021-040 www.aukcnidum.cz

 2. e-AUKCE

Šestiosobní mocca souprava

porcelán bíle glazovaný, dekor zlatý ornament, zlaté linky a pás tištěných květů. Vespod červené razítko S. Hohenberg, II, Taborstrasse 10, Wien. První polovina minulého století. Dekor částečně setřený.

1x konvice, výška 17,5 cm,

1x cukřenka výška 11 cm, průměr 14 cm,

6x šálek výška 4 cm,

6x podšálek průměr 11 cm

900 Kč

Mocca souprava 4 osobní

porcelán bíle glazovaný, dekor zlaté linky, zelená tištěná značka BOŽÍČANY, kolem poloviny minulého století.

1x konvice - výška 18,5 cm,

1x mléčenka - 8,5 cm,

1x cukřenka - výška 9 cm,

4x šálek - výška 4 cm,

4x podšálek - průměr 10,5 cm.

700 Kč

MADELON - šestiosobní čajová souprava

keramika glazovaná, DITMAR-URBACH, kulovité úchopy a vysoko posazená kruhová ouška. Dekor s výraznými srdci a květy na mramorovaném podkladě. Značeno vtlačeným číslem 1281, typ MADELON, kolem roku 1930, ART DECO.

1x kulovitá konvice s víčkem, výška 16 cm, průměr16 cm

1x cukřenka s víčkem,

1x mléčenka,

6x šálek s podšálkem

4 500 Kč

GREEK BORDER čajová souprava ANGLIE

šestiosobní, keramika černě glazovaná, ornamentální dekor s vystouplými tyrkysovými, bílými a oranžovými puntíky. Značeno G & S Ltd. GREEK BORDER Rd. No. 236511 MADE IN ENGLAND.

1x konvice výška 14,5 cm,

1x mléčenka výška 11,5 cm,

6x šálek výška 6 cm,

6x podšálek průměr 8 cm.

2 200 Kč

G & S Ltd. - GIBSON & SONS Ltd., Anglie, porcelánka založená v roce 1875, fungovala zhruba do roku 1975. Rd. No. - Registered Number (registrační) číslo 236511 - vzor byl zaregistrován v Anglii v roce 1894.

Sada 12 desertních talířů

porcelán, prořezávaný okraj, jemný barevný květinový dekor na bílé bázi a zlacení. Vespod modrá tištěná značka štítu (úlu). Použita "vídeňská" značka.

3 900 Kč

Šestiosobní desertní souprava

porcelán, zlatý a červený dekor, vespod tištěný text HUTSCHENREUTHER Abt. Paul Müller Selb a symbol koruny, značka pro období 1928 - 1943, dále psaná čísla 1125 33. Vrcholné ART DECO, kvalitní a dekorativní, celkem 7 kusů.

1x větší odkládací miska, výška 3 cm, průměr 22 cm,

6x malá miska, průměr 11 cm

1 900 Kč

Souprava mísa a 4 mističky

porcelán bíle glazovaný, značeno tištěně PIRKEN HAMMER Czechoslovakia, model AVIGNON, 20 - 30. léta 20. století. Zvlněný okraj se stříbrnou linkou. Celkem 5 kusů.

Miska výška 4,5 cm, průměr 17,5 cm,

4x mistička výška 2,5 cm, průměr 8,5 cm

500 Kč

Bonfils Kjeld

KODAŇ - 5 závěsných talířků

porcelán, značeno zeleně B&G KJOBENHAVN MADE IN DENMARK a symbolem tří věží, značka pro roky 1952-1957. Vespod na každém název v dánštině, číslo motivu a podpis návrháře KJELD BONFILS.

Každý 8 x 8 cm

750 Kč

9706/708 Storkereden, Čapí hnízdo,

9709/708 Dybbol Molle, Větrný mlýn v Dybbol,

9708/708 Rebild, Národní park s chráněným vřesovištěm u obce Rebild,

9713/708 Mindeankeret Nyhavn, Námořní památník - kotva u kanálu Nyhavn v Kodani,

9718/708 Landsoldaten Fredericia, Pomník vítězství z roku 1858, autor Herman Wilhelm Bissen.

