001-020 www.aukcnidum.cz

 2. e-AUKCE

"Zátiší s humrem a citrony"

olej na kartonu, signováno vlevo dole monogramem s vročením 33, první polovina minulého století.

27 x 34,5 (37 x 44,5) cm

2 500 Kč

"Zátiší s ovocem"

akvarel, signováno vpravo dole BOH. DVORSKÝ, kolem poloviny minulého století. Rámováno.

30,5 x 77 (87 x 40) cm

12 000 Kč

nesignováno

"Postavy v rozkvetlé krajině"

olej na plátně, nesignováno, minulé století. Rámováno.

41 x 59 (48,5 x 66,5) cm

2 500 Kč

Rodová -Šašecí Božena (1898-1978)

"Rozlehlá stráň se žlutým lánem"

barevné pastely, signováno vlevo dole B. RODOVÁ - ŠAŠECÍ, kolem poloviny minulého století. Profilovaný rám zlaté barvy, lehce poškozený.

35,5 x 49 (45,5 x 60) cm

700 Kč

Rodová - Šašecí Božena

Malířka, ilustrátorka městské kroniky v Telči, vnučka "telčského F. L. Věka - Filipa Šašecího". Studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emilie Krostové, Jana Beneše, Josefa Schussery, Jakuba Schikanedera. Podnikla několik studijních cest do Itálie a Francie. Po první světové válce následovala svého manžela Ing. Jana Roda do Jugoslávie a na Podkarpatskou Rus. V roce 1938 museli opustit Užhorod, rodina se přestěhovala do Brna. Vystavovala na mnoha místech: Lublaň, Sarajevo, Telč, Košice, Velké Meziříčí, Užhorod, Praha, Olomouc, Bratislava, Zlín, Třešť, Třebíč, Kroměříž. Její obraz Rusínka byl zakoupen Národní galerií v Praze.

(17.12 1890 Telč - 30. 9. 1978 Jihlava)

Hrnčárek Jan (1918-2009)

"Prostřední Bečva"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. HRNČÁREK, datováno 1976, vzadu informace o obraze. Široký profilovaný rám lehce poškozený.

32 x 50 (49 x 67) cm

5 000 Kč

Hrnčárek Jan

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

(15.8.1918 Fryčovice, Frýdek-Místek - 21.10.2009)

Černý Antonín (19/20. stol)

"Motiv z Divoké Šárky"

olej na kartonu, signováno vpravo dole A.ČERNÝ, vlevo dole datováno 1927.

54 x 63 (62 x 70) cm

1 500 Kč

Autor obrazu byl pradědečkem současného majitele, odtud známo jeho křestní jméno. Bližší informace se v rodině nedochovaly.

"Statek pod horskými štíty"

olej na kartonu, signováno vpravo dole, neurčeno.

39,5 x 49 (49,5 x 59) cm

2 000 Kč

nesignováno

"Zimní nálada"

olej na malířské lepence, signum nenalezeno, kvalitní rám, lepenka je zvlněná.

34 x 42 (51 x 58) cm

500 Kč

Weirauch Emil (1909-1976)

"Kytice šeříku"

olej -tempera na kartonu, signováno vpravo dole WEIRAUCH, vzadu rukou psané informace o obraze. Kolem poloviny minulého století. Rám francouzského typu, pod sklem.

57 x 70 (70 x 85) cm

3 500 Kč

Pochází se soukromé sbírky. Majitelka získala přímo z rodiny autora.

Weirauch Emil

(7.1.1909 Dukovany-18.6.1976 Brno)

Ferenz Albert (1907-1994)

"Zátiší se slunečnicemi v modré váze"

olej na plátně, signatura vpravo nahoře FERENZ, datováno 1939.

63 x 50,5 (75,5 x 61,5) cm

3 500 Kč

Volejníček Antonín Jan (1896-?)

"Brambořík s jablky a hrozny"

pastel, signováno vlevo dole A. J. VOLEJNÍČEK, datováno 18. X. 1954. Vzadu na kartonu rukou informace o obraze. Rámováno

50,5 x 66 (63 x 79) cm

3 000 Kč

Volejníček Antonín J.

Volejníček Antonín Jan

Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně. Zastoupen mimo jiné ve sbírkách Moravské galerie v Brně.

(14.10.1896 Brno-Židenice - ?)

Holub E.

"Jiřiny"

pastel, signováno vpravo dole E. HOLUB, první polovina minulého století. Vzadu papírový štítek se jménem autora a názvem díla. Rámováno, pod sklem.

55 x 60 (70 x 75) cm

3 500 Kč

Geistova K.

"Rozhled po zasněžené krajině"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. GEISTOVA, kolem poloviny minulého století. Menší poškození rámu.

50 x 69 (60 x 79) cm

1 500 Kč

"Vysokohorská partie"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno. Široký rám starozlaté barvy.

52 x 67 (74 x 90) cm

2 700 Kč

Toman František Sylva (1886-1942)

"Rackové v bouři"

olej na plátně, signováno vpravo dole TOMAN, pod signaturou uveden název díla, další text je skrytý pod rámem. Původní kvalitní adjustace.

49 x 61 (63,5 x 75,5) cm

3 500 Kč

Toman František Sylva

Toman František

Narozen 1886 v Prostějově, malíř na Žižkově. Absolvoval tkalcovskou školu. Věnoval se plenérové i žánrové malbě včetně malby pražských motivů. Zemřel v roce 1942 v Praze.

Kamenický

"Jihočeské rybníky"

řídký olej na kartonu, autor zde hojně využívá barvy podkladu, signováno vlevo dole KAMENICKÝ. Vzadu rozpracovaná studie ženské hlavy a text "Vzpomínka na Silvestra 1949 - 1950". Malba je doplněna stylovým masivním dřevěným rámem.

47 x 60 (63,5 x 76,5) cm

3 500 Kč

Dle majitelky obrazu je na zadní straně studie její maminky, kterou autor právě na Silvestra 1949/50 maloval.

Hrnčárek Jan (1918-2009)

"Předjaří na Prostřední Bečvě - u Ručků"

olej na plátně, signováno vlevo dole J. HRNČÁREK, datováno 1984, vzadu informace o obraze. Rámováno.

30 x 43 (47,5 x 59) cm

4 500 Kč

Hrnčárek Jan

ak. mal. PhDr. Hrnčárek Jan

Kulheim Ivan (*1940)

"Venkovské chalupy"

olej - akryl na sololitu, signováno vpravo dole KULHEIM, vzadu štítek Sdružení výtvarníků ČR se jménem autora, názvem díla a technikou. Rámováno, paspartováno.

Ve výřezu 19 x 29 (42 x 52) cm

1 500 Kč

Linder Zuzana (*1950)

"Pohled na kroměřížský zámek"

kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vpravo dole Z. LINDER, datováno 2007. Rámováno, pod sklem.

59 x 39 (64 x 44) cm

1 200 Kč

Linder Zuzana

Fejfarová Zuzana

Konzervátorka, novinářka, podnikatelka, malířka, výtvarnice, vlastním jménem Zuzana Linderová. V Kroměříži se také hrála její divadelní hra.

(Nar. 28.11.1950 Kroměříž)

Linder Zuzana (*1950)

"Pohled na kostel sv. Mořice v Kroměříži"

kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vlevo dole Z. LINDER, datováno 2007. Rámováno, pod sklem.

59 x 39 (64 x 44) cm

1 200 Kč

Linder Zuzana

Fejfarová Zuzana

(Nar. 28.11.1950 Kroměříž)