Chovanec Jan (*1976)"Bez názvu"
velký olej na plátně, nesignováno, nedatováno, vzadu na okraji plátna uvedeno jméno autora JAN CHOVANEC. Napnuto pouze na blind rámu.
140 x 170 cm
28 000 Kč
Kopáč Zdeněk (*1960)"Spirála života"
velký olej na plátně, signováno vlevo dole (v duze) Z. KOPÁČ, datováno 1995.
115 x130 (132,5 x 148) cm
10 000 Kč
Majitelé koupili tento obraz přímo od autora cca v roce 2000 za 80 000 Kč.
Lexa - Dvořák Alexander (*1944)"Partnerství"
mimořádně velký olej na plátně, signováno vpravo dole LEXA, datováno 1995, napnuto pouze na blind rámu.
200 x 140 cm
48 000 Kč
Mendl Tomáš "Zaplačte, krása umírá - Věstonická venuše"
kombinovaná technika - hliníková fólie a malba na sololitu, nesignováno, autor TOMÁŠ MENDL, rám součástí díla (menší oděrky). V obraze je slovně vepsáno ZAPLAČTE KRÁSA UMÍRÁ spolu s číslicemi 2647.
81,5 x 45,5 (85 x 50) cm
22 000 Kč
Maleček Karel (1917-2010)"Příběh začíná"
olej na plátně, signováno vpravo dole K. MALEČEK, datováno 1995, vzadu evidenční číslo 35/95 a autorský papírový štítek se jménem autora a názvem.
49 x 59 (51 x 61) cm
28 000 Kč
Maleček Karel Malíř, kreslíř. Studoval na Právnické fakultě UK v Praze, v malířské tvorbě autodidakt, studoval soukromě. Během aktivního života maloval ve volném čase, po odchodu do důchodu se již plně věnoval malbě. (14. 2. 1917 Brno - 15. 12. 2010 Praha)
Kolařík Vojtěch (*1938)"K & J Čapko Lásky hra osudná"
kombinovaná technika na sololitu, signováno vpravo dole KOLAŘÍK, datováno 2001. Vzadu dedikace: Panu profesoru srdečně Vojtěch Kolařík XII. 2001.
22 x 26 (30 x 34) cm
2 500 Kč
Hercík K. "Pirát"
tempera a kvaš na černém papíře, signováno vpravo dole K. HERCIK, datováno 25.11.1968, široký rám.
38,5 x 31 (50,5 x 43,5) cm
1 500 Kč
Wünsche Vilém (1900-1984)"Maryčka Magdonova"
olej na plátně fixovaném na kartonu, vpravo dole název a signatura V. WÜNSCHE, vzadu informace o obraze s datací 1950, dále poznámka: "Dar od n. p. Slezan ministru Al. Málkovi dne 26. 5. 54". Rám francouzského typu.
71 x 51 (91,5 x 71) cm
10 000 Kč
Wünsche Vilém Malíř, kreslíř, ilustrátor, studia v Praze na UPŠ a na AVU u prof. Švabinského, stipendium v Paříži, 1931 čestný studijní rok na AVU Praha. Výstavy v Ostravě, Praze, Lodži a řadě měst ostravsko-karvinského regionu, v roce 1995 zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě. Národní umělec, vynikající malíř sociálních motivů, jeden z nejvýznamnějších malířů ostravsko-karvinského regionu. (1.12.1900 Šenov - 3.5.1984 Šenov)
Wíšo Jaromír (1909-1992)"Čtenář a ležící akt"
olej na plátně, signováno vlevo dole WÍŠO (Jaromír), druhá polovina 20. století.
