Šestiosobní mocca souprava
porcelán bíle glazovaný, dekor zlatý ornament, zlaté linky a pás tištěných květů. Vespod červené razítko S. Hohenberg, II, Taborstrasse 10, Wien. První polovina minulého století. Dekor částečně setřený.
V sestavě 1x konvice, výška 17,5 cm, 1x cukřenka výška 11 cm, průměr 14 cm, 6x šálek výška 4 cm, 6x podšálek průměr 11 cm
900 Kč
Mocca souprava 4 osobní
porcelán bíle glazovaný, dekor zlaté linky, zelená tištěná značka BOŽÍČANY, kolem poloviny minulého století.
V sestavě: 1x konvice - výška 18,5 cm, 1x mléčenka - 8,5 cm, 1x cukřenka - výška 9 cm, 4x šálek - výška 4 cm, 4x podšálek - průměr 10,5 cm.
700 Kč
MADELON - šestiosobní čajová souprava
keramika glazovaná, DITMAR-URBACH, kulovité úchopy a vysoko posazená kruhová ouška. Dekor s výraznými srdci a květy na mramorovaném podkladě. Značeno vtlačeným číslem 1281, typ MADELON, kolem roku 1930, ART DECO.
V sestavě: 1x kulovitá konvice s víčkem, výška 16 cm, průměr16 cm 1x cukřenka s víčkem, 1x mléčenka, 6x šálek s podšálkem
4 500 Kč
GREEK BORDER čajová souprava ANGLIE
šestiosobní, keramika černě glazovaná, ornamentální dekor s vystouplými tyrkysovými, bílými a oranžovými puntíky. Značeno G & S Ltd. GREEK BORDER Rd. No. 236511 MADE IN ENGLAND.
V sestavě: 1x konvice výška 14,5 cm, 1x mléčenka výška 11,5 cm, 6x šálek výška 6 cm, 6x podšálek průměr 8 cm.
2 200 Kč
G & S Ltd. - GIBSON & SONS Ltd., Anglie, porcelánka založená v roce 1875, fungovala zhruba do roku 1975. Rd. No. - Registered Number (registrační) číslo 236511 - vzor byl zaregistrován v Anglii v roce 1894.
Sada 12 desertních talířů
porcelán, prořezávaný okraj, jemný barevný květinový dekor na bílé bázi a zlacení. Vespod modrá tištěná značka štítu (úlu). Použita "vídeňská" značka.
3 900 Kč
Šestiosobní desertní souprava
porcelán, zlatý a červený dekor, vespod tištěný text HUTSCHENREUTHER Abt. Paul Müller Selb a symbol koruny, značka pro období 1928 - 1943, dále psaná čísla 1125 33. Vrcholné ART DECO, kvalitní a dekorativní, celkem 7 kusů.
V sestavě: 1x větší odkládací miska, výška 3 cm, průměr 22 cm, 6x malá miska, průměr 11 cm
1 900 Kč
Souprava mísa a 4 mističky
porcelán bíle glazovaný, značeno tištěně PIRKEN HAMMER Czechoslovakia, model AVIGNON, 20 - 30. léta 20. století. Zvlněný okraj se stříbrnou linkou. Celkem 5 kusů.
Miska výška 4,5 cm, průměr 17,5 cm, 4x mistička výška 2,5 cm, průměr 8,5 cm
500 Kč
Bonfils Kjeld KODAŇ - 5 závěsných talířků
porcelán, značeno zeleně B&G KJOBENHAVN MADE IN DENMARK a symbolem tří věží, značka pro roky 1952-1957. Vespod na každém název v dánštině, číslo motivu a podpis návrháře KJELD BONFILS.
Každý 8 x 8 cm
750 Kč
9706/708 Storkereden, Čapí hnízdo, 9709/708 Dybbol Molle, Větrný mlýn v Dybbol, 9708/708 Rebild, Národní park s chráněným vřesovištěm u obce Rebild, 9713/708 Mindeankeret Nyhavn, Námořní památník - kotva u kanálu Nyhavn v Kodani, 9718/708 Landsoldaten Fredericia, Pomník vítězství z roku 1858, autor Herman Wilhelm Bissen. Tři věže, stylizovaná značka hradu a iniciály B&G jsou logem společnosti Bing & Gröndahl od roku 1898. Firmu založili Frederik Vilhelm Gröndahl a bratři Meyer a Jacob Bingovi v roce 1853 - Gröndahl pracoval předtím několik let u Royal Copenhagen. Modrý podglazurní dekor zavedla firma v roce 1886, v roce 1895 zahájila výrobu série vánočních talířů. V roce 1987 se firma sloučila s konkurenční Royal Copenhagen.
