113. AUKCE BRNO - 6.8.2023___NEDĚLE__11 hod

Vasarely Victor (1906-1997)

"Objekt na vrcholu"

barevný sítotisk - serigrafie na černém podkladu, číslováno a signováno vpravo dole 2743 VASARELY. Úzký černý kovový rám, sklo. V pravém horním rohu sklo prasklé v délce cca 2,5 cm.

59,5 x 59,5 (60,5 x 60,5) cm

9 000 Kč

Bidelnica Daniel (*1957)

"Medzi dňom a nocou"

barevná serigrafie, signováno vpravo dole tužkou DANIEL BIDELNICA, datováno 1988, dole uprostřed název díla, vlevo rovněž tužkou technika a číslování 32/75. Rámováno pod sklem.

Tisková plocha 49,5 x 59,5 (62 x 71) cm

1 100 Kč

Demel Karel (*1942)

"Kompozice"

velký lept, signováno vpravo dole KAREL DEMEL, datováno 1989, číslováno 66/130. Vzadu zbytek papírového autorského štítku a zbytek razítka ČFVU. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 31 x 48,5 (54,5 x 68,5) cm.

3 500 Kč

Demel Karel

Grafik, ilustrátor, kreslíř, žák Sklenáře a Anderleho na VŠUP Praha, člen SČUG Hollar. Jeden z nejvýraznějších představitelů imaginativního realismu 70. a 80. let minulého století, řada výstav u nás i v zahraničí, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní Galerie Praha, National Gallery of Art, Washington D.C., USA, Smart Museum of Art, Chicago, USA.

(nar. 28.2.1942 v Praze)

Demel Karel (*1942)

"Gustav Mahler X."

lept s akvatintou, signováno vpravo dole KAR. DEMEL, datováno 1998, uprostřed uveden název díla, číslováno vlevo 7/130. Rámováno, pod sklem.

Tisková plocha 38 x 27, celý list 55 x 41 cm (60 x 45,5) cm

3 500 Kč

Demel Karel

(nar. 28.2.1942 v Praze)

"Princ"

lept, signováno tužkou vpravo dole nepřečteno, datováno 1975, vlevo uvedeno, že se jedná o autorský tisk. Rám, pasparta, sklo

Tisková plocha 37,5 x 23,5, výřez 40 x 25,5 (56,5 x 40,5) cm

900 Kč

Beneš Karel (1932-2021)

"Pierot"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou K. BENEŠ, datováno 1992, číslováno 171/250. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 14,5 x 11,5, výřez 16 x 13, (31,5 x 28) cm

500 Kč

Stritzko Otto (1908-1986)

"Pořekadlo - nevzdělance poznáš rázem"

dřevoryt ručně barevně kolorovaný, vlevo dole v tisku: vyryl a vokoloroval O STRITZKO, datováno 1969, dále tužkou věnování Rudovi. Získáno přímo z rodiny autora. Na několika místech menší stopy po přehnutí. Rám, sklo, list ložený na podložce..

Celý list 36 x 51 (43,5 x 57) cm

1 400 Kč

Stritzko Otto

Otto Maria Stritzko

Český malíř, grafik a restaurátor. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u prof. Jaroslava Bendy a Arnošta Hofbauera, studia však nedokončil. Byl jedním z představitelů české moderny meziválečného období 20. století. Řada jeho prací z 30. let vznikla pod vlivem artificialismu, rozvíjel také surrealistické motivy. Věnoval se také ilustrátorství a grafické úpravě knih. Jeho manželkou byla dcera Josefa Floriana, patřil k okruhu Florianova vydavatelství Dobré dílo ve Staré Říši.

(2. 2.1908 Jaroměřice nad Rokytnou - 17.6.1986 Stará Říše)

Stritzko Otto (1908-1986)

"Cesta k vesnici"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou OTTO STRITZKO, vlevo a.t. (autorský tisk), nedatováno. Získáno přímo z rodiny autora. Rám, sklo.

Tisková plocha 30 x 46 (47,5 x 62,5) cm

1 200 Kč

Stritzko Otto

Otto Maria Stritzko

Liesler Josef (1912-2005)

"Ženské torzo"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou LIESLER, datováno 1971, číslováno 112/200. Rámováno v olepu, textilní pasparta, sklo.

Výřez 20 x 19 (36 x 33,5) cm

1 200 Kč

Liesler Josef

Ilustrátor, malíř, grafik, věnoval se tvorbě poštovní známky, vlastních bibliofilií. Studia na ČVUT Praha u Cyrila Boudy, Oldřicha Blažíčka. Člen skupiny Sedm v říjnu (1939-1941), SVU Mánes (1942-1956), SČUG Hollar (1945), tvůrčí skupiny 58 (1958), skupiny Radar. Čestný akademik florentské Akademie, člen Královské belgické akademie (1969).Zastoupen v řadě sbírek u nás i v zahraničí, včetně zastoupení v Národní galerii Praha. Řada výstav, mj. výstavy v Mánesu, Hollaru, Bruselu, Antverpách, Stockholmu, Göteborgu, Oslu, Kodani, Vídni.

