neurčeno "Zátiší s humrem a citrony"
olej na kartonu, signováno vlevo dole monogramem s vročením 33, první polovina minulého století.
27 x 34,5 (37 x 44,5) cm
2 500 Kč
Dvorský Bohumír (1902-1976)"Zátiší s ovocem"
akvarel, signováno vpravo dole BOH. DVORSKÝ, kolem poloviny minulého století. Rámováno.
30,5 x 77 (87 x 40) cm
12 000 Kč
Dvorský Bohumír Malíř, kreslíř, grafik, soukromá studia u Otty Molitora, dále pražská akademie u Nejedlého, člen Moravskoslezského sdružení výtvarných umělců, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců v Brně, Skupiny olomouckých výtvarníků, Skupiny výtvarných umělců Moravské Ostravy, KVU Aleš v Brně, Svazu českých výtvarných umělců, výstavy po celé republice, dále Benátky, Rio de Janeiro, Helsinky, Stockholm, Peking, Šanghaj, Moskva atd., zasloužilý umělec, národní umělec. (21.10.1902 Paskov, okres Frýdek-Místek - 11.1.1976 Svatý Kopeček, Olomouc)
nesignováno "Postavy v rozkvetlé krajině"
olej na plátně, nesignováno, minulé století. Rámováno.
41 x 59 (48,5 x 66,5) cm
2 500 Kč
Rodová -Šašecí Božena (1898-1978)"Rozlehlá stráň se žlutým lánem"
barevné pastely, signováno vlevo dole B. RODOVÁ - ŠAŠECÍ, kolem poloviny minulého století. Profilovaný rám zlaté barvy, lehce poškozený.
35,5 x 49 (45,5 x 60) cm
700 Kč
Rodová - Šašecí Božena Malířka, ilustrátorka městské kroniky v Telči, vnučka "telčského F. L. Věka - Filipa Šašecího". Studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emilie Krostové, Jana Beneše, Josefa Schussery, Jakuba Schikanedera. Podnikla několik studijních cest do Itálie a Francie. Po první světové válce následovala svého manžela Ing. Jana Roda do Jugoslávie a na Podkarpatskou Rus. V roce 1938 museli opustit Užhorod, rodina se přestěhovala do Brna. Vystavovala na mnoha místech: Lublaň, Sarajevo, Telč, Košice, Velké Meziříčí, Užhorod, Praha, Olomouc, Bratislava, Zlín, Třešť, Třebíč, Kroměříž. Její obraz Rusínka byl zakoupen Národní galerií v Praze. (17.12 1890 Telč - 30. 9. 1978 Jihlava)
Hrnčárek Jan (1918-2009)"Prostřední Bečva"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. HRNČÁREK, datováno 1976, vzadu informace o obraze. Široký profilovaný rám lehce poškozený.
32 x 50 (49 x 67) cm
5 000 Kč
Hrnčárek Jan ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan Malíř, kreslíř, grafik, věnoval se převážně krajinomalbě, studoval soukromě u Otty Schüllera ve Frýdlantě nad Ostravicí, od roku 1940 v malířské škole v Mánesu u Otakara Nejedlého, Sychry, Lieslera a Tittelbacha, po válce studoval 4 roky AMU a Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1949 byl z politických důvodů z akademie vyloučen, od roku 1947-1948 žil ve Frenštátě pod Radhoštěm, ateliér měl na Dolní Bečvě. Zastoupen v NG Praha, kolem třiceti výstav v České republice i v Evropě - např. Curych, Liverpool, Katovice, Zlínský salon, zastoupen v GVU v Ostravě, v roce 1953 se účastnil soutěže o výzdobu malého foyeru Národního divadla v Praze, v roce 1973 obdržel cenu města Ostravy, od roku 1983 zasloužilý umělec, člen umělecké skupiny ARKÁDA. Po listopadu 1989 byl Janu Hrnčárkovi přiznán titul akademický malíř, v roce 2003 mu byla udělena Cena sv. Martina za umělecké ztvárnění frenštátské krajiny a okolí, za celoživotní práci na poli kulturním a u příležitosti 85. výročí narození. Cena sv. Martina je každoročně udělována významným osobnostem za přínos ve vlastivědné práci nebo na poli kulturního života města Frenštát pod Radhoštěm. Mimo jiné tuto cenu v roce 2000 získal Pavel Parma, známý bibliofil, z jehož sbírky jsme v minulých letech nabízeli na našich aukcích řadu zajímavých bibliofilií a fotografií od Josefa Sudka. (15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)
Černý Antonín (19/20. stol)"Motiv z Divoké Šárky"
olej na kartonu, signováno vpravo dole A.ČERNÝ, vlevo dole datováno 1927.
54 x 63 (62 x 70) cm
1 500 Kč
Autor obrazu byl pradědečkem současného majitele, odtud známo jeho křestní jméno. Bližší informace se v rodině nedochovaly.
neurčeno "Statek pod horskými štíty"
olej na kartonu, signováno vpravo dole, neurčeno.
