"Rychlý oběd mladé
služky"
olej na plátně,
signováno neurčeno, přiložený posudek PhDr. Mariána Kvasničky
jej zařazuje do období kolem r. 1850 jako mistra bavorské školy.
Malba bohužel nese známky velkého restaurátorského zásahu, místy
pokryto rozsáhlými přemalbami.
70 x 56 (87 x 72) cm
70 000 Kč
Celý povrch malby
kryje souvislá a velmi silná laková vrstva, která zásadním
způsobem potlačuje původní autorův rukopis a malbu činí
splývavou. I přesto stanovuje znalecký posudek cenu tohoto díla
na € 6 500.
Znalecký posudek č.
50/2023 PhDr. Mariána Kvasničky, 9/3/2023
"Mladá žena s
perlovým náhrdelníkem a zlatými náušnicemi"
olej na plátně
fixovaném na kartonu, nesignováno, kolem roku 1840. Silná
krakeláž po celém povrchu malby. I přes svůj stav se spolu s
rámem jedná o velmi pěknou ukázku portrétní práce z období
biedermeier.
33 x 26 (54 x 47) cm
4 500 Kč
BECQ DE FOUQUIERES
MARIE LOUISE
(1824-1891)
"Triptych - Krajina s
potokem, Krajina s kostelem a Zimní les"
mimořádně velké oleje
na plátně, všechny signovány vpravo dole (u jednoho částečně
kryto rámem) Becq de Fouquiéres, dle přiloženého posudku PhDr.
Mariána Kvasničky se jedná o práci Louise Marie BECQ DE
FOUQUIERES z období kolem r. 1860.
220 x 82 (242 x 102)
cm
360 000 Kč
Původně byl triptych
součástí ostění. Restaurováno. Vyvolávací cena je za celý
triptych, posudek stanoví cenu za každý zvlášť na € 8 500,
celkem tedy € 25 500.
Znalecký posudek č.
18/2019 PhDr. Marián Kvasnička.
(1900-1984)
"Koupání v tůňce"
olej na plátně,
signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, datováno 1932. Rámováno v
širokém zlaceném rámu.
93,5 x 151 (118 x
176,5) cm
17 500 Kč
Malíř, kreslíř,
ilustrátor, studia v Praze na UPŠ a na AVU u prof. Švabinského,
stipendium v Paříži, 1931 čestný studijní rok na AVU Praha.
Výstavy v Ostravě, Praze, Lodži a řadě měst
ostravsko-karvinského regionu, v roce 1995 zastoupen na výstavě
Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě. Národní umělec,
vynikající malíř sociálních motivů, jeden z nejvýznamnějších
malířů ostravsko-karvinského regionu.
(1.12.1900 Šenov -
3.5.1984 Šenov)
Neuman Emanuel (Emi)
(1873-1932)
"Moře"
velký olej na plátně,
signováno EMI. NEUMAN, nedatováno, kolem roku 1900. Původně
luxusní rám francouzského typu má na několika místech menší
poškození.
106 x 141 (124 x 158)
cm
25 000 Kč
Autor vychází ze
způsobu vyobrazení moře starými holandskými mistry.
Raszka Pavel
(1907-1979)
"Černé moře - Zlaté
Písky"
olej na plátně,
signováno vpravo dole RASZKA, na rámu kovový štítek Raszka Pavel
/ Pustevny / Radhošť, vzadu rukou uveden název místa a datace
1957.
40,5 x 55 (59,5 x 74)
cm
2 500 Kč
Raszka Pavel
Malíř z rodu Raszků,
jeho otec i strýc byli výbornými malíři, v portrétní technice a
figurální kompozici se zdokonaloval ve Francii. Od 13 let
pracoval u svého strýce, slezského malíře Josefa Raszky, více
než dva roky vedl ateliéry profesora Sokiranského v Petřvaldě,
potom měl vlastní ateliér v Ostravě a nakonec se natrvalo usadil
na Pustevnách na Radhošti. Maloval technikou špachtle, tvořil
kopie starých mistrů, tvořil dekorativní malby. Syn Vladimíra
Raszky (Rašky).
(23.4.1907
Frýdek-Místek - srpen 1979)
Eho Hugo
(1891-1979)
"Stromy u vody"
olej na plátně,
signováno vlevo dole HUGO EHO, datováno 1957.
