100 |
81
|
|
|
|
Müllerová Libuše
(*1949)
"Volání dálek"
barevné pastely, signováno vlevo dole
MÜLLEROVÁ, vzadu autorský papírový štítek.
24 x 18 (32 x 26) cm
800 Kč
Věnováno přímo autorem Základní a Mateřské
škole Pramínek, o.p.s., Heyrovského 13,
Brno, pro nějž je i draženo.
Müllerová Libuše
Žije v Bystrém u Poličky. Již od dětství
bylo její velikou zálibou kreslení, záliba z
dětských let ji neopustila, přestože jí
život vybral zcela odlišné zaměstnání -
vystudovala Střední zemědělsko-technickou
školu v Moravské Třebové a až do roku 2008
pracovala v zemědělském podniku v Bystrém.
Kreslí pastelem, vystavuje od roku 2003 v
Čechách a na Moravě.
|
100 |
82
|
|
|
|
Čuma Aleš
"Ťuhýk a lesní zvířátka"
kombinovaná technika - akvarel, kvaš,
signováno vpravo dole A. ČUMA, vpravo nahoře
uveden tužkou název Ťuhýk a číslo 222, vlevo
nahoře 19, nerámováno
21 x 30 cm
300 Kč
Věnováno přímo autorem Základní a Mateřské
škole Pramínek, o.p.s., Heyrovského 13,
Brno, pro nějž je i draženo.
Čuma Aleš
Brněnský výtvarník, ilustrátor a hudebník.
Ilustruje slabikáře, učebnice českého
jazyka, angličtiny a další, kreslí do knížek
s říkankami, navrhuje obaly CD, spolupracuje
s reklamními agenturami. Měl několik
samostatných výstav. Znají ho prvňáčci i
staří rockeři, jeho obrázky vidělo každé
dítě školou povinné. Hlas mají v oblibě
fanoušci brněnské bigbítové skupiny Narvan.
|
100 |
83
|
|
|
|
Hanzlová Alžběta
(*1979)
"Zahrada"
akvarel, signováno vpravo dole HANZLOVÁ,
datováno 2007, vzadu papírový autorský
štítek. Hladký dřevěný rámek.
55 x 74 (59,5 x 78) cm
2
000 Kč
Věnováno přímo autorem Základní a Mateřské
škole Pramínek, o.p.s., Heyrovského 13,
Brno, pro nějž je i draženo.
Hanzlová Alžběta
Malířka, grafička, pedagožka, scénografka.
Studium na SUPŠ Uherské Hradiště obor užitá
malba a v ateliéru grafiky ak.mal. Margity
Titlové-Ylovsky na Fakultě výtvarných umění,
VUT. V roce 2004 absolvovala zahraniční stáž
v ateliéru malířství prof. Adama
Wsiołkovského, Akademie výtvarných umění
Krakow, Polsko. Další zahraniční stáž
absolvovala v roce 2006 v ateliéru malířství
na Akdeniz University - Faculty of Fine
Arts, Antalye, Turecko.
(nar. 6.6.1979)
|
100 |
84
|
|
|
|
Doubrava František
(1901-1976)
"Akty při hře s míčem"
tempera na kartonu, signováno vpravo dole F.
DOUBRAVA, datováno 1939, paspartováno.
Ve výřezu 27,5 x 20 (51 x 41) cm
1
500 Kč
Doubrava František
Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia
na soukromé krajinářské škole u
Engelmüllera, studia na AVU v Praze u
profesora Bukovace a Obrovského, působil
jako asistent profesora Hlavici a od roku
1951 jako profesor na České vysoké škole
technické v Brně, ilustroval přes čtyřicet
knih pro učitelská nakladatelství v Praze,
Brně a Olomouci, pravidelně vystavoval na
Salonech ve Zlíně, účastnil se svazových a
spolkových výstav v Praze, Brně, Ostravě,
Olomouci aj.
(22.3.1901 Litovel - 2.12.1976)
|
100 |
85
|
|
|
|
Zykmund Václav
(1914-1984)
"Fantaskní zvíře"
kresba tuší, signováno vlevo dole V. ZYK
(Václav ZYKMUND), datováno 1945.
