1. e-AUKCE

Plastika "Zelinářka"

porcelán bílý, ručně malovaný, modře pod polevou koruna nad štítem | WIEN | červeně AUGARTEN AUSTRIA, první polovina minulého století, krásný sběratelský kus.

Výška 20 cm

3 500 Kč

Himmelstoss Karl

Plastika "Probouzení jara - pouliční hráč a jezevčík"

porcelán bílý, ručně malovaný, značeno zeleně pod polevou ROSENTHAL SELB-BAVARIA, značka pro rok 1924 a vtlačeně K.96, návrh Karl Himmelstoss 1910, mimořádný design ve stylu ART DECO, výborný stav.

Výška 20 cm

4 500 Kč

Himmelstoss Karl (1878-1967)

Navrhoval plastiky pro německé porcelánky Hutschenreuther, KPM, Nymphenburg. Pro Rosenthal pracoval v letech 1912 - 1938.

(12. 07.1878 Breslau - 5.3.1967 München)

Plastika "Tanečnice s kobrou"

porcelán bílý, ručně malovaný kobaltem a zlatou barvou, ART DECO. Značka GW pod korunou dvakrát - tištěná a vtlačená, vtlačeně FF 562/0 a psané HA. Firma GOEBEL, OESLAU u Coburku, Bavorsko, první třetina minulého století, výborný stav.

Výška 16,5 cm

3 900 Kč

Plastika "Sedící dáma s violoncellem, rokokový styl"

porcelán bílý, ručně malovaný, modrá tištěná značka LUDWIGSBURG, krásný sbírkový kus, nepatrné oklepy na květech.

Výška 10 cm, šířka 16 cm

2 500 Kč

Plastika "Harfenistka - dáma v rokokovém oblečení"

porcelán bílý, ručně malovaný, značeno VOLKSTEDT - RUDOLSTADT, Německo, minulé století. Struny na harfě jsou tvořeny nitěmi, které je potřeba vypnout. Krásný sběratelský kus. Nepatrný oklepy v krajce.

Výška 12 cm

1 500 Kč

Plastika "Dáma s vějířem - stojící akt s draperií a zlatými střevíčky"

porcelán bílý, ručně malovaný, značeno zeleně pod polevou GH - Galluba & Hofmann Ilmenau, první třetina minulého století, výborný stav.

Výška 12 cm

1 600 Kč

Firma vyráběla porcelán vysoké umělecké úrovně, odbyt směřoval převážně do USA a Francie. Po první světové válce však nebyl o německé výrobky zájem. Výroba upadala, v důsledku hospodářské krize musela být v roce 1929 zastavena.[1] Největší počet zaměstnanců 300 měla továrna v roce 1913, podle "oficiálních" zdrojů klesl počet zaměstnanců na 140 v roce 1930. V roce 1937 byla továrna zavřená.[2]

([1] de.wikipedia.org/wiki/Porzellanfabrik_Galluba_%26_Hofmann

[2] www.porcelainmarksandmore.com/germany/thuringia/ilmenau-02/index.php)

Plastika "Stojící dívčí akt s drapérií"

porcelán bílý, na podstavci stříbrná linka, vespod vtlačené číslo 2341 a zelená tištěná značka SCHLAGGENWALD Made in Czechoslovakia - SLAVKOV, speciální značka používaná po roce 1945.

Výška cca 25 cm

1 300 Kč

Kropenka stolní

biskvit částečně glazovaný, ručně malovaný, figurální provedení se stojícím andělem a malým putti s mušlí - nádobkou na svěcenou vodu - nad hlavou, profilovaný oválný podstavec. Neznačeno, kolem roku 1900, sběratelský kus.

Výška 13 cm, šířka 6 cm

1 200 Kč

Přiloženo Osvědčení Národního památkového ústavu k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty.

Johann Joachim Kändler

Plastika "Putti s klasem a květy"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, modré zkřížené meče pod polevou, MÍŠEŇ, vtlačeně 86, vyryté znaky A67 a ručně psané 19. Autorem modelu A67 je J.J.Kändler okolo 1764. Soška je restaurovaná, vykazuje odlišnosti v dekoračních prvcích.

Výška 13 cm

9 000 Kč

Johann Joachim Kändler (1706-1775)

Johann Joachim Kändler

Plastika "Putti na bruslích - alegorie zimy"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, modré zkřížené meče pod polevou, MÍŠEŇ, vtlačeně 132, vyryté znaky A71 a ručně psané číslo 27. Model J.J. Kändler okolo 1764. Brusličky nemají zatočené špičky.

Výška 13,5 cm

9 000 Kč

Svícen dvojramenný

měkká kamenina glazovaná oranžovou a kobaltovou polévanou glazurou, noha ve tvaru šroubovice na kruhové základně, značeno vyrytým číslem 8861 a tištenou značkou STERN, obchodní dům skla a porcelánu ALBERT STERN BRNO, první polovina minulého století.

