161-180 www.aukcnidum.cz

 113. AUKCE BRNO - 6.8.2023___NEDĚLE__11 hod

Navrátil Miroslav, Plesník Zdeněk (1913-1999), (1914–2003)

Párová křesla - návrh M. NAVRÁTIL

ohýbané lepené bukové lamely s vínově červeným plastovým výpletem, návrh M. NAVRÁTIL a Z. PLESNÍK v letech 1949-1952 pro interiér bytu Z. Plesníka. Nerestaurováno - na jednom částečně uvolněný výplet, na druhém nutná menší oprava lepení rámu.

Výška cca 69 cm, hloubka cca 76 cm, šířka cca 67 cm

8 000 Kč

Konferenční stolek

světlé lakované dřevo a skleněná deska, druhá polovina minulého století. Skleněná deska je nepůvodní, s menšími oklepy při okrajích. Sklo je na dřevěném podstavci volně ložené, při případné výměně je možné použít sklo delší.

Podstavec 51 x 101 x 102 cm, sklo 110 x 98 cm

12 000 Kč

Zřejmě podle konferenčního stolku s názvem "Condor", autor Fredrik Schriever-Abeln, 60. léta, Švédsko.

Konferenční stolek

chromové trubky a obdélníková deska z kouřového skla, druhá polovina 20. století.

51 x 61,5 x 141 cm, skleněná deska 0,5 x 60 x 140 cm

3 500 Kč

Chlebo Viliam

Konferenční stolek - návrh Viliam Chlebo

ohýbané chromové trubky a čtvercová deska z kouřového skla, návrh Viliam Chlebo, Kodreta Myjava, 80. léta 20. století.

53 x 73 x 73 cm, skleněná deska 0,5 x 75,5 x 75,5 cm

5 000 Kč

Chybí několik gumových podložek.

Vysoká barová židlička - Itálie

chromovaný kov a černě leštěný dřevěný rám sedáku s ratanovým výpletem, štítek Made in Italy, blíže neurčeno. Velmi jednoduchý design. Židle, ač působí relativně subtilně, je pevná.

Celková výška včetně opěrky cca 95 cm.

Sedák cca 35 x 41 cm (hloubka x šířka), ve výšce 78 cm.

Maximální rozměr ve spodní části cca 58 x 49 cm (hloubka x šířka).

5 000 Kč

Johannes Andersen (1903-1991)

Konferenční stolek - Sofa Table - s krásně zbarvenou dýhou na horní ploše

design Johannes Andersen, kolem roku 1960, značeno CFC Silkeborg, Furniture Makers - Danish Control, Made in Denmark. Horní plocha potřebuje zrestaurovat - světlé skvrny zřejmě od vody, jinak ve velmi dobrém stavu odpovídajícím stáří a používání.

Rozměry 50 (výška) x 60 x 160 cm, při roztažení až 240 cm.

15 000 Kč

V těle stolku jsou na obou stranách ukryty vysouvací desky (každá cca 40 cm dlouhá), jedna je dýhovaná, druhá laminovaná tmavým umakartem, vše v původním provedení, u jedné desky odštípnut kousek hrany.

Na mezinárodním trhu se vyskytuje poměrně málo, ceny se pohybují kolem € 1.000-1.300.

Židle

lakované dýhované dřevo, ohýbané trubky z pochromovaného obecného kovu, Fa. SLEZÁK, Čechy, 20 - 30. léta 20. století. Stav odpovídá stáří a častému používání, chromové části v horším stavu.

Výška 82 cm, opěrka 20 x 46 cm, sedák 41 x 39 cm

1 900 Kč

Sedák

buková překližka, chromovaná ocelová konstrukce, Čechy, od 30. let 20. stol., výroba fa Robert Slezák, Bystřice pod Hostýnem.

Výška 46 cm, sedák 42 x 40 cm

3 000 Kč

Lustr šestiplamenný

kostra lustru mosaz, stínítka skleněná (jedno má prasklinu), Art Deco provedení. Hodí se i do současných interiérů. Nutná revize elektroinstalace.

Výška cca 112 cm, průměr stínítka 25 cm

4 500 Kč

Art Deco lustr šestiplamenný

kombinace bílého a žlutého kovu, stínítka sklo čiré a pískované, výrazné Art Deco provedení, nutná revize elektroinstalace.

Výška cca 85 cm, průměr stínítka cca 21 cm

12 000 Kč

Lampa s vysokým stínidlem z režné látky

keramické tělo v přední části perforované, povrch upravený hnědou a béžovou glazurou, na spodní straně vtlačovaná čísla a zřejmě i nečitelná signatura, sedmdesátá léta minulého století.

