041-060 www.aukcnidum.cz

 113. AUKCE BRNO - 6.8.2023___NEDĚLE__11 hod

Oppel Gustav (1891-1978)

Plastika "Opice s miskou - Opičí miska"

porcelán barevně glazovaný, signováno G.OPPEL (Gustav), značeno vtlačeným číslem modelu K.1030 a zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL SELB-BAVARIA pro rok 1928. Několik neznatelných oklepů a drobná prasklina na pravé tlapce.

Výška 11,5 cm, průměr misky 16 cm

3 800 Kč

Oppel Gustav

Německý sochař a modelér, studoval v Drážďanech a Mnichově (Royal School) a v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Berlíně (Museum of Decorative Arts). Od roku 1918 pracoval na volné noze. Navrhoval pro porcelánky Volkstedt, Fraureuth, v letech 1924 – 1936 pro Rosenthal.

(26.9.1891 Volkstedt - 1978 Berlín)

Kärner Theodor (1884-1966)

Plastika "Foxteriér"

porcelán barevně glazovaný, signováno na podstavci T. KÄRNER, značeno vtlačeným číslem modelu K 568/I, zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL SELB BAVARIA pro rok 1924 a monogramem malíře W. Návrh z roku 1920.

Výška 11,5, délka 14 cm, hloubka 5 cm

3 500 Kč

Kärner Theodor

Profesor, narozen v Hohenbergu nad Ohří. Učednická léta strávil v porcelánce Hutschenreuther, potom navštěvoval Bavorskou školu užitých umění v Mnichově, kde chodil na sochařské lekce profesora Heinricha Waderé a hodiny tvorby dekorativních plastik profesora Antona Prusky, v letech 1914-1921 navštěvoval na mnichovské akademii výtvarných umění kurzy profesora Heinricha von Zügela, specialisty na malbu zvířat, 1905-1918 působil v porcelánce Nymphenburg, od roku 1918 působil v porcelánce Rosenthal, ve válečných letech se stal profesorem na mnichovské akademii, specializoval se hlavně na zvířecí motivy a ARTDEKO akty.

Plastika "Baletka v modrém s krajkovou sukýnkou"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, značeno vtlačeně V 20020 a modrou tištěnou značkou VOLKSTEDT, první polovina 20. století. Několik oklepů na krajkové sukýnce, jedna paže lepená.

Výška 9 cm

1 200 Kč

Plastika "Baletka v zeleném s krajkovou sukýnkou"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, značeno vtlačeně V 20021 a modrou tištěnou značkou VOLKSTEDT, první polovina 20. století. Několik oklepů na krajkové sukýnce.

Výška 10 cm

1 200 Kč

Plastika "Dáma s čepcem a pompadurkou"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, zlacený, značeno modrou značkou. 1.polovina 20. století, dle typu a provedení by se mohlo jednat o produkci porcelánky Volkstedt, Ackermann & Fritze.

Výška 18 cm

4 000 Kč

Nástěnná dekorace ve tvaru vějíře

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou žánrové scény - sedícího páru v dobových kostýmech v krajině v oválném rámečku s květinovou pergolou, vše doplněno bohatým zlacením, značeno D a korunou, první polovina 20. století.

Výška 18 cm, šířka 21,5cm

700 Kč

Mistička ve tvaru listu

porcelán bíle glazovaný, malba s barevným motivem dvojice ptáčků a motýlků, tvarovaný okraj zvýrazněný bohatým zlacením. Vespod modrá tištěná značka HEREND, vtlačeně HEREND a číslo 7794.

4 x 15 x 9 cm

700 Kč

Čtyřmiska - Prag

porcelán barevně malovaný, klenuté ucho ukončené figurkou ptáčka. Vespod vtlačeně PRAG 39, značka po roce 1837. Drobné vlasové praskliny a neznatelný oklep na spodní straně.

Výška 11 cm, 28 x 20 cm

2 500 Kč

Šálek na čokoládu - Vídeň

porcelán bíle glazovaný, zdobený modrým smyčkovým dekorem, vespod vtlačeně symbol úlu a číslo 840 - VÍDEŇ 1840.

Výška 6 cm

1 200 Kč

Šálek s podšálkem - Vídeň

porcelán bíle glazovaný, zdobený modro zlatým stylizovaným rostlinným dekorem, vespod vtlačeně symbol úlu a číslo 850 - VÍDEŇ 1850. Drobný oklep na hrníčku při horním okraji.

Výška šálku 6 cm, průměr šálku 8,5 cm, průměr podšálku 15 cm

800 Kč

ART DECO oválná mistička

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným květinovým dekorem, hladký okraj. Vespod zelená tištěná značka ROSENTHAL SELB-BAVARIA a vtlačené K122/2. Přes značku veden jeden vryp. První polovina 20. století.