(19.9.1912 Vidolice, Pětipsy, Chomutov - 23.8.2005 Praha)

Janeček Ota (1919-1996)

"Holubice"

linoryt, signováno dole uprostřed OTA JANEČEK. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 19 x 14,5 cm e výřezu 21 x 16 (rám 51 x 38) cm

1 200 Kč

Janeček Ota

Malíř, sochař, kreslíř, grafik, ilustrátor, pedagog, věnoval se scénografii, tvorbě plastik, loutek, známek, studoval na UMPRUM v Praze u Kysely, Nováka, na ČVUT u Blažíčka a C. Boudy, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, skupiny UB, kolem sta výstav, zastoupení v galeriích po celém světě.

(15.8.1919 Pardubičky, Pardubice - 1.7.1996 Praha)

Winckel Van

"Borovice u jezera"

barevný lept, signováno dole VAN WINCKEL, nedatováno, počátek 20. století, číslováno 22/100, výborná práce z období secese.

73,5 x 48 (77 x 52) cm

1 900 Kč

Ruszelák Josef (*1938)

"Rostliny u jezírka"

kombinovaná grafická technika, signováno vpravo dole tužkou J. RUSZELÁK, datováno 1966, autorský tisk. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 26,5 x 14,5, výřez 28 x 19,5 (42 x 31) cm

600 Kč

Ruszelák Josef

Fotograf, scénograf, grafik, kostýmní výtvarník, malíř, typograf, kurátor. V dětství se s rodiči odstěhoval do Zlína, kde žije doposud. Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském hradišti u prof. Vladimíra Hrocha, Jana Blažka a Karla Hofmana. Věnoval se profesi výtvarníka zlínského divadla, dával také výraz divadelním plakátům a programům coby propagační grafik. Spolupracoval s některými nakladatelstvími, např. Odeon Praha nebo Blok Brno. Od roku 1992 se zaměřil na volnou grafiku, knižní ilustrace, uměleckou fotografii a scénografické realizace.

(nar. 16.6.1938 Nětčice, Kroměříž)

Čech František Ringo (*1943)

"Staroměstské věže"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou FRANTIŠEK RINGO ČECH 90, rok vzniku 1990, číslo 2/200. Rám, pasparta, sklo.

Tisková plocha 32 x 25,5 cm, ve výřezu 36,5 x 29 (54 x 43,5) cm

3 500 Kč

Čech František Ringo

Malíř, grafik, hudebník, politik, publicista, herec, autodidakt, studium hry na bicí, klavír, zobcovou flétnu na Státní konzervatoři v Praze. Hrál na bicí a zpíval se skupinou Olympic, působil také v Semaforu. Spektrum jeho aktivit je velmi široké.

(nar. 9.7.1943 Praha)

Sedláček Vojtěch (1892-1973)

"Koně na poli"

litografie, signováno vlevo dole tužkou VOJT. SEDLÁČEK, první polovina 20. století. Rám, pasparta, sklo.

Výřez 29 x 44,5 (49,5 x 63,5) cm

1 200 Kč

Sedláček Vojtěch

Ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Preislera a Švabinského, člen Umělecké besedy, člen skupiny SČUG Hollar, člen Čes. akademie. Malíř polních prací. Za svůj život namaloval velmi málo olejů, převážně tvořil temperou, akvarelem a grafikou.

(9.9.1892 Libčany, Hradec Králové - 3.2.1973 Praha)

Jágr Bohuš (1907-1996)

"Vesnice v zimě"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou BOHUŠ JÁGR, datováno 1961, číslováno tužkou. List adjustován pouze v paspartě

Tisková plocha 24 x 25,5, celá pasparta 40 x 32 cm

200 Kč

Kubíček

"Pohled na kostel Povýšení sv. Kříže v Prostějově"

lept, signováno tužkou vpravo dole KUBÍČEK, nedatováno. Rám, sklo.

Tisková plocha 19,5 x 15 (32,5 x 26) cm

450 Kč

Collet John - Goldar John

"Grown Gentlemen taught to Dance"

ručně kolorovaná rytina, signováno v desce malířem i rytcem, žertovná anglická scéna, dole uvedeno místo a datace publikování této rytiny, 27. června 1767, odpovídající adjustace, vzadu číslo ze sbírky, krásný sběratelský kus

35 x 26,5 (37,5 x 29,5) cm

3 900 Kč

"Dorostlí džentlmeni se učí tancovat."

Collet John - Grignion Charles

"January and May"

ručně kolorovaná rytina, signováno v desce malířem i rytcem, žertovná anglická scéna, dole uvedeno místo a datace publikování této rytiny, 16. dubna 1771, odpovídající adjustace, vzadu číslo ze sbírky, krásný sběratelský kus

37 x 26,5 (40 x 29,5) cm

3 900 Kč

„Leden a květen.“

Autor neurčen

"The Humorous Thought of a School Boy, or two Heads better than one"

ručně kolorovaná rytina, nesignováno, humorná scéna z anglické školy, dole uvedeno místo a datace publikování této rytiny, 24. květen 1774. Odpovídající adjustace - rám, sklo, vzadu číslo ze sbírky, nádherná sběratelská položka

37 x 27 (40 x 29,5) cm

6 500 Kč

"Dvě hlavy jsou lepší než jedna, humorný nápad školáka"

Fulla Ľudovít (1902-1980)

Knižní ilustrace "Sedící Amor"

barevný dřevořez, signováno v desce monogramem LF, práce z roku 1944. Rámováno pod sklem, paspartováno.

Výřez 9 x 7 (19 x 14) cm

1 500 Kč

Ilustrace knihy - Lucius Apuleius. Amor a Psyche. Ružomberok : Obroda, 1944