161-180 www.aukcnidum.cz

 1. e-AUKCE

nesignováno

"Horská vila v kvetoucím parku"

olej na plátně, signum nenalezeno, na několika místech odlupující se malba.

32 x 28,5 (40 x 36) cm

1 300 Kč

Párová k položce č. 162

nesignováno

"V parku"

32 x 28,5 (40 x 36,5) cm

1 300 Kč

Párová k položce č. 161

"Ukrytý Faun"

kresba tuší, kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole, neurčeno, datováno 1925, rámováno, paspartováno.

Výřez 27,5 x 18 (48 x 37,5) cm.

1 800 Kč

Chrápek

"Zátiší s chlebem, vejci a šálkem"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole - čteno CHRÁPEK, datováno 1963.

29,5 x 37,5 (39 x 47) cm

900 Kč

Feyfar Zdenko

"Sasanka narcisokvětá v Kotli"

černobílá fotografie, II. kopie, práce Zdenko Feyfara. Vzadu autorovo razítko, štítek Díla a razítko Umělecké komise ČFVU s datem 12.5.1986. Adjustováno v paspartě, pod sklem, rámováno textilní páskou.

Ve výřezu 38 x 27 (53 x 40) cm

3 500 Kč

Feyfar Zdenko (1913-2001)

Fotograf, pedagog, původně studoval lékařství, po zavření vysokých škol studoval v letech 1940-1943 na Státní grafické škole v Praze, do konce války byl filmovým fotografem. Po válce působil pedagogicky, byl členem SVU Mánes, Bilance, vedle výstav publikoval fotografie knižně, v kalendářích, na pohlednicích, za svou práci získal ocenění.

(2.3.1913 Jilemnice - 3.2.2001 Lomnice nad Popelkou)

"Koupání pod starým stromem"

kolorovaná kresba tuší, signováno vpravo dole - nepřečteno, datováno 1945 (?). Kvalitní práce, rámováno, pod sklem.

42 x 52 (48 x 58) cm

500 Kč

Chaloupka Karel

"Lovecké zátiší"

olej na lepence, signováno vpravo dole K. CHALOUPKA (Karel), datováno 1951.

60 x 36,5 (63 x 40) cm

2 500 Kč

Chaloupka Karel (1889-1969)

Malíř, studoval na akademii v Praze u Nejedlého, Obrovského a Švabinského. Původně vyučený lakýrník a písmomalíř. V oboru podnikal v Náchodě, souběžně maloval obrazy. V relativně vysokém věku byl na základě vykonaných zkoušek přijat do druhého ročníku akademie v Praze. Věnoval se malbě krajiny, později i zátiší a portrétů.

(18.3.1889 Hoděčín, Rychnov nad Kněžnou - 4.6.1969)

Vinárková

"Stromy na březích řeky"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole VINÁRKOVÁ, druhá polovina minulého století.

46 x 57 (59,5 x 71) cm

1 700 Kč

Stehlík

"Česká krajina s břízami"

olej na plátně, signováno vpravo dole STEHLÍK, nedatováno, kvalitní práce české krajinářské školy.

54,5 x 72 (64,5 x 82) cm

4 500 Kč

"Beskydská zima"

kombinovaná technika - tempera, akvarel na malířské lepence, signováno vpravo dole J. HÝŽOVÁ, datováno 1969. Vzadu autorčinou rukou uveden název díla, její podpis a cena 800 Kč. Rámováno, pod sklem, paspartováno.

Výřez 29,5 x 41 (53 x 64) cm

4 500 Kč

Drahoňovský Vladimír

"Trosky ze starých sadů z Ktové pod skalami Apoleny"

olej na kartonu, signováno vlevo dole V. DRAHOŇOVSKÝ, pod signaturou ručně psaný určující text, kolem poloviny minulého století.

50,5 x 65,5 (66 x 81) cm

4 500 Kč

Ktová - vesnička pod zříceninou hradu Trosky v Českém ráji.

Drahoňovský Vladimír (1912-1977)

Architekt, malíř, studoval architekturu na Vysokém učení technickém v Praze a soukromě malířství u Rudolfa Vejrycha, žil a pracoval v Praze, vystavoval na členských výstavách střediska Purkyně.

nesignováno

"Dívka v módním kloboučku"

portrétní malba olejem, signum nenalezeno, kolem roku 1925. V pravé části mimo figuru poškozeno, chybí cca 6 cm čtverečních (je podloženo). I přes poškození jde o výjimečně kvalitní práci.

47 x 39 (54 x 45) cm

6 500 Kč

Pochází z výborné sbírky manželů Durčákových z Ostravy

Jindřich Vl.

"Kytice růží"

olej na plátně, signováno vlevo dole VL. JINDŘICH, datováno 1999.

50 x 30 (54,5 x 34,5) cm

900 Kč

Procházka O.

"Zimní krajina"

olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vlevo dole O. PROCHÁZKA, datace čtena 1934.

29,5 x 39 (34,5 x 43,5) cm

1 000 Kč

Jílek Karel

"Útok tygra na koně s jezdcem"

olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole K. JÍLEK, datace čtena 1931.

58,5 x 44 (70,5 x 56) cm

3 500 Kč

Téma typické pro autora, které autor mistrovsky zpracoval v různých pohybových variantách.

Jílek Karel (1896-1983)

Malíř, grafik, ilustrátor, studoval na AVU v Praze u profesora Švabinského, po absolutoriu se usadil v Brně, působil jako učitel figurálního kreslení na ŠUŘ a textilní průmyslovce v Brně

(26.11.1896 Moravičany, okres Šumperk - 19.11.1983 Brno)

"Slunečnice"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1972.

29 x 70 (41 x 82) cm

2 800 Kč

"Předjaří na kraji vesnice"

olej na lepence, signováno vpravo dole J. DRHA, adjustováno v paspartě, rámováno, zaskleno.

Ve výřezu 18 x 38 (39 x 55,5) cm

1 800 Kč

Martinček K.

"Zábavné stáří"

kresba tužkou a uhlem, signováno vpravo dole, čteno K. MARTINČEK, datace nerozpoznána. Široký rám, zaskleno.

22 x 31 (34 x 43) cm

600 Kč

Javůrek Milan

"Hyacinta"

olej na sololitu, signováno vpravo dole M. JAVŮREK, nedatováno, vzadu štítek Díla s razítkem ČFVU.

48 x 36 (58 x 46) cm

2 500 Kč

Javůrek Milan (1924-1992)

Malíř v Ostravě, základy malířství získal u Jana Obšila a svého otce Cyrila Javůrka, později studoval u Josefa Lubojackého, člen ČFVU. Věnoval se krajinářské tvorbě, maloval především Ostravsko, Valašsko a Jesenicko, maloval i v Jugoslávii, Francii a Baltu, vystavoval se Sdružením výtvarných umělců Jaroněk. O jeho životě a díle vznikl v roce 1987 dokument v Čs. Televizi Ostrava

(8.6.1924 Ostrava - 24.4.1992)

"Krajina se skálou a chalupami"

olej na lepence, signováno vpravo dole tužkou, nepřečteno, datováno 1951, rámováno, zaskleno.

35 x 50 (50 x 65) cm

1 500 Kč