81 x 117 (86,5 x 122,5) cm
10 000 Kč
Wíšo Jaromír Malíř, právník. V malířství samouk, později studium u Karla Holana. Člen skupin Nezávislí, JUV, Skupina výtvarných umělců a dalších. Jeho obrazy jsou zastoupeny v Národní Galerii i ve všech sbírkách velkých českých galerií a sbírkách v zahraničí. Ve třicátých a čtyřicátých letech obesílal Zlínské salony. Patřil k prvním signatářům Charty 77. (11. 1. 1909 Praha – 26. 4. 1992 Praha)
Wíšo Jaromír (1909-1992)"Tři muži a ležící akt"
81,5 x 116,5 (86,5 x 122,5) cm
10 000 Kč
monogramista BB "Sušení prádla"
olej na plátně, signováno monogramem B. B., datace nepřečtena. Nerámováno.
53,5 x 79 cm
9 600 Kč
"Poselství"
olej na plátně, značeno písmenem D, blíže neurčeno, datováno 1979, nerámováno.
101 x 50 cm
3 500 Kč
Fierla Gustav (1896-1981)"Plachetnice"
olej na plátně, signováno vpravo dole GUSTAW FIERLA, datováno 1967, barevně i kompozičně jde o velmi kvalitní práci, nerámováno.
60 x 90 cm
4 900 Kč
Fierla Gustav malíř, pedagog, národopisec, studia na akademii v Krakově u Dembického a Menohofera, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců v Ostravě, s nimiž vystavoval na členských výstavách, věnoval se lidové kultuře. (18.7.1896 Horní Lutyně, Orlová - 21.11.1981 Český Těšín)
Hejna Václav (1914-1985)"Za zdí - Paříž"
malba - kombinovaná technika na papíře, signováno V. HEJNA PAŘÍŽ, nedatováno. Rám, pasparta, sklo.
Výřez 45,5 x 60 (75,5 x 88) cm
3 600 Kč
Hejna Václav Malíř, kreslíř, grafik, tvůrce asambláže, studia na Vysoké škole architektury u prof. Blažíčka a v Paříži na École des Beaux Arts, v Paříži dlouhá léta i působil, byl členem SVU Mánes, SČUG Hollar, Surindépendants Paříž, především však skupiny Sedm v říjnu, vystavoval v Mánesu, Topičově Salonu, Melantrichu, pravidelně v Paříži a v dalších světových městech, dle publikovaného výčtu vystavoval v 50-tých až 80-tých letech ojediněle, několik výstav bylo uspořádáno až po jeho smrti v devadesátých letech, uvedena je poslední souborná výstava v roce 1997 v Galerii Longa, zastoupen ve sbírkách po celé Evropě, včetně Národní galerie Praha, významný malíř 20. století, mimořádný malířský zjev, prošel řadou směrů, své nejlepší práce vytvořil během svého dlouhodobého pobytu v Paříži. (24.9.1914 Praha - 1985)
Csaba Vilmos Perlott (1880-1955)"Zátiší s láhvemi a mísou s ovocem"
olej na plátně, signováno vlevo dole PERLOTT CSABA, datováno PARIS 1917.
55 x 45 (72 x 61) cm
98 000 Kč
Práce z vynikajícího období ceněného maďarského autora. Pochází z významné ostravské sbírky.
Csaba Vilmos Perlott v ARTPRICE je uvedeno 152 záznamů o aukčních prodejích děl tohoto autora, z toho 28 kreseb a akvarelů, 124 olejomaleb. Mezi uvedenými záznamy se vyskytují vícekrát kompozičně a barevně podobně laděné olejomalby s motivy Notre Dame, nábřeží a mostů na Seině, obrazy jsou většinou i ze stejného období, cenově až 48 260 eur. Zajímavý je prodej obrazu Nagybánya - v roce 2000 cca 17 000 eur, 2003 za 44 990 eur, 2009 za 64 800 eur, vždy obraz stejného námětu i rozměru, stejný obraz, ale o 5cm užší, byl prodán za 63 519 eur, nejvyšší zaznamenaný prodej 158 799 eur je u zátiší s broskvemi a jablky z roku 1914
Vochoč Jan (1865-1920)"Interiér s ženou v křesle a panoramatem města za okny"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole JAN VOCHOČ, datováno PARIS 1911, široký zdobný rám poškozený.