Tři věže, stylizovaná značka hradu a iniciály B&G jsou logem společnosti Bing & Gröndahl od roku 1898. Firmu založili Frederik Vilhelm Gröndahl a bratři Meyer a Jacob Bingovi v roce 1853 - Gröndahl pracoval předtím několik let u Royal Copenhagen. Modrý podglazurní dekor zavedla firma v roce 1886, v roce 1895 zahájila výrobu série vánočních talířů. V roce 1987 se firma sloučila s konkurenční Royal Copenhagen.

Šálek s podšálkem a dezertní talířek

porcelán bíle glazovaný, WALLENDORF, tištěné W pod symbolem koruny ECHT KOBALT Made in GDR, značka pro období 1964 - 1990. Stylizovaný modrý květinový dekor a zlacení.

Šálek, výška 5,5 cm, průměr 11 cm, podšálek průměr 15 cm, dezertní talířek průměr 19,5 cm

450 Kč

Dvojice hrníčků - kafáčů

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem růžových květů s lístky a zlacením, vespod ručně malované číslo 1706.

Výška 8 cm

400 Kč

Šest talířů SCHÜTZ BLANSKO

majolika barevně glazovaná, okolo okraje reliéfní ornament, uprostřed reliéf květin a motýlka. Značeno tlačeně SCHÜTZ BLANSKO (po roce 1900), případně symbol lukostřelce a MADE IN AUSTRIA (1897-1900), model 565, resp. 566. 19/20. století.

Průměr 21 cm

2 200 Kč

SLAVKOV souprava 8 osobní

porcelán bíle glazovaný, dekor bleděmodrá a červená bordura s květinovými medailonky, značeno vtlačeně písmenem S (Horní Slavkov) a číslem 1400, dále červeně psanými čísly 1888/44, druhá polovina 19. století. Celkem 10 kusů.

1x oválná mísa 42 x 28 cm - drobný oklep,

1x kruhová mísa průměr 28,5 cm - 2 oklepy a praskliny,

8x talířek průměr 18,5 cm - tři talíře oklep, dva talíře setřený dekor.

900 Kč

ROSENTHAL pro 3 osoby, souprava čajová a dezertní

jemná kamenina glazovaná v barvě slonoviny, stylizovaný rostlinný dekor, reliéfní proužek modrých obloučků. Modrá tištěná značka ROSENTHAL BAVARIA pro rok 1932.

1x oválná mísa s úchopy, 35 x 21,5 x 5 cm,

1x konvice, průměr 19,5 cm, výška 12 cm, šířka 32 cm,

1x mléčenka, výška 5 cm, šířka 15 cm,

3x šálek, průměr 10 cm, výška 5 cm,

3x podšálek, prům. 16 cm,

3x dezertní talířek, průměr 20 cm

2 500 Kč

Design používá přímé a obloukové linie na ouškách a úchopu víčka. Neobvykle nízké jsou konvice, mléčenka i šálky ve srovnání s jejich šířkami.

Vrcholné ART DECO .

Zeisel-Stricker Eva (1906-2011)

Konvice, mléčenka a dóza na sušenky

keramika. Návrh EVA ZEISEL okolo 1929. Značeno SMF - SCHRAMBERG HANDGEMALT DEC:400, vtlačeně 3530, 3539 nebo 3745, model FIUME, Německo. Ručně malovaný dekor - zlatavé shluky na zeleném podkladě, těla konvic kulovitá, dóza oválná. Výborný stav, UNIKÁT.

1x velká konvice s víčkem, výška 18,5 cm

1x konvička - mléčenka, výška 12,5 cm

1x dóza s víkem, výška 15 cm, délka 22 cm

3 500 Kč

SMF - Schramberger Majolika Fabrik. Kořeny keramičky sahají do roku 1820. Značku na zde nabízených artefaktech zavedli bratři Moritz a Leopold Meyer v roce 1918. V roce 1938 továrnu prodali a emigrovali do Anglie. V roce 1949 se vrátil Peter Meyer, syn Moritze a vedl továrnu do své smrti v roce 1980. V roce 1989 byla výroba ukončena.

