241-260 www.aukcnidum.cz

 113. AUKCE BRNO - 6.8.2023___NEDĚLE__11 hod

sklo mléčné, zdobené barevnou ruční malbou stylizovaným květinovým dekorem a modrými puntíky.

Výška 27 cm

3 200 Kč

TOP 241-260

sklo zelené, podjímané mléčným, zdobené plastickým dekorem inspirovaným kubistickými vzory.

Výška 20 cm

900 Kč

TOP 241-260

Velká váza ve tvaru kapky

sklo mléčné, přejímané světle hnědou sklovinou se zatavenými nitěmi a ovály ze skloviny v odstínu bordó. Druhá polovina 20. století. Zespodu vázy je znatelná výrobní vada od odklepnutí ze sklářské píšťaly.

Výška 64 cm

2 500 Kč

TOP 241-260

Vysoká váza s dlouhým hrdlem

sklo čiré, světlehnědé, s oválnými červenými nálepy, druhá polovina 20. století.

Výška 78 cm

2 900 Kč

TOP 241-260

Havelka Jan (1933-)

Miska

sklo hnědé, krakelované, se skleněnými nálepy ve tvaru kytiček, autor návrhu JAN HAVELKA, Nový Bor, Borocrystal, 70. léta 20. století.

Výška 13,5 cm, průměr cca 19 cm

800 Kč

TOP 241-260

Likérová souprava šestiosobní

sklo v barvě ambra, čiré, lisované do formy. Návrh Carl Stölzle Söhne, Heřmanova Huť, Československo 1925 - 1930.

1x karafa, výška 20 cm,

1x podnos, délka 33 cm,

6x sklenička, výška 5 cm

800 Kč

TOP 241-260

6x mocca šálek s podšálkem

porcelán bíle a černě glazovaný, zdobený jemným geometrickým zlacením a zlatou linkou při okraji, zelená tištěná značka MZ CZECHOSLOVAKIA pro období 1945-1958 - Stará Role. BRUSEL EXPO 58.

Výška šálku 4 cm, průměr podšálku 10,5 cm

600 Kč

TOP 241-260

Kávová souprava čtyřosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatým stylizovaným rostlinným dekorem a zelenými puntíky. Tištěná značka MSB na štítu - J. Maier a synové, Czechoslovakia, BOŽÍČANY a různá čísla na jednotlivých objektech v rámci nabídky. Po roce 1945.

1x konvice výška 25 cm,

1x cukřenka výška 11 cm,

4x šálek výška 5,5 cm,

4x podšálek průměr 14,5 cm

950 Kč

TOP 241-260

Velký nástěnný talíř

majolika bíle glazovaná, zdobená ručně malovaným motivem "chalupa na břehu jezera s plachetničkou na hladině". Značeno vtlačenými čísly 2391 6.

Průměr 37,5 cm

2 700 Kč

Párový k nadcházející položce.

TOP 241-260

Velký nástěnný talíř

majolika bíle glazovaná, zdobená ručně malovaným motivem "chalupy na břehu rybníka s čápy, vrbami a břízami", značeno vtlačenými čísly 2391 6.

Průměr 37,5 cm

2 700 Kč

Párový k předcházející položce.

TOP 241-260

Nástolec

porcelánový talíř růžově glazovaný, v montáži. Ve dně ruční malba galantní scény, okolo oválné medailony s květinovým dekorem, vše doplněno zlacením. Porcelán značen modrou značkou propletenými písmeny L, 19. století. Montáž částečně uvolněná.

Výška 16,5 cm, průměr talíře 33 cm, průměr celé montáže 45 cm

1 500 Kč

TOP 241-260

Velké nástěnné talíře párové

keramika. Plasticky zdobeno motivy "palác s gondolami na břehu" a "loďky na jezeře", vtlačená čísla 3892, resp. 3893, minulé století.

Průměr cca 35 cm

1 000 Kč

TOP 241-260

Plastika "Sedící baletka"

keramika glazovaná ve smetanové barvě, značeno vtlačeně číslicemi 5 5, Čechy, pravděpodobně Jihokera Bechyně, 60. léta 20.století.

21,5 x 31 x 18 cm

900 Kč

TOP 241-260

keramika glazovaná, dekor barevný ručně malovaný motýl, kobylka, kudlanka, včelka, brouk a hlemýžď. Patrný fragment značky, první polovina minulého století.

Výška 20,5 cm

900 Kč

TOP 241-260

Váza s víkem

keramika bíle glazovaná, barevně ručně malovaná, značeno černě tištěnou značkou CZECHOSLOVAKIA, další text rozmazaný, vyryté číslo 10.

Výška cca 24 cm

700 Kč

TOP 241-260

Kulovitá vázička

keramika bíle glazovaná, po celém plášti barevná ruční malba květů, černě tištěná značka MÍČA KLENČÍ.

Výška 9 cm

300 Kč

TOP 241-260

Souprava misky a dvou váziček

keramika, glazovaná v barvě zelené a modrošedé. Tištěná značka KRAVSKO, na misce tlačené 5506, na menší vázičce tištěné 5909, druhá polovina 20. století. Na vyšší vázičce prasklina a drobně poškozená glazura.

Vázička 22 cm, druhá vázička 14 cm, miska 10 cm.

700 Kč

TOP 241-260

Dvě mističky

keramika barevně glazovaná v odstínech zelené a žluté. Jedna značena tištěnou značkou DITMAR URBACH - Teplice. Druhá polovina 20. století.

Každá 11,5 x 11,5 x 13 cm

300 Kč

TOP 241-260

Miska se zprohýbanou stěnou

keramika modře glazovaná, značena vtlačeně KERALIT K68, druhá polovina 20. století.

Výška 7 cm, průměr 18 cm

300 Kč

TOP 241-260

Eckert Otto (1910-1995)

Miska

keramika glazovaná uvnitř tmavě šedě s jemným podglazurním dekorem, z vnějšku modrošedě. Návrh OTTO ECKERT, značeno vtlačenou značkou Kralovice UMKA TVAR x62, po polovině 20. století.

Výška 6 cm, průměr 13,5 cm

800 Kč

Eckert Otto

Český sochař, keramik, fotograf, pedagog. Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze ve speciálce Karla Štipla. Pracoval v porcelánce EPIAG v Březové, později ve vlastní dílně v Kralovicích. Od roku 1946 učil na VŠUP, kde vedl ateliér porcelánu a keramiky, v letech 1960–1966 vedl školu jako rektor, od roku 1956 člen Mezinárodní keramické akademie (AIC) v Ženevě, od 1967 její viceprezident, spoluzakladatel institucí ÚBOK a ÚVA. Ve svém díle se zaměřoval na užitou keramiku pod vlivem funkcionalismu, zpravidla s náročnou povrchovou úpravou. Ceněné jsou jeho porcelánové servisy navržené pro Expo 58.

(4.3.1910 Kralovice, Plzeň - 1.1.1995 Praha)

TOP 241-260