1,5 x 11 x 7,5 cm

300 Kč

Dózička na kruhové patce

porcelán bíle glazovaný, barevný malovaný figurální motiv, doplněno zlacením. Tvar kalichu s víkem. Vespod modrá značka KYSIBL, první polovina 19. století.

Výška 12 cm, průměr 9,5 cm

900 Kč

Miniaturní nápojová souprava

porcelán bíle a zlatě glazovaný, tácek značen číslem 143. První polovina 20. století. Přátelská souprava - konvička, mléčenka, cukřenka, 2 šálky s podšálky na společném tácku.

1x tácek 9 x 7, výška 0,5 cm,

1x konvička výška 4 cm,

1x mléčenka výška 2 cm,

2x šálek výška 1 cm,

2x podšálek průměr 3 cm,

1x mistička výška 0,5 cm, průměr 2 cm

300 Kč

ART DECO konvice

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený bohatým zlacením, úchyt víčka ve tvaru hvězdy. Tištěná značka ROSENTHAL IVORY BAVARIA ve zlaté kartuši - označení výrobků ROSENTHAL pro vývoz do USA v meziválečném období 20. století.

Výška 20 cm

400 Kč

ART DECO sada 9 šálků s podšálky

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekorace zlatými linkami, na šálcích ozdobné monogramy SVD. Tištěná značka ROSENTHAL IVORY BAVARIA ve zlaté kartuši - označení výrobků ROSENTHAL pro vývoz do USA v meziválečném období 20. století.

9x šálek, výška 6 cm,

9x podšálek, průměr 15 cm

900 Kč

ART DECO čajová souprava čtyřosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením. Vespod zelená tištěná značka VICTORIA CHINA CZECHOSLOVAKIA (Stará Role-Victoria Schmidt&Comp.) a vtlačené číslo 1256. Zlacení částečně setřené, na těle cukřenky pavučinová prasklinka. 20. léta 50. století.

1x mléčenka výška 11,5 cm,

1x cukřenka výška 15 cm,

4x šálek výška 5,5 cm,

4x podšálek průměr 15 cm

500 Kč

ART DECO souprava mocca šestiosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením. Vespod zelená tištěná značka VICTORIA CHINA CZECHOSLOVAKIA (Stará Role-Victoria Schmidt&Comp.) a stříbrné číslo 343. Dvacátá léta 20. století. Jeden šálek prasklý. Zlacení částečně setřené.

1x konvice výška 16 cm,

1x cukřenka výška 8,5 cm,

6x šálek výška 5 cm,

6x podšálek průměr 10,5 cm

700 Kč

Souprava mocca dvanáctiosobní

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor hnědý tisk s figurální scénou. Vespod zelená tištěná značka BOHEMIA ROYAL IVORY, Made in Czechoslovakia - Nová Role, kolem poloviny 20. století. Jeden podšálek prasklý lepený, prasklé jedno ouško u cukřenky.

1x konvice výška 18 cm,

1x mléčenka výška 10 cm,

1x cukřenka výška 9 cm,

12x šálek výška 4 cm,

12x podšálek průměr 12 cm

900 Kč

Figurální scéna zahrnuje zříceninu hradu, nástin krajiny s vodou a vegetací, postavu se psem na můstku, loďku, letící ptáky.

Repík Fr.

Tříosobní čajová souprava

porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný zlatomodrý stylizovaný dekor. Vespod zelená tištěná značka SCHLAGGENWALD - Horní Slavkov, ručně modře symbol lístku a NAPAJEDLA ČSR N330 - malírna FR. REPÍK. První polovina 20. století.

1x konvice výška 17 cm,

1x cukřenka výška 13 cm,

1x mléčenka výška 10 cm,

1x cukřenka výška 13 cm,

3x šálek výška 6 cm,

3x podšálek průměr 16 cm

2 500 Kč

PRAG čajová souprava pětiosobní

porcelán glazovaný v tmavomodré barvě, barevná ruční malba květinového dekoru, zlacení částečně setřené, zlacení i uvnitř šálků. Značeno PRAG, po roce 1837. V jednom víčku rukou psaný text/signatura. Na jednom podšálku prasklina ve tvaru pavouka.

1x konvice cca výška 19 cm,

1x cukřenka výška 16 cm,

1x mléčenka výška 14,5 cm,

5x šálek výška 5,5 cm, průměr 10 cm,

5x podšálek průměr 15,5 cm

3 800 Kč

Značení PRAG vtlačeně na cukřence, mléčence a podšálcích.