2. e-AUKCE

Kazeta - šperkovnice

dřevo, intarzie. Světlá dýha je prokládaná proužky tmavé dýhy, na víku je intarzovaný ptáček na větvičce. První polovina minulého století. Dole odřený lak, dýha popraskaná. Kousek dýhy schází. Klíček se nedochoval, jinak funkčnost nenarušená.

10 x 31,5 x 22 cm

300 Kč

PODMOKLY "Ležící pes"

pálená hlína lakovaná, značeno vtlačeně F.G. 32, Friedrich Gerbing, Podmokly (Děčín). Kolem poloviny 19. století. Rozsáhlejší restaurátorský zásah.

7 x 17,5 x 7,5 cm

300 Kč

Uprka František (1868-1929)

LETOVICE "Dítě v košíku"

terakota, návrh FRANTA UPRKA, značeno vtlačeně PEXIDER LETOVICE a razítko S.V.U. Aleš Brno.

výška 10,5 cm, průměr cca 15,5 cm

700 Kč

Uprka František

Sochař, mladší bratr Joži Uprky, nedokončené studium na řezbářské škole ve Valašském Meziříčí, vyučen v Kamenických dílnách u J. Čapka a A. P. Wagnera a v Ateliéru Schnirchově, člen S.V.U. Mánes, J.U.V., zastoupen v Národní galerii, široký výčet výstav. Sochař lidového žánru.

(24.2.1868 Kněždub, Hodonín - 8.9.1929 Tuchoměřice, Praha-západ)

Hořava František (1906-1974)

LETOVICE "Žena s ošatkou - Rozsévačka"

terakota, na plintě signováno F. HOŘAVA a datováno 1941, značeno PEXIDER LETOVICE.

Výška 23,5 cm

700 Kč

Hořava František

Sochař, malíř, narozen v Opatovicích u Rajhradu, zemřel v Brně, studia na pražské akademii u J. Mařatky, B. Kafky a speciálce pro modelování u O. Gutfreunda, po studiích se dále vzdělával v Paříži u E.A. Bourdella, byl členem KVU Aleš v Brně.

Přenosný svícen jednoplamenný

mosaz, kruhová základna - odkapávací miska se zvednutým okrajem zdobeným prořezávanými srdíčky. Ouško přichyceno k misce. Konec 19. století.

Výška 7 cm, průměr 9,5 cm

300 Kč

Přenosný svícen jednoplamenný

mosaz, nožka svícnu zasazená do kruhové podstavy, doplněná ozdobnou koulí se dvěma úchopy a nahoře odkapávacím talířem. Konec 19. století. Jeden úchop uvolněný.

Výška 16,5 cm

400 Kč

Svícen jednoplamenný

poniklovaný bílý kov, celý hraněný do 6 hran, první polovina minulého století. Skvělý design, sbírkový a muzeální kus.

Výška 22,5 cm

1 500 Kč

Svícny párové

obecný kov. Jeden svícen značen LENK AUSTRIA. Kruhová stupňovitá podstava. Na dříku každého svícnu trojíce kotoučů z černého plastu. První polovina 20. století.

Výška 27 cm

800 Kč

Kalamář na psací stůl

bronz, masivní provedení. Pro jeden inkoust. Nádobka s poklopem napevno uchycena na odkládací misce. Krásná ruční práce, 19/20. století.

Výška 8 cm, základna 20 x 17 cm

4 500 Kč

Secesní vázička

obecný kov, vložka cínová, tvar čtyřboký. Jemné, ale výrazné dekorační prvky florální a geometrické, SECESE. Neznačeno, 19/20. století. Drobná poškození odpovídající stáři vázičky.

Výška 14 cm

2 500 Kč

Konvička

alpaka, oválná značka s rozetou a textem SANDRIK ALPACCA, ražená čísla 84 701 a 50 cl. Dolné Hámre, značka z let cca 1918-1940.

Výška cca 11 cm

400 Kč

Set na cukr a mléko

obecný kov, značeno na misce WMF (Württembergische Metallwarenfabrik), první polovina 20. století.

1x oválný tácek 13,5 x 24,5 cm,

1x mléčenka výška 8 cm,

1x cukřenka výška 4,5 cm

900 Kč

Šest odlivek kónického tvaru na kruhovém podnose

bílá mosaz (čínské stříbro), značeno SANDRIK a číslem 200011. Povrch vybíjený, ozdobné prstence a úchyty z barevných pryskyřic. Dolné Hámre, 1. polovina minulého století.

1x podnos, průměr 29,5 cm,

6x odlivka, výška 6,5 cm

3 500 Kč

Dóza - hruška se 6 odlivkami

obecný kov, odlivky sklo čiré, bezbarvé, broušené jemným dekorem stylizovaných kvítků. Značeno špatně raženou značkou trojúhelník s rozetou - SANDRIK, Dolné Hámre, období 1940 - 1960.

1x dóza s víkem, výška 18,5 cm,

6x odlivka, výška 5 cm, průměr 2,5 cm

500 Kč

Talíř s folklórním motivem

dřevěný, ručně malovaný, stylizovaný rostlinný dekor. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.

Průměr 42 cm

350 Kč

Talíř s malbou kohouta

dřevěný, ručně malovaný, stylizovaný lidový motiv. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.

Průměr 32,5 cm

400 Kč

Talíř s lidovou malbou

dřevěný, ručně malovaný, stylizovaný motiv páva a květin. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.

Průměr 21 cm

300 Kč

Talíř s folklórním ornamentem

dřevěný, ručně malovaný, stylizovaný květinový motiv. Neznačeno, kolem poloviny 20. století.

Průměr 22,5 cm

250 Kč

Štábla Ferdinand (1916-1979)

Svícen - sedící žába

hlína pálená, vtlačená značka HODONÍN FERDA ŠTABLA, 20. století.

Výška 13 cm

650 Kč

Štábla Ferdinand

Štábla Ferda

Sochař, kreslíř, studoval u profesorů Dvořáka a Mařatky na UMPRUM v Praze a speciální školu u profesora K. Dvořáka tamtéž, pracoval také s majolikou, věnoval se dřevořezbě, vystavoval od roku 1940 se SVUM v Hodoníně, člen Spolku výtvarných umělců Hodonín, autor sochařské výzdoby oltářů kostelů v okolí Strážnice, zastoupen ve sbírkách KGVU ve Zlíně a GVU v Hodoníně.

(18.2.1916 Hodonín - 29.4.1979 Hodonín)

Flaková Jarmila

Domy se stromy na skále

hluboký reliéf, JARMILA FLAKOVÁ. Pálená hlína barevně glazovaná, nesignováno, vzadu autorské razítko. Druhá polovina 20. století. Nepatrné oklepy.

15 x 15 (22,5 x 22,5) cm

900 Kč