Výška 142 cm

3 500 Kč

Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.

Lampa s vysokým stínidlem

kulovité keramické tělo zdobené oranžovou a tmavě modrou glazurou, stínidlo režná textilie, tělo lampy značeno LORENZ HUTSCHENREUTER A.G., sedmdesátá léta 20. století.

Výška 118,5 cm

2 800 Kč

Velké lampy párové

keramika barevně glazovaná, širm tvrzený papír potažený textilií, bakelitová objímka. Dle majitele jde o původní vybavení pražského Hotelu Intercontinental. Neznačeno. 70. léta minulého století.

Výška včetně širmu cca 101 cm, samotné tělo lampy bez žárovky cca 58 cm

1 000 Kč

Velká podlahová lampa

stínítko matované mléčné sklo přejímané čirým, stojan světlé dřevo. Čechy, Uherské Hradiště, výroba ÚLUV pro Družstevní práci v letech 1960/69.

Výška 90 cm, průměr stínítka cca 47 cm

24 000 Kč

Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV) byla veřejnoprávní korporace založená v roce 1945 s cílem zachování a péči o tradiční lidovou tvorbu. Výtvarníci ÚLUV navrhovali nové vzory inspirované lidovým uměním, které vytvářeli na základě průzkumu lidové výroby na území Československa. Díky spolupráci výtvarníků a etnografů vzniklo mnoho významných výrobků, které pozměnily postoj k dosavadní bytové kultuře.

Nutná revize elektroinstalace - za elektroinstalaci neručíme.

ART DECO Podlahová lampa

mosaz, stínidlo masivní ručně foukané sklo tónované, celkem na dvě žárovky - jedna je ukrytá v těle lampy, druhá ve skleněném stínidle, na těle lampy. Zejména na základně je patrná koroze většího rozsahu, nutná nová elektroinstalace.

Výška celkem cca 140 cm

11 000 Kč

Stav stínidla je vzhledem ke stáří v podstatě dobrý, drobounké oklepy při okraji, ty nejsou viditelné, na těle stínidla pak několik nepatrných zřejmě výrobních vad.

Brandt Edgar William (1880-1960)

Podlahová lampa "La Tentation/Temptation/Pokušení"

tělo lampy bronzové, ve tvaru hada držícího skleněné stínidlo ve stylu Daum Nancy. Druhá polovina 20. století. Velmi kvalitní provedení podle lampy "La Tentation" od Edgara Brandta, Francie. Původní návrh představen na Mezinárodní výstavě v Paříži, 1925.

Celková výška 168 cm, průměr stínidla v horní části cca 41 cm

54 000 Kč

Velmi dobrý stav. Mimořádně dekorativní. Při rozsvícení vytváří stínidlo nádherné světelné efekty.

Nutná revize elektroinstalace.

Koberec "Hamadan"

ručně tkaný perský vlněný koberec na bavlněné osnově, přírodní vyzrálé barvy, druhá polovina 20. století, provincie Hamadan, velmi dobrý stav, vyčištěn.

Cca 156 x 106 cm

4 000 Kč

Koberce z oblasti Hamadan se vyznačují použitím vlny zbarvené červenou a modrou barvou. Tyto koberce mají vysoký vlas a tím působí dojmem hebkosti i při velké hustotě tkaní, bývají tkány s hustotou 150 - 200 tisíc uzlů na metr čtvereční. Jsou tkány v menších formátech pro domácí použití.

Koberec "Baluč/Baluch"

ručně tkaný vlněný koberec na bavlněné osnově, kočovný kmen Balučů, Iránsko - Afgánské pomezí, kolem roku 1950. Neobvyklý, ve velmi dobrém stavu.

Cca 156 x 81 cm

5 000 Kč

Nomádské a polonomádské kmeny Balučů žijí v Iránu, Afganistánu a Pákistánu. Jimi tkané koberce bývají označovány někdy jako perské, jindy jako afgánské. Balučské koberce jsou velmi odolné, vlas je krátce střižený.

Orientální koberec

ručně vázaný, majitelé jej používali jako nástěnnou dekoraci - z toho důvodu z jedné strany zastřiženy třásně, počátek 20. století, drobná poškození.

Cca 128 x 81 cm

3 000 Kč

Koberec k 60. výročí VŘSR

strojově tkaná textilie, zřejmě polyamid, vetkaný německý nápis "60 JAHRE ROTTER OKTOBER", v levém dolním rohu portrét V. I. Lenina z profilu, dále další symboly oslavující 60 let komunismu od Velké říjnové revoluce, NDR, 1977.

202 x 146 cm

1 000 Kč