Šálek s podšálkem a dezertní talířek
porcelán bíle glazovaný, WALLENDORF, tištěné W pod symbolem koruny ECHT KOBALT Made in GDR, značka pro období 1964 - 1990. Stylizovaný modrý květinový dekor a zlacení.
Šálek, výška 5,5 cm, průměr 11 cm, podšálek průměr 15 cm, dezertní talířek průměr 19,5 cm
450 Kč
Dvojice hrníčků - kafáčů
porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem růžových květů s lístky a zlacením, vespod ručně malované číslo 1706.
Výška 8 cm
400 Kč
Šest talířů SCHÜTZ BLANSKO
majolika barevně glazovaná, okolo okraje reliéfní ornament, uprostřed reliéf květin a motýlka. Značeno tlačeně SCHÜTZ BLANSKO (po roce 1900), případně symbol lukostřelce a MADE IN AUSTRIA (1897-1900), model 565, resp. 566. 19/20. století.
Průměr 21 cm
2 200 Kč
SLAVKOV souprava 8 osobní
porcelán bíle glazovaný, dekor bleděmodrá a červená bordura s květinovými medailonky, značeno vtlačeně písmenem S (Horní Slavkov) a číslem 1400, dále červeně psanými čísly 1888/44, druhá polovina 19. století. Celkem 10 kusů.
V sestavě: 1x oválná mísa 42 x 28 cm - drobný oklep, 1x kruhová mísa průměr 28,5 cm - 2 oklepy a praskliny, 8x talířek průměr 18,5 cm - tři talíře oklep, dva talíře setřený dekor.
900 Kč
ROSENTHAL pro 3 osoby, souprava čajová a dezertní
jemná kamenina glazovaná v barvě slonoviny, stylizovaný rostlinný dekor, reliéfní proužek modrých obloučků. Modrá tištěná značka ROSENTHAL BAVARIA pro rok 1932.
V sestavě: 1x oválná mísa s úchopy, 35 x 21,5 x 5 cm, 1x konvice, průměr 19,5 cm, výška 12 cm, šířka 32 cm, 1x mléčenka, výška 5 cm, šířka 15 cm, 3x šálek, průměr 10 cm, výška 5 cm, 3x podšálek, prům. 16 cm, 3x dezertní talířek, průměr 20 cm
2 500 Kč
Design používá přímé a obloukové linie na ouškách a úchopu víčka. Neobvykle nízké jsou konvice, mléčenka i šálky ve srovnání s jejich šířkami. Vrcholné ART DECO .
Zeisel-Stricker Eva (1906-2011)Konvice, mléčenka a dóza na sušenky
keramika. Návrh EVA ZEISEL okolo 1929. Značeno SMF - SCHRAMBERG HANDGEMALT DEC:400, vtlačeně 3530, 3539 nebo 3745, model FIUME, Německo. Ručně malovaný dekor - zlatavé shluky na zeleném podkladě, těla konvic kulovitá, dóza oválná. Výborný stav, UNIKÁT.
V sestavě: 1x velká konvice s víčkem, výška 18,5 cm 1x konvička - mléčenka, výška 12,5 cm 1x dóza s víkem, výška 15 cm, délka 22 cm
3 500 Kč
SMF - Schramberger Majolika Fabrik. Kořeny keramičky sahají do roku 1820. Značku na zde nabízených artefaktech zavedli bratři Moritz a Leopold Meyer v roce 1918. V roce 1938 továrnu prodali a emigrovali do Anglie. V roce 1949 se vrátil Peter Meyer, syn Moritze a vedl továrnu do své smrti v roce 1980. V roce 1989 byla výroba ukončena.
