1. e-AUKCE

Šestiosobní souprava dezertní

porcelán, květinový dekor na bílém podkladě, okolo široký kobaltový pás, tvarovaný okraj zlacený. Značeno PIRKENHAMMER Czechoslovakia, kolem poloviny minulého století. Na jednom malém talíři uražený kousek okraje.

1x velký talíř, průměr 27,5 cm,

6x malý talířek, průměr 16 cm

600 Kč

Oválná dóza s víkem

porcelán bílý, čtyři nízké nožky, dva úchopy, na vrcholu víka plastika dvou růžových květů růže, lístky a žluté pentle. Tištěná značka ENS Ens-Porzellan VOLKSTEDT a vtlačené číslo 6910, třicátá léta minulého století. Na růžích oklepy.

Výška 13,5 cm, délka 23 cm

600 Kč

Drobná výrobní vada - na víčku schází malý kousek okraje.

Dózička zdobená barevným pásem ručně malovaných květů

sklo mléčné (kostní) opakní, uvnitř víčka a na dně dózičky červeně ručně psané číslo 22, první polovina minulého století. Při horním okraji dózičky oklepy, na těle vertikální vlasová prasklina - patrně výrobní vada v délce cca 8 cm.

Výška 13 cm, průměr 10 cm

400 Kč

Sklenice - vázička s patkou

sklo silnostěnné, čiré, broušené. Uprostřed po obvodu pět ozdobných polí s probrušovaným motivem květů do rubínové lazury. Kolem poloviny minulého století, dobrý stav.

Výška 13,5 cm, průměr 19 cm

350 Kč

Váza kulovitá na tenké patce

sklo hyalitové, na těle stříbrný dekor s běžícím koněm, stylizovanými květy a rozvilinami, okraje lemovány stříbrným proužkem, první polovina minulého století.

Výška 12,5 cm

600 Kč

Košíček bohatě figurálně zdobený

sklo lapis lazuli, Curt Schlevogt Jablonec, Čechy kolem roku 1930. Po obou stranách stejný motiv matky s dětmi.

Výška 15 cm, šířka 14,5 cm

1 500 Kč

Váza na kruhové patce

sklo čiré, podjímané tmavě modrým, po obvodu zdobené jemnou precizní řezbou a brusem - motiv květů, listů a poupat růží, první polovina minulého století.

Výška 24 cm

1 500 Kč

Dvě vázičky

sklo zelené, malba emailem s motivem růží a bohatým zlacením. Baňka na patce, vysoké hrdlo nahoře rozevřené. Kolem roku 1890, velmi dobrý stav.

Výška 15,5 cm, průměr 7,5 cm

900 Kč

Malba u každé vázičky je rozložená na vrchní části baňky. Pohled shora pak nabízí zajímavý a příjemný obrazec - záměr využívaný u vodních dýmek. Cena za oba kusy.

Váza s loveckým motivem

sklo žluté s rubínovou lazurou, dekor řezba laně a jelena, na opačné straně 10 vybroušených čoček, při okraji vybrušované olivky, na patce drobné čočky. Minulé století, výborný stav.

Výška 15 cm, průměr 11,5 cm

600 Kč

Luxusní dóza na cukr s víkem

sklo rosalinové, malované barevnými emaily květinovým dekorem, víčko mosaz s ozdobným úchopem, 19. století, velmi dobrý stav, sběratelský, muzeální i funkční kus.

Výška 15 cm, průměr 13 cm

450 Kč

Mísa na kruhové patce

sklovina lehce mléčně zabarvená, přehnutý široký hladký okraj, dolní část ovinutá černým skleněným vláknem, druhá polovina minulého století. Dole schází kousek skleněné niti.

Výška 10 cm, průměr 20,5 cm

1 200 Kč

Nástolec

sklo bílé, přejímané žlutým, v okraji linka ze skla rubínového. Stěna mísy směrem vzhůru tvarovaná zprohýbáním. Mísa stojí na devíti zdobných nožkách ze štípaného čirého skla, kolem roku 1930.

Výška 11 cm, průměr 30 cm

1 600 Kč

Kropenka nástěnná

sklo čiré bezbarvé a modré, sklářská práce lidového umělce, období cca 1890-1910, výborný stav.

Výška 23 cm, šířka 11 cm

1 200 Kč

Přiloženo Osvědčení Národního památkového ústavu k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty.

Vázička se zvlněným přehnutým okrajem

sklo modré, kruhová patka, zúžené hrdlo, na těle květinový dekor, kolem roku 1880. Sbírkový i funkční kus.

Výška 17 cm, průměr 8 cm

400 Kč

Výška 22 cm, průměr 8 cm

500 Kč

Malovaná váza

sklo mléčné, stažené dvěma prstenci - nad patkou a pod hrdlem, stylizovaný květinový dekor - převládající barvy červená, modrá na bílé. Vespod text: Jaronovice 4. IV. 1923, Kupková Fanuše, dvůr.

Výška 27,5 cm, průměr 12 cm

1 900 Kč

Vlastenecká práce na oslavu republiky.

sklo hutní, vnitřní část vázy sklo modrozelené barvy, vnější část sklo čiré bezbarvé. Sedmdesátá léta minulého století.

Výška 32 cm, šířka 12 cm

650 Kč

Pohár na broušené nožce s patkou

sklo čiré, bezbarvé, žlutá lazura, mistrovské brusy, na kupě medailon s ruční malbou květů. Kolem roku 1920, mimořádný sběratelský kus.

Výška 17 cm

4 900 Kč

Luxusní reminiscence na empírové poháry.

Váza se šesti oblouky na okraji

sklo čiré, bezbarvé, vrstvené oranžovým, broušené. Kolem poloviny minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 31 cm, průměr 12 cm

600 Kč

Luxusní miska ve tvaru bárky

sklo čiré, lité, leptané a leštěné, zdobeno žebrováním (25 žeber), signováno Lalique.

Výška 9 cm, šířka 15,5 cm, délka 34 cm

6 000 Kč