113. AUKCE BRNO - 6.8.2023___NEDĚLE__11 hod

Stříbrné kleště na zákusky

puncovní značka trojúhelník (S-53), mistrovská značka JB, 40. léta 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 141,90 g btto, délka 22,5 cm

6 600 Kč

Stříbrné lžíce a lžičky

stříbro, 6 + 6 ks (celkem 12 ks). Rukojeti z obou stran plasticky zdobené kytkou a empírovou mašličkou. Mistrovská značka ve tvaru rytířské helmy, RU punc DIANA (S-30), puncovní úřad Vídeň, třetí třetina 19. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost celkem 540,85 g netto (lžíce 393,35 g, lžičky 147,50 g),

délka lžíce cca 21,5 cm, lžičky cca 14,5 cm

14 500 Kč

Luxusní pevné provedení.

Šest stříbrných čajových lžiček v etui

stříbrno, puncovní značka DIANA, monogram zlatníka HG, zezadu vyryto ZS, počátek 20. století. Původní etue zdobena na víku kovovou dekorací - tulipánem v secesním provedení. Původní patina, neleštěno.

Hmotnost 147,23 g, ryzost 800/1000, délka lžičky cca 16 cm, etue 18 x 19,5 cm

1 800 Kč

Stříbrné čajové lžičky - 2 ks

stříbro, platná puncovní značka DIANA (S-30), monogram zlatníka AK, počátek 20. století. Ponechána původní patina, neleštěno.

Hmotnost 45,86 g, ryzost 800/1000, délka cca 15 cm

600 Kč

Bibus František

Stříbrné mocca lžičky - 6 ks

stříbro, jednoduchý design, značeno monogramem FB (FRANTIŠEK BIBUS), platná puncovní značka trojúhelník s trojvrším (S-48), první polovina 20. století - období první republiky.

Hmotnost 65,55 g, ryzost 800/1000, délka 11 cm

800 Kč

Stříbrné mocca lžičky - 6 ks

stříbro, rukojeti zdobené bohatým plastickým rostlinným dekorem, vzadu vyražená ryzost 800 PK, dále DELUXE a 1965.

Hmotnost 86,30 g, ryzost 800/1000, délka cca 11 cm

1 900 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti a hmotnosti Ag.

Stříbrná mistička na kaviár

stříbro, zdobené jemným gravírovaným stylizovaným rostlinným dekorem, vespod značeno monogramem A.K. a letopočet 1880.

Hmotnost 39,40 g, stříbro ryzosti 875/100, výška 4 cm, průměr 6 cm

600 Kč

Stříbrná kazeta SANDRIK

stříbro, uvnitř vložka z dýhy, zdobeno jemným rytím, na víčku monogram JR. Puncovní značka LILIE pro dovozové zboží. První polovina 20. století.

Hmotnost 203,03 g btto, ryzost 800/1000,

10,8 x 7,6 x 4 cm

4 500 Kč

Stříbrná krabička

stříbro, uvnitř zlaceno, na víku v centru gravírovaný čtyřramenný kříž, na jednom boku vyrytý text: TO THE GLORY OF GOD AND IN LOVING MEMORY OF SARAH ANN GRAY, přeznačeno platným puncem Kamzík-2 (S-61).

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 185,44 g netto,

velikost cca 7,3 x 10 x 4,3 cm

4 600 Kč

Jednoduché elegantní zpracování

Bibus František

Stříbrné pouzdro

stříbro, zdobeno jemným vytlačeným geometrickým vzorem, značeno monogramem FB (FRANTIŠEK BIBUS), platná puncovní značka pro cizí zboží lilie (S-43) používaná v letech 1929-1941. Uvnitř věnování "Vandě Liba Vánoce 1964"

0,5 x 7,5 x 5,5 cm, hmotnost 73,10 g btto, ryzost 900/1000

2 200 Kč

Stříbrná miniaturní dózička - lékovka

stříbro, zdobené bohatým tlačeným rostlinným dekorem, na dně vyražena ryzost 800. Druhá polovina 20. století.