62 x 73 (78,5 x 89,5) cm
52 000 Kč
Ojedinělá nabídka, mimořádná pointilistická malba. Vzhledem k dataci moderní vynikající práce.
Vochoč Jan Malíř podobizen, krajin a žánrových námětů, narodil se v Hrdlořezech, zemřel v Praze, studia na pražské akademii, dále na akademii v Mnichově u Gysise a Hertericha, významnými pro jeho tvorbu byly pobyty v Bulharsku a v Paříži, v Mnichově žil a tvořil jedenáct let, po roce 1902 působil v Paříži, kde přilnul ke způsobu malby Claude Moneta, tvořil i ve stylu pointilismu, v Praze se specializoval na zachycení Malé Strany a Hradčan (23.3.1865 Hrdlořezy - 20.3.1920 Praha)
Nowak Willi (Vilém) (1886-1977)"Léto"
kombinovaná technika - akvarel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole NOWAK, nedatováno. Luxusní rám francouzského typu, pasparta, sklo.
Ve výřezu 36 x 51 (60 x 75) cm
39 000 Kč
Nowak Vilém Nowak Willi Malíř, grafik, studoval na akademii u Thieleho, často pobýval v zahraničí, zejména v Mnichově, člen SVU Mánes, Osmy, již v letech 1907-1908 vystavoval se skupinou Osma, v letech 1929 - 1930 profesor na pražské akademii, v roce 1950 spoluzakladatel Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, jeho žáky byli např. Boštík, Jiroudek, Nemes, zastoupen v řadě evropských galerií, včetně Národní galerie Praha, řada monografií, národní umělec, jeden z nejvýraznějších představitelů moderního malířství 20. století u nás. (3.10.1886 Mníšek pod Brdy - 20.10.1977 Praha)
Salichová Helena (1895-1975)"Před zimou"
olej na plátně, signováno vpravo dole H. SALICHOVÁ, datováno 1955.
50 x 65 (61 x 75) cm
9 000 Kč
Salichová Helena Salichová - Hálová Helena Moravská malířka, grafička, ilustrátorka, spisovatelka, manželka malíře Antonína Hály (1895-1952). Studia na akademii v Praze u Hynaise, Bukovace, Nechleby, Krattnera, žila v Polance nad Odrou. Zastoupena v galeriích, včetně Národní galerie, jedna z našich nejlepších malířek 20. století. V roce 2009 vyšla monografie o životě a díle Heleny Salichové v rozsahu 400 stran a 1680 reprodukcí, autor Petr Pavliňák. (25. dubna 1895 Kyjovice – 2. července 1975 Ostrava)
Trefil Václav (1906-1989)"V létě na poli"
olej na plátně, signováno V. TREFIL, datováno 1944.
36 x 86 (51 x 101) cm
9 000 Kč
Trefil Václav Malíř, ilustrátor, grafik, pedagog, typograf, žák Nejedlého na Akademii v Praze, kde později působil jako asistent profesora Nejedlého, zastoupen ve sbírkách GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně a jinde. Výborný malíř pracovní a sociální tématiky. (28.9.1906 Henčlov, Přerov - 28.9.1906 Praha)
Sedláček Vojtěch (1892-1973)"Koňský povoz na cestě v podzimní krajině"
tempera na kartonu, signováno vpravo dole VOJT. SEDLÁČEK. Rám, pasparta, sklo.
Výřez 34,5 x 53 (54,5 x 73) cm
8 000 Kč
Sedláček Vojtěch Ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Preislera a Švabinského, člen Umělecké besedy, člen skupiny SČUG Hollar, člen Čes. akademie. Malíř polních prací. Za svůj život namaloval velmi málo olejů, převážně tvořil temperou, akvarelem a grafikou. (9.9.1892 Libčany, Hradec Králové - 3.2.1973 Praha)