36 x 26 (54 x 42) cm
9
400 Kč
Zykmund Václav
Malíř, grafik, ilustrátor, fotograf, studium
na VUT Praha, vysokoškolský profesor a
teoretik umění, významný český moderní
malíř, zakladatel surrealistické skupiny RA,
dalšími členy skupiny RA byli Josef Istler,
Miloš Koreček (fotograf), Bohdan Lacina,
Vilém Reichmann, Václav Tikal, řada výstav
během jeho života i v devadesátých letech,
zastoupen ve sbírkách National Gallery of
Art, Washington D.C., USA
(18. 6. 1914 Praha - 10. 5. 1984 Brno)
|
100 |
86
|
|
|
|
Chmelař František
(1921-1999)
"Domy za bujnou vegetací"
akvarel, nesignováno, vzadu autorův podpis
F. CHMELAŘ a špatně čitelný text, šedesátá
léta minulého století, paspartováno,
rámováno.
Ve výřezu 19 x 27 (39 x 47) cm
900 Kč
Pochází ze sbírky brněnské fotografky Amálie
Skládankové, zvané Aťa. Díla do své sbírky
získala převážně přímo od autorů. Paní Aťa
Skládanková, fotografka, spolupracovala s
řadou výtvarníků na přípravě reklamních
materiálů, katalogů, výstav.
Chmelař František
malíř, sochař, medailér, studoval na Škole
umění Zlíně u R. Wiesnera, R. Gajdoše, V.
Hrocha, dále u profesora Kaplického na VŠUP
v Praze, od roku 1958 se věnoval pedagogické
činnosti, ve své tvorbě se nejvíce věnoval
krajinářství, nejčastěji zobrazoval
Jeseníky, od roku 1944 se pravidelně
účastnil kolektivních výstav jihomoravských
a československých výtvarníků, jeho dílo
bylo zastoupeno i v řadě zahraničních
výstav.
(30.12.1921 Liptál u Vsetína - 15.4.1999
Brno)
|
100 |
87
|
|
|
|
Uvarov Štěpán
(1854-1936)
"Portrét ženy s náušnicí a náhrdelníkem"
kresba uhlem, signováno vlevo dole UVAROV.
Konec 19. - první třetina 20. století.
Rámováno, zaskleno.
48,5 x 33,5 (53,5 x 40) cm
3
500 Kč
Uvarov Stěpan Nikolajevič
Ruský malíř, grafik, emigrant, v roce 1920
se usadil v Československu, pořádal
přednášky a výstavy svých maleb a kreseb.
(2.8.1854 - 24.1.1936 Radvanovce, Vranov nad
Topľou, Slovensko)
|
100 |
88
|
|
|
|
Horrak Johann Nepomuk
(1815-1870)
"Sedící žena s perlovým náhrdelníkem"
akvarel, kvaš, signováno vlevo dole J.
HORRAK, datováno Roma 1866. Paspartováno,
rámováno, pod sklem. Patrné stopy po
vlhkosti.
Ve výřezu 29,5 x 23,5 (46 x 36,5) cm
10 000 Kč
Horrak Johann Nepomuk
Jan Nepomuk Horák
Rakouský malíř podobizen a žánrů, absolvent
Akademie výtvarných umění ve Vídni. Ve Vídni
působil ve 40. a 50. letech 19. století, v
období let 1850-1855 jsou doložena jeho díla
na výstavách Rakouského uměleckého spolku. S
Miloticemi zůstal spojen minimálně skrze
osoby zdejších majitelů panství, neboť pro
rodinu Hardeků vytvořil sérii podobizen
členů její rodiny. Jeho portréty přitahovaly
další umělce, jako byl jeho krajan František
Barbarini. Po roce 1855 odešel do Londýna,
kde byla jeho díla k vidění v letech 1858,
1862 a 1867 na výstavách Royal Academy of
Arts. Přechodně pobýval také v Římě. Zemřel
v roce 1870 ve Vídni. Jeho malby se
nacházejí ve sbírkách mnoha rakouských,
českých i britských muzeí a dodnes se
objevují i na veřejných aukcích.
(1815 Milotice – 1870 Vídeň)
|
100 |
89
|
|
|
|
nesignováno
"Kandelábr a jeho stín"
kombinovaná technika - olej - tempera na
kartonu, nesignováno. Druhá polovina
minulého století. Rámováno, paspartováno. Na
bílém profilovaném rámu drobná poškození.
Výřez 19 x 27,5 (39 x 46) cm
2
500 Kč
|
100 |
90
|
|
|
|
Bláha Zdeněk (*1933)
"Brněnské panorama"
akvarel, vpravo dole signatura s vročením 62
(1962), vzadu autorský štítek, autor ZDENĚK
BLÁHA. Rámováno, paspartováno, pod sklem.