39,5 x 49 (49,5 x 59) cm
2 000 Kč
nesignováno "Zimní nálada"
olej na malířské lepence, signum nenalezeno, kvalitní rám, lepenka je zvlněná.
34 x 42 (51 x 58) cm
500 Kč
Weirauch Emil (1909-1976)"Kytice šeříku"
olej -tempera na kartonu, signováno vpravo dole WEIRAUCH, vzadu rukou psané informace o obraze. Kolem poloviny minulého století. Rám francouzského typu, pod sklem.
57 x 70 (70 x 85) cm
3 500 Kč
Pochází se soukromé sbírky. Majitelka získala přímo z rodiny autora.
Weirauch Emil malíř, studoval u F.V. Süssera na ŠUŘ v Brně, člen SVU Aleš v Brně, Sdružení výtvarných umělců Purkyně v Praze, Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské a skupiny M-Brno, zastoupen ve sbírkách Muzea města Brna, MG v Brně, GVU v Ostravě a jinde. (7.1.1909 Dukovany-18.6.1976 Brno)
Ferenz Albert (1907-1994)"Zátiší se slunečnicemi v modré váze"
olej na plátně, signatura vpravo nahoře FERENZ, datováno 1939.
63 x 50,5 (75,5 x 61,5) cm
3 500 Kč
Volejníček Antonín Jan (1896-?)"Brambořík s jablky a hrozny"
pastel, signováno vlevo dole A. J. VOLEJNÍČEK, datováno 18. X. 1954. Vzadu na kartonu rukou informace o obraze. Rámováno
50,5 x 66 (63 x 79) cm
3 000 Kč
Volejníček Antonín J. Volejníček Antonín Jan Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně. Zastoupen mimo jiné ve sbírkách Moravské galerie v Brně. (14.10.1896 Brno-Židenice - ?)
Holub E. "Jiřiny"
pastel, signováno vpravo dole E. HOLUB, první polovina minulého století. Vzadu papírový štítek se jménem autora a názvem díla. Rámováno, pod sklem.
55 x 60 (70 x 75) cm
3 500 Kč
Geistova K. "Rozhled po zasněžené krajině"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. GEISTOVA, kolem poloviny minulého století. Menší poškození rámu.
50 x 69 (60 x 79) cm
1 500 Kč
neurčeno "Vysokohorská partie"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno. Široký rám starozlaté barvy.
52 x 67 (74 x 90) cm
2 700 Kč
Toman František Sylva (1886-1942)"Rackové v bouři"
olej na plátně, signováno vpravo dole TOMAN, pod signaturou uveden název díla, další text je skrytý pod rámem. Původní kvalitní adjustace.
49 x 61 (63,5 x 75,5) cm
3 500 Kč
Toman František Sylva Toman František Narozen 1886 v Prostějově, malíř na Žižkově. Absolvoval tkalcovskou školu. Věnoval se plenérové i žánrové malbě včetně malby pražských motivů. Zemřel v roce 1942 v Praze.
Kamenický "Jihočeské rybníky"
řídký olej na kartonu, autor zde hojně využívá barvy podkladu, signováno vlevo dole KAMENICKÝ. Vzadu rozpracovaná studie ženské hlavy a text "Vzpomínka na Silvestra 1949 - 1950". Malba je doplněna stylovým masivním dřevěným rámem.
47 x 60 (63,5 x 76,5) cm
3 500 Kč
Dle majitelky obrazu je na zadní straně studie její maminky, kterou autor právě na Silvestra 1949/50 maloval.
Hrnčárek Jan (1918-2009)"Předjaří na Prostřední Bečvě - u Ručků"
olej na plátně, signováno vlevo dole J. HRNČÁREK, datováno 1984, vzadu informace o obraze. Rámováno.
30 x 43 (47,5 x 59) cm
4 500 Kč
Kulheim Ivan (*1940)"Venkovské chalupy"
olej - akryl na sololitu, signováno vpravo dole KULHEIM, vzadu štítek Sdružení výtvarníků ČR se jménem autora, názvem díla a technikou. Rámováno, paspartováno.
Ve výřezu 19 x 29 (42 x 52) cm
1 500 Kč
Linder Zuzana (*1950)"Pohled na kroměřížský zámek"
kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vpravo dole Z. LINDER, datováno 2007. Rámováno, pod sklem.
59 x 39 (64 x 44) cm
1 200 Kč
Linder Zuzana Fejfarová Zuzana Konzervátorka, novinářka, podnikatelka, malířka, výtvarnice, vlastním jménem Zuzana Linderová. V Kroměříži se také hrála její divadelní hra. (Nar. 28.11.1950 Kroměříž)
Linder Zuzana (*1950)"Pohled na kostel sv. Mořice v Kroměříži"
kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vlevo dole Z. LINDER, datováno 2007. Rámováno, pod sklem.
59 x 39 (64 x 44) cm
1 200 Kč