Hmotnost 15,85 g, výška 2 cm, průměr 3,5 cm

1 200 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu.

Vysoušecí kolébka na inkoust

horní část obdélníková stříbrná tepaná destička, hladké držátko, spodní část dřevo. Stříbro značeno britskými puncovními značkami WDB/kotva/lev/m - BIRMINGHAM, rok 1911, klenotník William Disney Barlow. Anglie.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 146,90 g btto, velikost cca 7,8 x 11,7 cm, výška cca 6,5 cm

2 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu ČR na stříbro

Stříbrná konvička s víčkem s pantovým uchycením

černě lakované dřevo na úchytu, stříbro značeno tradiční britskou ryzostní značkou LEV, mistrovskou značkou BH, značkou puncovního úřadu LONDÝN, znakem M vyhrazeným pro rok 1887. Vespod MILLAR-WILKINSON ST. MICHAEL'S ALLEY CORNHILL, Anglie.

Výška 14 cm, ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 356,53 g btto

12 000 Kč

HB - část špatně vyražené značky TBJH výrobce Thomas Bradbury & Sons (Thomas Bradbury III & John S Henderson), 1879-1887, značka registrovaná v květnu 1878.

NADČASOVÝ DESIGN.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na stříbro

Stříbrný ozdobný talířek

patinované tepané stříbro, ve dně celoplošný reliéf ptáčka mezi květy, na lemu rostlinný dekor. Nově přeznačeno platným puncem Zajíc-5 (S-69).

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 74,92 g netto, průměr cca 11,8 cm

2 400 Kč

Stříbrný talířek

dno stříbro tlačené, v centru reliéf buvolí hlavy. Značeno Designed & Made by G. STEPHANIDES Son & Co, Cyprus, Silver 830. Přeznačeno platnou puncovní značkou ZAJÍC (S-69) pro nejbližší nižší ryzost 800/1000. Kypr, druhá polovina minulého století.

Ryzost stříbra 830/1000, hmotnost 163,87 g, průměr cca 15,3 cm

4 500 Kč

Stříbrná oválná mísa

na okraji proužek s drobným reliéfním ornamentem, značeno puncovní značkou Selka 3 (S-38), vtlačenými čísly 3792 II a mistrovskou značkou AP. Dvacátá léta 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 259,30 g,

26 x 16 cm, výška 4,5 cm

5 800 Kč

Jednostranné zrcátko se stříbrnou rukojetí

stříbro rám, rukojeť i zadní strana. Na obou stranách po obvodu proužek plastického ornamentálního dekoru. Samotné zrcátko je kruhového tvaru s fazetou.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 484,80 g btto, délka 27 cm

6 400 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu

Koutná Petra

Stříbrný dámský prsten s opálem

stříbro zdobené oválným etiopským opálem, značeno platnou puncovní značkou, autorskou značkou PK (PETRA KOUTNÁ) a vyraženou ryzostí 925.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 6,79 g btto, velikost 62

2 000 Kč

Kazeta se stříbrným rámečkem

překližka, na víku barevný tisk ulice Graben, Morový sloup, Vídeň. Obrázek je orámovaný jednoduchým hladkým rámečkem ze stříbra označeném puncovní značkou, vyraženou ryzostí a vyraženým čtyřlístkem, první polovina 20. století.

Ryzost Ag 800/1000, hmotnost 297,45 g btto, cca 15 x 10 x 4 cm

1 900 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu o ryzosti a hmotnosti Ag

.

Hůlka špacírka se stříbrnou rukojetí

dřevěná, stříbrná rukojeť zdobená jemným rytým geometrickým dekorem, platný punc, první polovina 20. století.

Délka 92,5 cm, ryzost Ag 800/1000

4 700 Kč