Výřez 33 x 46 (50 x 67) cm
1
500 Kč
Bláha Zdeněk
Stavební inženýr (studium na stavební
fakultě VUT Brno ukončil v roce 1957), malíř,
kreslíř, grafik, ilustrátor, autor plakátů,
příležitostně se věnuje nástěnné mozaice.
Žije a pracuje v Brně. Jeho akvarely byly
publikovány v knihách Brno, akvarely (vydání
2006, SURSUM), Brno v náruči Moravy (vydání
2015, Nakladatelství Šimon Ryšavý), Brno a
Brňané na počátku 21. století, akvarely
(vydání 2018, LYNX). V roce 2019 byl
nominován v anketě "Osobnost Moravy"
(organizátor spolek Moravská národní obec).
(Nar. 10.9.1933 Prostějov)
|
100 |
91
|
|
|
|
Klar Karl
(1866-1919)
"Tvrz na pobřeží"
akvarel na kartonu, signováno vpravo nahoře
KARL KLAR, datováno 1897. Širší profilovaný
rámek.
16,5 x 12 (26 x 21) cm
3
500 Kč
Klár Karel
Malíř, krajinář a restaurátor obrazů.
Restauroval např. orloj na staroměstské
radnici v Praze, působil jako restaurátor v
Louvru. Inspiraci čerpal ze svých cest po
Itálii, Švýcarsku a jižním Tyrolsku.
(14.10.1866 Praha - 4.10.1919 Praha)
|
100 |
92
|
|
|
|
Bartoš
"Život na Novém Světě v Praze"
akvarel, kvaš, signováno vpravo dole BARTOŠ,
minulé století. Profilovaný rám.
24 x 30 (32 x 38) cm
1
200 Kč
|
100 |
93
|
|
|
|
Myslbek Josef ml.
(1884-1963)
"Tři mušketýři"
kombinovaná technika - tuš a akvarel,
signováno vpravo dole J. MYSLBEK, datováno
1955. V horní části skvrna od vlhkosti.
Adjustováno v paspartě, pod sklem, rámováno.
Ve výřezu 20 x 16 (39 x 30,5) cm
800 Kč
Myslbek Josef ml.
Malíř a kreslíř, syn sochaře J.V. Myslbeka,
žák Hynaise na pražské akademii, další
studia v Mnichově, tvořil akvarely a kresby
drobného formátu.
(22.3.1884 Praha - 15.4.1963)
|
100 |
94
|
|
|
|
Strnadel Antonín
(1910-1975)
"Svobodu republice"
kresba tuší, signováno vpravo dole A.
STRNADEL, rámováno, v paspartě, zaskleno.
Ve výřezu 40 x 25 (54,5 x 38) cm
1
500 Kč
Strnadel Antonín
Malíř, grafik a ilustrátor, profesor na VŠUP
v Praze, studoval na UMPRUM v Praze u prof.
Bendy a na akademii u prof. Švabinského,
věnoval se rovněž typografii, animovanému
filmu, návrhu poštovních známek, absolvoval
výstavy doma i v zahraničí, obsazoval mimo
jiné Zlínské salony, již v roce 1937 obdržel
Zlatou medaili na Mezinárodní výstavě umění
a techniky v Paříži.
(10.5.1910 Trojanovice pod Radhoštěm -
31.10.1975 Praha)
|
100 |
95
|
|
|
|
Kraus František Josef
(1904-1976)
"Exodus"
kombinovaná technika - kresba tuší a akvarel
na kartonu, signováno vlevo dole F.J. KRAUS,
kolem poloviny minulého století. Rámováno,
pod sklem.
30 x 41,5 (37 x 50,5) cm
2
500 Kč
Kraus František Josef
Malíř, grafik, profesor kreslení v
Kroměříži, studium na ČVUT Praha u Blažíčka
a na akademii v Praze u T. F. Šimona,
soukromě v Paříži, Bruselu, Mnichově,
studijní cesty po Evropě a severní Africe,
člen Sdružení výtvarných umělců moravských
Aleš v Brně, maloval krajiny, architekturu,
chrámové interiéry.
(14.6.1904 Olomouc-Hodolany - 1.11.1976
Olomouc)
|
100 |
96
|
|
|
|
Bauch Jan
(1898-1995)
"Portrét vojáka s vysokou čepicí"
kombinovaná technika, signováno vpravo dole
tužkou J. BAUCH, druhá polovina minulého
století. Rám, pasparta, pod sklem.
