nesignováno
"Alegorie léta"
kombinovaná technika -
barevná výšivka a akvarel, nesignováno, druhá polovina 19. století.
Rámováno, pod sklem.
64,5 x 49 (73 x 57) cm
900 Kč
Krkoška
"Zimní den na podhorské
vesnici"
kombinovaná technika -
tuš, akvarel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole, signatura čtena
KRKOŠKA MI..., datováno 9.7.1964.
30,5 x 48,5 (51,5 x 65,5)
cm
700 Kč
Volf František
"Do vsi, Opava"
akvarel, signováno vlevo
dole F. VOLF, datováno 1956, pod signaturou číslo 179, vzadu
autorské razítko s informacemi o obraze.
Výřez 24 x 35 (50 x 60)
cm
600 Kč
Volf František
(1897-1983)
Malíř, etnograf,
spisovatel, pedagog, autodidakt, studoval na FF UKo v Bratislavě,
působil jako pedagog, od roku 1942 se věnoval malířské tvorbě.
Zapisoval lidové písně, tance, hry, říkanky, které pak vydal spolu s
K. Plickou a K. Svolinským ve čtyřech dílech Českého roku.
(1. 2. 1897, Třeboň - 3.
7. 1983, Třeboň)
Röhling Vladislav
"Chrám sv. Mikuláše v
zimě"
barevný lept, signováno v
desce vlevo dole a tužkou vpravo dole RÖHLING, značeno červeným
autorovým razítkem. Kvalitní adjustace, zaskleno, sbírkový kus.
50,5 x 36 (52,5 x 38) cm
800 Kč
Röhling Vladislav
(1878-1949)
Malíř, významný grafik,
žák Akademie v Praze u Františka Ženíška, tvořil zejména obrazy z
Prahy a dalších významných měst Čech i Slovenska, člen Jednoty
výtvarných umělců, vystavoval s JUV, na Zlínských salonech, v roce
1918 se zúčastnil výstavy Čeští výtvarníci Českému srdci pořádané v
pražském Obecním domě, v roce 1942 Národ svým výtvarným umělcům III.
v Mánesu. Grafiky značil mimo tiskovou plochu razítkem - červeným
kruhovým terčíkem s monogramem VR.
(23.5.1878 Praha -
26.3.1949 Praha)
Skula Matěj František
"V zasněženém lese"
olej na malířské lepence,
signováno vlevo dole M. F. SKULA, nedatováno, kvalitní dobový rám.
31 x 36 (41,5 x 46) cm
1 200 Kč
Skula Matěj František
(1891-1977)
Malíř krajinář, žák
Horváta a Engelmüllera, studijní cesty po Jugoslávii a Slovensku,
usadil se na Drahanské Vysočině. Maloval také zátiší, vystavoval
doma i v zahraničí.
(24.2.1891 Brno -
17.3.1977 Staré Město)
"Hlava krojované ženy"
olej na řídkém plátně
lepeném na tvrzené lepence, signováno vpravo dole, datováno 1941.
32 x 39,5 (40 x 47,5) cm
2 500 Kč
Medr J.
"Ženy při kopání brambor"
olej na plátně, signováno
vpravo dole J. MEDR, kolem roku 1935.
36,5 x 46,5 (45,5 x 55)
cm
2 000 Kč
Kvalitní práce
koncipovaná v duchu Milletových Sběraček klásků.
Balabán Daniel
"Ukřižovaný"
olej - tempera, signum a
datace patrně pod paspartou. Rámováno, pod sklem.
Ve výřezu 48 x 72 (68,5 x
91) cm
7 000 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Šumperku, studoval na AVU v Praze u profesora F. Jiroudka, od roku
1993 vede ateliér malby na Ostravské univerzitě, jeho díla jsou v
majetku mnoha soukromých sbírek doma i v zahraničí, v Lexikonu
dlouhý výčet výstav a dlouhý výčet literatury o tomto umělci
Balabán Daniel
"Opuštění"
olej - tempera, signováno
vpravo dole BALABÁN, datováno 1979, vlevo dole uveden rukou psaný
název. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.
Ve výřezu 56 x 42 (74,5 x
58,5) cm
6 000 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Balabán Daniel
"Tenhle byl také s ním"
olej - tempera, signováno
vpravo dole BALABÁN, datováno 1979, vlevo dole uveden název.
Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.
36 x 45,5 (57 x 63) cm
6 000 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Balabán Daniel
"Eschatologický Kristus"
olej - tempera, signováno
vpravo dole BALABÁN, datováno 1978, vlevo dole uveden název.
48 x 23,5 (66 x 38) cm
6 000 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Balabán Daniel
"Člověk"
olej - tempera, signováno
vpravo dole BALABÁN, datováno 1980, vlevo dole uveden název.
41,5 x 29,5 (60,5 x 45,5)
cm
5 500 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Balabán Daniel
"Zmrtvýchvstávání"
olej - tempera, signováno
Ve výřezu 34 x 25,5 (51 x
40) cm
4 500 Kč
Balabán Daniel (1957-)
malíř, narozen v
Matejný
"S koňmi u vodní pily pod
horami"
olej na sololitu,
signováno vpravo dole MATEJNÝ, datováno 4.1.1970.
40,5 x 54,5 (51 x 65) cm
1 500 Kč
Inzitní umění.
"Stojící akt černovlásky"
barevná kombinovaná
technika, signováno vpravo, datováno 1955, adjustováno v rámu pod
sklem.
57,5 x 44,5 (64 x 51) cm
2 200 Kč
monogramista JR
"Eva - stojící akt
rusovlásky s jablkem"
olej - tempera na
kartonu, signováno špatně čitelným monogramem JR (?), druhá polovina
minulého století, zaskleno, prasklé sklo.
70 x 55 (83,5 x 68) cm
2 400 Kč
Krejčí G.
"Široká letní krajina"
olej na sololitu,
signováno vpravo dole KREJČÍ G., datováno 2001, kvalitní adjustace.
40 x 60 (51,5 x 74,5) cm
2 000 Kč
Horyl Eduard
"Štramberská Trúba na
jaře"
olej - tempera na
kartonu, signováno vlevo dole HORYL ED., nedatováno. Pravý dolní roh
je natržený.
64,5 x 55 (74,5 x 65) cm
3 600 Kč
Maťka
"Dvojice ve večerním
parku"
olej na sololitu,
signováno vpravo dole MAŤKA, datováno 1957. Při okraji oděrky patrně
od rámu.
45,5 x 60,5 (56 x 70,5)
cm
2 800 Kč
Vysocký O.
"Zátiší s košíkem hub"
olej na plátně, signováno
vpravo dole O.VYSOCKÝ, datováno 1954.
42 x 50 (59,5 x 64) cm
1 500 Kč