Zeisel Eva

Zeisel-Stricker Eva

Návrhářka maďarského původu. Ve firmě SMF - Schramberger Majolika Fabrik pracovala pouze od podzimu 1928 do jara 1930, v této době zpracovala přes 200 návrhů. V jejích návrzích se uplatňovaly výrazné geometrické tvary.

(13.11.1906 Budapešť - 30.12.2011 New York)

ODKAZ https://sammlung.mkk.art/werke/30280

Jídelní souprava 10 osobní, 36 ks

porcelán v barvě slonové kosti. Razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R." a tištěná značka GB Made in Czechoslovakia, značka porcelánky po roce 1945. Dekor zlaté linky a stylizovaný monogram DK. Na jednom talíři drobný oklep na hraně.

1x terina s poklopem, průměr 24 cm, výška 21 cm,

1x omáčník, 19 cm,

1x solnička 15 cm,

1x mísa výška 6,5 cm, prům. 23 cm,

1x tác oválný 36,5 x 26 cm,

1x tác kruhový 30 cm,

TALÍŘE:

10x hluboký 24 cm,

10x plytký 24,5 cm,

10x malý 19 cm

4 000 Kč

GB Made in Czechoslovakia (Gebrüder Benedikt) značka pro Spojené továrny na porcelán Dvory po roce 1945. Symbol listu uprostřed razítka ukazuje na možnou spojitost s malírnou Františka Repíka z Napajedel.

Čajová souprava 10 osobní, 23 ks

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti. Dole razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R." Tištěná značka GB Made in Czechoslovakia, značka porcelánky po roce 1945. Dekor zlatá linka a stylizovaný monograme DK.

1x konvice, výška 16 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

1x mléčenka, výška 12 cm,

10x šálek, výška 5,5 cm,

10x podšálek, průměr 14 cm

1 900 Kč

TŘI GRÁCIE Jídelní souprava 6 osobní, 25 ks

porcelán bíle glazovaný, tištěná značka HORNÍ SLAVKOV, model 2370. Zdobeno medailony s barevným tiskem, pásy zlaceného ornamentu, zlacenými úchopy.

1x terina v= 20 cm,

1x mísa ovál 32,5 x 22,5 cm,

1x mísa v= 8 cm, p= 27 cm,

1x mísa v= 7,5 cm, p= 23,5 cm,

omáčník, solnička,

TALÍŘE

1x předkládací, p= 29 cm,

6x hluboký v= 4,5 cm, p= 24 cm,

6x plytký p= 24 cm,

6x dezertní p= 17,5 cm

1 800 Kč

Další značení: předkládací mísa a terina - tištěně tvar: 2370, DEC: ND 995, druhá předkládací mísa - vtlačená čísla 2370/4

TŘI GRÁCIE Čajová souprava 6 osobní 15 ks

1x konvice, výška 22 cm,

1x mléčenka, výška 12 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

6x šálek, výška 7 cm,

6x podšálek, průměr 14,5 cm

1 100 Kč

TŘI GRÁCIE Mocca souprava 6 osobní 14 ks

porcelán bíle glazovaný, tištěná značka HORNÍ SLAVKOV, tvar: 2370, Decor ND995, vtlačená čísla 2370/4. Zdobeno medailony s barevným tiskem, pásy zlaceného ornamentu, zlacenými úchopy.

1x konvice, výška 18 cm,

1x cukřenka 10 cm,

6x šálek, výška 5 cm,

6x podšálek, průměr 11 cm

850 Kč

Talíř FSC CARLSBAD

porcelán glazovaný, tištěně VLAJKA FSC Carlsbad Fine Porcelain Made in Czecho-Slovakia a tištěný ÚL/ŠTÍT - nepravá VÍDEŇ. Dekor galantní scény na hnědém podkladu, bordura s kobaltovou modří a ornamentem. 20. léta 20. století. Vespod od kraje ke středu prasklina cca 5 cm.

Průměr 27 cm

400 Kč

FSC malírna Fridrich Simon Carlsbad, která působila v Karlových Varech.