29,5 x 19 (47 x 36) cm
12 000 Kč
Bauch Jan
Významný český malíř, grafik, sochař,
ilustrátor, studia UMPRUM v Praze u Dítěte,
grafická speciálka u Švabinského, 1937 GRAND
PRIX v Paříži, 1977 národní umělec, člen
Umělecké Besedy, S.V.U. Mánes, kolem
čtyřiceti výstav po celém světě, jeden z
nejvýznamnějších českých malířů 20. století,
řada monografií. Zastoupen v galeriích
National Gallery of Art, Washington D.C.,
Národní galerie v Praze, České muzeum
výtvarných umění Praha, Galerie výtvarného
umění v Ostravě, Oblastní galerie Vysočiny v
Jihlavě, Galerie umění, Karlovy Vary,
Galerie hlavního města Prahy, Moravská
galerie v Brně, Galerie moderního umění,
Roudnice nad Labem.
(16.11.1898 Praha - 9.1.1995 Praha)
|
100 |
97
|
|
|
|
Hlavica František
(1885-1952)
"Portrét tmavovlasé ženy s náušnicí"
kombinovaná technika - pastelka, akvarel,
signováno vpravo dole v dedikaci: "Milému
příteli p. Dušanu Závadovi v upomínku
FRANTIŠEK HLAVICA 14. XII. 1949". Rámováno,
pod sklem, list fixován na podložce.
Rozměr listu 21,5 x 18 cm (38 x 34) cm
2
700 Kč
Hlavica František
Malíř ze Vsetína, sochař, pedagog,
ilustrátor, studium na Akademii výtvarných
umění u Hanuše Schwaigera, byl významnou
osobností v Brně, profesor kreslení na VUT v
Brně, později děkan fakulty architektury a
pozemního stavitelství, účastnil se na
Zlínských salonech, obdržel stříbrnou
medaili v Barceloně v roce 1911
(23.1.1885 Vsetín - 16.7.1952 Vsetín)
|
100 |
98
|
|
|
|
Nálepková Jana
(*1986)
"Růžový ženský akt"
kresba barevnými pastely, signováno vlevo
dole NÁLEPKOVÁ, datováno 2011. Rámováno,
adjustováno na podložce, pod sklem.
22 x 31 (31,5 x 41,5) cm
500 Kč
Nálepkova Jana
Věnuje se malbě olejem a akvarelem,
perokresbě a kresbě. Studovala na Fakultě
umění Technické univerzity v Košicích u
prof. Jozefa Haščáka. Studium ukončila v
roce 2012 s akademickým titulem Mgr. Art.
"Málokto vie, že Jana Nálepková je vnučka z
druhého kolena kpt. Jána Nálepku."
(www.eantik.sk/dielo/65805/pri-mori/)
(nar. 16.11.1986 Prešov)
|
100 |
99
|
|
|
|
Buben Josef
(*1933)
"Svědomí"
kombinovaná technika - kresba tuší, akvarel,
kvaš, signováno vpravo dole J. BUBEN,
datováno 1993, vzadu papírový štítek s
informacemi o obraze, list fixovaný na
podložce, rámováno, pod sklem.
List 28 x 27,5 (51,5 x 48,5) cm
1
500 Kč
Buben Josef
Grafik, keramik, malíř, studium na Střední
uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti
u Karla Hofmana a Stanislava Mikuláštíka, v
letech 1982-1985 na Fakultě žurnalistiky,
Univerzita Karlova Praha.
V
dubnu až květnu 2006 probíhala v Galerii PRE
(Praha, Na hroudě 1492/4,
galeriepre@volny.cz) autorská výstava "Josef
Buben: Malířská tvorba".
(nar. 27.1.1933 Praha)
|
100 |
100
|
|
|
|
Kudrnáč Filip (*1975)
"Dívčí poloakt mezi antickými sloupy"
olej na plátně, signováno vlevo dole na
patce sloupu FILIP KUDRNÁČ, datováno 2007.
Nerámováno, jen blind rám, plátno na dvou
místech promáčklé.
80 x 60 cm
13 500 Kč
Kudrnáč Filip
Malíř, sochař. Studoval v Praze na Střední
odborné škole výtvarné - škola Václava
Hollara a na Akademii výtvarných umění,
pedagogové Karel Nepraš, Milan Knížák,
Antonín Střížek. Věnuje se oborům klasického
výtvarného umění - figurální malbě,
figurální kresbě, malbě krajiny, portrétu,
zátiší, grafice, sochařství.
(Nar. 25. 3. 1975 Praha)
|