54,5 x 46 (66 x 56)
cm
3 000 Kč
Eho Hugo
Finský malíř,
studoval v letech 1912–1914 na kreslířské škole Finské umělecké
asociace. Jeho umělecká tvorba zahrnuje množství krajinomaleb a
zátišíí.
Nemastil Zdeněk
(1879-1942)
"Na kraji lesa"
olej na malířské
lepence, signováno vlevo dole ZD. NEMASTIL, první polovina 20.
století
35,5 x 50 (46,5 x
60,5) cm
3 500 Kč
Nemastil Zdeněk
Malíř a krajinář v
Praze, studoval u Vacátka a Šetelíka, nejčastěji maloval motivy
z Volyně, kde na podzim 1923 uspořádal svou soubornou výstavu.
(8.2.1879 Zásmuky,
Kolín - 24.2.1942 Praha)
Langer Karel
"Na samotě u lesa"
olej na kartonu,
signováno vpravo dole LANGER, první polovina minulého století.
Rám, pasparta, sklo.
Výřez 24 x 33,5 (42,5
x 52,5) cm
3 000 Kč
Beneš Karel (?)
(1881-1941)
"Kvetoucí keř u polní
cesty"
olej na malířské
lepence, nesignováno, první polovina 20. století. Dle majitele
by se mohlo jednat o práci Karla Beneše. Na několika místech
skvrnky v malbě.
49 x 68 (65 x 84) cm
3 200 Kč
"Stromy ve větru"
olej na plátně,
signováno vpravo dole, neurčeno, první polovina 20. století.
Místy menší poškození rámu.
50,5 x 65,5 (64 x
78,5) cm
900 Kč
Hynšt Jaromír
(1938-2018)
"V polích"
olej na plátně,
signováno vpravo dole HYNŠT, datováno 2007, vzadu papírový
autorský štítek Jaromír Hynšt, Veselí n. Mor.
45 x 60 (47 x 62) cm
1 000 Kč
"Kytice ve váze"
olej na lepence,
signováno vpravo dole - částečně kryto rámem, neurčeno,
rámováno, pod sklem. Menší poškození rámu, celkově však
dekorativní.
41 x 54 (56 x 68) cm
1 500 Kč
"Kytice ve váze"
olej na překližce,
signováno vpravo dole, neurčeno. Menší poškození.
44,5 x 49,5 (52 x
56,5) cm
800 Kč
Máčel Zdeněk
(1921-2002)
"Kytice karafiátů"
olej na překližce,
signováno vlevo dole Z. MÁČEL, druhá polovina 20. století.
21 x 51 (30 x 59,5)
cm
1 000 Kč
Závadová F.
"Letní kvítí"
akvarel, signováno
vpravo dole F. ZÁVADOVÁ, nedatováno. Rám, pasparta, sklo.
Výřez 30 x 25 (51 x
43) cm
1 300 Kč
Hromnytzky Paul
(1889-1977)
"Zátiší s kyticí ve
váze a ovocem"
olej na překližce,
signováno azbukou vpravo nahoře, datováno 1939, na rámu kovový
štítek s přepisem jména do latinky Paul Hromnytzky. Místy menší
poškození rámu.
60,5 x 51 (79 x 69)
cm
4 400 Kč
Kloc Jaroslav
(1894-?)
"Venkovské stavení v
létě"
olej na plátně
fixovaném na kartonu, signováno vpravo dole KLOC, datováno 1929.
25 x 35 (36 x 46) cm
1 400 Kč
Nemastil Zdeněk
(1879-1942)
"Pohled na horský
masiv v podvečer"
olej na malířské
lepence, signováno vpravo dole ZD. NEMASTIL, první polovina 20.
století.
32,5 x 49,5 (44,5 x
61) cm
3 500 Kč
Nemastil Zdeněk
Malíř a krajinář v
(8.2.1879 Zásmuky,
Kolín - 24.2.1942 Praha)
Čermák František
(*1928)
"Moře s
plachetnicemi"
olej na plátně,
signováno vpravo dole FR. ČERMÁK, nedatováno, druhá polovina 20.
století.
71 x 120 (89 x 138)
cm
2 500 Kč