
patce
kupa sklo modré,
vertikálně žebrované, patka sklo čiré, bezbarvé. Značeno SANTI
MURANO, Itálie, druhá polovina minulého století.
Výška 19,5 cm
2 000 Kč
Nástěnná vázička
sklo čiré, bezbarvé a
modré, neznačeno, druhá polovina minulého století.
Průměr 20 cm
1 000 Kč
4 karetní popelníčky
sklo čiré, bezbarvé,
zdobené karetním motivem, první polovina 20. století.
1 x 7,5 x 5 cm
350 Kč
Lázeňský pohárek s
odměrkou
sklo mléčné, zdobené
barevným rostlinným folklórním motivem, modrými linkami při
horním okraji a nápisem "Z Luhačovic", u ouška rukou psaná čísla
odměrky, první polovina 20. století.
Výška 11 cm
900 Kč
Stolní kropenka
mosazné tělo bohatě
prořezávané a ryté, nádobka na vodu sklo čiré, poškozené. V
centrální části je obdélníková mramorová destička s malbou P.
Marie s Ježíškem. Střední Evropa, konec 19. století.
Celkové rozměry
kropenky 24,5 x 14,5 x 5,5 cm,
mramorová destička s
malbou 8 x 6 cm,
3 000 Kč
Přiloženo Osvědčení o
prodeji a vývozu předmětů kulturní hodnoty.
Svícen dvouplamenný
bílý kov, značeno
SANDRIK A.S 11104. ART DECO, první polovina 20. století.
15 x 21 x 12,5 cm
600 Kč
Svícen tříplamenný
keramika glazovaná,
jednobarevná a mramorovaná, neznačeno. DITMAR-URBACH, období
první republiky Československo.
Výška cca 23 cm,
šířka cca 30 cm
1 600 Kč
Váza - čepák se
čtyřmi oušky okolo hrdla
keramika glazovaná,
hnědá, černá a modrofialová, úzké hrdlo zakončené prstencem,
kulovité tělo zborcené do čtyř prohlubní. Vespod vrytý
stylizovaný monogram VD (?), druhá polovina 20. století.
Výška cca 21 cm
1 200 Kč
314
keramika glazovaná v
barvě slonové kosti, barevný, ručně malovaný stylizovaný
květinový dekor s ptáčkem. Tištěná značka neurčená, HANDGEMALT,
vtlačené číslo střepu 34.
Výška 22,5 cm
900 Kč
315
Velký korbel
kamenina glazovaná v
barevném odstínu, v centrální čísti zdobená barevnou ruční
malbou muže v dobovém obleku s trumpetou, cínové víčko zdobené
plastickým rostlinným dekorem a hlavou dravce, značeno vtlačeně
GERMANY 1183, tištěným číslem 6(?).
Výška 39 cm, objem 2
litry.
2 500 Kč
316
Plastika "Děvčátko s
kočkou"
keramika barevně
glazovaná, papírový štítek KRAVSKO, vtlačeně Made in
Czechoslovakia, vtlačená čísla 1544 a 44, 70. léta 20. století.
Výška 29 cm
1 200 Kč
317
Třídílná dekorativní
sada "Pop Art"
porcelán glazovaný v
bílé a oranžové barvě, tištěná značka PLANKENHAMMER FLOSS
BAVARIA. Německo, 70. léta 20 století. Ozdobné reliéfní kruhy
jsou zvýrazněné zelenou linkou.
1x vázička větší,
výška 20 cm,
1x vázička menší,
výška 13,5 cm,
1x popelník, výška
7,5 cm
2 500 Kč
318
Dózička ART DECO
porcelán bíle
glazovaný, dekor různobarevný tisk javorových listů a zlatá
linka, tištěná značka ROSENTHAL MARKTREDWITZ THOMAS GERMANY,
čísla 5 a 19. Značka cca pro 40tá léta 20. století.
4,5 x 9 x 9 cm
700 Kč
319
"Das Caffehaus in Volksgarten"
porcelán bíle
glazovaný, na šálku měditisk s motivem kavárny Corti ve Staré
Vídni (nápis Das Caffehaus in Volksgarten), na podšálku motiv
krajiny. Šálek značen vtlačeně F&R, 1. polovina 19. století,
podšálek špatně čitelnou značkou (Praha?).
Šálek výška 6,5 cm,
průměr podšálku 14 cm
1 900 Kč
F&R Fischer und
Reichenbach (1811-1846) značka porcelánky v Březové, založená
1803, dnes známá pod jménem Pirkenhammer.
320
NADČASOVÝ DESIGN
porcelán tenkostěnný,
bíle glazovaný zdobený bohatým barevným motivem stylizovaného
květinového dekoru, značeno špatně čitelnou vtlačenou značkou,
patrně F&R (Fischer und Reichenbach, 1811-1846)
Výška šálku 7 cm,
průměr podšálku 14 cm
1 900 Kč