Zeisel Eva Zeisel-Stricker Eva Návrhářka maďarského původu. Ve firmě SMF - Schramberger Majolika Fabrik pracovala pouze od podzimu 1928 do jara 1930, v této době zpracovala přes 200 návrhů. V jejích návrzích se uplatňovaly výrazné geometrické tvary. (13.11.1906 Budapešť - 30.12.2011 New York)
ODKAZ https://sammlung.mkk.art/werke/30280
Jídelní souprava 10 osobní, 36 ks
porcelán v barvě slonové kosti. Razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R." a tištěná značka GB Made in Czechoslovakia, značka porcelánky po roce 1945. Dekor zlaté linky a stylizovaný monogram DK. Na jednom talíři drobný oklep na hraně.
V sestavě: 1x terina s poklopem, průměr 24 cm, výška 21 cm, 1x omáčník, 19 cm, 1x solnička 15 cm, 1x mísa výška 6,5 cm, prům. 23 cm, 1x tác oválný 36,5 x 26 cm, 1x tác kruhový 30 cm, TALÍŘE: 10x hluboký 24 cm, 10x plytký 24,5 cm, 10x malý 19 cm
4 000 Kč
GB Made in Czechoslovakia (Gebrüder Benedikt) značka pro Spojené továrny na porcelán Dvory po roce 1945. Symbol listu uprostřed razítka ukazuje na možnou spojitost s malírnou Františka Repíka z Napajedel.
Čajová souprava 10 osobní, 23 ks
porcelán glazovaný v barvě slonové kosti. Dole razítko "Stará Role, Ruční práce, Fr. Repík Č.S.R." Tištěná značka GB Made in Czechoslovakia, značka porcelánky po roce 1945. Dekor zlatá linka a stylizovaný monograme DK.
V sestavě: 1x konvice, výška 16 cm, 1x cukřenka, výška 11 cm, 1x mléčenka, výška 12 cm, 10x šálek, výška 5,5 cm, 10x podšálek, průměr 14 cm
1 900 Kč
TŘI GRÁCIE Jídelní souprava 6 osobní, 25 ks
porcelán bíle glazovaný, tištěná značka HORNÍ SLAVKOV, model 2370. Zdobeno medailony s barevným tiskem, pásy zlaceného ornamentu, zlacenými úchopy.
V sestavě 1x terina v= 20 cm, 1x mísa ovál 32,5 x 22,5 cm, 1x mísa v= 8 cm, p= 27 cm, 1x mísa v= 7,5 cm, p= 23,5 cm, omáčník, solnička, TALÍŘE 1x předkládací, p= 29 cm, 6x hluboký v= 4,5 cm, p= 24 cm, 6x plytký p= 24 cm, 6x dezertní p= 17,5 cm
1 800 Kč
Další značení: předkládací mísa a terina - tištěně tvar: 2370, DEC: ND 995, druhá předkládací mísa - vtlačená čísla 2370/4
TŘI GRÁCIE Čajová souprava 6 osobní 15 ks
V sestavě: 1x konvice, výška 22 cm, 1x mléčenka, výška 12 cm, 1x cukřenka, výška 11 cm, 6x šálek, výška 7 cm, 6x podšálek, průměr 14,5 cm
1 100 Kč
TŘI GRÁCIE Mocca souprava 6 osobní 14 ks
porcelán bíle glazovaný, tištěná značka HORNÍ SLAVKOV, tvar: 2370, Decor ND995, vtlačená čísla 2370/4. Zdobeno medailony s barevným tiskem, pásy zlaceného ornamentu, zlacenými úchopy.
V sestavě: 1x konvice, výška 18 cm, 1x cukřenka 10 cm, 6x šálek, výška 5 cm, 6x podšálek, průměr 11 cm
850 Kč
Talíř FSC CARLSBAD
porcelán glazovaný, tištěně VLAJKA FSC Carlsbad Fine Porcelain Made in Czecho-Slovakia a tištěný ÚL/ŠTÍT - nepravá VÍDEŇ. Dekor galantní scény na hnědém podkladu, bordura s kobaltovou modří a ornamentem. 20. léta 20. století. Vespod od kraje ke středu prasklina cca 5 cm.
Průměr 27 cm
400 Kč
FSC malírna Fridrich Simon Carlsbad, která působila v Karlových Varech.