121-140 www.aukcnidum.cz

 1. e-AUKCE

nesignováno

"Alegorie léta"

kombinovaná technika - barevná výšivka a akvarel, nesignováno, druhá polovina 19. století. Rámováno, pod sklem.

64,5 x 49 (73 x 57) cm

900 Kč

Krkoška

"Zimní den na podhorské vesnici"

kombinovaná technika - tuš, akvarel, kvaš, tempera, signováno vpravo dole, signatura čtena KRKOŠKA MI..., datováno 9.7.1964.

30,5 x 48,5 (51,5 x 65,5) cm

700 Kč

Volf František

"Do vsi, Opava"

akvarel, signováno vlevo dole F. VOLF, datováno 1956, pod signaturou číslo 179, vzadu autorské razítko s informacemi o obraze.

Výřez 24 x 35 (50 x 60) cm

600 Kč

Volf František (1897-1983)

Malíř, etnograf, spisovatel, pedagog, autodidakt, studoval na FF UKo v Bratislavě, působil jako pedagog, od roku 1942 se věnoval malířské tvorbě. Zapisoval lidové písně, tance, hry, říkanky, které pak vydal spolu s K. Plickou a K. Svolinským ve čtyřech dílech Českého roku.

(1. 2. 1897, Třeboň - 3. 7. 1983, Třeboň)

Röhling Vladislav

"Chrám sv. Mikuláše v zimě"

barevný lept, signováno v desce vlevo dole a tužkou vpravo dole RÖHLING, značeno červeným autorovým razítkem. Kvalitní adjustace, zaskleno, sbírkový kus.

50,5 x 36 (52,5 x 38) cm

800 Kč

Röhling Vladislav (1878-1949)

(23.5.1878 Praha - 26.3.1949 Praha)

Skula Matěj František

"V zasněženém lese"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole M. F. SKULA, nedatováno, kvalitní dobový rám.

31 x 36 (41,5 x 46) cm

1 200 Kč

Skula Matěj František (1891-1977)

Malíř krajinář, žák Horváta a Engelmüllera, studijní cesty po Jugoslávii a Slovensku, usadil se na Drahanské Vysočině. Maloval také zátiší, vystavoval doma i v zahraničí.

(24.2.1891 Brno - 17.3.1977 Staré Město)

"Hlava krojované ženy"

olej na řídkém plátně lepeném na tvrzené lepence, signováno vpravo dole, datováno 1941.

32 x 39,5 (40 x 47,5) cm

2 500 Kč

Medr J.

"Ženy při kopání brambor"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. MEDR, kolem roku 1935.

36,5 x 46,5 (45,5 x 55) cm

2 000 Kč

Kvalitní práce koncipovaná v duchu Milletových Sběraček klásků.

Balabán Daniel

"Ukřižovaný"

olej - tempera, signum a datace patrně pod paspartou. Rámováno, pod sklem.

Ve výřezu 48 x 72 (68,5 x 91) cm

7 000 Kč

Balabán Daniel (1957-)

malíř, narozen v Šumperku, studoval na AVU v Praze u profesora F. Jiroudka, od roku 1993 vede ateliér malby na Ostravské univerzitě, jeho díla jsou v majetku mnoha soukromých sbírek doma i v zahraničí, v Lexikonu dlouhý výčet výstav a dlouhý výčet literatury o tomto umělci

Balabán Daniel

"Opuštění"

olej - tempera, signováno vpravo dole BALABÁN, datováno 1979, vlevo dole uveden rukou psaný název. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

Ve výřezu 56 x 42 (74,5 x 58,5) cm

6 000 Kč

Balabán Daniel (1957-)

Balabán Daniel

"Tenhle byl také s ním"

olej - tempera, signováno vpravo dole BALABÁN, datováno 1979, vlevo dole uveden název. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

36 x 45,5 (57 x 63) cm

6 000 Kč

Balabán Daniel (1957-)

Balabán Daniel

"Eschatologický Kristus"

olej - tempera, signováno vpravo dole BALABÁN, datováno 1978, vlevo dole uveden název. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

48 x 23,5 (66 x 38) cm

6 000 Kč

Balabán Daniel (1957-)

Balabán Daniel

"Člověk"

olej - tempera, signováno vpravo dole BALABÁN, datováno 1980, vlevo dole uveden název. Adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

41,5 x 29,5 (60,5 x 45,5) cm

5 500 Kč

Balabán Daniel (1957-)

Balabán Daniel

"Zmrtvýchvstávání"

Ve výřezu 34 x 25,5 (51 x 40) cm

4 500 Kč

Balabán Daniel (1957-)

Matejný

"S koňmi u vodní pily pod horami"

olej na sololitu, signováno vpravo dole MATEJNÝ, datováno 4.1.1970.

40,5 x 54,5 (51 x 65) cm

1 500 Kč

Inzitní umění.

"Stojící akt černovlásky"

barevná kombinovaná technika, signováno vpravo, datováno 1955, adjustováno v rámu pod sklem.

57,5 x 44,5 (64 x 51) cm

2 200 Kč

monogramista JR

"Eva - stojící akt rusovlásky s jablkem"

olej - tempera na kartonu, signováno špatně čitelným monogramem JR (?), druhá polovina minulého století, zaskleno, prasklé sklo.

70 x 55 (83,5 x 68) cm

2 400 Kč

Krejčí G.

"Široká letní krajina"

olej na sololitu, signováno vpravo dole KREJČÍ G., datováno 2001, kvalitní adjustace.

40 x 60 (51,5 x 74,5) cm

2 000 Kč

Horyl Eduard

"Štramberská Trúba na jaře"

olej - tempera na kartonu, signováno vlevo dole HORYL ED., nedatováno. Pravý dolní roh je natržený.

64,5 x 55 (74,5 x 65) cm

3 600 Kč

Maťka

"Dvojice ve večerním parku"

olej na sololitu, signováno vpravo dole MAŤKA, datováno 1957. Při okraji oděrky patrně od rámu.

45,5 x 60,5 (56 x 70,5) cm

2 800 Kč

Vysocký O.

"Zátiší s košíkem hub"

olej na plátně, signováno vpravo dole O.VYSOCKÝ, datováno 1954.

42 x 50 (59,5 x 64) cm

1 500 Kč