sklo mléčné, zdobené barevnou ruční malbou stylizovaným květinovým dekorem a modrými puntíky.
Výška 27 cm
3 200 Kč
sklo zelené, podjímané mléčným, zdobené plastickým dekorem inspirovaným kubistickými vzory.
Výška 20 cm
900 Kč
Velká váza ve tvaru kapky
sklo mléčné, přejímané světle hnědou sklovinou se zatavenými nitěmi a ovály ze skloviny v odstínu bordó. Druhá polovina 20. století. Zespodu vázy je znatelná výrobní vada od odklepnutí ze sklářské píšťaly.
Výška 64 cm
2 500 Kč
Vysoká váza s dlouhým hrdlem
sklo čiré, světlehnědé, s oválnými červenými nálepy, druhá polovina 20. století.
Výška 78 cm
2 900 Kč
Havelka Jan (1933-)Miska
sklo hnědé, krakelované, se skleněnými nálepy ve tvaru kytiček, autor návrhu JAN HAVELKA, Nový Bor, Borocrystal, 70. léta 20. století.
Výška 13,5 cm, průměr cca 19 cm
800 Kč
Likérová souprava šestiosobní
sklo v barvě ambra, čiré, lisované do formy. Návrh Carl Stölzle Söhne, Heřmanova Huť, Československo 1925 - 1930.
V sestavě: 1x karafa, výška 20 cm, 1x podnos, délka 33 cm, 6x sklenička, výška 5 cm
800 Kč
6x mocca šálek s podšálkem
porcelán bíle a černě glazovaný, zdobený jemným geometrickým zlacením a zlatou linkou při okraji, zelená tištěná značka MZ CZECHOSLOVAKIA pro období 1945-1958 - Stará Role. BRUSEL EXPO 58.
Výška šálku 4 cm, průměr podšálku 10,5 cm
600 Kč
Kávová souprava čtyřosobní
porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatým stylizovaným rostlinným dekorem a zelenými puntíky. Tištěná značka MSB na štítu - J. Maier a synové, Czechoslovakia, BOŽÍČANY a různá čísla na jednotlivých objektech v rámci nabídky. Po roce 1945.
V sestavě 1x konvice výška 25 cm, 1x cukřenka výška 11 cm, 4x šálek výška 5,5 cm, 4x podšálek průměr 14,5 cm
950 Kč
Velký nástěnný talíř
majolika bíle glazovaná, zdobená ručně malovaným motivem "chalupa na břehu jezera s plachetničkou na hladině". Značeno vtlačenými čísly 2391 6.
Průměr 37,5 cm
2 700 Kč
Párový k nadcházející položce.
Velký nástěnný talíř
majolika bíle glazovaná, zdobená ručně malovaným motivem "chalupy na břehu rybníka s čápy, vrbami a břízami", značeno vtlačenými čísly 2391 6.
Průměr 37,5 cm
2 700 Kč
Párový k předcházející položce.
Nástolec
porcelánový talíř růžově glazovaný, v montáži. Ve dně ruční malba galantní scény, okolo oválné medailony s květinovým dekorem, vše doplněno zlacením. Porcelán značen modrou značkou propletenými písmeny L, 19. století. Montáž částečně uvolněná.
Výška 16,5 cm, průměr talíře 33 cm, průměr celé montáže 45 cm
1 500 Kč
Velké nástěnné talíře párové
keramika. Plasticky zdobeno motivy "palác s gondolami na břehu" a "loďky na jezeře", vtlačená čísla 3892, resp. 3893, minulé století.
Průměr cca 35 cm
1 000 Kč
Plastika "Sedící baletka"
keramika glazovaná ve smetanové barvě, značeno vtlačeně číslicemi 5 5, Čechy, pravděpodobně Jihokera Bechyně, 60. léta 20.století.
21,5 x 31 x 18 cm
900 Kč
keramika glazovaná, dekor barevný ručně malovaný motýl, kobylka, kudlanka, včelka, brouk a hlemýžď. Patrný fragment značky, první polovina minulého století.
Výška 20,5 cm
900 Kč
Váza s víkem
keramika bíle glazovaná, barevně ručně malovaná, značeno černě tištěnou značkou CZECHOSLOVAKIA, další text rozmazaný, vyryté číslo 10.
Výška cca 24 cm
700 Kč
Kulovitá vázička
keramika bíle glazovaná, po celém plášti barevná ruční malba květů, černě tištěná značka MÍČA KLENČÍ.
Výška 9 cm
300 Kč
Souprava misky a dvou váziček
keramika, glazovaná v barvě zelené a modrošedé. Tištěná značka KRAVSKO, na misce tlačené 5506, na menší vázičce tištěné 5909, druhá polovina 20. století. Na vyšší vázičce prasklina a drobně poškozená glazura.
Vázička 22 cm, druhá vázička 14 cm, miska 10 cm.
700 Kč
Dvě mističky
keramika barevně glazovaná v odstínech zelené a žluté. Jedna značena tištěnou značkou DITMAR URBACH - Teplice. Druhá polovina 20. století.
Každá 11,5 x 11,5 x 13 cm
300 Kč
Miska se zprohýbanou stěnou
keramika modře glazovaná, značena vtlačeně KERALIT K68, druhá polovina 20. století.
Výška 7 cm, průměr 18 cm
300 Kč
Eckert Otto (1910-1995)Miska
keramika glazovaná uvnitř tmavě šedě s jemným podglazurním dekorem, z vnějšku modrošedě. Návrh OTTO ECKERT, značeno vtlačenou značkou Kralovice UMKA TVAR x62, po polovině 20. století.
Výška 6 cm, průměr 13,5 cm
800 Kč
Eckert Otto Český sochař, keramik, fotograf, pedagog. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze ve speciálce Karla Štipla. Pracoval v porcelánce EPIAG v Březové, později ve vlastní dílně v Kralovicích. Od roku 1946 učil na VŠUP, kde vedl ateliér porcelánu a keramiky, v letech 1960–1966 vedl školu jako rektor, od roku 1956 člen Mezinárodní keramické akademie (AIC) v Ženevě, od 1967 její viceprezident, spoluzakladatel institucí ÚBOK a ÚVA. Ve svém díle se zaměřoval na užitou keramiku pod vlivem funkcionalismu, zpravidla s náročnou povrchovou úpravou. Ceněné jsou jeho porcelánové servisy navržené pro Expo 58. (4.3.1910 Kralovice, Plzeň - 1.1.1995 Praha)