Výška 34 cm

1 800 Kč

Džbánek ve tvaru kohouta

keramika bíle glazovaná, červený a černý dekor, DITMAR URBACH Teplice | made in Czechoslovakia | HAND PAINTED. Vrcholné ART DECO. Drobná odprýsknutí červené barvy, jinak velmi dobrý stav.

Výška 18 cm, šířka 20 cm, hloubka 11 cm

1 200 Kč

Krásný sbírkový i funkční kus.

Miska VIKING

keramika šedomodré barvy, tištěná značka DITMAR-URBACH MADE IN CZECHOSLOVAKIA, vtlačeně VIKING 9606. Teplice v Čechách, značka po roce 1958.

Výška 7 cm délka 15 cm, hloubka 11 cm

150 Kč

Miska VIKING

keramika šedomodré barvy, tištěná značka DITMAR-URBACH MADE IN CZECHOSLOVAKIA, vtlačeně VIKING 9607. Teplice v Čechách, značka po roce 1958.

Výška 10,5 cm délka 14,5 cm, hloubka 7 cm

200 Kč

kamenina bíle glazovaná, černý měditisk i uvnitř šálku, motiv krajiny se stavbami a postavami, u okrajů pásy květinového a geometrického dekoru s náznakem girland. Neznačeno, druhá polovina 19. století.

Šálek výška 6 cm,

podšálek výška 2,5 cm, průměr 14 cm

500 Kč

Dóza na tabák, na víku figura "Jinoch na pařezu"

majolika ručně malovaná, značeno vtlačovanými čísly 1225 / 32 a špatně čitelnou modrou značkou pod polevou, kolem roku 1880. Velmi dobrý stav, sběratelská i funkční rarita.

Výška 25 cm, šířka 14 cm

4 900 Kč

Wiinblad Björn

"Brotzeit" - Korbel s cínovým víčkem a tácek

keramika glazovaná v luxusním trojbarevném provedení, značeno ROSENTHAL, STUDIO-LINIE GERMANY. Návrh Björn Wiinblad ze 60-tých let minulého století, série "Brotzeit", výborný stav.

Korbel výška 15 cm, průměr 10 cm, tácek průměr 21 cm

1 200 Kč

Tácek lze použít buď k servírování nebo jako podložku pod horké nádobí.

Wiinblad Björn (1918-2006)

Dánský malíř, grafik a designér, pracoval s keramikou, stříbrem, bronzem, textilem. Ve druhé polovině 20. století byl významným návrhářem firmy Rosenthal, podle jeho návrhů byly od roku 1971 produkovány upomínkové vánoční talíře. Velmi populární byla kolekce ROMANCE pro neuvěřitelně jemný detail dekoru. Jeho práce byly vystavovány po celém světě - včetně USA, Austrálie, Japonska, Kanady atd. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě muzeí - např. Victoria and Albert Museum, Londýn; the Museum of Modern Art, New York.

Pro Rosenthal pracoval v letech 1957 - 2006.

(20. 9.1918 Kodaň, Dánsko - 8. 6.2006 Kongens Lyngby, Dánsko)

Mocca souprava dvanáctiosobní

porcelán bílý, zdobený zlatou linkou při okraji, elegantní střízlivý design, značeno BOHEMIA ANTOINETTE made in Czechoslovakia, Nová Role, určeno pro obchodní dům VICHR BRNO.

1x konvice, výška 18 cm,

1x cukřenka, průměr 12 cm,

12x šálek, výška 4 cm, průměr 6,5 cm,

11x podšálek, průměr 11 cm,

2x popelníček

1 200 Kč

Čajová souprava čtyřosobní a soška Buddhy

porcelán bílý, bohatá figurální malba, stylizované ornamenty a zlaté plošky, červená tištěná značka vycházejícího slunce a japonské znaky pro JAPAN, vyrobeno v Japonsku, pravděpodobně konec 40tých let.

1x konvice, výška 17 cm, šířka 17 cm,

1x mléčenka,

1x cukřenka,

4x šálek s podšálkem, výška šálku 5 cm, průměr 10 cm, průměr podšálku 14 cm,

výška plastiky 8 cm

1 800 Kč

Součástí soupravy je stejně zdobená soška Buddhy, která má zajišťovat pohodu při stolování.

Ježek Jaroslav

Kávový servis šestiosobní NEFERTITI

porcelán bílý, zlacený geometrický dekor. Skvělý design pod vlivem Expo 58. Značeno LOUČKY Czechoslovakia | Design by Jaroslav Ježek. Signováno JAROSLAV JEŽEK.

6x šálek výška 6 cm, průměr 5,5 cm,

6x podšálek průměr 11,5 cm,

1x mléčenka výška 9,5 cm, průměr 6 cm,

1x cukřenka výška 11 cm, průměr 8,5 cm

600 Kč

Ježek Jaroslav (1923-2002)